TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zasady RODO
Post: 26 maja 2018, 23:42 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Wygląda na to że czas założyć ten dział.
Wprawdzie dużo mam zrobione ale chętnie się dowiem jak to jest u Was ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 27 maja 2018, 21:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Jeśli zbierasz dane klientów w postaci umów czy nawet spisu telefonów to powinien Ci na to podpisać zgodę. Ja wymyśliłem że umowy umiescimy na stronie internetowej. Sama strona ma wszystkie zasady zabezpieczeń oraz same informacje o tym co będzie się działo z danymi. Chodzi przedewszystkim o to że będę je używał na potrzeby produkcji a nie do reklamowana się mailingiem...

Tylko teraz tak. Firma musi mieć politykę prywatności.
Musi mieć osobę która jest odpowiedzialna za dane w firmie
Każdy pracownik również powinien umieścić w swojej teczce informacje że zgadza się na przetwarzanie swoich danych na potrzeby zatrudnienia no i wie kto będzie z nich korzystał...

No i robi się tego tyle że diabli wiedzą co jeszcze i diabli wiedzą co te setki firm z ofertami wdrożenie rodo w twojej firmie będą robić to dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 28 maja 2018, 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
TORUS Ładnie się z nami podzieliłeś tym co masz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 28 maja 2018, 17:25 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
PBstol nigdzie nie napisałem że będę się z Tobą czymś dzielił. :shock:
Po za tym dzielenie się rozumiem jako wspólne działanie :)
Ja np zacząłem wątek a Ty ? :ass:

Pewnie będzie funkcjonował jakiś czas dopóki wszyscy nie porobią porządku. Ale jeśli szukasz gotowego rozwiązania to go nie mam.
Każdy musi mieć swoje.

Umowy zmienione.
Informacje na stronie wrzucone.
Klienci są informowani na bieżąco.
Dorzucę że trzeba bezpiecznie przechowywać dane w komputerze.
Kontrahenci poinformowani i podpisane umowy.
Dane osobowe zniknęły z pulpitów, lista obecności schowana. Teczki z dokumentami pod kluczem.
Naprawiony jeden zamek................


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 28 maja 2018, 18:34 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Musisz napisać procedury wewnętrzne w firmie :-) Czy wcześniej przy GIODO czy teraz przy RODO liczą się tylko papierki.

Ja ogólnie dostałem szału jak od 23-28 maja - dostałem PIERDYLION MEILI z Rodo. Sam też niestety musiałem wysyłać. Ale to jest głupota jak dobrze PBstol napisał na wyciągnięcie kasy nic więcej, już widzę jak nie będzie spamu, nie będa dzwonili wciskać garnków, masaży i cholera wie czego jeszcze. Najlpejej wynająć firmę która przyjedzie zrobi audyt , napisze papierki i w razie czego ( to oni ponosza odpowiedzialność :-) ) Fakt to trochę kosztuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 28 maja 2018, 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
A do mnie jeden zadzwonił :)

