TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 gru 2016, 09:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ta nowość wygląda jak moje stare metabo :) Znając życie, to i tak będzie na to kupiec. Kupią to ci co mają większe kapexy. Po to, żeby mieć mniejszą, lżejszą maszynkę do mniejszych prac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2016, 16:28 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Choć jestem tak troche "festolnięty" to jej nie kupię. Wolę już jak coś to tę wielką targać na 4 piętro niż wydać następny worek monet :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2016, 20:08 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Ta mniejsza ukośnica w cale nie jest dużo mniejsza. Jest po parę centów dosłownie mniejsza i i waga 3kg mniej nie robi różnicy. Natomiast zakres prac jaki można ją wykonać przy schodach czy wieńcach itp w porównaniu do KS 120 jest kolosalny.
Fajną ukośnice ma http://pl.milwaukeetool.eu/narzedzia/pr ... ms-305-db/. Parametry bardzo dobre nawet lepiej niż bardzo dobre.
Cena 4k nie jest za wysoka, 3 lata gwarancji.
Wg opinii gości z USA jest obecnie najlepszą ukośnicą dostępną na rynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 gru 2016, 09:39 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Ostatnio potrzebowałem kupic wiertarkę do prostego wiercenia z reki .Bosche jakieś tansze były po około 200zł.
Sprzedawca zaproponował milwaukee droższą o jakieś 150zł .
Różnica dzień do nocy .Jeszcze tak dokładnej i ergonomicznej wiertarki nie miałem . To samo wkrętarki.Sprzęt tej firmy jest na wysokim poziomie.

Do boscha jestem dość mocno uprzedzony.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 09:31 
Offline

Rejestracja: 29 sty 2015, 10:37
Posty: 78
Lokalizacja: okolice Łomży
Specjalizacja: Meble na wymiar
Witajcie a co myślicie o zakupie zaglebiarki Dewalt DWS 520K? Listwa z prowadzeniem środkowym niezła sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 08:05 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Jako że na mikołaja sobie nabyłem metabo 254 to się wypowiem. Ogólnie dupy nie urywa. Ustawiona zrobi robotę. Ale jest to po prostu ryż w kilogramach. + to to że ta firma jutro nie zniknie. Jakaś tam 3letnia gwarancja. Natomiast minusów to że tak zawołam HO HO HO. Sam laser jest łukiem a nie linią prostą. Otwór we wrzecionie na śrubę mocującą piłę jest wywiercony z przesunięciem. Brak możliwości regulacji kąta cięcia w pionie. Chyba że może ja jakiś ślepawy jestem. Ogólnie chińszczyzna pierwszego sortu. Nie wiem czemu niektórzy potrafią zrobić w jakiejś malezji porządne narzędzie a inni nie. Było to pierwsze i ostatnie urządzenie tej firmy które kupiłem. Jakością nie odbiega od jakichś castoramowych no nameów za pare groszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 10:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lis 2015, 14:50
Posty: 175
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: zawodowiec
Czy ktoś korzysta z pilarki Bosch GTM 12 JL?
http://portalnarzedzi.pl/img/uploads/GT ... 003423.jpg

_________________
Życie jest zbyt krótkie, by było małe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 10:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Jemy może przy 2 będzie wiekszy rabat

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2017, 11:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lis 2015, 14:50
Posty: 175
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: zawodowiec
Problem jest taki że nie chcę jej kupować bez oglądania, chcę się oprzeć na stoliku, sprawdzić sztywność. Zobaczyć czy to będzie w miarę praktyczne do używania na montażach.

Jeśli się zdecydujemy to spytam o dwie sztuki, na Milwaukee tą największą dostałem cenę 3650, ale bydle jest tak wielkie że musiał bym jeszcze busa zmienić i pomocnika na jakiegoś steryda :D

_________________
Życie jest zbyt krótkie, by było małe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2017, 13:47 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
taki boschek na montaż fajny, ale brakuje mu pochylenia stolika bądź tarczy pod skosem do stolika. czasem się to przydaje gdzie zagłębiarka nie da rady


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Film o ukośnicy "zabawce" Festoola. Jeden z lepszych jakie znalazłem tyle, że po niemiecku.
https://www.youtube.com/watch?v=mXJid30cN4U


