TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 15 kwie 2019, 18:35 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
ty masz kabinę i lakierujesz w niej na całej przestrzeni ,a on ma ścianę i będzie lakierował tylko w jej obrębie , widzisz róznicę ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Romeo pisze:
Andrzeju, z tym nadmuchem i wyciagiem jest akurat odwrotnie ;)


W starej technologii, tak, w nowej przy szczelnej komorze, nie ;) . Tu jeszcze bym dodał ciśnienie w jakim jest tłoczone powietrze do wnętrza kabiny/lakierni wpływające na tzw. „spręż”

Tyle tylko że to jest teoria nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością, z prostej przyczyny, rozmawiamy o lakierni pracującej w trybie ciągłym. A co, jeżeli autor wątku chce lakierować 20 szt. frontów tygodniowo w tempie żółwia, też musi mieć super wydajną lakiernie? Jest to sprawa subiektywna i bardzo indywidualna. Organizacyjnie w większości takich małych lakierni cykl wygląda tak: formatka z wózka ląduje na stojak lakierniczy, szybkie lakierowanie w jednej warstwie i odkładane na drugi stojak do wyschnięcia. Dłużej trwa pobieranie i odkładanie formatki jak samo lakierowanie, a wentylator pracuje. Czas ten w wielu przypadkach wystarcza do oczyszczenia komory z mgły malarskiej, druga ważna sprawa to utrzymanie temperatury niezależnie od warunków atmosferycznych. Gdy ilość rozpylanego lakieru jest mniejsza, to i wydajność systemu wentylacyjnego, a także grzewczego, może być proporcjonalnie mniejsza.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 19:26 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2016, 19:22
Posty: 110
Oj Panowie troche zbyt nerwowo podchodzicie do tematu. Pytalem o moj wentylator bo go mam i nie musze wydawac kasy ale jak jest zbyt slaby to ja to rozumiem i sie nie upieram ze jest dobry i koniec. Po to jest forum i wymiana doswiadczen zeby o tym podyskutowac. Szczerze powiem ze nie jestem na takim etapie by kupic sciane lub kabine dlatego chce cos wlasnego ogarnac. Na konkretny wentylator przeciwwybuchowy rowniez nie chcialbym wydawac 2-3 tys bo nie wiem czy zaraz nie bedzie stal. Swoje pomieszczenie do lakierowania chce zrobic z plyty warstwowej o wymiarach jak juz wczesniej podalem. Oczywiscie nadmuch tez bedzie ale najpierw chcialem dopasowwc wyciag zeby dac pozniej troche wiekszy nadmuch. Temat ogrzewania jeszcze nie ogarniety. Dla go tez czy na poczatek moglbym zastosowac np wentylator kanalowy okolo 10-11 tys m3/h ale zwykly, jakos go dobrze uszczelnic. Wszystkie rozlacxniki pradu na zewnatrz itp zeby nie bylo tragedii do tego go nadmuch np 12 tys m3/h z jakimis filtrami zeby syfu nie zaciagal.
https://allegro.pl/oferta/wentylator-os ... 7341980307" onclick="window.open(this.href);return false;

I wyciagowy
https://allegro.pl/oferta/wentylator-pr ... 7860431942" onclick="window.open(this.href);return false;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 19:47 
Andrzej, u mnie to zupelnie inaczej wyglada. Ja klade grube warstwy zeby miec z czego zrobic dobra polerke. Nie lakieruje na obrotowym stojaku bo pierwsza warstwa napewno by nie odparowala zanim poloze druga i musial bym czekac. Pozatym lakieruje chyba wiecej bryl niz formatek. Formatki rozstawiam sobie w calej kabinie na lezniach i lakieruje kazda pokolei. Jak dojde do ostatniej to zaczynam od poczatku. Potem wszystko do suszarni i wkladan nastepny wsad. Co do scianki. Mam takowa w podkladowni. I nie wyobrazam sobie jak mozna przy tym lakierowac. Wystarczy ze wstawie jakis bok np. 3x1m i przy podkladowaniu robi sie siwo. A co dopiero przy lakierze.


