TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 gru 2020, 17:26 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Witam wszystkich,

Mam w planie poszerzyć stolarską działalność teścia o usługę rozkroju i oklejania płyt meblowych. W związku z tym stoję przed niełatwym wyborem zestawu składającego się przede wszystkim z piły panelowej oraz okleiniarki.
Teść sugeruje mi możliwie tanie opcje, ja natomiast chciałbym zainwestować w jak najlepszy stosunek ceny do jakości oraz możliwie najmniejszą awaryjność. Maszyny będą pracowały 8h/dziennie z możliwością wydłużenia pracy do 12h/dziennie.

W związku z powyższym do was parę pytań:

1. Czy lepiej wybrać używaną, kilkuletnią piłę panelową bardziej renomowanej marki np. holzma hpp250, czy zainwestować w nową piłę np. felder format-4 kappa classic? Jakie jeszcze piły polecacie do kwoty max 200k zł netto?
2. Czy inwestować w nową okleiniarkę wykorzystującą klej poliuretanowy np. marki felder, czy nie ma to aż tak dużego znaczenia i lepiej szukać czegoś używanego np. marki homag?
3. Starać się, aby taki zestaw pochodził od jednego producenta, czy oprogramowania są na tyle łatwe i czytelne, że nie ma sensu przywiązywać do tego dużej wagi?

Chętnie wysłucham waszych porad na temat innych marek pił i okleiniarek oraz konkretnych modeli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2020, 08:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Mamy piłę foldera już 12lat mogę polecić każdemu. trzeba pilnować smarowania i podstawowych czynności a będzie pracować.
Oklejarkę mieliśmy 6 lat Felder model 608 wymieniliśmy rok temu na 812. 812 jest sporo stabilniejsza w powtarzalności jakości obrabianych elementów bo agregatów jest więcej. Agregat do zaobleni ma dwuczęściowy i to sprawdza się lepiej. Generalnie jestem zadowolony ale o oklejarkach słyszałem różne opnie. Generalnie niższe modele do warsztatu gdzie będą się zmieniać operatorzy to nie najlepszy pomysł chyba u każdego producenta...
Poliuretan i inne tego typu pomysły nie pozwolą Ci być konkurencyjnym chyba że masz dwie maszyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2020, 12:26 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Cieszę się, że polecasz feldera, bo cenowo jeszcze nie straszy.

Co dokładnie masz na myśli, pisząc że poliuretan nie pozwoli mi być konkurencyjny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2020, 13:46 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Sprawdź na rynku z oferty ITA

- Piła Panelowa Masterwood - wszyscy klienci mojego softu są bardzo zadowoleni i co nowa to nowa
- Okleiniarka nowość na rynku Fravol - też już paru klientów kupiło i pieją z zachwytu. Ponoć taka jakość

z okleiniarek jeszcze Hebrock - nie słyszałem od żadnego klienta negatywnych opinii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2020, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Poliuretan jest zwyczajnie droższy w pracy a jak będziesz ciął usługowo to każdy chce jak najtaniej natomiast jak ma być jakiś agregat przekładany to lepiej go nie mieć bo jak było by to sprytnie zrobione to zawsze trzeba to przekładać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2021, 22:04 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 18:35
Posty: 2
Mam Fravola. Uzywam poliolefinowego kleju. Kompromis pomiedzy eva i pur. Generalnie tania rewelacja. Maszyna na korbe ale bardzo precyzyjna i intuicyjna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lut 2021, 12:13 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Dzięki za info. To dopytam od razu:
1. Jaki masz dokładnie model Fravola?
2. Jak wygląda serwis w Polsce, długo się czeka?
3. Czy robisz na niej też akryle? Czy masz agregaty sterowane pneumatycznie czy za pomocą serwomotorów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2021, 17:12 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Cześć,
Dzisiaj zarezerwowałem okleiniarkę Fravol Master M200, którą mają mi wstawić na halę w okolicach połowy lipca.
Piła panelowa, którą chciałem wziąć w zestawie to Masterwood MS320, ale na hali mógłbym mieć ją dopiero pod koniec września.
Ze względu na to, że chciałbym zacząć działać już w lipcu zacząłem rozglądać się za innymi piłami panelowymi, które będą dostępne już na połowę lipca br. Tutaj pojawiła się opcja wzięcia piły panelowej od dystrybutora SCM, model gabbiani P 60 (cenowo tańsza od masterwooda o 7k euro netto). Czy ktoś miał do czynienia z tym modelem piły? Jakie ewentualnie inne modele polecacie w danej grupie cenowej do 50k euro netto? Dodam, że płyty będę ciął usługowo.

