TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 mar 2017, 13:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Rozglądam się za siłownikiem pneumatycznym który chciałbym zamontować przy pile radialnej. Niestety nie za bardzo wiem jaki wybrać. Miał ktoś styczność z takimi siłownikami i może rzucić jakimś linkiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 13:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Właśnie spojrzałem że nie doprecyzowałem pytania. Chodzi mi o siłownik który będzie służyć jako docisk materiału. Znalazłem siłownik dwustronnego działania o sile docisku równej 255kg. Chyba da radę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 21:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lip 2013, 07:25
Posty: 174
Lokalizacja: Południe
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody
Mam takie siłowniki Boscha dwustronnego działania, foty?

_________________
"Ziarnko do ziarnka i zasiejemy las"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Spoko, już zamówiłem. http://allegro.pl/silownik-silowniki-pn ... 49805.html

Do tego facet skompletuje mi zawór, złącza, osuszacz. Pewnie w 500zł się zmieszczę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2018, 17:07 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jak jest wiertarka do zawiasow i chciałbym zamontować pneumatyczne opuszczanie wiertarki to jest potrzebny siłownik i co jeszcze ? Elektrozawór ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2018, 18:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Jest Ci potrzebny zawór sterujący dwustronnego działania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2018, 18:41 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Coś jeszcze wiesz czy w sklepie zapytać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2018, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Potrzebne Ci trzy rzeczy - zawór, osuszacz i siłownik dwustronnego działania. Nic więcej. W necie znajdziesz najróżniejsze. Mam taki zestaw jako docisk do piły radialnej. Rewelacyjna sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2018, 19:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Dzięki. Ciekawe czy uda mi się to ogarnąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2018, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Bez problemu. Spróbuję znaleźć namiar na człowieka który sprzedawał mi siłownik. Łącznie wyszło mnie to około 500zł ale dobrał mi wszystkie potrzebne rzeczy i wysłał całość. Samo podłączenie odbywa się na złączach wtykowych więc montaż jest banalnie prosty.

Już mam:

https://allegro.pl/uzytkownik/16618783/oceny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2018, 01:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Cytuj:
Jak jest wiertarka do zawiasow i chciałbym zamontować pneumatyczne opuszczanie wiertarki to jest potrzebny siłownik i co jeszcze ? Elektrozawór ?

Zamontuj jeszcze chociaż dwa zaworki regulujące przepływ powietrza ale efekt i tak będzie słaby.
Przy opuszczaniu czy podnoszeniu narzędzi potrzeba dodatkowy siłownik hamujący. Przepływami powietrza nie ustawisz zadowalająco prędkości posuwu i siły docisku.(nie będzie to płynne działanie)
Do większości docisków taki siłownik nie jest potrzebny a ty chcesz opuszczać wiertarkę :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2018, 18:51 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jak się nie uda to będzie ręczne opuszczanie wiertarki, ale nadzieja jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2018, 21:14 
Offline

Rejestracja: 28 gru 2015, 18:20
Posty: 90
Więc tak ,żeby materiał był wiercony idealnie to powinien być stabilnie umocowany do tego potrzebny nam siłownik jako docisk o sile np 100 kg. Oczywiście trzeba jakąś barierę by płytę ustawiać na wymiar. Następnie by wiertarkę opuścić i wiercic trzeba by zastosować jakąś sprężynę bo prędkość wiertła nie spasuje się z opuszczeniem przez siłownik jutro jak mi się uda to nagrań filmik o co chodzi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2018, 23:05 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:45
Posty: 224
Lokalizacja: Wieliczka
Sorry ze tu ,
Panowie : Kończę prace , odcinam prąd na hali i potrzebuję jakiś zawór/elektrozawór aby mi powietrze zamknął. Tylko nie piszcie mi abym instalacje uszczelnił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 01:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Danio pisze:
Jak się nie uda to będzie ręczne opuszczanie wiertarki, ale nadzieja jest.

Na pewno się uda tylko pozostaje pytanie czy będziesz z tego zadowolony i wszystko będzie działało tak jak myślisz.

Cytuj:
Więc tak ,żeby materiał był wiercony idealnie to powinien być stabilnie umocowany do tego potrzebny nam siłownik jako docisk o sile np 100 kg. Oczywiście trzeba jakąś barierę by płytę ustawiać na wymiar. Następnie by wiertarkę opuścić i wiercic trzeba by zastosować jakąś sprężynę bo prędkość wiertła nie spasuje się z opuszczeniem przez siłownik jutro jak mi się uda to nagrań filmik o co chodzi



Dobrze mówisz wiesz o co biega sprężyna na pewno sporo pomoże ale w takich tematach powinien być dodatkowy siłownik zalany olejem lub inną substancją którą można uznać za nie ściśliwą i nie rozprężliwą którą regulujemy prędkość posuwu.

Danio dam ci prosty przykład masz siłownik którego wysłów jest strzelam 0,5m na 1sekundę bez obciążenia przy jakimś tam ciśnieniu np. 6bar myślę że to dla wiercenia zawiasów jest prędkość kosmiczna zastanów się co będzie się działo w momencie uderzenia z taką prędkością wiertła w laminat czy lakier :? a po tym "strzale" przychodzi chwila w której prędkość spada drastycznie w dół i wiertło zaczyna wiercić z opóźnieniem (bo w siłowniku musi wzrosnąć ciśnienie pozwalające na zagłębienie się wiertła w materiale) i bardzo nie stabilnie bo dostaje obciążenie.

W tym "przypadku" teoria i praktyka idą jedną drogą przerobiłem ten temat dogłębnie jak znajdę chwilę to opiszę to dokładnie co i jak


Wydawało by się że pneumatyka i hydraulika siłowa to podobne zagadnienia ale to zupełnie inna zasada działania :d


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 01:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Swoim zaworem przy siłowniku jestem w stanie uzyskać każdą siłę docisku. Kwestia regulacji ciśnienia. To nie jest tak że siłownik strzeli z maksymalną siłą na jaką pozwoli ciśnienie na reduktorze. Możesz to jeszcze regulować dźwignią na zaworze. Moim zdaniem się uda i to bez większego problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 17:46 
Offline

Rejestracja: 28 gru 2015, 18:20
Posty: 90
To może ja siłownik to nie rakieta ale do sprawy więc tak nie trzeba żadnych zbiorników z olejem czy innym płynem. Jak materiał mamy zamocowany na stole przez siłownik( tu można by pomyśleć o zaworze noznym dla wygody)to wiertarka może być na siłowniku i tu uwaga siłownik musi mieć bazę do którego miejsca ma się otwierać(rozpychac)czyli opuszczać wiertarke przed silownikiem montujemy zawór dlawikowy nie musimy dawać 6 atm dlawikiem regulujemy myślę że wystarczy1 /2 atmosfery dobrze by było przed cała maszyną dac zbiornik na powietrze w celu zapewnienia wystarczającego powietrza. Tak na boku powiem mo maszyny podłącza się 6 atm natomiast wewnątrz jest rozdzielone na poszczególne jej zespoły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group