TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lis 2017, 08:15 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
SETA pisze:
Mark33 pisze:
Nic nie podłączacie to komu meble robicie, wierzyć mi się nie chce że podczas projektu mówicie klientowi tego nie robimy,tego nie podłączamy tego nie tamtego też nie , i co walą tabuny klientów ,


Dokładnie tak mówimy i tak robimy. A klienci są.

Każdy rejon Polski rządzi się innymi prawami, u mnie w rejonie wschodniego Mazowsza wszystkie dodatkowe prace typu podłączenia elektryczne , hydrauliczne są wręcz wymagane ,klienci nawet nie pytają czy jest to w cenie, wszyscy stolarze montują ,więc jak nie montować.Owszem klient jest informowany o tym iż montażysta nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu(montuje na odpowiedzialność klienta).Dopiero wtedy jak klient się nie zgadza wynajmuje zewnętrzną firmę do podłączeń.
PBstol pisze:
Szkło w kuchni też montujecie i blaty z kamienia?:) W sumie do cięcia szkła wystarczy dobry nożyk i szlifierka do kantów.

Znam takich co montują szkło w kuchni w czym problem, a jak w innym meblu jest szkło to nie montujecie tylko zawozicie bez szkła np.witrynki?
Nie ma co się obrażać na kasę jak klient płaci to trzeba brać.
Istotne jest to że to rynek weryfikuje usługę a nie stolarz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 08:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
BWS pisze:
No przecież jest wolny rynek każdy robi jak chce. Co komu do tego.

To jest dobre podsumowanie dyskusji. Każdy ma swoje priorytety.
Raca, nieco dalej na południe, Góral. No i generalnie cała Polska na gościnnych występach ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 09:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Targaj tafle szkła. Nie mówię o witynkach. Później coś nie tak, reklamuj u szklarza, czekaj na nowe i świeć przed klientem oczami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 10:00 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
PBstol pisze:
Szkło w kuchni też montujecie i blaty z kamienia?:) W sumie do cięcia szkła wystarczy dobry nożyk i szlifierka do kantów.



Przmo ale pierd...... Tak jak bym napisał że robienia mebli wystarczy dobra ręczna piła i żelazko szczerbol

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 10:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Mark33 pisze:
Owszem klient jest informowany o tym iż montażysta nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu(montuje na odpowiedzialność klienta).

Dlatego wymyślono odpowiedzialność cywilną, ludzie to stworzenia dalece nieidealne, które wykazują skłonność do rolowania się nawzajem, nabijania w butelkę i niedotrzymywania obietnic wszelakich. Dlatego potrzebne jest prawo, które próbuje przywracać ich do ładu. Odpowiedzialność cywilna ma na celu trzymać relacje międzyludzkie w ekonomicznych ryzach i zapewniać poszkodowanym poczucie sprawiedliwości. Inaczej wszystko można by scedować na „odpowiedzialność klienta” i za nic nie brać odpowiedzialności.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 13:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Już gdzieś na tym forum pisałem jak ja to liczę ale napiszę jeszcze raz. Co mi szkodzi.

Głównie chodzi mi tu o kuchnie bo w szafach elektryki ani wody lub gazu nie podłączałem jeszcze. Klient dostaje w cenie wycięcie otworów w blacie, wysmarowanie ich silikonem i zamontowanie zlewu w blacie.

Tu przeważnie montuję już zlew z przykręconym kranem. Klient kiedy jest "normalny" to ma też zlew podłączony do kanalizacji i jak wężyki wystarczają to do wody. Jak wężyki są za krótkie to kranu też nie montuję. Jak klient jest "nienormalny" to ja montuję tylko sam zlew w blacie.
Co określa, że klient jest normalny lub nienormalny. Nic, tylko moje własne "widzimisię". Możliwe, że to krzywdzi jednych względem drugich. Ale to nie mój problem, bo ja to robię "gratis", tu chodzi mi o tą dodatkową robotę.

Słowo gratis dlatego w cudzysłowie, ponieważ jak robię to biorę kasę za wszystko co nie jest elektryką, szkłem i blatem z kamienia/konglomeratu. I nie chodzi tu o włożenie wtyczki do gniazdka lub podłączenie trafo do LED ewentualnie okapu. To jest dla mojej wygody jak ja to podłączę. Płytę niech podłącza ten kto ma postawić stempelek i tak bierze za to kasę więc niech sobie ją zarobi.

