TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 wrz 2017, 12:20 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
Witam. Mam pewną zagwozdkę. Do tej pory robiłem głownie nietypowe wymiarowo meble (bo innym się nie chciało) i ich wycena polegała na wycenie materiału (osobno płyty, okucia) i samej przewidzianej robocizny. Jednak za dużo zajmuje mi to czasu i jest opcja że się mogę przejechać na większej robocie, szczególnie gdy wchodzę w typowe meble.

Teraz zaczynam robić typową zabudowę kuchenną (typowe szafki). Proszę podpowiedzcie jak wyceniacie takie zlecenia?
Czy każdą szafkę wyceniacie osobno, czy od metra kuchni?

Mnie by na pierwszy rzut interesowała wycena typowych szafek (samych pudeł z typowej białej płyty bez frontów i okuć).
Dolna z półkami - 30, 40, 60, 80
Dolna z 2 szufladami 40, 60, 80 (wycena z płytą na szuflady dla prowadnic typu movento)
Dolna i górna narożna.
Słupek na lodówkę i słupek na piekarnik + mikrofala.

Jak liczycie za montaż kuchni u klienta? Całościowo, na godziny?

Jak liczyć zamontowanie lodówki, piekarnika, mikrofali w słupek?

Jak liczyć zamontowanie zlewu, płyty kuchennej?

Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 12:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Każdy liczy indywidualnie . Nikt za Ciebie tego nie zrobi.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 13:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Pamiętaj pomiar, wycena, wizualizacja, transport gratis:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 16:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2013, 13:31
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Zawód: szef produkcji
Specjalizacja: Dużo wiem o maszynach i o pracy na nich.
Nie robimy wycen na forum. Taka stara zasada ;)

_________________
Rozmawiaj, dyskutuj, krytykuj konstruktywnie. Zachowuj się pozytywnie.

Wszelkie pytania o maszyny proszę zadawać na forum. Nie odpowiadam na PW w sprawie maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 16:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
http://www.magiamebli.com.pl/krzesla-i-stoly/ tu masz super cennik.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 17:12 
Offline

Rejestracja: 11 sty 2015, 11:06
Posty: 165
Lokalizacja: okolice Kalwarii
Zawód: technik informatyk
Ja sobie zrobiłem prosty kalkulator w excelu i wycena kuchni zajmuje mi parę minut.
Wpisuje ile jest m2 frontów i po ile za 1m2, szacunkowo określam ile potrzebuje płyt (jak robisz już któryś rok z rzędu kuchnie, to chyba wiesz ile mniej więcej potrzeba materiału), wpisuję ile szuflad blumowkich, ile aventosów, ile mb blatu, ile zawiasów, ile uchwytów itp rzeczy i liczy się samo ;)
Potem materiał x2 lub x2,5 i wycena gotowa ;)
Jeśli klient jest z polecenia, widział Twoją robotę i chce żebyś mu robił, to albo się godzi na tą cenę, albo uczciwie mówi, że trochę za drogo i że pasuje jakoś zejść z ceny. Wtedy albo staracie się wspólnie z klientem zmniejszyć ilość tych najdroższych rzeczy i/lub obniżasz cenę robocizny. A jeśli klient po prostu szuka najtańszej oferty, to nie ma sobie nim co głowy zawracać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 18:56 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
Właśnie zaczynam zabawę z typowymi meblami. W takim razie na piechotę wyliczę koszt zabawy z poszczególnymi szafkami.
Jeżeli chodzi o exela, to podejrzewam że więcej by mi zajęło zrobienie takiego kalkulatora niż zrobienie kuchni :?

