TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 lut 2018, 19:52 
Offline

Rejestracja: 21 wrz 2017, 10:22
Posty: 3
witam,
mam wykonać coś takiego jak na zdjęciach?
w projekcie założony materiał to kantówka dębowa, ale klient chce jednak z płytę meblową. W związku z powyższym zmieniamy wymiar pojedynczego elementu wys 2500 szer 18 głębokość 50
Chciałem to wykonać następująco - 3 elementy z płyty 2500x836 na które przykręcę pojedyncze pionowe elementy następnie na kołkach do ściany, można jeszcze po dwa pionowe elementy z każdego segmentu skleić na lamelki a pod tymi elementami zamocować segment na ścianie tak żeby nie było widać wkrętów

ale klient upiera się żeby elementy nie miały "pleców" z płyty a były zamontowane bezpośrednio na ścianie...
i tutaj widzę dwa problemy płyta meblowa 18mm wys 2500 szer 18 głębokość 50 będzie się wyginać to raz a dwa jak ją przymocować na ścianę? myślę o kleju montażowym ale już widzę jak klej wypływa spod formatek poza tym chyba cały dzień bym to montował, a nie jestem aż tak cierpliwy ;)

robił ktoś coś podobnego?

Pozdrawiam


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:00 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
pomaluj plecy w kolorze sciany i bedzie wyglądac jak by nie było ich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:12 
Offline

Rejestracja: 21 wrz 2017, 10:22
Posty: 3
właśnie płyta którą chciałem dać jako "plecy" miała być pod kolor ściany, ale on chce bezpośrednio na ścianie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:24 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Jeżeli klient chce odpowiednio zapłacić, to montuj pojedynczo. W ścianę kółek fi8, w niego pręt gwintowany 6mm i na to nabijasz listwy. Tak ze 3 szt. na listwę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:30 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Jesli ta sciana nie jest z pustaka szczelinowego maxa. bo sie z niej sito zrobi i kołki nie bedą trzymac. Czego niechce pleców jak ich nie bedzie widac ? zeby sciana oddychała? Jest jeszcze jedna opcja : nie robic tego wogóle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Powodzenia w wierceniu tylu otworów w ścianie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:41 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Będzie dym. Jakieś 30 listew, 90 otworów w ścianie. Trasowanie otworów na ścianie jedna dniówka. Precyzja wiercenia level master.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:42 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
To tylko klej....
Ps.
A z drugiej strony bez przesady. Pierwsza wg pionu, a następne od szablonu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:52 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Marnie to widzę. Takie wąskie listwy będą krzywe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 20:59 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
klej i tasma dwustronna tez chyba odpada bo listwy beda wygiete w strone okleiny i na boki. Musiałby klej odrazu trzymac mocno i musiało by go byc mało zeby nie wychodził z pod listew do tego sciana musi byc idealnie rowna ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Szablon będzie niezbędny, ale moim zdaniem 3 kołki to za mało. Co to za płyta meblowa? Laminowana?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 21:22 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Pewnie ma być po taniosci, ale efekt łał. A tam 90% to robocizna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 21:45 
Offline

Rejestracja: 21 cze 2017, 08:03
Posty: 47
Ja bym tam zrobił ze cztery poziome bruzdy w tynku i w tych bruzdach osadziłbym jakieś profile aluminiowe. Te profle wcześniej trzeba by poowierceć w odstępach, w jakich mają być te pionowe listwy. W otwory dajemy długie śruby z nakrętkami (tworzą nam się takie "grzebienie"). A potem otwory w listwach, klej i powinno być ok. Unikasz całej masy wiercenia w ścianie, które z założenia nie jest tak precyzyjne jak w profilu aluminiowym, czy płycie. Dochodzi jeszcze poprawka tynkarska (schowanie profila alu), ale to trzeba zepchnąć na klienta :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 21:57 
Offline

Rejestracja: 21 wrz 2017, 10:22
Posty: 3
Dzięki za zainteresowanie.

