TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 kwie 2018, 10:14 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Pewnie u mnie można tak zrobić tylko jeszcze nie wiem jak :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 12:38 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol u Ciebie jak szafkę dolną z bokiem 510mm i szufladami Metabox 500mm powiększysz głębokość o 30mm to szuflady się nie zmienią? A jak powiększysz o 50mm to wtedy już szuflady się zmienią o 50mm ?
A np w łożyskowych lub rolkowych możesz zrobić tak ze skrzynka się powiększy o np 17mm a prowadnice będą miały przeskoki o 50mm ?

W pro100 parametryczność jest trochę inna, tu się używa blokowanie wymiarów i tworzenie elementów np. "null" lub wbudowanych w jakieś elementy. Może nie ma w tym specjalnych funkcji jak np przeskok prowadnic o 50mm ale za to taką parametryczność jaka jest, można stosować w dowolnym elemencie jakiego kolwiek mebla przez siebie stworzonego.

PBstol można w Corpusie tak jak w pro100 zrobić szafe z drzwiami przesuwnymi, że po rozciągniu szafy, drzwi zawsze dopasowane będą z wysokosci i szerokości zawsze z nałożeniem np 35mm i że w drzwiach profile H i szkła też będą automatycznie zmieniane ?

Omen te wymiary Sobie zmieniłeś w tym specjalnym programie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 13:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Z szufladami jest tak jak piszesz. Szafę przesuwną można tak zrobić. Dlatego, że wszystko opisujesz zmiennymi. Np głębokość - 50, (szerokosć - 400)/3. Współrzędne położenia elementów xyz względem siebie podobnie. Można robić operacje matematyczne i logiczne. Do tego można tworzyć i nazywać parametry tak, jak się chce i ile się chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
Omen te wymiary Sobie zmieniłeś w tym specjalnym programie ?
Kolejność nazw, okienek z wymiarami do nich przypisanymi i ikon automatycznie dopasowujących pomieszczenie do poszczególnych wymiarów.
W "Długość - Szerokość" zmieniłem tylko nazwę.
W "Szerokość - Głębokość" zmieniłem nazwę, lokalizację okienka i trzech ikon jakie są po prawej stronie.
W "Wysokość - Wysokość" zmieniłem lokalizację okienka i ikon. Nazwa pozostała ta sama.
Jak zmieniałem lokalizację? Sprawdziłem podane lokalizacje dla poszczególnych wpisów i dla drugiej i trzeciej zamieniłem je wpisanymi danymi. Aby zamienić ikony wystarczyło zamienić dwie liczby 68 na 94 i odwrotnie. Wtedy te które były na pozycji "68" ustawiły się na pozycję "94", a te które były na pozycji "94" przeszły na pozycję "68". Nie ingerowałem tu w żadne inne funkcje bo z nimi nie tylko mogą ale i są powiązane inne dane w programie.

A, i jeszcze zmieniłem kolejność dla klawisza "Tab" w drugim i trzecim przypadku. Tak aby nie skakał z pierwszego do trzeciego, a potem wracał do drugiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 16:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio pisze:
po rozciągniu szafy, drzwi zawsze dopasowane będą z wysokosci i szerokości zawsze z nałożeniem np 35mm