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 22:02 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Faktycznie zabawka. Miało byc połączenie sysmtric z Ks120 a zrobili takie "coś" do KS120 to się niestety ni umywa. Nie mogłem czekać na premierę (na targach DREMA obiecywali że będzie "nowość" i "przełom" ) bo mi była potrzebna dokładna ukośnica i nie żałuję zakupu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 09:58 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
Koledzy,
a z takim boschem ktoś miał do czynienia?
http://www.bosch-professional.com/pl/pl ... 19200.html
Czy też polecacie coś innego w rozsądnej cenie (festool odpada)?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 11:27 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
pracowałem na takiej za granica ogolnie dobrze robi ale tez dupy nie urywa hehhe, my cieliśmy deski na altanki itp to swoje robiła


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 19:50 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Ja mam gcm 10s i na prawdę w porządku jest ta ukośnica, solidna, trzyma kąty jak należy, łatwe ustawianie, a zapadki są fabrycznie ustawione idealnie. Ogólnie nie mogę narzekać, wszystko działa jak należy. Do czego można się przyczepić, bardzo słabo rozwiązane odsysanie wiórów, a właściwie to nic tam nie ma przez co mogłoby je wciągnąć, nawet odkurzacz nie daje rady, wszystko spiernicza na boki. Widzę w tej co podałeś już tam jest jakoś to rozwiązane. A no i ta moja jest cholernie ciężka, dobrze postawić w jednym miejscu i nie ruszać, bo jak mam ją targać po montażach to masakra.
Ogólnie bosch robi dobre ukośnice


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2018, 16:22 
Offline

Rejestracja: 06 cze 2013, 22:16
Posty: 31
Lokalizacja: Garwolin
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, Drzwi, Podłogi Drewniane
Witam,

Przyszedł czas na zmianę ukośnicy stara Metabo 254M już zarobiła na siebie i trzeba ją zastąpić.
Zwracam się z pytaniem co lepiej wybrać... zastanawiam się nad:
Festool Kapex Ks 120
Milwaukee Ms 305

Za Kapexem przemawia to że mam odkurzacz Festoola i Kapex to od lat sprawdzony model. Ze sprzętem Milwaukee nie miałem styczności jednak wszyscy polecają, no i Ms 305 ma większą szerokość cięcia 34cm.

