TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 19:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ramy do luster
Post: 31 maja 2013, 19:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 715
Lokalizacja: kuj-pom
Nawiązałem współpracę ze szklarzem, dla którego od czasu do czasu będę robił ramy właśnie do luster, obrazów itd. O ile te ostatnie nic nie ważą, to lustra bywają ciężkie i stąd moje wątpliwości - tylko kleić czy czymś wzmacniać? Przekrój listew to 20-30x50-100mm, te najcięższe wzmacniane by były kątownikami wpuszczanymi w drewno. Ale nie wygląda to zbyt dobrze. Kiedyś mogłem sobie pozwolić na to, żeby bawić się w ukryte zakładki, obce jaskółcze ogony itd., teraz ma być skutecznie, ale szybko. Czy może sobie darować wynalazki i wierzyć poliuretanowi?

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2013, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:12
Posty: 571
Ender, czy dużo będziesz miał tych ram do zrobienia? Chodzi o to, czy warto inwestować w jakiś specjalistyczny sprzęt.
Widziałem kiedyś u pana, który ramy do dużych obrazów robił, takie specjalne zszywki w kształcie litery V (o ile dobrze zapamiętałem). Facet nakładał klej składał listwy w przyrządzie, zszywał i od razy wyjmował. Mówił, że do wyschnięcia kleju te zszywki działają jak ściski, a później wzmacniają połączenie. Ale w tym wypadku należałoby zainwestować w zszywacz.
Jeśli to będą stosunkowo niewielkie ilości, to sądzę, że sposób z tej strony - http://thewayiwood.blogspot.com/2010_11_21_archive.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;"%20onclick="window.open(this.href);return%20false;"%20onclick="window.open(this.href);return%20false; - będzie dostatecznie skuteczny, ale bardziej pracochłonny i niestety nie najszybszy.
Edit
Właśnie znalazłem stronkę z tymi V zszywkami i zszywaczami - http://www.metalo.pl/index.php?strona=l ... ki_v_nails" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit 2
I jeszcze jedną - http://bizea-ramki.pl/index.php?cPath=33

_________________
Jestem Polakiem i staram się pisać poprawnie po polsku.
Kiedyś traktowałem ludzi życzliwie - teraz z wzajemnością.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2013, 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 715
Lokalizacja: kuj-pom
Ten pierwszy sposób znam i jeśli będzie akceptowany, będzie stosowany.
Zszywki to inwestycja, która musi poczekać. Ilości będą z początku skromne, jak będzie później to nie wiadomo. W każdym bądź razie nie produkcja, ale bardzo zindywidualizowana usługa :)
Poszukam tych zszywek w okolicy, może da się je wbijać bez zszywacza.
Dzięki :)

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2013, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:12
Posty: 571
A jakaś ręczna prasa? Są takie krawieckie, to się chyba napownica nazywa, koszt niewielki, jak sądzę, może się da zaadoptować.

_________________
Jestem Polakiem i staram się pisać poprawnie po polsku.
Kiedyś traktowałem ludzi życzliwie - teraz z wzajemnością.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2013, 08:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Na targach poznańskich, tylko nie pamiętam w którym roku, chyba ze dwa lata temu.
Ramki łączyli na takie ciasteczka w przekroju była to litera H, była praska do tego.
Lamello ma jeszcze coś takiego, że jak się zabija od lewej strony taką lamelkę plastykową to ona jeszcze ściąga do siebie elementy.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2013, 09:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Jak kupowałem prasę to człowiek proponował mi maszynę do składania ramek na takie plastikowe iksy. Jak chcesz to zadzwoń do niego i zapytaj co to dokładnie jest i za ile by sprzedał. Ceny ma bardzo przystępne - 601 958 299 firma Eltex Oborniki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2013, 09:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 715
Lokalizacja: kuj-pom
Jeśli chodzi o prasę, to używałem już do tego celu stojaka od wiertarki. Spore przełożenie, adaptacja trwa chwilę, trzeba by spróbować z tymi łącznikami.
Dzięki Stol-Art, zadryndam i sprawdzę.

Ot, zwykła ramka... Ale jak człowiek zrobił tylko kilka sztuk a w dodatku w ramach rozrywki to niewiele o nich wie :)

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group