TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 lip 2019, 20:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Zastanawiam się na zakupem słuchawek ochronnych Aktywnych lub Radio z BLUETOOTH

Ma ktoś jakieś doświadczenia z takim sprzętem chętnie poczytam opinie oraz wasze doświadczenia

Seta dlaczego nie można pisać postów w dziale BHP :wall:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lip 2019, 22:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Można.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lip 2019, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Hehe ale nie o tym dziale mówię
Tu jest "dział" STREFA PRAWNA
Wyposażenie ochronne :roll:

A ja chciałem w BHP w warsztacie :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 08:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Z radiem lub połączeniem do telefonu mają u nas chłopaki ale powiem że średnio mi się to podoba... Tak głośno słuchają że nie ma z nimi kontaktu.
Co do aktywnych to nie spotkałem się z takimi bhp a jedynie aktywne ale do słuchania muzyki i wygluszaja otoczenie a nie tylko zagluszaja muzyka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 09:01 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
nie spotkałem się z przepisami bhp zabraniającymi słuchania muzyki w słuchawkach przez pracownika ,ale to pracodawca reguluje takie zasady u siebie i to od niego zależy czy można lub nie . u mnie nie można z prostej przyczyny , muszę mieć kontakt z pracownikiem , pracownik musi słyszeć komunikaty o ewentualnych alarmach np. cofającego wózka czy maszyny wydającej dziwne niespotykane dotąd dzwięki i w pore zareagować . wszystko jest ok do czasu , do czasu nieszcześliwego zdarzenia w którym ucierpi pracownik i bedzie sie tłumaczył ze szef pozwolił . wiszą na ścianach informacje dotyczące zakazu słuchania muzyki w słuchawkach napisane takimi wołami że ślepy by zauważył i jak dotąd nikt jeszcze nie zaprotestował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 09:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Słuchawki z radiem na pewno utrudniają komunikację i są mniej bezpieczne tego jestem świadomy
Ale zastanawiam się jak by to wyglądało w słuchawkach aktywnych które wygłuszają mocne dźwięki otoczenia natomiast komunikacja pozostaje i czy wtedy będzie słyszalne radio które chodzi na warsztacie

Na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=idOH456R_wg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; gość wkłada mikrofon do nauszników podczas strzelania otoczenie słychać a strzał tylko delikatnie od 3 minuty filmu

Z Peltora nauszniki aktywne zaczynają się od 500zł zastanawiam się jak to będzie spisywało w naszej branży


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 10:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Moim zdaniem słuchawki aktywne sprawdzają się na strzelnicy ( dźwięk o wysokiej częstotliwości), na stolarni jest inny rodzaj hałasu , (silniki/generatory, generują dźwięki o niskiej częstotliwości) lepiej sprawdzają się zwykłe. Wiem bo przed chwilą byłem sprawdzić :), mam zwykłe Peltor optime 3 i aktywne Activepro z możliwością podłączenia radia lub telefonu(mają też kierunkowe mikrofony, ściągają rozmowę z przodu lub z tyłu, zależy jak założy się słuchawki).

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 10:54 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Miałem aktywne peltory z radiem i nie działały zbyt dobrze. Przy akceptowalnym wyciszeniu hałasu nie dało się komfortowo rozmawiać, a przy zwiększonej czułości hałas był zbyt słabo wyciszany. Na warsztacie gra radio i dżwięki radia w słuchawkach nakładały się z dźwiękiem radia z warsztatu tworząc taki dziwny pogłos. Czułość i głośność były na pokrętełkach i często się przestawiały przy przypadkowym dotknięciu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2019, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Chciałbym nabyć jakieś aktywne słuchawki i chyba się skuszę na Peltor ProTac III 3 zawsze będą mogły robić za zwykłe nauszniki można też podłączyć różne urządzenia przez wyjście audio 3,5mm
Cena też jest akceptowalna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group