Ukośnica będzie używana głównie na montażach schodów 12dni w miesiącu także nie szukam sprzętu dla amatora i zależy mi na jakości i precyzji cięcia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2018, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Przy Boschu GCM 12GDL festool to taka śmieszna popierdółka. Brałbym pod uwagę albo tego Boscha albo Milwaukee.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2018, 18:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Stol-Art , bzdura.
wieje 123 , daj fotki zjadł kupisz maszynę :)
Sugeruje kupić zestaw UG-SET.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2018, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Jenot, wiedziałem że zaraz jacyś fanatycy się odezwą. Problem w tym że z takimi rozmowy nie ma, bo nie widzą świata poza Festoolem. Nawet jeśli mają oddać za niego nerkę czy pół wypłaty...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2018, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Daremna ta gadka na temat fanatyzmu. Jakoś nikt nie zachwala festola tak jak na mancie , sam zawsze podkreślasz ze to Bosch robi robotę.
Kiedyś na początku mojej przygody z meblami jaralem się , teraz po prostu to przyjemna praca na codzień.
Narzędzia same nie robią.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2018, 19:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Przecież sam kupowałeś jakieś używki tylko po to by mieć Festoola, zamiast kupić coś nowego z gwarancją i FV. To jak to inaczej nazwać? Jeżeli ktoś nie widzi lub nie chce widzieć że istnieje alternatywa dla danego urządzenia, kosztująca w zestawie ze stolikiem który przywołałeś nie prawie 8 a niewiele ponad 4k, tylko w ciemno bierze festoola bo ... to festool to dla mnie jest fanatykiem. Są sprzęty których nikt inny nie podrobi ( chociażby domino), ale wkrętarki, wyrzynarki, szlifierki czy ukośnice można kupić lepsze i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2018, 00:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
winer123 a nie masz możliwości sprawdzić w realu jak one działają? Na przykład jak bardzo brudzą lub ile kosztuje nowa tarcza do nich. Bo prawdę mówiąc to to jest chyba najważniejsze poza wygodą przy pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2018, 19:48 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Zadzwoń do przedstawiciela Festool i Milwakue i niech ci zrobią pokaz.
Na you tobe masz obie pokazane przez DID.
Ja osobiście posiadam drugiego Kapexa 120.
Na 100 % nie jest to zabawka jak pisze StolArt. Ludzie którzy tak piszą nie pracowali na takiej maszynie. Czy jest lepszy czy gorszy od Boscha to pewnie zależy od użytkownika.
Jeśli chodzi o jakość cięcia to jak utniesz na słup 80/80 na boschu i kapexsie to zrozumiesz dlaczego warto zapłacić za kapexa.
Ale Kapex ma wadę silnik szczotkowy z hamulcem i nie umiejętne cięcie a dokładnie uruchamianie maszyny kiedy ta nie przestała się kręcić powoduje nadmierne ścieranie się wirnika.
Milwaukee ma fajnie rozwiązania których nie ma kapex. Moim zdaniem do precyzyjnych prac lepszy Kapex ale do schodów brałbym milwauke.
Obie maszyny drogie jak masz na tyle nie brał bym pod uwagę nic innego a już na pewno nie boscha który tnie dobrze ale do precyzji dużo mu brakuje.
I nie chodzi tu o jakieś fascynacje bo jestem jedynym który pisał źle o tej firmie na ich stronie i na forum też pisałem które narzędzi Festool są do bani.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2018, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Nie pisałem że zabawka a popierdółka. Nie sprawia takiego wrażenia jakie można byłoby odnieść po czytaniu wpisów na jej temat Ciąłem na tej maszynie niejeden raz i nie wiem co może wprawiać w zachwyt. Maszyna jak każda inna.
Wiem że u Ciebie nie chodzi o fascynacje bo masz większe doświadczenie i "szersze spektrum" niż Jenot, ale nie rozumiem też czego może brakować w Boschu lub też jak poprawić jakość cięcia w czymś co tnie idealnie. Jeśli miałbym teraz kupić nową ukośnicę to wybrałbym Milwaukee nawet w ciemno tylko po to by sprawdzić jak się na niej pracuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2018, 00:08 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Stol Art ty robisz w większości w drewnie na dużych przekrojach i ciężkich elementach. Do takich prac potrzebna jest inna maszyna. Przy fornirach jak tniesz pod katem i ci wyrwie chodzby trochę masz do zrobienia nowy element. Jak kąt się nie zgadza naprawdę nie wiele również du..pa. Wiem bo po 5 latach kapex u mnie musiał być wymieniony na nowy bo stary już niby ciął ale gdzieś to wszystko mu uciekało.
Troszkę się zapaliłem że maszyna nie stara a już nie to co było. Cóż ale kupując następną kupiłem kapexa takiego samego z racji tego że poprzedniego sprzedałem w dwa dni i dołożyłem naprawdę nie wiele i miałem nowego znowu. Przyznam się że chciałem kupić milwakuee ale do prac przy meblach jakoś mi nie leżał do schodów idealny (mocny, ciężki i precyzyjny)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 07:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Stol-Art , w pierwszym poście dokładnie napisałem dlaczego zdecydowałem się kupić "tą" ukośnicę. Kupiłem ją w zestawie UG na fakturę z Centrali z Warszawy za kwotę ok 4tyś. bruttto. Sprzęt był po ekspozycyjny , w sensie jeździł z handlowcem. Dostałem na nią gwarancję i tarczę. Porównując ceny samych urządzeń , to Festool jest droższy o ok. 1 tyś.
Stol-Art pisze:
Przecież sam kupowałeś jakieś używki tylko po to by mieć Festoola, zamiast kupić coś nowego z gwarancją i FV

Nigdy nie brałem dotacji , nie pożyczałem pieniędzy , nie dostałem warsztatu po dziadkach , manna z nieba nie spadła. Owszem mam kilka narzędzi używanych tzw. "nówki z allegro bez gwarancji" , oraz te które udało mi się kupić z centrali z gwarancją. Nie widzę w tym nic złego, a jedynie ekonomicznie uzasadnienie. Mam narzędzia i maszyny innych marek z których jestem bardzo zadowolony. Np. zagłębiarkę z festool sprzedałem i od kilku lat pracuję na mafell bo lepiej mi leży w dłoni i ma jeszcze kilka zalet.
Pozdrawiam :d

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
I uważasz że jeśli jutro ktoś zadzwoni do centrali to znajdzie poekspozycyjny sprzęt za 4k brutto?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Tego nie wiem , ale czasem warto zaryzykować. Ja zadzwoniłem do kilku przedstawicieli tegionalnych i trafiłem.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Dla mnie kiedyś technik z festool zaproponował polerkę RAP 180. Kręciła, ale była popsuta :shock: Chyba przeszła za dużo pokazów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2018, 05:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Ukosnica tez była używana , ale przed sprzedażą trafiła na serwis. Wymienili szczotki, laser , listwy antyodpryskowe. Z tego co zauważyłem. Gość mi mówił ,że to standardowa procedura. Nie ma mowy o sprzedaży „z auta”. Z drugiej strony zawsze może się zdążyć ktoś nieuczciwy i będzie pocisnął kity.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group