Można zrobić tak, że wpisujesz wymiary szafy. Wpisujesz ilość frontów 2,3,4 i w zależności od liczby którą wpisałeś tyle masz skrzydeł i są one dopasowane wymiarem. Takie skrzydła można przygotować na różne profile lub wpisać szerokość rączki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 17:56 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Z szafami u mnie jest podobnie. Mogę nawet wybrać czy środkowe drzwi mają być na pierwszym czy drugim torze :) Generalnie front zawsze dopasuje się do wnęki albo do szafy z bokami. U mnie też są takie opcje gdzie wpisuje się zależności według osi xyz i można tam ustawiać to dla wszystkich elementów składowych szafki. Jak dla mnie to trochę zbyt skomplikowane te parametry ... może w sumie nie parametry tylko to co trzeba tam wpisywać . Po prostu trzeba wiedzieć co zmienić żeby było tak jak to sobie zakładasz...Jest naprawdę sporo opcji . Mam nadzieję że nadchodzące szkolenie (webinarium) trochę mi to rozjaśni ;)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 18:36 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
z ciekawości jak długo zajmuje wam zrobienie takiej kolorowej wizki?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 19:50 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
W pro100 około 6 minut. To jest w KDmaxie ? Ile czasu ?
Sprytne te funkcje. Takie funkcje matematyczne są trudne ale pewnie jak się człowiek nauczy to jest ino lepiej niż gorzej. Ciekawe czy w pro100 tez pojawia się takie funkcje matematyczne. Ja tam widzę ogrom pracy, nie wiem kiedy oni to wszystko zrobią tym bardziej że z obsługą cnc im zejdzie i prawdopodobnie kray będzie jeszcze szybszy. Ciekaw jeszcze jestem kiedy zrobią coś z tymi denerwującymi ścianami przez które ylona kupiła inny program.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2018, 20:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Z tych programów to mnie najlepiej wizualuzacje podobają się te z pro100, a najgorzej to z Corpusa. Czekam jeszcze co ylona ma do pokazania z CADa.

Myszekmiki jaki jest powód ze są takie nierówności we frontach w twoim projekcie ?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 00:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Takie programy jak corpus to przede wszystkim na produkcję i tam napewno lepiej się spisz niż cała reszta. Pro100, jest świetne do showroom'u gdzie projektant ma pokazać mebel a nie zajmować się jego konstrukcja. Wiem że najlepiej było by to połączyć ale człowiek po akademia sztuk pięknych będzie miał problem z ogarnięciem makr czy parametrycznych obliczeń (oczywiście jest sporo wszechstronnie uzdolnionych ludzi)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 04:46 
Offline

Rejestracja: 12 lis 2017, 15:02
Posty: 67
Pozwolę podpiąć się pod dyskusję. Uważam, że gdzieś ten kompromis musi być. Kompromis pomiędzy jakością finalnego rendera, czasu renderowania i łatwością obsługi programu.
Robiłem kiedyś meble i pomijając kwestie techniczne a skupiając się na wizualizacji to ja złapałem się programu darmowego - BLENDER. Obecnie wykorzystywany nawet jako narzędzie do efektów specjalnych w filmach ze względu na jego możliwości i oczywiście jakość renedringu.
Program jest darmowy ale niestety - jest on czysto do modelowania 3D a nie do projektowania. Ja zrobiłem sobie niezłą bazę szafek i przygotowałem kilkadziesiąt scen ze światłami oraz ze światem zewnętrznym. Wszystko trzeba zrobić samemu bo próby importu modeli choćby z 3D Studio były marne.
Do opanowania niezwykle trudny ze względu na interfejs, który jest w 100% inny niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.
Na forach czytałem, że już kiedyś tam prześcignął 3D Studio MAX'a a ciągle się rozwija.
Moje projekty poszły w siną dal po upadku laptopa. Początki były kiepskie, ale kilkanaście ostatnich były naprawdę realistyczne.

Niestety, nikt dziś nie ma czasu aby uczyć się modelowania i zasad tworzenia prawdziwych wizualizacji, bo samo pozbycie się szumu potrafi zająć naprawdę sporo czasu, ale efekty - nie do opisania.

Stąd kompromis gdzieś trzeba znaleźć.

Dla zagorzałych i wytrwałych i mających masę wolnego czasu polecam BLENDERA.

:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Kiedyś walczyłem z blenderem ale na samym początku odpychający jest ten interfejs... zupełnie do góry nogami świat nie wiedzieć czemu.
Efekty świetne ale jakakolwiek zmian i już wszystko nie tak.
Z drugiej strony czemu Pro100 czy Corpus nie wykorzysta takiego środowiska do renderowania.(przynajmniej było by darmowe) Pro100 ma ten serwer który eksportuje do Kraya i załatwia tym sposobem właśnie mas ustawień które są w Krayu dostępnym oddzielnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 11:47 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
Z tych programów to mnie najlepiej wizualuzacje podobają się te z pro100, a najgorzej to z Corpusa.


