TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 18 paź 2018, 20:06

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Znalazłem coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=a_wzMq0iu5M

Awatar użytkownika

Zawód: stolarz (chyba)
Specjalizacja: schody
zeus pisze:
może strugiem elektrycznym
gwoździe mogą tego nie wytrzymać ;)

Swoją drogą kiedyś pokusiłem się o odświeżenie podłogi w starej kamiennicy. Zacząłem cykliniarką z papierem P40. Gdy nie szło P24, później chyba P18. Na końcu strugiem aż wył z bólu i tak oto przez 3 dni pracy ( na szczęście udanej) zarobiłem 50zł po odliczeniu materiałów :D Była to jedna z robót, która wiele mnie nauczyła - np tego że nienawidzę robić podłóg w każdej postaci. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem praktycznie nieużywanej cykliniarki i polerki które służą jedynie jako zapchajdziura w garażu.

Awatar użytkownika

Nie ma dobrej zachowawczej metody na stare podłogi. Wklejanie listewek w wyfrezowane rowki wydaje się łatwe i szybkie do zrobienia, jednak jeszcze nigdy nie widziałem tak zrobionej lol Próby opalania desek są nieodpowiedzialne, grożą spaleniem domu. Proszę wziąć pod uwagę, że dawniej używano różnych materiałów do termoizolacji, m. in. łatwopalnego torfu, którym wypełniano przestrzeń między ślepą podłogą i podłogą właściwą.
Jeśli ma to być dobrze zrobione, należy bezwzględnie podłogę rozebrać i ułożyć od nowa, licząc się z dużymi stratami.
Namiastką i mechaoptyką może być wypełnienie fug zmielonym korkiem ze spoiwem. Do wyszlifowania potrzebna też będzie profesjonalna cykliniarka i papier o gradacji 36 optymistycznie, na początek.

Administrator

Zawód: IT
wolałbym nowa położyć.
Jeśli nie masz do niej sentymentu, nie jest zabytkowa, to zrób nową

Rzeczywiście z opalarką trzeba bardzo uważać, ale pracowałem z opalarką dziesiątki godzin i jeszcze nic nie spaliłem, Bogu dzięki, więc może Opatrzność będzie nadal nade mną czuwać. Opalarka działa krótko i bardzo intensywnie. Bardzo szybko rozgrzewa powierzchnię, która później bardzo szybko stygnie.

Administrator

Zawód: IT
tylko oby nic sie nie zapaliło w szczelinach lub pod podłogą

Różna dziwne miejca przysłaniam metalową pacą.

Obawiam się, że z roboty tego gościa zbyt dużego pożytku nie będzie. Szapry są duże, a on tam w ten sposób wepchnie cieniutką warstwę. Chyba szybko to się zacznie kruszyć.

http://www.youtube.com/watch?v=PVpDtH8TkTw

ABan
W co Ty grasz? szczerbol ? Podtrzymujesz rozmowę ? Soky płaci Ci za rozruszanie forum :D :D :D ?

W cytowanym wcześniej wątku masz dokładny opis jak się powinno przeprowadzać renowację podłogi. Są nawet odnośniki do bloga.

Stare podłogi w przypadku dużego wypaczenia, struga się wstępnie strugiem ręcznym - patrz ww posty oraz wątek o rozlatującym się chińskim strugu. Gwoździe się dobija.

Potem uszczelnienie drewnem i szlifowanie. Następnie szpachla parkieciarska i szlify końcowe. nawet opisałem, skąd wziąć drewno na wstawki. Wystarczy ruszyć palcem ( myszką).... :szukaj:

A ty co? Wklejasz filmy , które nic nie wnoszą. Przepraszam. Ostatni film pokazuje, jak się picuje podłogę bezpośrednio przed sprzedażą mieszkania. Super szybko, super tanio, super wujowo.

W poprzednim filmie pokazujesz kolesi, co nie maja pojęcia o wklejaniu listewek . Kto smaruje obie strony? Samobójca. Przecież już o tym pisałem rano :evil: .

ok, ok, - filmy pokazują jak tego nie robić. To też jest niezła nauka. A polecany przez ciebie wątek muszę jeszcze raz dokładnie przeczytać, pewnie robiłem to wcześniej bez zalogowania.

ABan. Przeczytaj i jeżeli coś będzie niejasne, to z pewnością Kumotrzy dopiszą. To fajne forum i bez pomocy nikt Cię nie zostawi. Po prostu nie ma sensu pisać o tym samym w kółko i w kilku postach na raz. Dopiszemy tylko to, czego brakuje.

Spotkałem się z forami, gdzie za porady każą sobie płacić. Nawet za fotkę z książki czy przetłumaczenie jednej linijki tekstu. Zgroza.

Awatar użytkownika

Zawód: Rolnik
A jak wyglądałoby cenowo zrobienie nowego parkietu?

Pytasz, bo chciałbyś sobie położyć parkiet, czy też doradzasz wymianę tutaj prezentowanej podłogi? Bo mnie wymiana nie interesuje. Dechy są trochę trochę zniszczone, ale da się je wyremontować. Leżały 80 lat, myślę, że dadzą radę i następne 80 (odpukać).

Jak zaszpachlujesz fugi to będziesz miał po jakimś czasie ten sam problem co z kitem. Rozejdzie się i będzie kruszyć, kolejne poprawki będą Cię czekały w nie tak dalekiej przyszłości. Polecam rozebrać podłogę i złożyć od nowa. Koszt może będzie wyższy ale lepiej zainwestować i mieć spokój niż wracać do tego samego po raz kolejny.

Awatar użytkownika

@Szymonkrn ;)
Obrazek

Czy ktoś usuwał może subit po starym parkiecie.
Mam frezarke protoola rgp80 z taką głowicą http://shop.technopro.co.za/festool-fz- ... h=966_1877 i nie wiem czy to nie będzie jej zalepiać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.