Do szkła się nie dotykam i jedyny kontakt ze szkłem w kuchniach to numer do szklarzy (jest dwa zakłady) dla klienta niech sam sobie wybiera. Ja mogę tylko tak zrobić aby ułatwić takiemu robotę, nic więcej. Jedynie "szklane" drzwi suwane w szafach to już ja robię. Ale jak to robię to po robocie mam całe plecy mokre ze strachu, że mi to chol....wo strzeli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 17:15 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
cieszę się, że jest tu jednak więcej osób, które tak jak ja robią coś więcej. spychanie odpowiedzialności to największe tchórzostwo, tyczy się każdego aspektu życia, co do szkła to zawsze je montuję. Podobnie jak Mark33 moi klienci o to nie pytają bo to wszystko jest oczywiste, oczywistym też jest to że nie robię tego w gratisie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A ściany malujesz?

Nawet, jakbym chciał, to nie mam czasu robić tego o czym piszesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 19:44 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
Ja maluję ,bo mam wolne soboty , jak chcesz to w miedzy czasie pomaluję i u Ciebie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 20:09 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
akurat malować nie lubię :D gdybym miał cały czas kuchnie do roboty pewnie machnąłbym ręka bo było by mi szkoda czasu, ale tak nie mam więc staram się robić wszystko od A do Z. osobiście lubię moment w którym mogę powiedzieć klientowi, że kuchnia jest w pełni sprawna i gotowa do działania.Nie widzę zawiedzionej miny, która jednoznacznie brzmi "fajnie, mam kuchnię ale elektryk przyjedzie za 3 dni, hydraulik za tydzień, a gdzie ja mam do cholery obiad gotować?!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 20:22 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Ja mam parę ścian do pomalowanie a nie lubię takiej roboty , więc jak chcesz to zapraszam.
Mam dobrą kawę i coś w lodówce :)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
BWS byłem pierwszy. Nie musisz się tak chamsko wcinać. Mam ściany do malowania, ale najpierw trzeba zrobić elektrykę, otynkować i następnie malować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 20:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2013, 13:31
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Zawód: szef produkcji
Specjalizacja: Dużo wiem o maszynach i o pracy na nich.
Mark33, przeczytaj regulamin i przestań cytować posty w całości albo te, na które odpowiadasz bezpośrednio.

_________________
Rozmawiaj, dyskutuj, krytykuj konstruktywnie. Zachowuj się pozytywnie.

Wszelkie pytania o maszyny proszę zadawać na forum. Nie odpowiadam na PW w sprawie maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 20:34 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:45
Posty: 224
Lokalizacja: Wieliczka
BWS , a nie masz cos z elektryki do zrobienia? A może woda gdzies kapie? A może coś trzeba w kompach trzeba skonfigurować? Z chęcią Ci to zrobi dłubek taki dłubacz jak to kiedyś na starym forum zbmb pisał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 22:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
I naostrzy noże i nożyczki, halabardy i pilniczki, aparat czeski, gwoździe i pineski. Sztyki, patyki, dywany i guziki, trąbki, pompki, ząbki oraz choinkowe bombki.



Tak mi się przypomniało: Henry Ford wynajął kiedyś eksperta w dziedzinie wydajności pracy, żeby ocenił jego firmę. Po paru tygodniach ekspert wrócił do Forda. Jego ocena była nadzwyczaj pochlebna, z wyjątkiem jednego słabego punktu. – To tamten człowiek w hali – naskarżył ekspert – Kiedy przechodzę przez jego gabinet, widzę, że leży on wyciągnięty z nogami na biurku i zażywa drzemki. On marnuje pańskie pieniądze, panie Ford. – Ach, ten człowiek – odpowiedział Ford – Kiedyś wpadł na pomysł, dzięki któremu zaoszczędziliśmy miliony dolarów. A jego nogi znajdowały się wtedy dokładnie w tym samym miejscu co teraz.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 22:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2013, 13:31
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Zawód: szef produkcji
Specjalizacja: Dużo wiem o maszynach i o pracy na nich.
Cytuj:
noże i nożyczki, halabardy i pilniczki, aparat czeski, gwoździe i pineski. Sztyki, patyki, dywany i guziki, trąbki, pompki, ząbki oraz choinkowe bombki

Szacun!
rotfl

_________________
Rozmawiaj, dyskutuj, krytykuj konstruktywnie. Zachowuj się pozytywnie.

Wszelkie pytania o maszyny proszę zadawać na forum. Nie odpowiadam na PW w sprawie maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2017, 22:55 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Do meritum. Ponawiam pytanie. Czy Twoje uprawnienia pozwalają na montarz płyty bez angażowania osób trzecich? Chodzi dokładnie o to czy jak je zrobię ( bo cały czas mi to chodzi po głowie) to mogę być spokojnym o gwarancję, ubezpieczycieli itp. Chciałbym zostawiać kuchnię gotową do użycia. Bo to świetna sprawa z punktu widzenia klienta. Znam natomiast kilku elektryków bez papierów którzy zgodnie twierdzą że tym papierem można ... Chciałbym poznać odpowiedź. Uczciwą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 01:18 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
ja mam swoją maksyme co jest do wszystkiego to jest do niczego, niech każdy robi to czego się nauczył i w czym jest najlepszy i wszyscy będą szczęśliwi. nie raz juz zmieniałem popuchnięte szuflady po pseudo hydraulikach. wody się nie tykam do płyty mam elektryka. Amen.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 07:08 
Offline

