TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 paź 2017, 08:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Cukier różni się procentową zawartością cukru w cukrze. Prowadzono w tym temacie rozległe badania w latach 70-tych.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 paź 2017, 13:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Znam te badania, w końcu jest to produkt strategiczny i surowiec do kultywowania tradycji narodowych, choć niektórzy twierdzą, że to biała śmierć gorsza od heroiny.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 paź 2017, 17:47 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Wywołałeś mnie? :) Odstaw cukier i zobacz co się będzie z tobą działo, możesz później zdać relację :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2017, 11:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Ja mogę przemawiać, owszem, ogólnie, ja mogę naświetlić sytuację międzynarodową, ale w tych szczegółach Marysia to wszystko musi wyjaśnić.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 16:15 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
montaz i instalacja agd 50/szt, indukcja i gaz 100/szt. tylko ze sprawdza sie w momencie kiedy robisz to dodatkowo. jak wyceniam całą kuchnie to raczej liczę jako "gratis"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 16:24 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Co masz na myśli mówiąc robisz to dodatkowo ? Nie robisz kuchni tylko jedziesz podłączyć sprzęt ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 16:36 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
miewam zlecenia np, ktoś kupił systemówkę złożył sobie całość i chce np wyciąć otwory,osadzić sprzęt i założyć hydraulikę. więc jadę i robię. oczywiście tego typu zlecenia wykonuję jak mam czas na pierdoły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 17:24 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Tykasz gaz? Człowiek orkiestra.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 18:56 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
A jaki jest problem zrobić uprawnienia SEP? I wziąć od klienta więcej kasy dzięki temu? Podobnie z instalacją zaworów w ścianach czy podłączeniem hydrauliki, czy Wy/wasi montażyści tego nie robicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 19:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
My niczego nie robimy, choćby nas prosili na kolanach. Możemy wtyczkę do kontaktu włożyć, ale na odpowiedzialność klienta.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 19:10 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
My tak jak SETA. Montażyści mają zabronione i koniec. Nie ma że na "fuchę " czy "lewiznę". Nie podłączamy i już .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 19:18 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Generalnie wygląda to tak.Jak szacuje wartość montażu za podłącz każdego z AGD sobie liczę jak już wcześniej mówiłem. Zresztą dzisiaj byłem na montażu osadzenia blatów montaż ze wcinką stolarska okapu płyty, zlewu i wystawiłem rachunek na ponad 600. Montaż trwał 3,5h Klient wie za co płaci i nie ma rozmowy o targowaniu :) oczywiście wiedział wcześniej ile to kosztuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 21:07 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Ale do ilu masz te uprawnienia? Np w prądzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2017, 21:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ładnie jest pisać, jaką to się bierze kasę za podłączenie. Natomiast prawda jest taka, że stolarze robią to za frajer. Tak samo, jak projekty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 05:32 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
mateusz92 pisze:
A jaki jest problem zrobić uprawnienia SEP? I wziąć od klienta więcej kasy dzięki temu? Podobnie z instalacją zaworów w ścianach czy podłączeniem hydrauliki, czy Wy/wasi montażyści tego nie robicie?


Odpukać w niemalowane - kopnie kogoś prąd, zrobi się zwara, coś się spali , strzeli zawór, zaleje pół chaupy i sąsiada na dole - powiedzą mateusz92 podłączał, wziął pieniądze i odpowiedzialność. Jeden z kolegów tutaj gdzieś coś pisał jak ostatnio naprawiał instalację po stolarzach. Zrobić uprawnienia żaden problem. Kupić wkrętarkę, zamówić formatki, zrobić kuchnię też żaden problem.

