TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2019, 09:42 
Offline

Rejestracja: 09 gru 2019, 09:11
Posty: 8
Powiesiłem górne szafki (szwedzki sklep, więc i linki do ich produktów) - każda ma 2 poziome, uchylne fronty bez uchwytów.
Wyregulowałem zawiasy tak, żeby lekko podnosiły. Przy frontach 60 jest ok, ale przy frontach 80 (szer.) mam problem z otwieraczami - dałem po 2 na front po bokach na samym dole, ale słabo się synchronizują, a pojedynczy na boku nie daje rady bo zawias nie odpuszcza - jak osłabię zawias to nie podnosi drzwi. Pojedynczy na środku trochę mi nie pasuje, bo będzie konfliktowy.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2019, 11:12 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Osłabiasz zawiasy ze szwedzkiego sklepu, więc tam powinieneś w pierwszej kolejności się zwrócić o pomoc. Montujesz te podnośniki pojedynczo na front i jeszcze je osłabiasz? Ja nic z tego nie rozumiem.

Domyślam się, że chodzi o "tip-on" - montujesz to tylko pojedynczo i w odpowiednim miejscu (na rynku są słabsze i mocniejsze wersje). Żeby dobrze działało podnośniki powinny być również w wersji tip-on. W szwedzkim sklepie pewnie sprzedają rzeczy niekoniecznie dopasowane do siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2019, 13:02 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
też podejrzewam że masz podnośnik nieprzystosowany do tip 0n. a te podnośniki to wypisz wymaluj kopia aventosa. mogą nie działać bo tam są różne sprężyny i przy mocniejszym ustawieniu podnośnika zwiększa się siła docisku frontu do szafki i wówczas musisz większą siłę włożyć aby ruszyć drzwi do otwarcia i dlatego nie daje rady ten tip on. spróbuj zamienić podnośniki na wersje do tip on, a jak nie to pozostaje zamontować uchwyty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2019, 13:34 
Offline

Rejestracja: 09 gru 2019, 09:11
Posty: 8
zawiasy są po 2szt na front. Otwieracz to faktycznie tip-on i przy frontach 80 zamontowałem po 2szt po bokach.

Andriu - jest dokładnie tak jak mówisz - ustawiam większą siłę to tip on nie odpycha frontu

Sprawdziłem i tak jak piszecie- zawias to jest Aventos HK-S od Bluma (jedyną widoczną różnicą są bolce ustalające w pionie a nie poziomie). Niestety nie wiem jak sprawdzić czy to wersja do tip on czy nie. Da się je jakoś łatwo rozróżnić?
Może faktycznie za mocno ustawiłem sprężyny - mam tak, że po odchyleniu frontu jest on lekko podnoszony do góry. Na stronie producenta na filmiku się zatrzymuje w dowolnej pozycji - obniżę siłę i sprawdzę.

Te otwieracze też wyglądają jak Tip-on, tylko w jakiejś obudowie i bez blaszki do frontu. Pooglądam czy da się to rozebrać i zamontować jak pokazuje producent - wpuszczone w podłogę, a jak nie to nakręcone na spód szafki, ale na środku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2019, 19:16 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Hehe Titus jako żywo :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2019, 21:07 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
marecki na nalepce jest oznaczenie litera T oznacza wersje tip on brak tej litery wersje blumotion.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2019, 09:12 
Offline

Rejestracja: 09 gru 2019, 09:11
Posty: 8
oznaczenie to 20K2E0M00.30 - czyli tip ona brak

Mechanicznie czym się różni wersja T od M? Inna sprężyna? Jakaś dodatkowa dźwignia w środku?

Wyregulowałem jeszcze raz zawiasy, żeby tylko przytrzymywały front w górze (bez podnoszenia) i jest lepiej - daje radę z pojedyńczym tip-onem umieszczonym na bocznej szafce. Choć szału nie ma. Jak będę w Juanie to dokupię blumowe tip ony i wpuszczę w podłogę centralnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2019, 20:44 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
mar33cki zastosuj tip on hetticha elektryczny(na baterie paluszki) on współgra z blumotion. I będziesz miał po kłopocie i w dodatku nie trzeba domykać frontu sam się zamknie cicho i delikatnie. Dodatkowy plus to jak przypadkowo naciśniesz front to sam się zamknie po 5 sek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2019, 11:44 
Offline

Rejestracja: 09 gru 2019, 09:11
Posty: 8
kubik - a możesz się podzielić jakimś nr katalogowym? Drogie to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2019, 13:57 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
mar33cki kup aventos HK-S przeznaczone do tip-on w innym specjalistycznym sklepie, mają jakby "odwrotną sprężynę" (tak to się chyba nazywa). Tamte oddaj do szwedzkiego sklepu i po problemie. Odbojniki tip-on dawaj pojedynczo na front, najlepiej na środku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2019, 21:18 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
marecki koszt zależy kto kupuje ale około 100 zł link pogladowy http://www.dim.rzeszow.pl/index.php/201 ... brotowych/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group