TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 07:10 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Cytuj:
Montaż szaf wnękowych i mebli do zabudowy jest objęty preferencyjną, 8-proc. stawką VAT – orzekł w uchwale Naczelny Sąd Administracyjny. Orzeczenie to może być podstawą domagania się zwrotu różnicy VAT przez firmy, które były zmuszone płacić stawkę 23 proc. od takich usług. Ponadto minister finansów oraz organy podatkowe będą musiały od tej pory zmienić – na korzyść podatników – swoje dotychczasowe stanowisko w wydawanych decyzjach i interpretacjach podatkowych.

Sprawa dotyczy montażu trwałej zabudowy meblowej w domach i mieszkaniach objętych społecznym programem mieszkaniowym, czyli budynków jednorodzinnych o powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 300 m kw. oraz mieszkań o powierzchni nie większej niż 150 m kw.

Wielomiesięczne spory pomiędzy podatnikami a organami podatkowymi dotyczyły tego, czy montaż szaf wnękowych i mebli do zabudowy jest modernizacją, czy też dostawą towarów. W ocenie firm montujących jest to modernizacja, przeciwnego zdania były organy podatkowe i nakazywały płacić od tej usługi 23-proc. VAT.

NSA w wydanej 24 czerwca br. uchwale (sygn. akt I FPS 2/13) orzekł, że kompleksowa usługa polegająca na zaprojektowaniu, dopasowaniu oraz montażu trwałej zabudowy meblowej, wykonywana w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, stanowi usługę modernizacji, opodatkowaną obniżoną, 8-proc. stawką VAT.


Jak bym miał więcej pieniędzy i czasu to poszedł bym się sądzić z Patologią :) Querwa gdzie się nie obejrzę tam Patologia która mnie przerasta choć staram się trzymać przy zdrowych zmysłach. Pewnie niemcy maczały w tym palce.

awaria - Querwa problem jest w tym że 15 % albo klienci by mieli taniej czyli my więcej roboty ale raczej my więcej pieniędzy na rozwój.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 07:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio uważa, że poprzednią opcję polityczną należy ukarać i płacić niższe podatki na ich rozpasanie. Tyle, że za późno się do tego zabrał.

Danio nie wiem, czy pamiętasz kiedy obecna partia dorwała się do władzy to stwierdzili, że wszystkie opinie wydane do tej pory przez Urzędy Skarbowe są nieważne. Bo te opinie sprzeczne z interesem państwa to dostawali tylko "znajomi królika" i należy im to cofnąć x lat wstecz maksymalnie jak to tylko możliwe naginając jak tylko się da prawo w tym przypadku. Nic tu nie pomogło, że opinie te wydawał US organ od finansów tego państwa. To, że coś jest dozwolone (interpretacja przepisów prawa podatkowego) dzisiaj nie oznacza, że będzie takie samo jutro. A "jutro" mogą Ci dowalić 10 lat wstecz.

Danio znasz takie powiedzenie: "Nie jest ważne kto głosuje, ważne jest tylko kto te głosy liczy"? I identycznie jest z interpretacją prawa. W zależności kto to prawo czyta ten to tak interpretuje.

A jak nie masz problemów to podsunę Ci drugie przysłowie: "Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie prosię". Wiadomo też, że przysłowia są mądrością Narodu. A Więc byłe pokolenia wiedzą co i jak, i pozostawiły Ci wskazówkę.

Danio przeczytaj to powyżej jeszcze raz i zwróć uwagę na tekst "społeczny program mieszkaniowy". A ten co ma społecznie to kupuje meble na targu. Tu idąc kolejnym przysłowiem: "Dlaczegoś biedny? Boś głupi. A dlaczegś głupi? Boś biedny!" I tyle z Twoją interpretacją, bo tu można kręcić jeszcze większe wały niż wtedy jak jej nie było. I tu jeszcze łatwiej z powodów społecznościowych kogoś udupić.

Seta tylko nie usuwaj tego wpisu bo to nie jest o polityce tylko próbuję Daniowi wytłumaczyć jego błędny tok myślenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 07:46 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen no raczej napisałeś że mam dobry tok myślenia tylko jeszcze nie umiem uwierzyć w Patologię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 07:58 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Dodam tylko tyle nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale organy państwa które są bezposrednio beneficjentami staly sie bardziej opresyjne.
I jak zwykle najbardziej odczuwają to małe firmy.