Ja to pitole, nie użeram się z prądami wodami i innymi. Nawet ostatnio unikam montażu zlewów blaszanych, uczciwie mówię że kosztuje taki montaż odpowiednią kwotę. Mam dosyć tych pieprzonych spinek. Uświadamiam klientowi że to co zaoszczędzi kupując blaszaka, zapłaci mi za jego montaż. Kompozytowe i inne takie montuję taniej ;) Prądu dotykam jedynie podłączając do transformatora od LED.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 15:41 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
zastanawiam się skąd u was ta niepewność ? czy myślicie że robiłbym podłącza gdybym nie umiał uprawnień? chcąc zdobyć uprawnienia warto przed egzaminem udać się na kilkugodzinny kurs wiązania teorii z praktyką gdzie wykonujecie zadania zarówno na papierze jak i w praktyce. Po za tym zanim zacząłem to wykonywać u klientów, sam na sobie przetestowałem wielokrotnie każdą czynność. Przykro mi stwierdzać, ale nie pierwszy raz spotykam się z tym że stolarze - lub dzisiaj raczej są to montażyści - nie wykonują takich prac bo nie są pewni/boją się...
kolejną ważną sprawą jest zabezpieczenie. myślę, ze większość pracodawców - Was, szanowni koledzy - macie ubezpieczenie OC na wypadek szkód wyrządzonych u klienta. minimum jakie uważam za sensowne to gwarancja odszkodowania 100tyś zł. może to mnie uspokoi.
spotkałem się już niejednokrotnie z ekipami gdzie jedna osoba jest przeszkolona - ma uprawnienia - do tego typu zadań a reszta spełnia zadania montażystów.
Bywają sytuacje, z którą zresztą się spotkałem, producenci informują że np jeden na 150tyś produktów bywa wadliwy i pech chciał trafiło na Ciebie. Jeśli posiadasz uprawnienia, zrobiłeś wszystko zgodnie z zaleceniami producenta "zgodnie ze sztuką", rzeczoznawca nie ma podstaw by uznać Twoją winę i w dochodzeniu jesteś tylko świadkiem a jeżeli klient nie miał ubezpieczonego mieszkania to niestety sam jest sobie winien...
Osobiście kiedy wysyłam klienta do sklepu po dane produkty informuję o konieczności zakupu wskazanej prze zemnie marki, żebym nie miał później wątpliwości czy montuję w ścianie zawór najwyższej jakości a nie jakiś "no name".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 17:10 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
To na ile masz te uprawnienia? Bo nie wspomniałeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 20:31 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
g1 do 1kv - bez pomiarów, g3


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2017, 22:01 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Trzymam kciuki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2017, 12:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Polak- człowiek orkiestra -sam wszystko zrobi!

Szanujmy się i innych pracę bo za chwilę taki murarz zrobi wszystko łącznie z meblami zamówionymi w hurtowni i tylko je poskłada w domu u klienta!

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2017, 12:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
mateusz92 pisze:
ubezpieczenie OC na wypadek szkód wyrządzonych u klienta.

mateusz92 pisze:
1kv - bez pomiarów


Ciekawe jak podłączysz płytę indukcyjną bez pomiarów instalacji?
Twoje ubezpieczenie obejmuje sytuacje błędów popełnionych z Twojej niewiedzy czy sytuacje losowe?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2017, 19:24 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Jest mi bardzo przykro, że spotykam się z tak niekulturalnym zachowaniem z Waszej strony. Odbiegliscie od tematu tylko po to by wykpić i szydzić... Słoma z butów. Ja żadnemu z was nie robię wyrządzam przykrości. Dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2017, 21:49 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
solmyr pisze:
mateusz92 pisze:
A jaki jest problem zrobić uprawnienia SEP? I wziąć od klienta więcej kasy dzięki temu? Podobnie z instalacją zaworów w ścianach czy podłączeniem hydrauliki, czy Wy/wasi montażyści tego nie robicie?


Odpukać w niemalowane - kopnie kogoś prąd, zrobi się zwara, coś się spali , strzeli zawór, zaleje pół chaupy i sąsiada na dole - powiedzą mateusz92 podłączał, wziął pieniądze i odpowiedzialność. Jeden z kolegów tutaj gdzieś coś pisał jak ostatnio naprawiał instalację po stolarzach. Zrobić uprawnienia żaden problem. Kupić wkrętarkę, zamówić formatki, zrobić kuchnię też żaden problem.

Ja to pitole, nie użeram się z prądami wodami i innymi. Nawet ostatnio unikam montażu zlewów blaszanych, uczciwie mówię że kosztuje taki montaż odpowiednią kwotę. Mam dosyć tych pieprzonych spinek. Uświadamiam klientowi że to co zaoszczędzi kupując blaszaka, zapłaci mi za jego montaż. Kompozytowe i inne takie montuję taniej ;) Prądu dotykam jedynie podłączając do transformatora od LED.

