TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 10 mar 2016, 19:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Największe brudasy to elektrycy. Przylezie taki obrobi kabelki i syf zostawi na podłodze. Później to się odciska.
Następnie to hydraulicy. Mam wrażenie, że niektórzy ludzie są bez wyobraźni. Wszędzie widzą beton.
Pod co podłożyć koc na podłogę. Po co wziąć ze sobą odkurzasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2016, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:12
Posty: 571
No nie, brudasy to brudasy. Każda branża ma swoich, stolarze czy płyciarze też.
Zauważyłem, że wraz z konkurencją czyściochów przybywa ;)

_________________
Jestem Polakiem i staram się pisać poprawnie po polsku.
Kiedyś traktowałem ludzi życzliwie - teraz z wzajemnością.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2016, 19:48 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
[quote="Błażej"]Podejście mam takie że tekst " Panie bo to się nie da" działa na mnie jak płachta na byka.
Nie wiem ale ja tak nie pisałem chyba że to wyczytałeś metodą dedukcji.
Nie uznaje słowa nie da się, sam podejmuje się wszystkiego. A od fachowca wymagam tego co z nim ustaliłem przed wykonaniem usługi. Co do tego że on ustalił stawkę i teraz niech robi. Masz rację ale nie do końca. Sam często robiąc wycenę dostaję ripostę co tak drogo inni o połowę tańsi, przecież to samo robicie i tak samo będzie wyglądało. Otóż czasem schody za 6tyś nie są warte swoich pieniędzy a inne kosztowały 25 i są warte każdej złotówki. Czy ty wybierając swoich fachowców kierowałeś się tym co zrobili byłeś na ich robotach itp. czy po prostu cena ci leżała i okey będzie dobrze. A potem płacz że nie potrafią czy zwalają winę że się nie da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2016, 20:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 18:56
Posty: 149
Nie mówiłem że ty tak pisałeś, tylko ogólnie że to tekst fachowców, I teraz najfajniejsze, zostawiając auto u mechanika nigdy nie pytam się ile to będzie kosztowało, bo rozumiem że nieraz z jedną śrubą można się naszarpać parę godz. ale jak gość po wymianie jakichś pierścieni/oringów,( nie znam się )mówi że auto nie ma siły jeździć bo już nie pobiera oleju i to normalne że jest słabsze, no to kuźwa mam w to uwierzyć?, potem się okazało że zapłon źle ustawiony, o dobrym budowlańcu już nawet nie wspomnę,
bo ich ze świecą szukać, a mechanik to loteria, jak się uda.
Ps. wychodzę z założenia że za dobrą pracę trzeba zapłacić, nie biorę fachowców z łapanki za najniższą stawkę, ale co z tego że szef ma pojęcie jak zaczął robić pieniądze i prawie nie ma go już na budowie, bo mu się nie chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2016, 20:49 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Z mechanikami to jest inna sprawa mi kiedyś miał wymienić skraplacz w klimie i jak odkręcał ukręcił i powiedział że tak wyszło. Ja mu na to było dzwonić że zapieczone i nie chce polubownie co mam robić bo jak na chama to może się ukręcić a teraz to już twoje zmartwienie nie moje kupuj co trzeba i rób. Skrzywił się ale zrobił i zapłaciłem za usługę wymiany a nie inną. To są sprawy normalne każdemu może się zdarzyć. Nie myli się ten co nic nie robi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 21:19 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Stol-Art pisze:
Cóż, wiele razy słyszałem że coś jest niewykonalne, nie ma prawa się utrzymać, runie z hukiem itd. Na szczęście szkło wpuszczane w stopnie nie należy do grupy o podwyższonym ryzyku i można jasno stwierdzić: jest wykonalne, utrzyma się, będzie sztywne.\

Tu się utrzymało http://stol-art.pl/pl/projekty/dywanowe_9" onclick="window.open(this.href);return false;



Chciałbym się dowiedzieć ( o ile to nie tajemnica) jaka jest odległość od zew. krawędzi stopnia do kanału na szkło?

