TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 21 kwie 2019, 08:02 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
ja unikam jak ognia takich wynalazków typu zmywarka na wysokości, pralka pod sufitem - chociaż jak widać temat do ogarnięcia na kilka sposobów. Polak potrafi :)

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 08:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
To nie jest wynalazek, producent przewiduje taki montaż więc jest to prawidłowa sprawa a ostatnio klient tłumaczył że tak chce by nie schylać się z garnkami a ja przyznaję mu rację. Nawet chce by mu w blacie z dębu zrobić rowek do którego chce podpiąć odkurzacz centralny by tam okruchy z chleba wciągało.
Wynalazkiem dla mnie jest jeśli by klient chcial na zwykłą zmywarkę zamontować front by była jak taka do zabudowy.
Kiedyś pierwszy raz musiałem samodzielnie (z pomocą forum) ogarnąć jak zrobić blaty olejowane drugi raz było już łatwiej a teraz już prawie z zamknietymi oczami mogę robić. Dwa tygodnie temu pierwsze forniry też ogarniałem, kolejne jak się trafią to już będzie łatwiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 09:30 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
Danio, rowek to ma każdy klient, otwór też, podłącz mu tam tylko odkurzacz. rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 13:03 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
Danio podoba mi się twoje podejście do tematu :)
ja mam trochę inaczej ( mniej odważnie )
już podczas pierwszych rozmów z klientem muszę wiedzieć jak wykonam daną zabudowę we wszystkich szczegółach .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2019, 17:36 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
No nie boję się, mówię że najwyżej później będę płakał :) Myślę że skoro ktoś już to zrobił to że na 95% ja też to zrobię. A że z wieloma sprawami sobie poradziłem to czuję się coraz pewniejszy w rzucaniu się na nieznaną wodę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 22:28 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
klient kupił zmywarke wyzszą na 87 cm i musze ja zrobic w słupku bo nieda sie jej oddac. Jak to robicie ? kuchnia w kształcie L blat wchodzi obok słupka do sciany i od blatu bedą 2 słupki i lodówka . Blenda 1.8 wystarczy czy front bedzie ocierał o blat niechciałbym blatu juz sztukowac te pare cm zeby odsunąc bo chyba bedzie to brzydko wyglądac?. Blat z kamienia. Słupek bym zrobił na 63.6 cm zeby zmywarka weszła w srodek i fronty od zmywarki 63.2 zeby wyszły na boki( wytne w nich na cokół) a nie miedzy boki bo trzeba by je dodatkowo lakierowac. Jak te boki beda sie trzymac bez dna jak to regulowac?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 22:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
stolbud29 a jak masz zwyczajną zmywarkę do zabudowy to jej front nachodzi na boki szafek obok? Albo może dajesz specjalne dodatkowe boki tak dla zmywarki?
A może coś takiego co wygląda tak?
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 12:23 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Omen. Ja normalnie zmywarkę daje między szafki i front na szer zmywarki ale tu jest inna sytuacja. A to że zdjęcia jakoś dziwnie wygląda :p górny front można było wpuścić jak dolny. Ale ja musiałbym LAkierować korpusy bo będzie widac. Chyba żeby tylko formatke z pcv wymalowali tu koło frontów gdzie wystaje :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 19:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Te zdjęcia są z tego wpisu http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=59&t=2531&p=39554#p39554 ale tam ich nie widać. To była doróbka. Na górze jest lodówka, na dole zmywarka. Wszystko to było dorabiane do już istniejących szafek. Wcześniej była tam lodówka wolnostojąca a zaraz obok jest już koniec ściany i drzwi z kuchni. Zmieściło się tam tylko 64 cm (i całe szczęście). W górnej części lodówkowej po stronie uchwytu są w środku dwie listwy na grubość 36 mm. Bo nie mogłem (nie chciało mi się) podzielić tego na dwie strony lodówki z powodu zawiasów. Nie robiłem tego na zasadzie "a nuż da się" tylko uznałem że zrobię jak w standardowej zabudowie lodówki a szczelinę po przeciwnej stronie zasłonię dwoma listwami tylko po to aby tam nie było dziury.