Na kleju tego nie widzę,

montować każdy element z osobna na 3 kołki podejrzewam, że powygina każdy w inną stronę o wierceniu nie wspomnę i będzie wyglądać jak arcydzieło sztuki współczesnej - przynajmniej będzie oryginalnie :) nikt takiego w Polsce nie będzie miał, ba w Polsce na świecie :)

sprzedam gościowi pomysł z płytą z tyłu bo przynajmniej prosto względem siebie wyjdą elementy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak, to płyta laminowana, to pcv rzeczywiście zrobi efekt wow szczerbol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2018, 23:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
michalkrak i tu Cię zaskoczę. Może nie identyczne ale takie coś już jest, a dokładnie to tak mniej więcej od niecałego miesiąca.
I jak jeszcze nie zacząłeś robić tak jak chce klient to ja Ci coś doradzę z własnego doświadczenia. Zacznij od wyceny i nie schodź za to co na zdjęciu z ceny poniżej 10k.

Kiedy jednak będziesz to robił (bo cena nie wystraszy) to najlepiej jest układać nieparzystą liczbę listew. W pierwszej kolejności układasz te z końców. Potem środkową. Następnie środkową w połówce. Potem środkową w ćwiartce. Dalej środkową w 1/8 części itd. Te środki ustawiasz za pomocą miary. Najlepiej jest robić to we dwóch, jeden na drabinie, drugi na wysokości podłogi. Najpierw wyznaczasz gdzie jest ten środek (gdzie ma być zamontowana listwa), potem smarujesz klejem w stylu przyłóż i zapomnij, a nie neoprenowym.

I teraz dwa najlepsze fakty. Jak nie masz własnej piły, która tnie bardzo dobrze to się za to nie bierz w ogóle.
Drugi fakt jest taki, że tnąc to z kumplem jak policzyliśmy to pocięliśmy płytę o długości cięcia 1333 mb, czyli 1 km i ⅓. A to było tylko 68 listew o długości 280 cm (z opcją docięcia na miejscu). Inną opcją jest tylko cięcie tego pod kątem 90° i oklejanie tego obrzeżem co też współczuję.

Jest jeszcze efekt końcowy tej roboty. NIGDY WIĘCEJ TEGO G...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 06:11 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Nie rozumiem tych metrów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 07:35 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Nie Ty jeden. Z płyty to ja tego w ogóle nie widzę. Ile to ma ? 4-5 cm? To trzeba zrobić ich dwa razy więcej bo połowe połamiecie przy montarzu. To wszystko będzie tańczyło jak Maserak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 07:45 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
michalkrak pisze:
nikt takiego w Polsce nie będzie miał, ba w Polsce na świecie :)
nieco cię poniosło, ale szanuję entuzjazm. :piwko:
Zrób wycenę na montaż z płytą z tyłu, oraz na montaż bez płyty do ściany, ze 300 % więcej, a co ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 19:37 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2015, 12:11
Posty: 37
Miałem robić podobną realizacje ale na suficie. Jedyna możliwość montaż na płycie a potem całość do ściany. Po pierwsze nie okleisz tak wąskich (5cm) listew z płyty meblowej chyba że ręcznie jakoś żelazkiem czy jakoś tak ja tak nie robię. Dwa jak okleisz listwy 10cm dwustronnie i porozcinasz na pół to na sygnale do klienta i na ścinę -jak zostawisz na dzień z takich pasków będą banany. Moje paski miały długość 200cm.
Pisałem że miałem robić taką realizacje , miałem bo jak zrobiłem próbkę i wyceniłem to klient zrezygnował. Nie wszystkich stać na coś co zobaczą w internecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 20:56 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Solmyr, ładnie napisałeś :twisted:
Zrobiłem już ze 4 wyceny na tego typu ścianę. Na szczęście nikt jeszcze jej nie zaakceptował rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 21:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
piotr-gka pisze:
Nie rozumiem tych metrów
raca pisze:
Nie Ty jeden.
Już wyjaśniam zawiłe meandry matematyki. Powinienem to zrobić wczoraj ale było już późno i miałem dość.
Listwy były robione z płyty wiórowej fornirowanej dębem. Na jedną listwę składały się trzy elementy co daje 3 cięcia. Łączone były pod kątem 45°. Boki były ścinane z jednej strony, przód z dwóch. Co w sumie daje dodatkowo 4 cięcia. 3+4=7. Aby zrobić jedną listwę trzeba było wykonać 7 cięć.
I teraz
7 x 68 = 476
Co oznacza 68? 68 oznacza, że tyle potrzebowaliśmy listew. A 476 to są wszystkie cięcia jakie trzeba było zrobić aby zrobić tą ilość listew.
I na koniec:
476*2,8 mb=1332,8 mb co daje równiutki 1,3 km