Dzień dobry! – słyszę w słuchawce.
– Dzień dobry, w czym mogę pomóc?
– Wczoraj wieczorem przechodząc koło pana biura zrobiłem kupę – ,mówi mężczyzna.
– Co? – pytam nie będąc pewien, czy dobrze zrozumiałem.
– Na trawniku, po lewej stronie od wejścia. Postawiłem takiego średniej wielkości balasa – wyjaśnia mój rozmówca spokojnym cierpliwym głosem.
Z telefonem przy uchu wychodzę z biura i patrzę na trawnik. Rzeczywiście dwa metry od wejścia do mojego biura leży brązowy balas. Obok niego kawałek brudnej serwetki. Rozglądam się wokół w obawie czy to nie jakaś prowokacja. Ludzie przechodzą jednak obojętnie i nikt nie patrzy w moim kierunku.
– Bardzo brzydko się pan zachował – oceniam mojego rozmówcę. – Dzwoni pan, żeby przeprosić, czy może zapytać kiedy może pan posprzątać? – dopytuję.
– Nie w tym rzecz – odpowiada mężczyzna. – Dziś weszły nowe przepisy dotyczące danych osobowych. RODO. Słyszał pan o tym?
– Tak. Byłem nawet na szkoleniu – przyznaję nie bardzo wiedząc do czego mój rozmówca zmierza.
– To świetnie – głos w słuchawce stał się bardziej ożywiony i trochę weselszy. – Nie muszę więc panu tłumaczyć czym są dane osobowe?
– Są to wszelkie informacje, dzięki którym bezpośrednio lub pośrednio można zidentyfikować osobę – odpowiadam coraz bardziej zaintrygowany tą dziwaczną rozmową.
– Czy po stolcu można zidentyfikować osobę? – pyta niespodziewanie mój rozmówca. – Gdyby ktoś popełnił przestępstwo i zostawił na miejscu zbrodni swoją kupę to czy policja robiąc badania DNA mogłaby ustalić kim jest ta osoba? – uzupełnił pytaniem pomocniczym, o które wcale nie prosiłem.
Patrzę na leżącego w trawie balasa i z trudem przełykam ślinę.
– Sądzę, że tak…
– W rozumieniu Rodo mój stolec jest daną osobową – ucieszył się mężczyzna w słuchawce. – Dopóki leży na pańskim trawniku jest pan administratorem moich danych osobowych.
Podrapałem się po głowie nie wiedząc co powiedzieć.
– Tak czy nie? – usłyszałem w słuchawce.
– No chyba tak… – przyznałem niechętnie.
– Mam prawo do przenoszenia danych – głos mężczyzny stał się jeszcze bardziej pogodny.
– Wykonując prawo do przenoszenia danych osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania, by dane osobowe zostały przeniesione przez administratora bezpośrednio innemu administratorowi – wyszeptałem zdanie zapamiętane ze szkolenia. – O ile jest to technicznie możliwe – dodałem z nadzieją w głosie.
– Weźmie pan łyżkę i słoik, zgarnie mój stolec z trawnika i zaniesie do laboratorium, które jest po drugiej stronie ulicy – usłyszałem w słuchawce. – Potrzebuję zrobić badanie kału, a nie bardzo mam czas by dziś podjechać do przychodni.
– Czy pan sobie jaja ze mnie robi!? – wykrzyknąłem do słuchawki.
– Jeśli pan jako administrator moich danych osobowych będzie stwarzał przeszkody złożę skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – zagroził mężczyzna. – Wie pan jak wysokie są kary?
Rozejrzałem się nerwowo po ulicy, otarłem pot z czoła.
– Za chwilę wyślę panu smsem swoje imię i nazwisko wraz ze zgodą na administrowanie moimi danymi dla potrzeb przeniesienia moich danych osobowych z trawnika do przychodzi – usłyszałem w słuchawce. – Miłego dnia.
Mój rozmówca rozłączył się, a telefon zawibrował w mojej ręce. Otrzymałem sms. Wszedłem z powrotem do biura.
– Coś się stało? – zapytała zaniepokojona sekretarka.
– Wszystko w porządku – odpowiedziałem spokojnym głosem. – Mamy łyżkę i słoik?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 28 maja 2018, 20:46 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Już krąży po sieci jakiś czas.
Marku mam znajome firmy które prowadzą takie usługi.
Od 1500 do paru ładnych tysięcy zależy ile jest roboty.


Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 20:50 przez TORUS, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 28 maja 2018, 20:50 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Z audytem + szkoleniem + przygotowanie całej dokumentacji z prawnikiem , w 5K się zamykasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zasady RODO
Post: 29 maja 2018, 12:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Mam dzisiaj urodziny, częstujcie się wszyscy :) Można brać po dwa, ale nie więcej, żeby brzuszek nie bolał :)

https://www.mpit.gov.pl/media/50521/Prz ... O_2018.pdf

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group