TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 sty 2017, 16:27 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Stol-Art pisze:
Ja nigdy takiego podestu nie zaproponuję klientowi bo nie mógłbym wtedy zrobić fotek gotowego produktu i pokazać go komuś innemu.

lol
Nie znize sie do Twojego poziomu i nie odplace Ci sie tym samym bo to jest poprostu smieszne...

Ps.
Zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 16:29 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Z czego zrobiłbyś podest na schody samonośne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 17:50 
Offline

Rejestracja: 07 lut 2016, 22:52
Posty: 62
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Specjalizacja: schody
Cholera co jakiś temat wrzucę, to kończy się to kłótnią, tak jak ze szlifierkami ostatnio. Panowie więcej luzu. Człowiek chce poznać zdanie i doświadczenia innych i sam sobie ocenić metodę jaką stosują.
LukaszEm napisał jak robi i tyle, też taką metodę stosowałem jak miałem półpiętro 2,5x2,5.
StolArt napisał żeby kleic z 3 kawałków i to jest metoda jaką najczęściej stosuję, tylko przeważnie jeszcze oklejam całość.
Myślałem że poznam jeszcze jakieś inne pomysły, ale skończyło się jak zwykle.. bo moje jest lepsze :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 17:55 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Bo moja racja jest najmojsza!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 18:57 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Do kłótni jeszcze daleko :D nazwałbym to mocną wymianą zdań... a propo dobrze że nie ma na tym forum działu o polityce :) to by dopiero było. Wtedy na pewno już nikt ze sobą by nie rozmawiał hehe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Łukaszu szanowny. Po zjedzeniu snickersa mogę jasno powiedzieć że zdania nie zmieniam a przy okazji proszę, byś nie musiał zniżać się do mojego poziomu, o usunięcie moich fotek ze swojej strony. Po co Ci jakieś tam fotki dywanówek z podestami klejonymi jak Bóg przykazał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2017, 20:58 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
No i pogadane
Tak mi się nasunęło devil
Obrazek

Rzeczywiście wystarczyło parę sekund żeby odnaleźć to o czym pisze stol-art


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sty 2017, 20:57 
Offline

Rejestracja: 07 lut 2016, 22:52
Posty: 62
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Specjalizacja: schody
:shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sty 2017, 22:02 
Offline

Rejestracja: 08 maja 2013, 13:59
Posty: 34
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody
A ja oklejam sklejkę obłogiem 4mm :shock:

_________________
Wszyscy rodzimy się równi, ale niektórzy poszli krok dalej i zostali STOLARZAMI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2017, 17:00 
Offline

Rejestracja: 07 lut 2016, 22:52
Posty: 62
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Specjalizacja: schody
a jaką grubą dajesz? 2cm?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2017, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Otóż to, ja robię 2x18mm i 5mm lameli i to daje 100% pewności że nic się nie rozejdzie, nie skurczy itp.

Łukasz tak jakby wsiąkł.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2017, 23:18 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Myślałem o takim rozwiązaniu, dlatego zapytam czy nie nic nie "ściąga"/nie wygina podestu?

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2017, 23:27 
Offline

Rejestracja: 13 maja 2013, 22:55
Posty: 119
Kuba , a jak sobie radzicie z wypoziomowaniem i klejeniem tak dużej płaszczyzny jeśli idzie to na krzywy beton ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 07:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Mamy frezarkę do betonu i głównie nią oczyszczam powierzchnię jednocześnie ją poziomując. Poza tym jak widzę beton uklepywany łopatą to schodów po prostu nie biorę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 10:50 
Offline

Rejestracja: 13 maja 2013, 22:55
Posty: 119
A jak musisz podłożyć bo jest za nisko ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 13:31 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Co chcesz podkładać? Cisniesz piane i tyle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 14:01 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Gazowany na Twoje głupkowate zaczepki nawet nie chce mi sie odpisywać.

Stol-Art gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział, że pisałem o spocznikach w schodach na beton, a nie o samonośnych. Poza tym nigdzie nie napisałem, że sposób który praktykujesz jest zły. Dla Ciebie jednak tylko Twoje pomysly sa wspaniale, a cala reszta na niczym sie nie zna (zachowaniem przypominasz PREZESA pewnej partii...).