Danio śmiem się nie zgodzić co do Corpusa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 13:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Adam :glaszcze:

Pro100 ma najładniejsze wizki, zobacz. Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 14:01 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio sam ją robiłeś - czy ktoś to robił. Rób ten efekt sam. I powiem tak wizka nie jest ładniejsza tylko projekt dopracowany w detalach. Książki , mapy , kwiatki , jabuszka , itd. Więc sorry pokaż mi swój projekt taki zwyczajny a nie zrobiony przez kogoś kto siedział X godzin aby zrobić wizkę. Podejrzewam że te rendery genrowały się przynajmniej godzinę - u mnie maksymalnie 2 min. Ja też mogę pokazać render taki że każdemu szczęki opadną - tylko co z tego jak to nie będzie render który robisz w 5 min minut i dalej do przodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 14:16 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ten projekt co wyżej wstawiałem z brązowymi blatami to 6 minut się robił. Zrób coś konkret i niech się robi godzinę lub dłużej.

lignumsoft pisze:
wizka nie jest ładniejsza tylko projekt dopracowany w detalach
ja właśnie nie pisze o detalach tylko o efektach, w corpusie są nie naturalne plastikowe, a w pro100 aż się przyjemnie na to patrzy.

W Pro100 jak włączysz renderingi to nie musisz czekać aż się skończą tylko włączasz by Render w tle zużywał 30% procesora, uruchamiasz drugi Pro100 i robisz nowy projekt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W pro100 wygląda naturalniej, bo ma lepsze tekstury.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 16:40 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
ja właśnie nie pisze o detalach tylko o efektach, w corpusie są nie naturalne plastikowe, a w pro100 aż się przyjemnie na to patrzy.


I tu jest problem według mnie jest całkowicie odwrotnie. Dlatego renderingi to jest bardzo subiektywne odczucie. Dla jedenego trochę połysku to jest woow, dla drugiego to że cień gdzieś tam na jakiś kawałeczku jest nie tak dyskwalifikuje rendering.

Więc możemy się tu ze 100 lat kłucić kto zrobi lepszy render Corpus, Pro100 , KdMax, CadKuchnie, i cholera wie co jeszcze - a wygra projekt architektki która ma 3dMaxa - tesktur za 300 000 zł i pieści go 2-3 dni.

Więc każdy ma oczy i niech sam wybiera co mu się podoba :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 17:41 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Tu się nie da kłucić. Ja byk widać że Pro100 ma najładniejsze wizualizacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 19:16 
Offline

Rejestracja: 12 lis 2017, 15:02
Posty: 67
Moim zdaniem z wizualizacjami trzeba również bardzo uważać. Sam miałem 2 może 3 przypadki, że zrobiłem wizualizacje, starałem się dopieścić jak tylko mogłem, światła, cienie, detale (książaki, jabłuszka, kwiatuszki, gniazdka, sztućce itp...) a i tak miałem problemy potem jak cholera bo słoje na okleinie boku blatu szły inaczej niż na blacie (wzdłuż oklejanego boku) a na wizualizacji zrobiłem, że szły w tym samym kierunku co słoje na blacie, żeby było ładniej i żeby była jedność słoi blatu z bokiem zabudowy..... Miałem przejścia jak cholera....
Jest grupa klientów, która pewnych rzeczy nie zrozumie i już, a im więcej się staramy tym jest gorzej.

Mój kolega stolarz robi meble w dużym mieście polski, ma klientów na 14 miesięcy do przodu (info z dziś). Pokazał mi swoje projekty - rysowane ołówkiem na kartce, odręcznie. W tej chwili musi odmawiać, bo nie wyrobi....

