TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 07 maja 2020, 21:30 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Do laguny wkrety są 4.2 x 38. Przy lagunie można w ramiaku bo ramiak jest na 18 . W sevrolu jest na 10 i trzeba by z tyłu frezowac a to brzydko wygląda ,płyta 10 jest ciężko dostępna i sie wygina ale za to w tych raczkach lustro siedzi bardzo mocno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 23:49 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
Omen pisze:
Zgadza się myszekmiki że lepiej w profilach. Ale są szafy i są "szafy". A wiercenie w rączkach aby skręcić profile jest dobijające. Dużo prościej na koniec dnia w robocie przykleić parę pasków płyty. Jest to prostsze, tańsze i zdecydowanie lepsze niż dawanie całej płyty pod lustro. Bo płyta puchnie a lustro nie.
myszekmiki a czym skręcasz profile w całość, bo ja nie mogę namierzyć wkrętów jakie da się do tego używać. Albo za grube, albo nie ten łeb.

Nie wiem co jest dobijając w wierceniu profili, u góry i na dole są zawsze te same wymiary nawiercasz przed zmontowaniem, jeśli jest łączyna ja stosuje łącznik domus to bez wiercenia. wkręty 4x40 łeb stożkowy, w czym problem??.
Laguna to najprostszy system na rynku nie ma co kombinować. Faktem jest, że czytając dzisiejszą instrukcje to jakaś czarna magia, sen wariata, pełno niepotrzebnych informacji a ważnych rzeczy brakuje,ktoś chciał chyba zabłysnąć. Ja mam na szczęście starą wersje jedną z pierwszych która wyszła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2020, 17:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Łeb stożkowy? Raz skręcałem takim wkrętem tak do sprawdzenia jak to trzyma. Ruszyłem kilka razy i się rozpadło.

A co jest dobijające w wierceniu otworów? Nie ich lokalizacja lub rozstaw tylko to, że trzeba potem wyczyścić miejsce dla wsuwanej szczotki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2020, 22:19 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Ale laguna ma swoje wkrety do skręcania w sprzedaży to one nie mogą być? Ja nimi skręcam i trzyma mocno tylko imbus musi być dobry bo łatwo je obrobic. A lustra dajecie na uszczelke czy na same kliny? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2020, 23:51 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
bulin pisze:
Witam, mam pytanie do specjalistów. Czy tor dolny do szafy przesuwnej może być przykręcony tylko wkrętami do paneli podłogowych?
Czy kołki rozporowe i do wylewki?


Jak tor bezpośrednio do paneli to dawaj krótkie wkręty, ale jak pod torem jest listwa to kołek i dopiero tor na wkręty. Kleje są mocne na początku, po 1-2 latach może być różnie.

Konstrukcja zabudowy to oddzielny temat, uzależniony w głównej mierze od pionów i poziomów elementów stałych budynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group