TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 20:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 lis 2020, 12:42 
Offline

Rejestracja: 27 sie 2017, 17:55
Posty: 15
Cześć.
Zrobiłem zabudowe wnęki 2700x2020x610.
Teraz musze do tego drzwi dorobić. Cała głębokość jest wykorzystana, drzwi będą dołożone, powiększając głębokość (z wysuniętym bokiem z płyty).
Całość na potrzeby własne, raczej wersja "Comfort", niż "Economic".

Proszę o poradę jaki system do drzwi przesuwnych powinienem wybrać.

Drzwi mają być dwuskrzydłowe, wypełnienie z szyby grafitowej bez podziałów. Najchętniej na płycie (żeby były sztywne).
Wstępnie przymierzałem się do Sevroll'a. Wygląda na to, że na modele z niewidocznymi torami już za późno (nie przewidziałem sposobu montowania górnej szyny dla Idea (nie do sufitu), i nie mam miejsca (160mmx60mm) na szynę dolną do Harmony).
- podłoga: beton - spadek <= 4mm na szerokości szafy (właściwie od połowy szerokości, do połowy płasko)
- sufit beton - spadek ok 6-8 mm na szerokości szafy
- maksymalna zakładka między skrzydłami drzwi <40mm. Chciałbym, żeby była jak najmniejsza (szuflady)

Moje pytania:
1. Jaka firma i model (nie upieram się przy Sevrollu) - drzwi mają pięknie jeździć i ładnie hamować.
2. Czym się kierować wybierając dolny/górny system jezdny?
3. Jaka płyta pod lustro (materiał, grubość)?
4. Jak sobie poradzić z "puchnięciem" lub wypaczaniem płyty, na której będzie lustro - i czy upierać się przy płycie? (pan z Sevrola bardzo mocno odradzał)
5. Jak sobie poradzić z poziomowaniem torów (zapałki pod tor)?
6. Jak mocujemy tory do betonowej podłogi i sufitu? Jedyna znana mi technologia to kołki. Mam problem z precyzją umiejscowienia takiego otworu - wiertło mi "zjeżdża". To kwestia sprzętu, czy braku wprawy?
7. Czym się kierować przy wyborze rączki? Jak rozumiem "rączka", jest to profil pionowy drzwi, którego krztałt umożliwia uchwycenie i przesuwanie drzwi?) ? Tylko wyglądem?
8. O jakie gadżety powinienem zadbać (hamulce, dociągacze uchwyty, szczotki...). Czy są to rzeczy w komplecie z torem, czy trzeba kupować osobno?
9. Czy ktoś z okolic Trójmiasta może mi polecić szklarza, na te lustra?

_________________
Pozdrawiam,
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2020, 15:30 
Offline

Rejestracja: 10 paź 2017, 17:38
Posty: 51
Nikt nic nie pisze to się zlituję , chociaż osobiście nie przepadam za drzwiami przesuwnymi. A jeżeli już to dla znacznego poprawienia wizualnej estetyki takiej szafy uważam że powinno się zrobić ją na cokole ok.50 mm,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2020, 00:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
1. Jakie rączki Ci się podobają. Ważne aby dało się w nich zamontować lustro.
2. Górne są do siebie bardzo podobne. Dolne to kółka z wystającym rantem albo z wgłębieniem. Dla tych z wystającym rantem można kupić stopery które wkłada się do toru pasującego do tych kółek. Mają coś takiego w Sevrollu.
3. Najlepiej żadna. Bo jak płyta spuchnie (wilgoć) to drzwi się wykrzywią. Lustro nie ma w zwyczaju puchnąć od nadmiaru wody, płyta tak.
4. Patrz pkt. 3
5. Jeśli się zmieszczą to dlaczego nie. Wszystko co stanowi dystans to się nadaje. Kwestią dyskusyjną jest tylko jak to wykończyć aby zamaskować szczelinę. Ale tu tory tak górny jak i dolny dobrze jest montować na listwach przymocowanych tak do podłogi jak i do sufitu. I to właśnie te listwy poziomujemy. Dużo łatwiej jest wtedy zamontować tory.
6. Patrz pkt. 5
7. Czy da się zamontować lustro i jej wygląd. Ważne jest też czy szczotka jest wsuwana czy przyklejana. Przyklejane z czasem mogą się odklejać.
8. Rączki, tor dolny i górny, szczotka odbojowa i ewentualnie przeciwkurzowa. Przeciwkurzową przy dwóch frontach potrzebujesz tylko na jedną rączkę. Hamulce? Zbyt dużo zmiennych aby to opisać. Najprostszym hamulcem jest stoper Sevrolla wkładany w tor dolny albo szczotka odbojowa. Komplet kółek na drzwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group