TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 sty 2017, 19:00 
Offline

Rejestracja: 07 gru 2014, 21:10
Posty: 43
Mam kilku stałych klientów, którzy lubują się w rękodzielnictwie i zawsze podrzucą mi jakąś dodatkową robótkę: krzesło, zegar, kołowrotek, biurko do wyczyszczenia i odmalowania.
Piaskarka raczej odpada, natomiast zastanawiam się nad czyszczeniem za pomocą sody, podobno jest to mniej inwazyjna technika.
W zasadzie to nie wiem od czego zacząć, bo sprężarkę mam o wydajności 1m3, zbiornik 250l. Myślę, że wystarczająca, natomiast nie wiem czy wystarczy zakupić sam pistolet, czy zbiornik na sodę jeśli tak to jaki (podobno do piaskowania różnią się budową).
Na pewno była by to szybsza metoda niż obróbka papierami ściernymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2017, 20:18 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
Na fotce efekt piaskowania sosny

soda będzie miałą słabsze działanie ale i tak wymaga wprawy żeby wżer nie było

potrzeba ci osuszacz kompresor najlepiej piaskarkę kabinową
bo bedziesz miał pustynną burzę w pomieszczeniu jeżeli nie bedziesz miał kabiny


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2017, 19:57 
Offline

Rejestracja: 07 gru 2014, 21:10
Posty: 43
Miesiąc temu miałem kredens do renowacji, ale ze względu na duże ubytki zrezygnowałem.
Chodzi mi o to, czy muszę inwestować w sprzęt do piaskowania, czy może wystarczy pistolet. Jaki jest efekt, bo na filmikach wygląda to dobrze.
Czytałem też, że sprzęt do sodowania jest inaczej zbudowany.
Co do piaskowania jestem rozeznany, bo już to robiłem i wg mnie taki sprzęt nie nadaje się do czyszczenia, czy zdejmowania powłok farb, zwłaszcza w wiekowych mebelkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2017, 16:02 
Offline

Rejestracja: 27 lut 2015, 16:21
Posty: 2
Lokalizacja: mazury
Zawód: humanista
Specjalizacja: stylizacje
sodowanie jest procesem podobnym do piaskowania, ale przy użyciu szczególnego /soda/ ścierniwa. Wydajność kompresora musi być przy tym wysoka i obawiam się że 1m3 to dużo za mało. Efekt będzie podobny do piaskowania, ale nieco łagodniejszy.
Mówiąc o sodowaniu może miałeś na myśli użycie sody kaustycznej /wodorotlenku sodu/?

_________________
żeby być sobą, trzeba być kimś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2017, 16:14 
Offline

Rejestracja: 07 gru 2014, 21:10
Posty: 43
Miałem na myśli.
Soda wodorowęglan Sodu NaHCO3.
Ścierniwo do pneumatycznej obróbki strumieniowo ściernej,sodowanie piaskowanie.
Na filmach widać, że nie uszkadza np.szyby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sty 2017, 14:52 
Offline

Rejestracja: 27 lut 2015, 16:21
Posty: 2
Lokalizacja: mazury
Zawód: humanista
Specjalizacja: stylizacje
szyby nie uszkodzi nawet piasek, o ile jest bardzo drobny. Do sodowania potrzebny jest kompresor o dużej wydajności .Piaskowanie, a szczególnie sodowanie wymaga dużych przepływów powietrza i nie ważne jest wysokie ciśnienie, a właśnie wydajność. Aby zwiększyć wydajność mniejszego kompresora można zastosować mniejszą dyszę. Tak czy inaczej sodowanie jest także metodą inwazyjną, ale o łagodniejszych skutkach.
Natomiast użycie wodorotlenku sodu jest metodą chemiczną i przy jego zastosowaniu można oczyścić powierzchnię.
Wybór metody zależy od okoliczności.

_________________
żeby być sobą, trzeba być kimś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sty 2017, 18:29 
Offline

Rejestracja: 07 gru 2014, 21:10
Posty: 43
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, bo tak się składa, że kolega ma piaskarkę i kompresor 3m3/min, ale nic nie wiedzieliśmy na temat sodowania. Chciałem kupić jakąś mniejszą syfonową piaskarkę, nawet zaopatrzyłem się w zbiorniczek 50l, sądząc, że jednak będzie szybciej, bo miejsca w płakorzeźbach będzie łatwiej wyczyścić, chociażby takie kółko z toczeniami.
Piasek nawet z większej odległości jednak moim zdaniem się nie nadaje do czyszczenia drewna.
Z kolei, nie są to jakieś cenne rzeczy, na które można poświęcić więcej czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group