TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 00:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 kwie 2021, 12:34 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 23:11
Posty: 86
Lokalizacja: polska
Zawód: STOLARZ
Witam, korzystał ktoś z was z usług firmy z łodzi (ecowood) z ich oklejania "laserem" ?
Firma egger szczyci się, że nie widać ich spoiny. Jestem ciekaw czy rzeczywiście tak jest ? płyta perfectsense na której niby nie widać odcisków palcy.

Sprawa nr.2 Blaty kompaktowe jak łączycie 12mm ?
Fajnie to wygląda, ale zastanawiam się czy przy nich robi się wcinkę czy po prostu na styk robić ?
W szafce robicie pełny wieniec górny ? sprawa np. czarnego rdzenia, szlifować tylko kant ? czy robi się zaoblenie ?

Ogólnie zrobił bym na styk i pełny wieniec, ale może macie jakieś inne patenty ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2021, 15:41 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Firma Egger się szczyci spoiną, która tak naprawdę zależy od doświadczenia operatora maszyny. Klej pod kolor robi czasem lepszy efekt.

Zabieram się właśnie na za blat slimline kronospan i z tego co widziałem to łatwo zaprószyć ogień przy obróbce. Też będę łączył na styk, bo nie widzę sensu frezowania zacinki (nie ma miejsca na śruby).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2021, 16:30 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Są specjalne śruby do łączenia blatu. Mają chyba około 6 mm wysokości. Przede mną niedługo realizacja z blatami kompaktowymi eggera. Na tę chwile tak oglądam i je macam i trochę są "gibkie" mam nadzieję że na szafkach się ustabilizują. Co do oklejania to perfect matt ciemne robię u siebie na swojej nowej LANGE i wychodzi nieźle.
Białe i jasne niestety widać spoinę :) Jak kleili mi w Ecowood laserem to było ok. Tylko trzeba pilnować żeby ładnie narozniki zaoblili bo czasami puszczą bez zaoblania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2021, 07:41 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Faktycznie, znalazłem takie śruby gr. 7mm na imbus. W takim razie łączenie zacinane frezarką wyglądałoby nieźle. Trzeba by jeszcze widoczne krawędzie od frontu czymś spolerować i pozbyć się ostrych kantów.

Co do źle wykończonych narożników (oklejanie), to na połyskach pojedyncze poprawki robiłem dłutkiem i gąbką polerską. Na czarnych matach było najgorzej bo zostawały widoczne ślady, filc tylko pogarszał sprawę bo mat zmieniał się w błysk.

Co do połysków Eggera to zrezygnowałem z białych bo widać zapadnięcia lakieru UV, na matach tego nie zauważyłem. Lepiej w białym połysku prezentują się fronty akrylowe, które mają grubszą warstwę wierzchnią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group