TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 wrz 2017, 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 713
Lokalizacja: kuj-pom
Mam do zrobienia strop o szerokości 450cm. Z różnych przyczyn myślę nad zastosowaniem desek 120-150mm szerokości i 28-30mm grubości postawionej na sztorc i rozstawionych mniej więcej co 60cm. Od dołu przykręcana płyta gk i nic więcej. Ugięcie tego nie będzie zbyt widoczne? Minimalne jest akceptowalne, sufit nie będzie niczym więcej pokrywany.
Jeśli komuś zachce się położyć na tych deskach płytę osb i czasami tam wejść, to ugięcie nie będzie osłabiało wkrętów gk? Dach jest zbyt nisko, żeby była to przestrzeń użytkowa, ale życie pisze różne scenariusze.

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2017, 20:45 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
to jakiś żart z tym wymiarem czy jak? 25 -30mm gr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2017, 20:47 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Podwieś je do krokwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2017, 21:29 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Najbezpieczniej wykonać taki strop w systemie szkieletów kanadyjskich. Standardowe przekroje belek mają: 2x4, 2x6, 2x8, 2x10, 2x12 cali. Dla takiego stropu bezpiecznym rozwiązaniem byłoby zastosowanie belek stropowych o przekroju 2x10 cali w rozstawie osiowym co 40 cm i dodatkowo spiętych stężeniami poprzecznymi co metr. Płyte OSB u góry można zamontować na kleju polimerowym przykręcając ją do belek stropowych lub zamiast kleju użyć podkładek absorbcyjnych. Od spodu możesz śmiało przykręcic płyte gipsową do belków jednak musisz miec pewność że belki sa suche i powierzchnia od spodu jest równa. Pod płytę gipsową obowiązkowo paroizolacja. Przy takich przekrojach belek stropowych strzałka ugięcia będzie znikoma.

PS.
Można zastosować mniejszy przekrój np 2x6 cali natomiast na długoci 450 cm bez podparcia sufit będzie mało stabilny gdy się bedzie chodzić po stropie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2017, 22:08 
Offline

Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:48
Posty: 110
ja siebie na rozpiętosci 3,7 m dałem belki 8x18 a i tak pracuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2017, 15:05 
Offline

Rejestracja: 28 gru 2015, 18:20
Posty: 90
Witam mało się udzielam ale czytam każdy post . Ale tu muszę się wypowiedzieć otóż LukaszEm przy rozpiętości 4,5 m nie możesz dać 2*6 czyli 5*15 cm ,ugięcie będzie bardzo duże . System szkieletowy przy rozpiętości4,5m co jest granicą długości wymusza przekrój2*10 a nawet 2*12 w zależności od przeznaczenia piętra. Oczywiście rozstaw belek jest co 40 cm ale stężenie nie musi być co metr ,jak będzie na środku długości będzie ok. Następnie płyta osb czy inną nie trzeba kleić wystarczy przybic lub przekręcić. Następnie od dołu proponuję zrobić stelaż z profili lub kontrłat, przykrecenie płyt bezpośrednio na pewno spowoduje pęknięcie. Folia ok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2017, 16:10 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2015, 16:24
Posty: 15
Może coś z systemu steicohttp://www.steico.com/index.php?id=317&L=3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2017, 16:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 713
Lokalizacja: kuj-pom
Piętro nie będzie użytkowe (zbyt niskie), ale jak znam życie, to przestrzeń w końcu skusi i zaczną się tam pojawiać najpierw puste pudła, potem coś cięższego.
Jeśli chodzi o grubość desek, to sprawdzałem 30x170mm, ale krótszą i strzałka ugięcia napawała optymizmem. Deski powyżej 3m są u mnie tylko na zamówienie, stąd pytanie do tych, co może coś podobnego robili.
Ten system steico znam, ale on jest zaprojektowany na obciążenia od góry, nie od dołu.

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2017, 19:21 
Offline

Rejestracja: 28 gru 2015, 18:20
Posty: 90
Belki typu dwuteownik mają inną wytrzymałość niż zwykłe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2017, 22:42 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Mirekp system kanadyjski przewiduje montaż segmentów stropowych bez podparcia na 400 cm i dla takiego rozstawu nalezy zastosować belki o przekroju 2x12 w rozstawie co 40 cm. Według mnie bezpieczny przekroj belki dla tego sufitu to 2x10- można po nim chodzić i nic się dziać nie będzie. Jeżeli strop ma być miejscem które nigdy nie będzie użytkowane to belka 2x6 bedzie ok- sufit delikatnie sie ugnie pod własnym ciężarem ale dzięki temu zyskamy u góry wiecej miejsca na jakies pudełka (nie znam zamierzeń inwestora więc to tylko moje domysły). Stężenia daje się gęściej po to aby całość stworzyła monolityczną bryłę, dzięki której sufit "nie będzie pływać", gdy sie będzie po nim chodzić, a tym samym płyta gipsowa nie powinna pękać na łączeniach. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest montaż płyty na profilach podwieszanych. Płytę OSB nie trzeba przyklejać do belków, natomiast bez kleju płaszczyzna stropu jest mniej stabilna. Przybijanie OSB tylko na gwoździe jest zbyt ryzykowne- z czasem może zacząć skrzypieć- najbezpieczniej przykręcić wkrętami.

Ender77 możesz zastosować belki BSH- są o wiele mocniejsze od klasycznej kantówki i przede wszystkim możesz je kupić w długościach nawet po 12 mb lub dłuższe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2017, 07:43 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Sprawdź ofertę firmy alga. Z łodzi bodajże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group