TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 02 mar 2015, 22:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 sty 2014, 21:02
Posty: 61
Lokalizacja: lubelskie
Zawód: stolarz meblowy
bez uchwytów bezpieczniej jest transportować - zawsze wiercę otwory pod uchwyty u klienta
a szablon najlepiej zrobić samodzielnie :kawałek pleksi i listewki

_________________
nie ma rzeczy niemożliwych . . . .
dla kogoś kto nie musi zrobić ich sam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 22:34 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Najlepsze szablony są moim zdaniem z paneli podłogowych.
Czy do frezowania, czy do wiercenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 22:37 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
Marcel ale do bezpiecznego transportu nie przeszkadzaja nawiercone w warsztacie otwory


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 mar 2015, 23:38 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:45
Posty: 224
Lokalizacja: Wieliczka
Uwierzycie że przez ostatnie prawie 2 lata założyłem może max 20 uchwytów:):) a kuchnie nie zawsze na Tip-onach robione:):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2016, 23:59 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
Z racji obniżki pomocy montażowych w blum zastanawiam się nad kupnem ecodrill, oglądałem maszynkę i pierwsze spostrzeżenie, że z racji swej budowy do lakierów tym bardziej do połysków bym go się bał użyć, na pewno jakieś gumowe nakładki potrzebne by był na te metalowe elementy. Druga sprawa to brak mi zderzaków na krawędziach tak aby można było mieć powtarzalność wymiarów, bo mierzenie do kreski do mnie nie przemawia. potwierdza to chyba tezę ze to sprzęt na kryzysowe sytuacje nie do ciągłego stosowania.
Pytanko jeszcze jak długi jest czas oczekiwania u Was, od zamówienia, na te pomoce z promocji od bluma?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lis 2016, 18:47 
Offline

Rejestracja: 18 paź 2016, 20:33
Posty: 6
https://www.uni-max.com.pl/narzedzia-do ... ka-drewna/
ten do nawiercania na powierzchni.
kiedyś używałem podobnych ale wygodniejsza lamelownica koniecznie z odkurzaczem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lis 2016, 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mam go. Ten drugi na płaszczyzny i kantów też. Kiedyś składałem przed wiertarką ww.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 21:59 
Offline

Rejestracja: 29 gru 2015, 19:15
Posty: 6
Witam,
Tak oglądam i czytam, (uczę się od Was) i pomyślałem że zapytam, Chciałem wymienić prowadnice (obecnie metalbox) ale "siły wyższe chcą wymienić" chciałbym Bluma tandembox (prawdopodobnie antaro) ale jestem otwarty na propozycje (szuflady wysokie 8x oraz niskie 4x) kuchnia.
Więc zapytanie o pomoc montażową?? czego Wy doświadczeni byście użyli? Dno i tył zamówię, problem to montaż frontu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 22:07 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Jak tylko do tych 12 szt szuflad to niczego, ołówek, miarka, instrukcja montażu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 22:13 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Jest do tego dedykowany szablon, ale możesz też wspomóc się samoobronym szablonami z kawałka sklejki lub panela podlogowego. Wymiary do nawierzchni znajdziesz w necie w katalogu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 22:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Najważniejszą rzeczą w "seryjnym" (powtarzalnym) montażu szuflad jest identyczne zamontowanie prowadnic dla nich. Jak rąbniesz się w ich zamontowaniu to szablony mogą tu nic nie pomóc. Najprostszy szablon do montażu prowadnic to ...

docięcie dwóch HDF-ek na wymiar, które wyznaczą Ci miejsce gdzie mają być przykręcone prowadnice. Dolną prowadnicę przykręcasz kładąc ją na dnie i przykręcając od przodu jak mówi instrukcja montażu. Aby wyznaczyć wysokość przykręcenia kolejnych to do tego potrzebujesz HDF-ki dociętej na pile na konkretny wymiar. Taką dociętą HDF-kę wkładasz do szafki, opierasz o bok i na górze rysujesz linię ołówkiem, która wyznaczy Ci miejsce przykręcenia prowadnicy. Identycznie postępujesz z najwyższą prowadnicą. Oczywiście możesz kombinować i zamiast HDF-ki i trasowanej linii ołówkiem możesz dociąć sobie płytę tym razem z płyty wiórowej ale odpowiednio niższą i opierasz ją o bok szafki. A na górnej krawędzi tego "szablonu" kładziesz prowadnicę i przykręcasz. Płyta będzie stanowiła opór i pozwoli Ci to na w miarę równe przykręcenie prowadnicy do boku.

Możesz jeszcze bardziej usprawnić szablon i dociąć płytę wiórową lub HDF-kę w taki sposób, że jeden z wymiarów płyty to jest szablon dla środkowej szuflady. A drugi z wymiarów formatki pozwoli na wyznaczenie miejsca przykręcenia tej górnej szuflady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 23:06 
Offline

Rejestracja: 29 gru 2015, 19:15
Posty: 6
Witam i dziękuje za odpowiedź.
To już fajna instrukcja która oszczędzi mi pracy (faktycznie przenoszenie wymiarów na 2 szafkę w twojej wersji jest proste i powtarzalne) na pewno szybsze niż mój kątownik :)
Teraz poproszę sztuczkę na fronty w zasadzie nie tyle odległość od boków, bo to jest w instrukcji bluma.
Pytanie brzmi na jakiej wysokości mają być otwory w środkowym froncie. Bez matematyki się chyba nie obejdzie? Czy jest jakiś marker albo sztuczka na blum? Pierwszy otwór to H=47,5 + tyle ile ma zachodzić w dół czyli np 18 mm bo taka jest płyta.
Teoretycznie mam wszystkie dane.... ale kto pyta nie błądzi i nie wierci 2x.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2016, 00:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lis 2015, 14:50
Posty: 175
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: zawodowiec
Wsadź sobie uchwyt mocujący front do boczka prowadnicy, zmierz wysokość do otworów i odejmij 3mm na szparę.

_________________
Życie jest zbyt krótkie, by było małe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sty 2017, 23:14 
Offline

Rejestracja: 29 gru 2015, 19:15
Posty: 6
Szuflady zamontowane, wielkie dzięki za wszystkie rady (najbardziej za tą z HDF, na powtarzalność)
Teraz know how:
- aplikacja bluma na telefonie +pdf tandembox antaro na laptopie (ale ten blum ma partnumberów),
- fronty zamontowałem (zrobiłem markera z zaostrzonych śrubek na prowadniku bluma, zgapiając z GTV.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2017, 09:03 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
Witam, potrzebuję pomoc montażową do nawiercania pod Trzpień Łączący i Złączka Minifix jak w linkach:

http://www.akcesoria.meble.pl/p1065806, ... -18mm.html

http://www.akcesoria.meble.pl/p1229412, ... -34mm.html

Próbowałem coś samemu strwożyć ale uległo to rozkalibrowaniu po kilkunastu nawiertach. Co polecacie do wiercenia w płytach do połączeń trzpień - mimośród.

ps.
I odbiegając od głównego tematu, który trzpień lepiej stosować:
1) http://www.akcesoria.meble.pl/p62741,tr ... -34mm.html
czy
2) http://www.akcesoria.meble.pl/p1229412, ... -34mm.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2017, 21:01 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
http://www.akcesoria.meble.pl/p1800994, ... -20mm.html
http://www.akcesoria.meble.pl/p60031,sz ... wurth.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group