I tak im wciąż brakuje więc wymyślili sobie że ja jako podmiot który wcześniej prowadziłem sprzedaż ratalna za pośrednictwem banku muszę się zweryfikować w KNF za kwotę 600zl.
Można? Jak widać można w skali kraju ogólne pieniądze.
Smaczków jest dużo więcej.
Są firmy które zajmują się tym jak płacić jak naj mniej podatków.

Szczerze nie raz zastanawiałem się przenieść firmę do Czech lub na Słowację.

Tylko organy już wymyślily jak załatwić polaczkow.
My dla nich jestesmy plebsem.
Wysokopostawione osoby takie jak naczelnik skarbowy uwaza się za Boga.I pewnym sensie tak jest ponieważ ma instrumenty żeby położyć twoja firmę.
Odnośnie 8%vat zawsze Danio mozesz zmienić branżę jest wiele gdzie się płaci 8%

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 08:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Człowiek myśli że trzeba walczyć w kierunku Patriotyzmu tak jak staram się kupować towary od Polskich producentów, ale coraz bardziej mi wychodzi na to że szybszy powrót do normalności był by wtedy gdyby wszyscy co do jednego robili na odwrót, tak by np od dziś żaden Polak nie kupił by ani jednego Polskiego towaru co by się w rządzie zdziwili że w moment upadło pół kraju.
Nie potrafię was zrozumieć ludzie.
Wracam na Marsa....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 08:59 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
https://www.ipla.tv/wideo/news/Panstwo- ... e7a29a4891
może niektórzy już widzieli , historia sprzed paru lat ale aktualna do dziś , tzn. sądy swoje a US swoje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:19 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Wszystko co można wystawić na 8% wystawiam na 8%, u mnie są to kuchnie , schody, wnęki i drzwi, zgodnie z przepisami. Kontrola US średnio co 2 miesiące, czasem chcą projekt, czasem umowę, czasem tylko wyjaśnienie. Żyję, nikt mnie nie wsadził, nie czuję żadnej opresji.
Danio liczy się cena a nie to skąd kupisz i od kogo. Gdyby klient miał opcję zakupu takiego samego mebla od ciebie lub taniej, od innej zagranicznej firmy zrobiłby to bez mrugnięcia okiem. Ja zresztą zrobiłbym to samo, wybieram to co najkorzystniejsze dla mnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:28 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Waldemar myślałem że nie doczekam się najmądrzejszego człowieka na tym forum. Szkoda tylko że przez twoja mądrość US Cię męczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ciesz się, że jeszcze sprzedajesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:30 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Dziękuję. Mnie nie męczy.

PBstol, cieszę się, ale dla mnie to normalne. Może z uwagi na to że nie żyłem w poprzednim ustroju, ale nie mam odczucia że na każdym kroku ktoś chce mnie udupić. Ale widzę u niektórych analogię do mojego taty. Zapamiętał że kiedyś było zawsze pod górę, że cokolwiek chciał załatwić musiał komuś posmarować i tak mu zostało. Mało tego inni, również młodzi ludzie którzy nasłuchali się podobnych rzeczy od swoich rodziców i znajomych przyjęli że nic się nie zmieniło i dalej wszyscy chcą robić im pod górkę. W moim odczuciu już nie jest tak źle jak niektórzy przedstawiają, ale to moja sytuacja, w innym urzędzie, innej gminie może być zupełnie inaczej.


Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, 09:43 przez Waldemar, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:41 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol Ty i jak widać wszyscy tu nie mają się z czego cieszyć bo sprzedajecie z 23% a możecie z 8%. Boicie się kontroli to rozumiem bo z Patologiami nie da się dyskutować ale jak by tak od dnia dzisiejszego wszyscy w całej Polsce robili jak Waldemar to te kontrole by się za chwilę skończyły bo nie ogarnęli by skali normalności.
Waldemar US Cię męczy tylko bierzesz to na klatę, sam widzisz niesprawiedliwość że Ciebie kontrolują a innych nie lub prawie w ogóle. Wykonujesz produkt zarabiasz na Siebie, dla kraju i musisz się tłumaczyć z czegoś co robisz prawidłowo według dziwacznych przepisów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:49 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Nic by się nie skończyło, urząd jest między innymi od tego żeby kontrolować. Zawsze będzie pewien odsetek oszustów. Tak samo może znaleźć się czynnik ludzki pod tytułem pani w urzędzie, który przez pomyłkę, przez nieprawidłową interpretację lub niewiedzę będzie chciał cię udupić. I nic na to nie poradzisz. Ale bojąc się wszystkiego najlepiej nie wychodzić z domu.