Na to wszystko poszło prawie 5,5 płyty. Samych elementów o szerokości 5 cm było 204 szt
raca pisze:
[…]To wszystko będzie tańczyło jak Maserak.
Nie będzie, ale jak już wcześniej pisałem do tego jest potrzebna porządna piła (chodzi o jakość cięcia). My mieliśmy tego farta bo listwy wychodziły nam prościutkie jak strzały. Zero bananów, co się przecież tak często nie zdarza jak wiecie sami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2018, 23:38 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Sprytnie. Robiłem takie listwy z fornirowanej płyty 38 mm. Twój sposób lepszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 00:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2013, 13:31
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Zawód: szef produkcji
Specjalizacja: Dużo wiem o maszynach i o pracy na nich.
lukand pisze:
Po pierwsze nie okleisz tak wąskich (5cm) listew

Okleisz, okleisz. Tylko sposobem ;)

_________________
Rozmawiaj, dyskutuj, krytykuj konstruktywnie. Zachowuj się pozytywnie.

Wszelkie pytania o maszyny proszę zadawać na forum. Nie odpowiadam na PW w sprawie maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 04:04 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
A to ja myślałem że to 18 mm postawione na kant. A wy mi tu jakieś wyklejanki ten tego. To chyba z litego lepiej to robić. Materiał drożej ale roboty nawet nie ułamek tego co w płycie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 06:48 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Autor pytał o 18 mm. No w przypadku cięcia jak Omen to mamy 1 300 mb x 0,9 = 1 170 netto :shock:
Marta uchyl rąbka tajemnicy :) Kiedyś radziliśmy sobie składając razem dwie listwy i do oklejarki. Obrzeże do obróbki ręcznej po takim zabiegu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 07:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W zeszłym tygodniu robiłem blendę z licowaną z frontami. Wysokość 30 mm długość jakies 2600 mm. Wyciąłem 60 mm okleiłem i odciąłem 30 mm. Na busie z zimna się wygięła w łuk, ale jak poleżała w domu, to się naprostowała. Druga sprawa, to jest na tyle wiotkie, że i tak się podda przy montażu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 15:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2013, 13:31
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Zawód: szef produkcji
Specjalizacja: Dużo wiem o maszynach i o pracy na nich.
solmyr - żadna tajemnica ;)
Tniesz płytę na wymiar z długości, oklejasz dwie strony, rozcinasz na szerokość, dokładasz listwę (dokładnie jak mówisz) i lecisz długą krawędź. Nic ręcznie nie trzeba poprawiać.
Jak się robi milion różnych listewek do sklepów, to trzeba sobie radzić ;) ręcznie byśmy się zajechali.

_________________
Rozmawiaj, dyskutuj, krytykuj konstruktywnie. Zachowuj się pozytywnie.

Wszelkie pytania o maszyny proszę zadawać na forum. Nie odpowiadam na PW w sprawie maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group