TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 maja 2019, 21:13 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
Cześć koledzy, mam dziś do Was pytanie o wady fabryczne płyt laminowanych. Ja głównie używam płyt KronoSpanu, bo mam dobry dostęp w lokalnej hurtowni, a dokładnie 18mm o kodzie 8685 SM Biel Alpejska i ostatnio na tych płytach je masa wad jak na zdjęciach w galerii poniżej:

https://www.dropbox.com/sh/u687xytacdvasgf/AADZDnp1RSFYzbHhb0rAQaCBa?dl=0

Szlag mnie już trochę trafia, bo ostatnio aż boję się oglądać formatki po rozkroju. Uszkodzeń laminatu, czarnych kropek (jakby laminat był przypalony) i jakiś dziwnych czerwonych czy różowych kresek/przebarwień jest cała masa. Wiadomo, że czasem można użyć drugiej strony formatki, ale nie zawsze jest taka możliwość. Wiadomo także, że zawsze można reklamować płytę, ale przecież też nie o to chodzi, żeby się ciągle bawić w reklamacje i dlatego po prostu zaczynam rozważać przejście na płyty któregoś z innych producentów.

Co w ogóle sądzicie o KronoSpanie? Jaki są opinie na temat ich płyt, czy ktoś także zauważył tego typu wady? Czy w przypadku innych producentów np. Eggera też często zauważacie tego typu wady?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2019, 21:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Większa część uszkodzeń powstaje w hurtowniach, przy rozładunkach i podczas obróbki.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2019, 21:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Te na zdjęciach wyglądają na fabryczne. Zatopione śmieci. Kiedyś braliśmy Kronospan i takiego czegoś nie widziałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 06:04 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
wszędzie się zdarzają , z tą oczywista różnicą , że na białych widać najbardziej. ja w MDFie miałem na ten przykład przepięknie utrwalonego ...komara. Zgadzam się również z tym co napisał Seta - niestety nie każdy ma możliwość prowadzenia rozkroju i okleinowania we własnym zakresie

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 08:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Widzisz m.premium a wszelkie robactwo zatopione w bursztynie jest w cenie. Tego komara w MDF-ie powinieneś sprzedać i to za sumy bajońskie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 09:36 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
alzajac pisze:
Cześć koledzy, mam dziś do Was pytanie o wady fabryczne płyt laminowanych. Ja głównie używam płyt KronoSpanu, bo mam dobry dostęp w lokalnej hurtowni, a dokładnie 18mm o kodzie 8685 SM Biel Alpejska
Co w ogóle sądzicie o KronoSpanie? Jaki są opinie na temat ich płyt, czy ktoś także zauważył tego typu wady? Czy w przypadku innych producentów np. Eggera też często zauważacie tego typu wady?

Większość produkcji opieram na płycie Kronospan (biel alpejska podstawa) drewnopodobne i kolorowe ,zdarzają się wady w białej ale sporadycznie .Raz zwróciłem paletę białej na pasy wzdłuż odbarwione na każdym arkuszu ale było to raz. Pozatym jak mam wadliwą na tyle ze nie chce mi się wycinać wad zwracam do hurtowni w ramach reklamacji ( z reguły jest tak ze dostaje na nią upust spory) że zostaje .
Generalnie przerobiłem Pfleiderera, sam piach w płycie wagowo 2 razy cięższa kup białą i potnij laminat tak się kruszy ze masakra , Eger jakościowo dobry plus (sporo domieszki plastiku w płycie) i cenowo droższy , mam dostęp do wszystkich producentów i najchętniej wybieram Kronospan .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 10:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Miałem problemy z Kronospanem z powodu wad (biała) i dla mnie nie do przyjęcia gęstość tej płyty!
Wkrętarką można wkręty na wylot przekręcić ;)
Ze dwa dwa lata temu przeszedłem na Egger 980 w groszku parę palet i jestem z jakości bardzo zadowolony.
15,90 netto za m2.
Ze dwa czy trzy razy, palety były uszkodzone ewidentnie od wózka paletowego, nie chcieli zabrać dali upust ;)

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 10:20 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
Dzięki Panowie, czyli w sumie wychodzi na to, że pozostaje zgłaszać to w ramach reklamacji na hurtownie.. Szkoda tylko czasu przy rozkroju :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Na Twoim miejscu bym tam pojechał i konkretne porozmawiał. Zabrał ze sobą formatki i zapytał o co chodzi. Jak nie są w stanie podwyższyć jakości, to trzeba zmienić hurtownię. Może to jakaś płyta odpadowa? Oni to tną i wciskają. Wiadomo, nie każdemu chce się czekać i zgłaszać. U mnie taki syf byłby nie do zaakceptowania. Nie mam zatopionych komarów w płycie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 10:44 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Ja ostatnio przerobiłem sporo tej płyty i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Może hurtownia zakupiła ją w II gatunku a sprzedają w I?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 11:35 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
standard przy bieli alpejskiej najgorsza jest jak produkowana w zakładzie na białorusi ta nie dość że wady to "tańczy"

a prawda jest taka ze z białą się nie wyrabiają i tyle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 13:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mam białą groszek z Białorusi i sobie chwalę. Można ciąć i ciąć, a nie wyrywa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 19:07 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
PBstol pisze:
Na Twoim miejscu bym tam pojechał i konkretne porozmawiał. Zabrał ze sobą formatki i zapytał o co chodzi. Jak nie są w stanie podwyższyć jakości, to trzeba zmienić hurtownię. Może to jakaś płyta odpadowa? Oni to tną i wciskają. Wiadomo, nie każdemu chce się czekać i zgłaszać. U mnie taki syf byłby nie do zaakceptowania. Nie mam zatopionych komarów w płycie.