Klienci są różni...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 19:42 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Moje meble wciąż są ładniejsze od moich projektów .
Takie coś znalazłem z Pro100, jak dla mnie to jest kosmos :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 20:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Może idź na studia i zostań architektem, bo się marnujesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2018, 21:56 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
jak dla mnie to jest kosmos
Danio co ty wiesz o kosmosie


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 05:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W Corpus 5 będą takie wizki:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 05:27 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Adam :glaszcze: puść tą brzytwę :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 11:14 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBstol pisze:
W Corpus 5 będą takie wizki:)


Nieiele się pomyliłeś :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 13:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
To już nie chcę wiedzieć jakie będą w pro100 v7

Tak czy inaczej wizualizacje które przedstawił lignumsoft nie powstają z biegi i nawet nie każdy wykwalifikowany projektant je ogranie. tak czy inaczej jeszcze jakiś czas temu był rysunek bez cieni i wystarcza a teraz takie bajery raz lepsze raz gorsze ale pod szczechą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 14:37 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Powiem że ten Octane wymięka do Kraya :)
http://januszbiela.com/?portfolio=2016


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 17:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
A wiecie co? Ja mam to jak powyżej napisał
MarekMitonski pisze:
i nawet nie każdy wykwalifikowany projektant je ogranie
gdzieś i nie będę się męczył dla dobrego samopoczucia zamawiającego. Nie mam zamiaru robić dla niego super wizualizacje nawet gdy od tego będzie zależało, czy on to weźmie, czy nie. Wizualizacja jest potrzebna klientowi tylko po to aby wiedział co zamawia i z grubsza jak to będzie wyglądało.
Jak będzie chciał super wizualizacje niech idzie do projektanta, zapłaci mu ileś tam od m² lub od całego projektu to przynajmniej będzie wiedział za co zapłacił. I się posika patrząc na super projekty. I tak to co wymyśla projektant vide Martin http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=1187&start=810#p47850 ma się nijak do tego jak trzeba to zrobić aby to miało ręce i nogi.
Każdy z projektantów na swoim projekcie pisze, że jest on poglądowy, a wymiary należy sobie sprawdzić samemu. I tyle w temacie.

Za dużo widocznych szczegółów to za dużo problemów potem jak to napisał Bodek w tym wpisie http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=1187&start=840#p47956 na poprzedniej stronie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2018, 18:01 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen dobrze piszesz , dlatego nawet jak byłem producentem mebli to unikałem wizualizacji jak ognia. Jeżeli klient wybór wykonawcy opiera na tym jaką wizulalizację dostanie to dla mnie była Pierwsza żarówka ( omijać szerokim łukiem ), jak zaczynał modzić z kolorystyką itd ( to była druga żarówa), jak na zaliczkę w wysokości 60% mowił że za dużo - było 3 żarówa - i podziekowanie klientowi za współpracę i roboty nie brałem. Potem ZAWSZE się okazywało że z tym klientem był ZONK. A jak jest się fachowcem i przychodzi klient z polecenia to jak byś mu kreski na kolanie rysował to i tak cię wybierze.

Odnośnie Danio - możemy się tu przebijać co i rusz lepszymi wizkami ( bo jest masa silników renderujących - od tych darmowych , po tanie, po drogie, po ekstremalnie drogie ). I powiem ci na każdym z nich uzyskasz świetne efekty - wszystko tylko niestety zależy od czasu ile trzeba poświęcić na taki render. Osobiście wpienia mnie strasznie jak firmy mamią klientów na ich stronach są takie wizki że szczękę można zbierać, potem jednak kupuje się program i przychodzi rozczarowanie bo takich efektów nie idzie uzyskać nijak. I te nasze rendery są o połowę gorsze jak nie lepiej. Sam zauważyłeś w innym wątku że jabłka są plastikowe , chlebek nie taki , i wizki ot tak na szybko są przeciętne. To jest straszne robienie ludzi w butelkę. Ja na przykład tego nie robię i robić zamiaru nie mam.

To czego dzisaj nie mamy to nie mamy czasu, i stolarz to jest od produkowania mebli , a architekt do robienia projektów i wizualizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group