Mam do wykonania takie na beton z wenge, głębokość jaką brałem pod uwagę to tak jak napisałeś około 1,5 cm, zastanawiam się też nad tą odległością, myślałem o 3 cm. Jak myślisz Stol-art, podzielisz się wiedzą?

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Zazwyczaj robię 20mm. Szkoda tracić szerokości biegu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 06:58 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Czyli 2 cm spokojnie da radę, a jak dam 2,5 lub 3 to już świat i ludzie. Co do tego że szkoda każdego cm na szerokości biegu to tak samo uważam, na dodatek im dalej wsunięta balustrada w schody tym gorzej to wygląda.

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 04:40 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:42
Posty: 151
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, balustrady
Teraz mam tego typu szyby do zrobienia na schodach samonośnych, planuję rowek na głębokość 2cm i 3 cm od krawędzi. Szkło ma być 16mm, czy rowek robicie całkiem pasownie czy dajecie jakiś luz, a klej to usztywni.

Rowek wykonujecie frezarką ręczną, czy na stacjonarnej? Ręczna wydaje sie bardziej precyzyjna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 06:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Nie ważne czym, ważne żeby rowek był w linii na każdym stopniu. Na prostych stopniach zawsze rowek robimy na stacjonarnej FDW. Gorzej jak szyba wpuszczana jest w części zabiegowej. Wtedy dopiero zaczyna się zabawa :D

Szkło laminat czy jedna tafla?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 09:01 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Nie mogę napisać, że mam doświadczenie w takich realizacjach, ale co do luzu to dla mnie na tzw. chłopski rozum oczywiste jest, że musi być. Człowiek, który będzie montował balustradę powiedział, że przy tafli 17 mm kanał mogę zrobić 18-19 mm, 19 to już max. Bałem się, że przy montażu może coś "uciec" i zrobiłem frezem 19 mm, wszystko wyszło w linii więc mogło być śmiało 18 mm.

Stol-Art, nigdy nie myślałem o tym, ponieważ nie biorę się za takie projekty, a to faktycznie skomplikowane. Na szybko jedyne co mi przychodzi do głowy to zagłębiarka chociaż jak większy kąt to też nie da rady.

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 09:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Tylko zagłębiarka. A kąty trzeba tak dopracować na etapie projektu schodów żeby maszyna mogła je wykonać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 14:42 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Może być jeszcze przechylana formatówka, ale nie wszyscy mają ;) szczerbol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 14:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Musiałaby być pochylana na dwie strony ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 18:22 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:42
Posty: 151
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, balustrady
Stol-Art pisze:

Szkło laminat czy jedna tafla?


Szkło laminowane 2x po 8mm., chciałbym aby balustrada usztywniła zewnętrzną część schodów aby nie drżały podczas chodzenia.

Myślałem o luzie typu 17 mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 18:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
8.8.4 to około 17.7mm. Jak zrobisz rowek na 18mm to będzie idealnie. Jeżeli będzie szerszy to będziesz miał widoczną szczelinę. Jeśli będziesz chciał ją zasilikonować to wpakujesz się w niezłe bagno, ponieważ jeśli nie rozprowadzisz silikonu ( czy też polimeru) idealnie na całej wysokości rowka to po drugiej stronie szyby zobaczysz bąble powietrza. Jeśli jej nie zasilikonujesz to po chwili będzie tam się zbierać brud którego raczej już nikt nie wyciągnie. Z drugiej strony, jeśli ktoś inny ma montować szkło to te uwagi nie powinny Cię interesować. Ostatnio znajomy pytał mnie jaki luz zostawić na szybę 6.6.4. Powiedziałem że 14mm i tak też zrobił. Inna firma wykonywała szkło ale montował już on, tzn inwestor miał jakieś tańsze dojście i ktoś tą szybę wykonał. Okazało się, że chłop zrobił niehartowane 6.6.2, taki też symbol widniał na szybie, ale tłumaczył że po prostu stempelek miał akurat taki i taki przystawili. Problem w tym że były to dywany w prostym biegu bez żadnej podpory, a szkło miało być elementem podtrzymującym schody. Ostatecznie nawtykali tam chyba forniru żeby wypełnić szczelinę ale i tak nie wierzę że te schody wytrzymają dłużej niż miesiąc bez podpory czy podwieszenia. Moim zdaniem takie łączone prace generują cholerne ryzyko dla wykonawcy schodów i jak tylko znalazłem możliwość wykonywania szkła czy stali we własnym zakresie to przeszedłem na taki system. Teraz wiem co się dzieje na każdym etapie budowy schodów i odpowiadam za wszystkie ewentualne błędy.