Druga sprawa- jeżeli umawiasz sie z kimś prywatnie na jakiś deal to zachowuj to dla siebie, a nie poruszasz takie sprawy na forum publicznym.
Fotki moich metalowych schodów też Ci udostepniłem i miałeś je na swojej stronie (usunales je kilka dni temu aby nikt teraz nie mógł sprawdzić, że tak było) z tą różnica, ze ja w koło znajomym o tym nie opowiadam bo taki miał byc układ.
Ty natomiast zachowales sie jak gówniarz i poruszyles sprawe na forum publicznym, ktora nie ma zadnego zwiazku z tym tematem.

Ocenę sytuacji pozostawiam forumowiczom bo z tego co mi wiadomo to nie tylko ja sie "na Tobie przejechałem"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 16:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Ja też piszę o podestach na beton. W tym właśnie problem. Co bym nie napisał to i tak nie kumasz.

Sprawa fotek jest bardzo prosta - usunąłem je bo nie chciałem ich mieć na stronie. Nie chcę też, żebyś Ty miał moje. Poza tym chyba nadal wiszą więc je usuń.......

Bardzo jestem ciekaw kto i w jakiej sytuacji mógłby się na mnie przejechać. W sumie ciekawa sprawa :D Poza tym widzę to zupełnie odwrotnie - dzwonisz, pytasz jak to zrobić, jak tamto. Myślę sobie ok, nie wydaje się być mało rozgarnięty to pomogę. Aż nagle przychodzi moment w którym czytam o jakimś mikroluzie na prętach, "festoolowym fanatyzmie" czy innych v-fugach i ręce zaczynają opadać.

Forumowicze niech oceniają jak chcą - każdy ma swoje zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 16:53 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Fotki usunales kilka dni temu i kazdy wie z jakiego powodu to zrobiles. Ty oczywiscie jak zwykle powiesz co innego bo odwracanie kota ogonem jest u Ciebie normą.
Nie jestem chamski i nie bede tutaj wklejac screenów z rozmów aby pokazać o jakie błachostki mnie wypytywałeś bo nie wiedziałeś jak coś zrobić.

Szkoda mojego czasu na dyskutowanie z kims kto i tak powie ze jego prawda jest najprawdziwsza, a cala reszta na niczym sie nie zna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 17:31 
Offline

Rejestracja: 24 gru 2013, 12:51
Posty: 87
Lokalizacja: Małopolska
Zawód: mechanik
Specjalizacja: stolarstwo,schody
LukaszEm pisze:
Szkoda mojego czasu na dyskutowanie

Wchodzę tutaj rzadko i jeszcze rzadziej piszę posty.Lecz zaczyna się tu taka pyskówa jak na poprzednim forum.
Co do Kuby -nie masz racji.Jak mam jakiś problem dzwonię do niego i jeszcze nigdy się nie wywyższał ,czy mnie lekceważył lecz po koleżeńsku zawsze mi pomógł.Zastanów się chłopie co piszesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 17:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Skoro wszyscy wiecie to jestem z was dumny. Tez uwazam ze nie ma sensu tego kontynuować. Strugaj co chcesz i jak chcesz, prezesie :D. P.s. Usuń moje fotki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 18:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Tak jeszcze gwoli wyjaśnienia, bo widzę że Leszek się odezwał. Pokaż mi jedną osobę, która po jakimkolwiek kontakcie ze mną została potraktowana źle, wprowadzona w błąd itp. Bo szczerze mówiąc dzięki tobie szanowny prezesie odechciewa mi się kontaktów z ludźmi poznanymi "w internetach". Jesteś najlepszym przykładem dlaczego powinno się ignorować prośby o pomoc, pytania odnośnie technologii wykonania czegokolwiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 19:14 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Stol-Art pisze:
Pokaż mi jedną osobę

O prywatnych rozmowach z forumowiczami nie pisze się na forum publicznym.... ach no tak, zapomniałem, że to nie w Twoim stylu.

Stol-Art pisze:
szanowny prezesie

Nie jestem prezesem tylko użytkownikiem FS.