A na dole zmywarka ma front wpuszczany. Bo jak by to był front nakładany, to bym musiał podcinać boki aby można ją było otworzyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 11:48 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Ok ja będę chciał dać front nakladany tak jak wszystkie i żeby nie dzielić cokolu dlatego coś może wykombinuje albo podetnę w bokach dołem żeby się otworzyła albo poniżej blatu spłyce całe boki o te np 10 cm i juz. Myślałem że juz ktoś to robił kiedyś tak i będę miał gotowca :d boki dołem pod zmywarka zepne plaskownikami przy samej podłodze żeby się nie rozjezdzaly i nabije slizgacze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2024, 18:46 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Tym razem zmywarka w słupku jak na foto. Kiedyś robiłem, ale z podwójnym bokiem. Ta ma być bez dodatkowych widocznych boków. Ten słupek w takim razie chyba muszę podwiesić na librach lub camarach? Czy może to jakaś nowa zmywarka do zabudowy w słupku?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2024, 13:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Zawsze możesz się pokusić by przelecieć blatem nad zmywarką a na nim postawić szafkę. Też nie wygląda źle jeśli to tylko jedna szafka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2024, 14:17 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Szybka wizualka o co chodzi klientce. Wizualka cały czas przechodzi zmiany, więc nie powstawiałem agd, ale ogólnie chciała żeby zlew był centralnie, wtedy zmywarka tylko po lewej na dole... Jest tam jeszcze lodówka, mikrofala i piekarnik.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2024, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Z całą pewnością musisz powiesić osobno środkową szafkę i górną szafkę te obie z lewej strony. Z całą pewnością robisz pustą przestrzeń na zmywarkę. Bok tu jest tylko jeden od podłogi do sufitu i jest on z lewej strony.

I coś co może być przydatne na przyszłość. Dno w szafce nad zmywarką zrób na całą szerokość 60 cm a nie takie pomiędzy boki 56,4. Łatwiej będzie taki element zabezpieczyć przed wilgocią, bo będzie równiutka powierzchnia. I łatwiej go będzie wymienić jeśli coś, bo konfirmaty będą od dołu dostępne, a nie po bokach. Bo jak będą po bokach to będzie trzeba to rozbierać całe i wyciągać tą środkową szafkę z zabudowy na zewnątrz aby je wykręcić i ewentualnie wymienić uszkodzony element.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2024, 20:47 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Poza kwestią wizualną nie podoba mi to rozwiązanie ze względu na słabą izolację od wilgoci ze zmywarki. Powinna ona być pod blatem najlepiej z kamienia lub przynajmnije slimline. Nie widzi mi się wieszanie słupka, ale trudno, chyba nie ma wyjścia.

Co do nałożenia wieńca to chyba nie ma znaczenia, bo wilgoć i tak przejdzie przez okleinę z przodu i konformaty. To samo dotyczy frontu powyżej. Muszę tam dać szufladę lub przynajmniej maskownicę bo większość piekraników nie zakrywa dolnego wieńca. Meble dodatkowo robię klejone na kołki lub lamelki, więc wymiana wieńca nie będzie prosta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2024, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
To zrób w taki sposób aby była taka możliwość wymiany.
A co do wilgoci to są sposoby aby chociaż znacznie opóźnić "zepsucie" się elementu pod jej wpływem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2024, 23:29 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Tak wiem, ale producenci nie próżnują i zrobili automatyczne otwieranie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2024, 08:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nad zmywarką będzie piekarnik jak to widać na zdjęciach? To pod spód tego słupka środkowego możesz też dać blat jako jego dno. Mało tego, jeśli chcesz to ten blat możesz zamontować do góry nogami, czyli pełny laminat na dole, a "papier" na górze. Oczywiście chodzi tu o blat z laminatem podwiniętym na dole (w typowym ułożeniu). Wiadomo, że dno będzie wtedy grubsze, a piekarnik tego nie zasłoni to musisz dać wyższy front od zmywarki. A takie coś jeśli dół frontów w pozostałych szafkach i lodówce ma być jednakowy powoduje, że szafki dolne i dolny front od lodówki muszą też być wyższe niż "standard". Ale masz materiał w postaci zabezpieczonego blatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2024, 10:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Co do samo otwierających się zmywarek to często da się to wyłączyć i generalnie krótka pika że woda niszczy meble do klienta i musi się liczyć z tym że mimo twojej dobrych chęci i wszelkich zabezpieczeń różnie może być.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2024, 22:11 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Tak z ciekawości jak to przekazujesz klientkom?

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2024, 07:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Naturalnie i nie inaczej niż napisałem wcześniej. W umowie jest też jasna informacja o zalanych i zawilgoconych meblach. To że tego nie powiesz to nie zmieni faktu że jak ktoś zaleje meble to nic się im nie stanie choć jak byśmy je zabezpieczyli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group