Danio nie wiem czy innych kontrolują i nie interesuje mnie to. Jestem ja i moje sprawy.


Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, 09:50 przez Waldemar, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:50 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Co dwa miesiąc masz kontrol?
Chyba że Ci vat zwracają.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:54 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Bywa że zwracają vat, bywa że coś idzie za granicę, a bywa że robię coś jako podwykonawca z odwróconym opodatkowaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 09:58 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Waldemar pisze:
Danio nie wiem czy innych kontrolują i nie interesuje mnie to. Jestem ja i moje sprawy.

Ty to jesteś gość. Wszyscy tu i Ja też powinni się od Ciebie uczyć i dziś wziąć życie za jaja i przestać straszyć innych wiatrakami. Ja może bym ogarnął tą sprawę ale papiery, prawa, przepisy, podatki, faktury itd. zostawiłem żonie która załatwia to wszystko w biurze podatkowym w którym jej powiedzieli że 23% trzeba płacić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 10:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
U nas tez 23% i śpisz spokojnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 11:07 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
Danio pisze:
Waldemar pisze:
wziąć życie za jaja.


Skoro o jajach to bez problemow US potrafi urwać złote jaja, jeśli takie masz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 11:12 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Danio Ty jesteś jakiś.....
Jak nie chcesz płacić vatu proszę bardzo.
Zacznij sprzedawać meble do sąsiadów sprzedaż wspólnotowa dla firm vat 0.
Zapłacisz jedynie dochodowy.Plac i nie płacz.Srodowiska i tak się nie skonsoliduja nie licz na to.
Twój konkurenci z miasta byli by w siódmym niebie gdyby skarbowy Cię pogrążył.
Jeszcze tego nie pojales?

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 11:43 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Przemula najbliższe miasto od Danio to chyba Brzeszcze a tam uprzywilejowane audice jeżdżą i pewnie nawet nie zauważą.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 11:57 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Przemula ja to załatwię i będę płacił 8% a konkurencja 23%. Nauczę się tylko US przyjmować na kawę i będę miał tam dużo znajomych :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 12:34 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Tak. I będzie git, dopóki się nie zmieni załoga. Przyjdzie nowy team, i jak to zazwyczaj bywa, od razu pokaże jak poprzednia ekipa nie właściwie zarządzała i źle interpretowała przepisy. Nowe naczalnictwo błyśnie, podatnik zapłaci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 12:46 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Przemula Ty to widzę jesteś taki posłuszny państwu jak piesek. Jesteś idealnym przykładem wyszkolonego niewolnika. Płać jak każą, pracuj jak każą, pij jak każą, zapinaj pasy jak każą, tego nie wolno, tamtego nie wolno i nie pytaj po co, jak i dlaczego. Rób jak Pan Ci każe. Potwierdziłeś to słowami "Plac i nie płacz"
Danio ma rację jak można się od czegoś 'wymigać' to niech tak zrobi i chwała mu za to, każdy racjonalnie myślący by tak zrobił, bo już i tak wystarczająco Nas okradają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 13:30 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
I będzie dokładnie tak jak napisał solmyr.A będzie to co raz częściej się działo ponieważ szukają pieniędzy które się kończą,
A za coś swoje programy muszą realizować.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 14:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio, chcesz od nas błogosławieństwa na 8%, to Ci damy. Pamiętaj jednak, że jak pójdzie coś nie tak, to nikt z forum nie dorzuci Tobie do interesu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 14:15 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Przemula przestań ufać niemieckiemu TVN-owi i Polsat-owi.
PBstol jak bys się tak o mnie troszczył to WW byś mi w kokardzie dostarczył :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 14:44 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Danio Ty stary pierdzielu nie oglądam tv od dwóch lat.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 15:38 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
No to w radiu słyszałeś. Wiem bo w niemieckich mediach takie słowa padają by buntować ludzi przeciw PiS.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 15:59 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Danio, daruj sobie ten PiS.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 16:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Koledzy, chcecie żeby wartościowe tematy leciały do kosza, bo nie potraficie się powstrzymać od polityki i innych zachowań łamiących regulamin i zasady netykiety ?

Danio, szykuje się dla Ciebie BAN.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 16:30 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Buntownik zawsze ma pod górkę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group