Dzięki za informacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2017, 19:05 
Offline

Rejestracja: 11 sty 2015, 11:06
Posty: 165
Lokalizacja: okolice Kalwarii
Zawód: technik informatyk
każdy liczy tak jak mu pasuje, a najważniejsze jest to, żeby zarobek był adekwatny do wykonanej pracy
a na zrobienie wyceny każdy ma swój sposób, ja jestem informatykiem z wykształcenia i akurat zrobienie takiego kalkulatora to wcale nie jest jakaś filozofia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 07:01 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
za montaż lodówki wolnostojącej biore 100 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 07:04 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja gratis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 07:33 
Offline

Rejestracja: 17 mar 2016, 23:20
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Zawód: Stolarz
Danio to podjedziesz do mnie do Ząbek i zamontujesz mi lodówkę . Będę Ci wdzięczny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 09:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
W takich chwilach nucę sobie piosenkę Kazika:

"Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
Cała jego ciężka praca, wszystko było ch.... warte
Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę"


A nie, czekaj, Danio dokłada by wykosić konkurencje, przejąć rynek i zatrudnić swoich byłych trolli za najniższą krajową, to oni będą targać meble na czwarte piętro,
a on z uśmiechem na twarzy powie klientowi ..... „to gratis”. Taki z niego cwany lis.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 09:44 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wygadałeś mój plan :/

A nie, czekaj. Wszyscy pomyślą że to niemożliwe i jednak będą u cwanego lisa robić gratis szczerbol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 11:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Nie znam się ale się wypowiem - nie sprawdzałem tego sam ale obiło mi się o uszy.
Wydajesz pieniądze na reklamę, gratisy po to, żeby zdobyć klientów, którzy już nigdy do Ciebie nie wrócą. Powtarza się ciągle ten sam schemat: „a jaki rabat możecie mi zaproponować”. Możesz im powtarzać w kółko że masz najlepszy produkt, a oni i tak będą oczekiwać rabatu. Nawet jeśli dasz im rabaty, gratisy, upusty i tak odejdą bez sentymentu. Klienci nie kupują towaru tylko z powodu niskiej ceny. Więc co kupują? Zawsze to samo: NAJNIŻSZE RYZYKO ZAKUPOWE (Zawsze sprawdzamy opinie w internecie, pytamy znajomych, serwis gwarancyjny i po itp). Dla klienta wszyscy jesteśmy tacy sami, dopiero po kontakcie pozycjonują nas w swojej głowie. Kluczem jest dobra relacja z klientem. Zamiast tych wszystkich upustów, gratisów taniej wpaść co pół roku podregulować zawiasy, zapytać czy wszystko w porządku, porozmawiać. Amazon np. nagradza tych pracowników którzy prowadzą najdłuższe rozmowy z klientem. Wszyscy tak robimy, mimo że inni mają ten sam towar, wybieramy tego sprzedawcę z którym mamy najlepszy kontakt. Jak pokazują badania 2% wzrost retencji klientów daje taki sam efekt jak obniżenie kosztów o 10%.
A że są i będą tacy co zrobią taniej, im dedykuję Kazika:

"Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
Cała jego ciężka praca, wszystko było ch.... warte "

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 12:37 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
proponuję aby kolega ikar poszedł na pomocnika do firmy solarskiej, liżnie trochę praktyki, zobaczy jak wygląda praca i ile roboty wymagają poszczególne etapy prac, a potem to sobie oceni, do tego doliczy koszty utrzymania firmy, siebie pracowników, dojazdu, ile czasu mu zejdzie na projektowaniu, wycenianiu, pomiarach, wykonaniu, pakowaniu, wnoszeniu montowaniu itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 12:41 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
co do materiału polecam kalkulator i policzysz ile wyjdzie ci płyty, ile z tego będzie odpadu, ile oklejenie, w jakiej cenie kupisz materiały,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 14:08 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Andrzej bardzo dobrze piszesz :-) Brawo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 15:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Nie do końca.
Tam gdzie ktoś liczy grosz, często wtedy nie działa to co napisał Andrzej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 16:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Tam gdzie ktoś liczy grosz , wydaje później tysiące .

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 16:40 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Cytuj:
Tam gdzie ktoś liczy grosz, często wtedy nie działa to co napisał Andrzej.


