TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 21 maja 2018, 05:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość

Witam,

będę wdzięczny za pomoc w analizie zapotrzebowania na produkt j.w. Z góry dziękuję.

http://www.ankietka.pl/ankieta/195729/b ... arego.html

Awatar użytkownika

mnie "stare drewno" kojarzy się z próchnem

dlatego gustuję w młodszych sztukach :dance:

Awatar użytkownika

Specjalizacja: 12/70
Co to znaczy " Meble z drewna starego", czy chodzi o meble Piet Hein Eek ?
Do takich mebli trzeba dorosnąć :d

Takie meble nie muszą wyglądać jak puzzle, a są ratunkiem dla dobrych belek i desek przed kotłem albo podłogą.

Andrzej pisze:
meble Piet Hein Eek ?
Do takich mebli trzeba dorosnąć

Chyba nigdy nie dorosnę do takich mebli.
Umrę niedojrzały, trudno.

Awatar użytkownika

Antoni , może nie dorosnąć a dojrzeć , też nie wiem czy chciałbym takie meble ;) .
Styl biedermeier początkowo też miał zabarwienie pejoratywne. Pochodzi od nazwiska bohatera tomu satyrycznych wierszy Ludwiga Eichrodta. Literacki Biedermeier był wcieleniem ciasnoty umysłu i braku wyższych aspiracji. W opinii krytyków styl charakteryzowany jako „sztuka mieszczan dla mieszczan” miał odpowiadać właśnie gustom takich Biedermeierów. :)
W polskich realiach gdzie wydajemy na nowe meble 30 euro rocznie, oczywiście statystycznie, a poziom rotacji wyrobów meblowych przeważnie wynosi raz na kilkanaście lat, a nawet dłużej, to nie ma miejsca na eksperymenty. Mentalnie nie jesteśmy jeszcze do tego gotowi, i nie chodzi mi tu tylko o meble. Mój sąsiad sprzedał parę hektarów ziemi i został milionerem, wybudował piękny dom z kilkoma łazienkami. Na moje pytanie, czemu nie korzysta z tych łazienek tylko dalej chodzi w kukurydzę, odpowiedział- bo w domu się je a nie s..a.
Według ideologii marksistowskiej, byt miał określać świadomość, NIE, to świadomość określa byt.

Andrzej pisze:
też nie wiem czy chciałbym takie meble .

Troszkę mnie pocieszyłeś, bo ja z całą pewnością wiem, że w domu bym ich nie postawił.

Ciekawe rzeczy piszesz o tym Bidermeierze.

Dobra, przyznaję się. Mam ciasny umysł i plebejski gust. :oops:

I tak myślę, czy powinienem się martwić, że kompletnie mnie to nie martwi?

Awatar użytkownika

antoni pisze:
czy powinienem się martwić, że kompletnie mnie to nie martwi?

To jest pytanie z gatunku egzystencjalnych, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam. :d

Awatar użytkownika

Trochę wydumana ta ankieta - element zrównoważony? Po co takie słowotwórstwo przy wyborze mebli? Niepotrzebne dorabianie ideologii, podobnie jak rozdmuchana na kilkadziesiąt stron interpretacja obrazu białej kropki na czarnym tle ;)
Pytanie o cenę też bardzo ogólnikowe. To ma być stół do reprezentacyjnego salonu czy pomocniczy do kuchni? W tym samym domu stoją meble za kilkaset złotych i kilkanaście tysięcy.

Administrator
Awatar użytkownika

Pytając o "element zrównoważony", autor ankiety strzela sobie w stopę.

Awatar użytkownika

Kiedyś uczestniczyłem w podobnej ankiecie jako tester produktu, a że płacili za uczestnictwo to czemu nie. Firma wprowadzała nowy produkt którym było wino. Dostaliśmy do degustacji wino i trzeba było wypełnić ankietę. Oprócz paru pytań na temat tego wina, były też pytania odnośnie ceny za jaka bym kupił , albo podać swoją cenę, czy butelka się podoba , parę przykładowych etykiet itp. Mieliśmy do oceny gotowy produkt. Kolega chce żeby się wypowiedzieć na temat produktu nie pokazując go, nie mówię już o gotowym meblu, ale chociaż jakąś koncepcję, jak miałby taki mebel wyglądać. No i najważniejsze, kto jest grupą docelową, bo chyba nie stolarze? ;)

Awatar użytkownika

to jest ankieta dla koneserów mebli z palet itp szczerbol

Nie znam sie na sondazach, mam pomysl na efektywny proces produkcyjny.
Gdzie Panowie zaproponuja pokazac te ankiete?

Efektywny proces produkcyjny? Dorabiasz ideologię do produkcji krzesła. Krzesła na które popyt będzie znikomy. Chcesz być ikeą w meblach na zamowienie? Nie da się. Albo ilość albo niepowtarzalność. Życzę powodzenia jednak nie widzę szans. Jeśli Cię dobrze zrozumiałem.

Raca, dziekuje za sprowadzenie z oblokow dyrektyw unijnych na Polska ziemie.

Awatar użytkownika

mag pisze:
to jest ankieta dla koneserów mebli z palet itp szczerbol

Pijesz do mnie?