Swoją drogą, jak mi się uda wydostać z telefonu filmik to pokaże ile uderzeń jest w stanie wytrzymać szkło 6.6.4 :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 19:01 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:42
Posty: 151
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, balustrady
Szkło będzie 100% hartowane, ale 8.8.2, ale nie istotne, jeśli producent poda mi grubość np 17mm to 1 mm naddatku (luzu) wystarczy, czy ten klej polimerowy odpowiednio wypełni ten luz żeby szyba była sztywna i dodatkowo usztywniła całość?? Jeszcze nigdy nie stosowaliśmy takiego kleju. Mam taką małą hartowaną szybę 8.8.2 i ewentualnie mógłybm zrobić test sztywności z takim klejem oraz sprawdzić czy luz będzie wystarczający. Rowek chciałem robić frezem spiralnym zgrubnym frezarką ręczną, on zostawia takie ryfle czy będą one widoczne? Teoretycznie dokupić frez do obróbki wykańczającej nie stanowi problemu wtedy było bez ryfli. Wiem że to są proste pytania ale ja prócz zdjęć takich dywanowych nie widziałem, więc dlatego licze na podpowiedzi.

A co do szyb hartowanych to mieliśmy szybę o grubosci 4 mm położoną na kaminienistej drodze i we dwójkę chodziliśmy po niej i nie pękła, tak samo puszczaliśmy młotek z około 1m też nie pękła, ale wystarczyło krawędź stuknąć i poleciała w mak. :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 19:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Jak może być 8.8.2? W zakładzie który robi dla mnie szyby kategorycznie nie chcą robić dwóch warstw folii.

Rowek do pewnego stopnia będzie widać. Stawiałbym na to że to co wewnątrz będzie widoczne na głębokość około 1cm. 1mm naddatku wystarczy. W karcie technicznej polimeru jest napisane że nie powinno się kleić elementów zbyt ściśle. Kleju powinno być chyba 0.5mm na stronę. Tylko że to są zalecenia, a moje doświadczenie pokazuje że da się zrobić cieńszy rowek i szyba trzyma się tak samo dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 20:01 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Kurde 0,3 mm luzu, a ja tu wyskoczyłem z 2 mm :?

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 20:02 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:42
Posty: 151
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, balustrady
Stol-Art pisze:
Jak może być 8.8.2? W zakładzie który robi dla mnie szyby kategorycznie nie chcą robić dwóch warstw folii.


Ciekawe dlaczego, zamawiamy szyby w całkiem sporym zakładzie który robi różne zamówienia na całą europę i nikt nawet nie proponował żeby był 4 razy laminat. Cztery warstwy folii są wewnątrz - o ile dobrze rozumiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Tak, wszystkie wewnątrz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2017, 22:15 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Ja również rowki na szybę w stopniach zabiegowych robię pilarką gdzie kąt można ustawić do 65 st. Taki maksymalny kat wystarcza mi jak na razie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 14:05 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:42
Posty: 151
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, balustrady
Stosował z was ktoś do samonośnych dywanowych - z jednej strony zakotwione do ściany - balustradę szklaną wpuszczaną o grubości 12 mm tj 6.6.4, jaką ona ma sztywność na boki - czy jest wystarczająca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2017, 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Jak najbardziej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group