Rejestracja: 11 sty 2015, 11:06
Posty: 165
Lokalizacja: okolice Kalwarii
Zawód: technik informatyk
@raca, poczytaj o uprawnieniach SEP. Jeśli nie jesteś po technikum elektrycznym, czy szkole zawodowej o kierunku elektryka, to najpierw powinno się zrobić kurs, na którym nauczysz się wymaganej wiedzy, żeby takie uprawnienia zdobyć. Oczywiście można też nauczyć się od jakiegoś znajomego elektryka. Później zdajesz państwowy egzamin i po jego zaliczeniu masz uprawnienia do pracy z prądem o napięciu do 1000V. Tak samo można zrobić uprawnienia na gaz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 10:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
"młodzi wilcy" zrobią wszystko za miskę ryżu......niestety

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 10:31 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
PBstol to jak u mnie pomaluje ściany to może u Ciebie zrobi elektrykę jak nie potrafisz.
Tylko nie wiem czy zechce bo u Ciebie nikt nie chce pracować :)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
BWS, jak on mi elektryki nie zrobi, to poproszę, abyś do mnie podesłał swojego montażyste od mebli. Zamówię, jakąś szafkę, a elektrykę klepnie mi gratis:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 16:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Trzeba zamówić projekt kuchni za darmo i przy tej okazji może zrobią remont za free.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 17:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Podobno w niektórych rejonach naszego kraju są stolarze, co w sezonie oferują gratisową wymianę kół. Wystarczy, że klient ma drugi zestaw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 17:06 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
mam pytanie , to jest poważne forum fachowców profesjonalistów gdzie wymienia się merytorycznie poglądy na tematy raczej związane z szeroko pojętym stolarstwem ? czy loża szyderców ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 17:16 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
Raczej loża szyderców.Wszech wiedzących fachowców.Na merytoryczną dyskusję w jakimkolwiek temacie raczej nie ma szans. A opony wymieniają stolarze z Białegostoku jak jadą do wa-wy meble montować. Taki żart se zrobiłem lol a i zapomniałem elektrykę nie ma problemu uprawnienia do 15kw z pomiarami posiadam,w wolnym czasie naprawiam motocykle i komputery.A na chleb zarabiam produkując meble wraz ze swoimi pracownikami. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych z mojej subiektywnej opinii na temat Forum


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 17:37 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Awaria jak se chcesz pogrzebać w moim komputerze to w garażu stoi taki sprzed wymiany może na nim jeszcze pro sto uruchomisz :) Zapraszam .
PBstol ja słowa gratis i promocja nie używam to są słowa w reklamie mojej firmy zakazane. U nas nikt za darmo nikt nie pracuje. Nie ma darmowych projektów , transportu , montażu , podłączeń. Nawet w tyte za darmo nie dają. :)
Pojedyńczych szafek poniżej 2 tysi nie wykonuję więc se nie zamówisz. Podłączeń za darmo też nie dostaniesz bo za to doliczam. Jedyne z czym się zgodzę to to że moi montażyści mogą wykonać podłączenia elektryczne czyli podpiąć płytę indukcyjną bo obydwie brygady mają u siebie jednego z uprawnieniami i pieczątką. Firma też jest ubezpieczona od ewentualnych problemów. Dlatego nie jest to za darmo.
Florentin Mark33 jak zauważyliście to ja dzisiaj robię za fachowca a koledzy za szyderców ale wątek obok jest odwrotnie. Więc jak se obierzecie tak będziecie mieli :)
Życzę trochę dystansu i zrozumienia bo Ten co tu robi za poetę to normalnie jest fantastycznym stolarzem więc cierpliwości :)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Marka33
Opony mam już zmienione na zimowe. Muszę jednak przyznać, że jak wracam ze stolicy, to zakładam łańcuchy lol

BWS
Przemyśl to jeszcze. Jakbyś kupił kabel w dużych ilościach, to może opłaciłoby się Tobie machnąć mi tą elektrykę rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 22:24 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Paletę kabla? ;) rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2017, 23:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Owiniętą streczem.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group