Na górę
  
 
Post: 15 kwie 2019, 20:17 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2017, 12:09
Posty: 73
Jak zaadaptujesz pomieszczenie do stanu jak należny, to może sie okazać że taniej by wyszło kupić używaną komorę pod samochody :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 20:43 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
dokładnie tak , też nie wyobrażam sobie pracy bez kabiny,(odkąd zakupiliśmy ją dwa lata temu) wcześniej dwie trzy metrowe ściany i jakoś to szło. teraz komfort pracy zupełnie inny, ale świat bez kabin tez istnieje tyle tylko żę trochę cięższy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 21:02 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2016, 19:22
Posty: 110
A co myślicie Panowie o tych wentylatorach które pokazałem. Może jak to jakoś pójdzie to będę myślał o jakimś profesjonalnym sprzęcie. Jak na razie półśrodki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 21:02 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Wszystko zależy od potrzeb, przerobu i budżetu. Jednemu wystarczy ściana, inny potrzebuję linii lakierniczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 22:04 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2016, 19:22
Posty: 110
Piotr oczywiście masz racje. Budżet jak na razie mały. Pytanie czy te przykładowe wentylatory dadzą rade czy będzie w miare bezpiecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 22:48 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
jak dobrze poszukasz to w tej cenie znajdziesz promieniowy ale używany, który bardziej się sprawdzi do tego co potrzebujesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, 22:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Życie ci niemiłe, co Ty samobójcą jesteś?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 05:48 
Odpusc sobie te wentylatory i lakieruj przy otwartym oknie/drzwiach bo to i tak bedzie gowno a nie rozwiazanie problemu. To bedzie najlepsze rozwiazanie. Jak Ci sie spodoba, znajdziesz chetnych na swoje usugi ktorzy beda zadowoleni z Twojej pracy to wtedy wezniesz kredyt i kupisz potrzebne rzeczy. O czywiscie jak wczesniej sąsiad nie przyjdzie ze mu smierdzi i zalatwisz wszystkie zezwolenia dotyczace lakierni.


Na górę
  
 
Post: 16 kwie 2019, 05:52 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
no a jak przyjdzie sąsiad to masz przesrane - kary są dość dotkliwe liczone do 5 lat wstecz

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 06:06 
Nie chodzi o kary. Ale zawsze moze ktos przyjsc i powiedziec ze nie rzyczy sobie zebys lakierowal bo mu smierdzi. I wtedy bedziesz mial problem.


Na górę
  
 
Post: 16 kwie 2019, 06:14 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
od 20 tys do pół banki - a jak sąsiad powie że był u lekarza i czerwone oczy , wysypka to nie zwykłe uczulenie ...
nie to, że straszę ale jak to mówią chcesz pokoju szykuj się do wojny. róbmy wszystko z głową

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 09:41 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
co do tych otwartych drzwi i okien to tak nie do końca dobre rozwiązanie , robi się ciepło i pojawią się muszki ,insekty i inne dziadostwo .lepszym rozwiązaniem są bezpieczniki z matą filtracyjną podobna jaką sie stosuje przy scianach. choć trochę zmniejszą napływ syfu do twojej lakierni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 19:49 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2016, 19:22
Posty: 110
Andrzej dlaczego samobójca? bo nie jest przeciwwybuchowy silnik? Można go zmienić na taki. Mam kilka silników beziskrowych można zamienić. Nie wyobrażam sobie lakierowania przy otwartych drzwiach itp. gdzie za ścianą stolarnia i sie pyli jak cholera. okien brak ale i tak pole i wiatry duże wiec piachu co nie miara. Widziałem na YT jednego pana który lakieruje MDF i zrobił sobie wyciąg z wentylatora kanałowego osiowego i ciągnie jak cholera :D że drzwi nie może otworzyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 19:58 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2017, 12:09
Posty: 73
Tylko po malowaniu tego pana front nie wygląda jakby dostał ostrej wysypki? Też myślałem że da się na samym wyciągu, zrobiłem szczelne pomieszczenie i zaskoczenie
. Syf siada bardziej niż przy wyłączonym wentylatorze. Poza tym do malowania większej ilości elementów jedno pomieszczenie to mało, nie poradzisz sobie z odkurzem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 20:44 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Zeby lakierować fronty nie potrzeba od razu kabiny lakierniczej.Wszyscy zachwycają się w tym wątku kabiną ale utrzymanie takiej kabiny zwłaszcza w zimę to są nie małe pieniądze.

Gość który chce lakierować fronty na swoje potrzeby zrobi to przy pomocy 2 metrowej ściany z wentylatorem promieniowym.
Będzie pięknie ciągnęła odkurz.

Pracowałem długo z taką ścianą,nawiewu nie miałem.Moim nawiewem był dostęp do powietrza wielkości drzwi.
W firmie która robi wentylacje chłopaki zrobili mi ramkę z większymi oczkami.Zakładałem na nią jakąś dość drobną matę wentylacyjną.I zdawało to super egzamin.

Kabina oczywiscie to super sprawa.Według mnie ma sens jesli nastawiasz się głownie na lakierowanie.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2019, 22:12 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2016, 19:22
Posty: 110
Kamil może dlatego że nie masz nadmuchu a szczelność pomieszczenia w tym wypadku nie jest zbyt dobra. Jeżeli chodzi o tą wysypke to chyba nie jest tak źle wygląda to raczej przyzwoicie. Znam lakierników którzy mają renome i robie kupe metrów miesięcznia a też jak u nich zamawiałem to na półmacie czarnym znalazłem na kilku frontach 1-2 małe wtrącenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2019, 20:50 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2017, 12:09
Posty: 73
Autorowi radzę spróbować pomalować parę formatek żeby zobaczył na początku co z czym się je i czy faktycznie opłaca mu się z tym paprać ;) bo poki co ma jakaś swoją wizję do której jest przekonany, a realia mogą go szybko sprowadzić na ziemie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group