TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 lut 2019, 11:51 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
Dzień dobry koledzy,

Przymierzam się właśnie do zakupu swojej pierwszej okleiniarki automatycznej. Obecnie pracuje na ręcznej HOLZMANN KAM 65PRO z której ogólnie jestem zadowolony, ale niestety na obróbkę materiału poświęcam zbyt dużo czasu. Po oklejeniu ścinam nadmiar okleiny frezarką, poprawiam dłutem i na końcu poleruję drobnym papierem ściernym. Szukam niedużej okleiniarki, która wykona za mnie całą pracę i po której nie będę musiał poprawiać.

Maksymalna długość maszyny jaką uda mi się upchnąć w warsztacie to ok 3,0-3,2m. Super gdyby nawet nie przekraczała 3m długości. Miejsca jest na prawdę mało. Dodam że wejście do lokalu ma 1,9m (szerokości) x 2,2m (wysokości).

Materiał jaki głównie obrabiam (ok 80%) jest specyficzny, ponieważ głównie są to długie (ok. 1000-1200mm) elementy z płyty 18mm o szerokości zaledwie 60, 80 i 90mm. Tej szerokości elementy chcę móc oklejać na obu długich krawędziach więc minimalna szerokość materiału jaką deklaruje producent jest dla mnie bardzo ważna. Pozostałe 20% formatek to elementy o wielkości ok. 900x1200mm. Największe formatki jakie będą oklejane to 800x1600mm, ale bardzo rzadko. Do oklejania używam obrzeży ABS 0,8mm. Blatów i grubszych płyt aktualnie nie robię. Obecnie używam kleju Kleiberit 788.7.

Rozglądam się od jakiegoś czasu i wstępnie wybrałem okleiniarkę KAM 633 ze wstępnym frezowaniem - https://www.kma-maszyny.pl/katalog-produktow/okleiniarka-kam-633.html

Wybrałem ją głównie ze względu na niewielkie wymiary oraz właśnie wstępne frezowanie. Dodam, że kwota na samą maszynę jaką planuję przeznaczyć to ok 65 tyś brutto (maszyna będzie brana w leasing więc wiadomo, że dojdą jeszcze koszty).

Chciałbym zapytać doświadczonych kolegów o opinie odnośnie tego zakupu. Czy ktoś może ma lub miał styczność z tą maszyną i może coś o niej napisać? Jak wygląda kwestia jakości obrobionego materiału, czy jest konieczność poprawiania, jak wygląda obsługa i możliwość regulacji maszyny we własnym zakresie? Czy nie rozregulowuje się za szybko? Czy ewentualnie są jakieś alternatywy w tej cenie i wymiarach sprzętu, które będą lepszej jakości?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 13:11 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Dozbieraj na SCM tyle ode mnie.Mam to samo praktycznie tylko pod nazwą Stomana.Robotę robi ale uczucia mam mieszane przez róznego rodzaju mankamenty.
Odnośnie serwisu KMA jaki doświadczyłem,to urąga godności człowieka.

Wychodzi na to jakoś że jest to prodkut Chinski ponieważ nawet Jaroma sprzedaje te okleinarki pod swoim logo.Oczywiście z innym kolorem.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 13:38 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2016, 11:12
Posty: 99
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar
Czyli wychodzi na to, że tak bardzo chwalona swego czasu "bułgarka" jednak nie jest taka idealna?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 14:25 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
@Przemula a czy możesz podać przykłady tych mankamentów? Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat serwisu SCM i czy orientuje się ktoś w cenie np. modelu K100 w opcji z cykliną prostą i polerką, bo jakoś nigdzie ceny nie mogę znaleźć? Jakieś opinie o K100 i czy można nim oklejać elementy o szerokości 60mm?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 20:37 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Serwisant z scm o Imieniu Andrzej można powiedzieć że "k-sete" ma w małym palcu, mogę spokojnie polecić. Na k 100 65-70k netto musisz szykować. Szerokość elementu oklejanego to min 85mm, albo taki patent
https://youtu.be/QxIkkCe2dyg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2019, 21:59 
Offline

Rejestracja: 07 wrz 2013, 16:34
Posty: 64
Mam SCM K-100 i nie narzekam. Prosta okleiniarka ale do moich potrzeb wystarczy. Oklejam głównie forniry ale z pcv tez sobie radzi. Jeśli chodzi o serwis tez nie narzekam. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 14:07 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
@paparobert, super patent z tą dodatkową deseczką :D Myślisz, że sprawdził by się także przy szerokości materiału 40mm?

@Meblarz, czy występuje konieczność poprawiania po niej czy robi ładnie i jak to mówią na gotowo? Pytam, bo przy wielu okleiniarkach, o których czytałem ludzie piszą, że muszą poprawiać dłutkiem czego chciałbym uniknąć biorąc maszynę za 75k. Drugie pytanie to którą masz wersję, z dwiema cyklinami czy cyklina płaska + polerka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 14:19 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
nic nie robisz oprócz narozy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 15:37 
Offline

Rejestracja: 07 wrz 2013, 16:34
Posty: 64
@alzajac - ja nie oklejam prawie wcale pcv. to o czym piszesz nie dotyczy forniru, dlatego ja mam dwie cykliny. przy fornirze polerka nie ma sensu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Podpisuję się pod tym co napisał Meblarz, 6 puszczam po dwie szt i nie potrzeba "patentu"

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A jaki macie patent na oklejenie długości np.: 80 mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2019, 19:10 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Bardzo prosty puszczasz obok blizniaka.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2019, 14:20 
Offline

Rejestracja: 03 lut 2019, 09:49
Posty: 13
Dzięki Panowie za wszystkie porady :) Zdecydowałem się na K100 i właśnie za kilka godzin będę robił pierwsze testy na nowej maszynie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2019, 15:27 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
nooo kam 633 a K 100 SCM-a no to jest różnica :) powodzenia i niech sprzęcik cieszy długi czas :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group