Większość z tych mebli na zdjęciach została wykonana w Azji.
Z mojego skromnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to pracochłonne (jak każda robota w drewnie). Co do gustu nie jest ładne co jest ładne tylko co się komu podoba.

Obecnie "modne" jest wszystko, więc każdy może mieć to co mu się autentycznie podoba a nie iść za tłumem, bo akurat to jest na fali. Przynajmniej jest duża różnorodność. Moja babcia ma nadal "PRL-owską" meblościankę w stanie idealnym i nawet nie wie, że jest to obecnie modne. Nie chce nowych mebli, bo stare się nie zepsuły i nadal są praktyczne (w żadnym nowym tworze tyle się nie zmieści rotfl )

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Awatar użytkownika

frasera pisze:
Pijesz do mnie?

napijemy się dopiero jak się spotkamy :pijemy:
tylko wyraziłem swoje zdanie odnośnie ankiety :P

a to że dziś można sprzedać wszystko nie oznacza że każdy biznes ma szanse powodzenia, niedawno przypadkiem natrafiłem na biznesowy pomysł wykorzystywania drewna ze starych beczek po winie :shock:
ale pewnie zaraz po tym jak skończyły się unijne zobowiązania biznesowe wszystkie maszyny i półprodukty wylądowały na znanym portalu aukcyjnym szczerbol

w tym projekcie z czerwonym busem w tle tak naprawdę nie ma znaczenia czy są użyte te kostki z napisem epal czy były by tam atrapy np szuflad ... kwestia końcowego dizajnu

a w takim biurze to na pewno nie chciałbym pracować :faja:
Obrazek

Awatar użytkownika

frasera pisze:
Większość z tych mebli na zdjęciach została wykonana w Azji.

O których zdjęciach piszesz ??

mag, przepieknej urody biuro; niestety, w takim przypadku, dopelnienie PN-EN dla przetargu wymaga chyba certyfikacji od ITB.

Awatar użytkownika

pisze o zdjęciach tych wyżej

Moje zdjęcie zostało wykonane w Gdańsku (proszę się odpimpać od mojego smarta ;) ) i oczywiście, że w tej postaci nie mają żadnej wartości (poza opałową). Na razie to są zdjęcia z etapów zabawy jak skończę i wtaszczę to do chałupy to pokaże efekt końcowy.

Niestety małe azjatyckie rączki wiele robią za niewielkie pieniądze

poniżej wrzucam linki

http://www.alibaba.com/product-detail/J ... image.html
http://www.alibaba.com/product-detail/r ... image.html
http://www.alibaba.com/product-detail/R ... image.html
http://www.alibaba.com/product-detail/R ... image.html

No chyba, się pomyliłam to przepraszam ale widziałam już sporo firm które piszą, że same wystrugały w EU a na alibabie znajduję...

A jak tam trochę poszperacie, porównacie ceny to się "wam" robić odechce

a jakby był kto zainteresowany to mam dojście do teaku a dobrych cenach :) jednostka zamówieniowa kontener

Awatar użytkownika

Jest prawdziwy design, są podróbki i są meble. Z tych trzech wybieram design i meble, a jak mnie na coś nie stać to po prostu nie kupuje. Niektóre meble na stałe wpisują się w historię wzornictwa i nie dzieje się tak bez powodu. Modelowym przykładem jest powszechnie znany fotel „ Barcelona” , oryginał kosztuje 22 tyś.PLN, a podróbka 2 tyś. zł PLN.

A jak traktujesz kopię mebla oryginalnego, wykonaną samodzielnie, na własne/rodziny/przyjaciół potrzeby - nie na sprzedaż - podróbka? Naganne?
Bo mi to się niekiedy zdarza i nie czuję z powodu tego, że nie wybuliłem 50 tys. na mebel, który mogę zrobić kosztem 1 tys. + praca własna żadnych wyrzutów sumienia. 8)

Awatar użytkownika

Każdy robi jak lubi. Mój post odnosił się do komercyjnego podrabiania mebli designerskich. Owszem, zakup oryginałów tworzy wielką dziurę w portfelu. . Niewiele osób wie, jak wyglądają oryginały, mało kogo to obchodzi. Podróbki prawdziwych klasyków designu nie wchodzą dla mnie w grę, nie mylić z repliką, wolał bym sięgnąć po meble od IKEI, tam bym miał oryginały. Czym innym jest tworzenie kopii z zachowaniem praw autorskich, czym innym jest korzystanie z czyjegoś pomysłu i udawanie, że to moje. Wszystko dziadzieje, zdziadziało nawet poczucie luksusu. Linki które zamieściła koleżanka, największym odbiorcą tych towarów jest Europa wschodnia.
Brytyjskie prawo pozwala na produkcję i sprzedaż replik designerskich mebli 25 lat po rozpoczęciu produkcji modelu. Warunkiem jest idealne odwzorowanie mebla co do materiałów i proporcji. Warunek ten nie musi być spełniony w przypadku tzw. mebli inspirowanych, a jak wyglądają takie
meble ……, no i mamy zalew meblami inspirowanymi, lampami, zegarami, obrazami itd.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.