Główna korzyść masterwooda to prędkość wózka i wysokość cięcia, dlatego zastanawiam się jeszcze nad kupnem formatówki (na przeczekanie do przyjazdu masterwooda) w celu cięcia usługowego przez lipiec, sierpień i wrzesień (później i tak przyda się na docinki) lub zamawianie formatek w hurtowni i jedynie oklejanie usługowe u siebie (nie wiem na ile się to opłaca + zależność czasowa od hurtowni).
Podpowiedzcie drodzy koledzy i koleżanki co zrobilibyście w takiej sytuacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2021, 18:29 
Offline

Rejestracja: 11 kwie 2021, 14:55
Posty: 43
U nas felder kappa 80 od trzech lat tnie miesięcznie 10k m2 płyty i jeszcze nas nie zawiódł, na lakierni od której kupuje tez mają od kilku miesięcy kappa 80 i tez nie maja zarzutów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2021, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Ja mam od 12 lat feldera i działa dobrze przez te wszystkie lata wymieniłem 3 łożyska z tego dwa przez zaniedbanie. Tylko to sera Kappa a nie clasic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2021, 19:50 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Jak bym wybrał opcję Formatówka + czekam na Masterwooda. Miałbyś maszyny od jednego dostawcy ( więc łatwiej o serwis ). Ale jeżeli czas godni strasznie Gabbiani też fajnie działają klienci nie narzekają. Zarówno Masterwooda jak i Gabianni mam sporo odpalonych w tandemie z Optimik.

Potem dokupisz wiertarkę Vitap K2 920 + Sklep CreatiX i masz w pełni działającą hurtownię z cięciem , oklejaniem , wierceniem. :-) Łatwo , szybko i przyjemnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2021, 10:24 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Po paru dniach przemyśleń chyba skłaniam się ku opcji wzięcia Masterwooda i kupienia formatówki, która poźniej i tak by ze mną została.
Jeśli chodzi o Gabbiani ciężko mi znaleźć jakieś opinie na temat modelu p 60, natomiast mam wrażenie, że Masterwood jest zdecydowanie porządniejszy i w przypadku cięcia pakietów (na razie sporadycznie, ale może w przyszłości większe zamówienia) zdecydowanie bardziej przystosowany np. Gabbiani p 60 waży ok. 3 tony, a Masterwood 5,6 tony - prawie 2 razy tyle (myślę, że to po prostu dużo mocniejsza konstrukcja).
W takim przypadku pozostaje kwestia formatówki, co polecacie na te 3 miesiące pełnego cięcia + poźniej na docinki, skosy itp? Nie chciałbym przepłacać w tym przypadku i myślę tutaj o używanej formatówce tak do 20 tys zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2021, 20:17 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Drodzy koledzy mam do was jeszcze jedno pytanie: czy jesteście w stanie mi powiedzieć jak wygląda funkcjonowanie firmy KDT Europe w naszym kraju? Chodzi mi głownie o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn, spełnianie wymogów CE w maszynach itp
Mam ofertę na piłę panelową z firmy KDT, która jest sporo tańsza od Masterwooda MS320 (de facto są to bardzo podobne maszyny, żeby nie powiedzieć identyczne ponieważ KDT wykupiło Masterwooda parę lat temu) - zastanawiam się jednak czy jest sens ryzykować skoro na polskim rynku jest to firma początkująca i ciężko znaleźć opinie na ich temat, natomiast firma ITA oferująca Masterwooda jest w Polsce od 30 lat.
Z góry dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 cze 2021, 19:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Co do spełniania norm CE to zobacz sobie to:
https://youtu.be/UC5-YIyHTIw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2021, 19:48 
Offline

Rejestracja: 14 paź 2020, 10:51
Posty: 9
Omen - o tym to wiem, ale nie wyjaśnia to mojego pytania. I tak dzięki za próbę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group