A jaką masz gwarancje że ten transformator od led się nie zapali ?
A tak na poważnie skoro"mateusz92"podłącza elektrykę i hydraulikę bo się na tym zna i przy okazji montażu mebli zarobi więcej to chyba o to chodzi w Biznesie nieprawdaż.
Nic nie podłączacie to komu meble robicie, wierzyć mi się nie chce że podczas projektu mówicie klientowi tego nie robimy,tego nie podłączamy tego nie tamtego też nie , i co walą tabuny klientów , czy jest to zwykłe lekceważenie biznesu. Idąc tym tokiem myślenia to hydraulik tez nie podłączy zlewu bo z chin i złom,czy poda cenę usługi i montuje ?
zauważyłem że na tym forum to raczej tylko pseudo stolarze(są prawdziwi na forum ale raczej udzielają się w poważniejszych wątkach) i kółko wzajemnej adoracji paru osób które kupiły" Stomanę" i walczą o jakoś mebli a nie zadowolenie klienta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2017, 21:55 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
No przecież jest wolny rynek każdy robi jak chce. Co komu do tego.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2017, 22:41 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Gwarancję mam taką że kupuję trafo za pół stówki a nie za dwie dychy. Sprawdzone. Nie zauważyłem żeby ktoś napisał że kolega mateusz92 się nie zna na tym co robi. O tym czego nie robię informuję klienta na samym początku rozmowy a nie w trakcie realizacji. Zlew - napisałem wyraźnie że sobie liczę za montaż, nie będę się za friko użerał. Wtyczki do gniazdka sobie klient może włożyć, korona z głowy nie spadnie. Płyty nie podłączam bo się nie znam. Mogę być pseudo stolarzem, kiedyś byłem pseudo kibicem, było fajnie i ciekawie.
Mark33 pisze:
walczą o jakoś mebli a nie zadowolenie klienta.

może się mylę, ale wydaje mi się, że to właśnie jakość mebli jest punktem wyjścia do walki o zadowolenie klienta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2017, 23:01 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
A jaką masz gwarancję ze za pół stówki się nie zapali ?
Nikt też nie pisał że "mateusz92" zna się na tym co robi tylko większość wbijało szpile w plecy. Zadowolenie klienta zdobywa się od początku realizacji projektu ,bo meble są zwieńczeniem sukcesu by zostać poleconym innym ,tak i tylko tak to działa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2017, 23:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Mark33 pisze:
Nic nie podłączacie to komu meble robicie, wierzyć mi się nie chce że podczas projektu mówicie klientowi tego nie robimy,tego nie podłączamy tego nie tamtego też nie , i co walą tabuny klientów ,


Dokładnie tak mówimy i tak robimy. A klienci są.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 00:01 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Powtarzam cierpliwie, że model który stosuję zamontowałem w kilkudziesięciu zabudowach i nie miałem problemu, więc mam do tego produktu zaufanie. Zdobywam zadowolenie klienta bez wykonywania podłączeń elektrycznych oraz hydraulicznych. Nikt nie ma nic przeciwko.
Na marginesie - gdzie te szpile niby ? Raca - bo spytał o uprawnienia ?? Anioł - bo napisał żeby szanować pracę swoją i innych ?? Andrzej - bo spytał jak podłącza bez pomiarów ?? Podzieliłeś użytkowników na stolarzy i pseudo stolarzy oraz kółka adoracji wzajemnej, ja od dłuższego czasu widzę nieco inny ale wyraźny podział - są tacy którzy mają pewien dystans do tego co ktoś napisze w odpowiedzi na ich posty oraz tacy którzy się unoszą, i strzelają jakieś dziwnie fochy. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 07:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Szkło w kuchni też montujecie i blaty z kamienia?:) W sumie do cięcia szkła wystarczy dobry nożyk i szlifierka do kantów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 07:40 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Umiem podłączyć indukcję jak 90 % użytkowników tego forum. To nie jest technologia rakietowa. Prosiłbym tylko o informację czy mając Twoje uprawnienia mogę to robić bez obaw i angażowania osób trzecich?
Solmyr BKS?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group