Schody-Drewmet pisze:
Co do Kuby -nie masz racji

Gdybym nie byłe tego pewien to bym nie pisał. Ale oczywiscie masz prawo myslec inaczej. Nie zamierzam Cie przekonywac, ze jest inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 19:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Chłopie. Ja po prostu nie mam na Ciebie już siły. Przeczytałem z ciekawości naszą korespondencję. Co drugie Twoje zdanie ma na końcu znak zapytania. Jak, jak, jak. Czy chociaż raz nie otrzymałeś odpowiedzi? Ile razy skorzystałeś z patentów, o których nie dowiedziałbyś się pewnie przez kolejne 50lat? Sugeruję żebyś przestał pisać bzdury, bo to że w moim mniemaniu przestałeś być wart udzielania rad nie znaczy że tyczy się to każdego. Jest wielu świetnych ludzi których poznałem przez fora. Wielu też spotkałem osobiście i utrzymuję stały kontakt. Z Tobą po prostu nie chce, nie chcę żebyś korzystał z moich fotek bo użyczając Ci je nie wiedziałem tak naprawdę jakiemu osobnikowi je przesyłam, nie chcę też mieć Twoich w mojej galerii bo i tak wziąłem je tylko dlatego by pokazać różnorodność balustrad przy danym typie schodów a nie po to, by lansować się że mam dywanówki w galerii i nie chcę żebyś pisał niczym niepoparte bzdury o "innych ludziach którzy się przejechali". P.S. Chyba Ci się zapomniało usunąć wszystkie moje fotki......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 20:51 
Offline

Rejestracja: 07 kwie 2015, 18:04
Posty: 30
Lokalizacja: opolskie
Zawód: Technik Technologii Drewna
Specjalizacja: Drewno lite, schody
Panowie dajcie sobie na Luz i oboje udeżcie się w "cycka" dyskusja zeszła na złe tory ator wątku marko82822 pytał o sposoby wykonania a nie o "wyższość świat wielkanocnych nad Bożego Narodzenia" przytoczono dwie "szkoły"wykonania i obie są poprawne tym bardziej jak klient ma świadomość po czym będzie chodził. Ja osobiście oby dwie stosuje. Kazda ma swoje + i -Niech każdy robi tak jak mu pasuje i klient akceptuje. Nie potrzebne wygarnianie i punktówanie siebie na wzajem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 21:23 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Jak łączycie elementy żeby skleić taki podest? Jak tzn. czy wrzucacie krawędź na wyrówniarkę czy może na frezarce frezem do połączeń?
Pytam, ponieważ nigdy nie kleiłem ze sklejki do kantu i zastanawiam się jak z trwałością takiego połączenia.

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2017, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Połączenie jest mocne jak lite. Nie trzeba żadnych obcych piór chociaż jeśli są to łatwiej jest ustawić płaszczyznę.
U mnie sklejka jest całym wymiarem podestu, o ile ten nie jest większy od wymiaru arkusza sklejki ;) Łączę same lamele drewniane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2017, 19:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 16:15
Posty: 73
Lokalizacja: Mszanna
Zawód: Stolarz/Projektant
Specjalizacja: schody
Ja mogę tak jak forumowicz: schody drew met przyznać, że na Kubę można liczyć i pomoże naprowadzi. Miałem problem i powiem szczerze, że gdyby nie on to nie wiem jak te schody wyglądały by, a tak stoją do dzisiaj, klient zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2017, 20:03 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Stol-Art Ty masz cos nie tak z glową...
Ile tylko razy dzwoniles i pytales o rozne rzeczy, niektore wrecz banalne. Tylko ze w odroznieniu od Ciebie nigdy nie wychwalalem sie co zrobilem, co kupilem itp. i przede wszystkim- nie traktowałem Cie jak amatora bo nikt nie urodził sie geniuszem i wszystkiego mozna sie nauczyc. Jeden wie więcej, drugi mniej.
Ty ostatnim wpisem udowodniłes to za kogo masz mnie i innych użytkowników forum. Wystarczy zadać Ci jakiekolwiek pytanie, mniej lub bardziej skomplikowane a Ty predzej czy pozniej z góry potraktujesz taka osobe jak amatora.
To właśnie świadczy o tym jakim jesteś prostakiem i zakochanym w sobie chłopaczkiem.
Na sile probujesz pokazac innym jaki to Ty nie jestes wspanialy, cudowny i dobroduszny.
Wiecej pokory bo popełniasz wiecej bledów niż Ci sie wydaje...

Ps.
Moja ostatnia prośba do Ciebie- nie komentuj więcej żadnych moich postów w innych tematach bo konwersacja z Toba nie ma w tej chwili juz dla mnie żadnej wartości. Nie twierdzę, że sie nie znasz ale chamstwa i prostactwa ktore pokazales nie mam zamiaru juz tolerowac i udawac ze tego nie widze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group