Działa , działa i najczęściej się to kończy tak że ktoś zaoszczędził trochę a potem lament że spierniczone. Jak to mówią "biedny powinien jeździć mercedesem" bo starczy bez psucia na długie lata ( przynajmniej kiedyś tak było - ach te beczki :-) )

Natomiast to co Andrzej napisał klienci dzisaj nie kupują produktu jako takiego - kupują człowieka , jego wiedzę doświadczenie, pomoc. I sam pewnie przy kupowaniu różnych rzeczy tak masz że czujesz że ktoś ma cię gdzieś lub że ktoś wkłada w to serducho. Jak różnica w cenie jest niewielka to bierzesz serducho, jak duża to i tak będziesz myślał więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2017, 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Bo do kontaktu z klientem trzeba mieć predyspozycje, po prostu lubić ludzi. Dlatego na tych stanowiskach jest największa rotacja, po czasie większość się wypala i traci zapał. Czasami krótka rozmowa może zmęczyć bardziej niż cały dzień pracy, dlatego wybieram restaurację z dwóch powodów, dobre jedzenie i miła obsługa, a jak jeszcze cena jest dobra to trzeci powód, nawet jeżeli kucharz jest mniej komunikatywny od mojej ściany o którą właśnie się opieram.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 08:41 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
Dobra, wiem o co mnie więcej wam chodzi szczerbol .
Ale poradźcie chociaż jak wyliczyć koszta montażu urządzeń typu:
- zabudowana lodówka, piekarnik, mikrofala, zmywarka
- zlew z tworzywa sztucznego, okap


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 09:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja montuje gratis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 11:46 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
jakbyś tak każdą część liczył to możesz się przeliczyć, rozumiem że chcesz stworzyć cennik. jak policzysz jak koledzy polecali ogólną kwotę za całość kuchni to takie duperele robisz w cenie, a jak liczysz każdą szafkę osobno, to musisz sprawdzić jak długo ci to zajmuje, czy to dasz rady sam zrobić czy potrzebujesz pomocnika,
sam montaż lodówki to wstawienie jej do wcześniej przygotowanej szafki i podłączenie do prądu, a następnie zamontowanie uchwytów otwierających drzwi. jeśli tego nie robiłeś nigdy to trochę ci to zajmie, , jak robisz to któryś raz to w 5 minut się uwiniesz, najwięcej roboty jest ze zmywarka, czasami może to trwać nawet 2 godziny, zależy od modelu, ale jak widzę zmywarkę beko to mi się beko, najbardziej lubię Boscha, centralna regulacja, nóżka na kluczyk 13, tylne nóżki kluczyk 10 wszystko ładnie pięknie ustawiasz, potem masz karteczkę, kleisz na froncik, wiercisz, nakładasz front, gotowe, piekarnik podłączasz prąd, wkładasz sprzet wkręcasz 2 śrubki, 5 min i gotowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 13:13 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja dzis montowalem zmywarke electrolux i bylo git a piekarnik electrolux musialem przedni front z przyciskami z prawej strony wykrecic obnizyc 4mm, zrobic nowa dziure do blachy i przykrecic bo chinczyki źle poskladali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 19:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Danio, to się reklamuje a nie przekręca.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2017, 20:08 
Offline

Rejestracja: 09 paź 2016, 14:13
Posty: 76
Andriu pisze:
za montaż lodówki wolnostojącej biore 100 zł


Naprawdę za montaż lodówki wolnostojącej bierzesz 100zł??? :shock: ...przecież to tylko postawić na miejscu i wtyka w kontakt...szczerze to głupio by mi było wołać za takie coś tyle kasy. Co do innych sprzętów to raczej też nic nie biorę bo traktuję to jako integralną część kuchni itd. Nie tykam się wody i prądu.
Co do wyceny to przeważnie liczę dokładnie materiał i okucia i jak kuchnia bez komplikacji (1 dniowa) to doliczam ok 3 tys...jak cięższy temat to więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 wrz 2017, 06:48 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
nabijałem się z autora wątku,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 08:22 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
Ponabijać się z drugiej osoby, jakie to ludzkie :twisted:

Swoją drogą odpowiedzi uzyskane w temacie rozjaśniły mi nieco sytuację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2017, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Wszystko jest płynne, jak na targu w Marrakeszu. Negocjacje to taniec ,w którym bada się potrzeby i możliwości. To TY musisz zadbać o to, aby warunki zostały ustalone, zrozumiane i zaakceptowane, unikaj osób, które szukają opcji „najtaniej”. To się może sprawdza, jak ktoś szuka cukru i porównuje ceny w sklepach. Cukier to cukier. Zawsze jest ten sam. Ale Ty nie jesteś cukrem!

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group