Tzn. ja od nich biorę całe arkusze i sam rozcinam, ale wiadomo, że człowiek nie jest w stanie sprawdzać każdego, całego arkusza centymetr po centymetrze przed rozkrojem. Na pewno podniosę temat jak będę u nich, ale chciałem właśnie podpytać czy też często takie cyrki z płytą zauważacie. Ogólnie zauważyłem to od jakiegoś czasu, wcześniej aż takich problemów z tego typu wadami nie było.. zdarzały się, ale bardzo sporadycznie, a teraz to praktycznie norma i tylko się człowiek zastanawia gdzie się coś znajdzie i byłe wady nie było w jakimś newralgicznym miejscu formatki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2019, 21:40 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
Anioll pisze:
Miałem problemy z Kronospanem z powodu wad (biała) i dla mnie nie do przyjęcia gęstość tej płyty!
Wkrętarką można wkręty na wylot przekręcić ;)
Ze dwa dwa lata temu przeszedłem na Egger 980 w groszku parę palet i jestem z jakości bardzo zadowolony.
15,90 netto za m2.
Ze dwa czy trzy razy, palety były uszkodzone ewidentnie od wózka paletowego, nie chcieli zabrać dali upust ;)

Masz bardzo dobra cene.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2019, 21:13 
Offline

Rejestracja: 03 mar 2015, 20:18
Posty: 30
Lokalizacja: Milanówek
Zawód: Stolarz
Kronopol ostatnio jakoś na jakości podupadł. Zauważyłem, że w szczególności te białe są krzywe już w hurtowni. jak robiliśmy duże fronty do szafy to trzeba było zastosować pręty stabilizujące od wewnątrz. Wcześniej takich kłopotów nie było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2019, 12:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2019, 12:42
Posty: 34
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Barman
Po prostu może jadą po kosztach. Tak to się dzieje niestety jak przestaje się dbać o klienta...

_________________
Niech się dzieje wola nieba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2019, 20:53 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
A jaka akcja była (może jeszcze jest dalej) z niektórymi blatami. Postawienie czegoś gorącego odbarwiało laminat. ...To jest dopiero "jakość" !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2019, 22:03 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
niedopilnowani na produkcji i popłynęli kilka baniek, na pewno kolor beton ciemny, gorąca szklanka z herbatką i kółeczko jak u cioci Wandzi na starej ławie szczerbol

rekamiera pisze:
Kronopol ostatnio jakoś na jakości podupadł. Zauważyłem, że w szczególności te białe są krzywe już w hurtowni. jak robiliśmy duże fronty do szafy to trzeba było zastosować pręty stabilizujące od wewnątrz. Wcześniej takich kłopotów nie było.

bo te sprzedawane są na pniu, najlepiej zima zobaczyć jak transport przyjeżdża to jeszcze para z nich idzie.
powinny byc wysezonowane zabandowane,ale wiadomo jak jest...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2019, 12:28 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Podobno rozwiązali problem i od 2 tyg znowu można zamawiać blaty. Odważnie zamontowaliśmy wczoraj beton ciemny na kuchni z nowej produkcji kronopola. Zobaczymy czy coś wyjdzie podczas użytkowania - strach się bać. Na szczęście mało skomplikowana litera L w razie reklamacji i wymiany.

Z Kronospan od 3 lat jesteśmy zawsze zadowoleni. Nie ma się do czego przyczepić. Dla mnie struktury drewna w ich nowej kolekcji zwłaszcza Contempo decydowanie ładniejsze niż w kronopol. Kronopol wyglada jak plastik i chyba nawet droższy chociaż to mi nie robi większej różnicy. Nowa seria kronospan ma naprawdę dobre reprodukcje. Gonią Eggera.

Odnośnie wad na Kronospanie byłem ostatnio na jakimś szkoleniu od nich i maja kilka fabryk - może zależy z której idzie ? Biel alpejska mocno w użyciu i póki co poza trafieniem na krzywa partie (ale wymienili bez problemu) wad w laminacie nie przerabiałem.... mam szczęście.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2019, 12:21 
Offline

Rejestracja: 21 cze 2017, 08:03
Posty: 47
Ja niedawno w płycie od nich (też biała, tylko nie pamiętam która) takie coś znalazłem. Po cięciu przekładaliśmy formatki na stół i zauważyłem, bo ładnie odbijało światło...
Na szczęście to chyba aluminium...


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group