TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 gru 2017, 19:27 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
Wątek się nieco inaczej rozwinął niż bym mógł kiedykolwiek przewidzieć, ale może to i dobrze bo dało mi to do myślenia. ;) Dzięki za przedstawienie różnych podejść do kwestii ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2017, 16:38 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Ja jak liczę akcesoria zawsze zaokraglam w górę, oczywiście nie uwzględniam rabatów, mam wtedy pewność że jest dobrze policzone a roznica wynikająca z rabatu to najczęściej mój dodatkowy "zarobek" na kuchni. Kuchnia gdzie akcesoria kosztują 3-5tys można mieć zapas na wypadek negocjacji przy podpisywaniu umowy. Albo można klientowi zaproponowac jakiś ciekawy dodatek w ramach prezentu"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 17:07 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Panowie bo rynek hurtowni meblowych w polsce jest spierniczony totalnie. Cena hurtowa a cena detaliczona to fikcja. Dla przykładu byłem ostatnio w hurtowni dekoracji - są 3 poziomy ceny. Prawdziwy detal - paragon + cena + 50% , Faktura na firmę ale firma nie związana z działalnością dekoracyjną - cena + 30% , Firma prowadząca działalność w danym kierunku - ściśle sprawdzane przez pracowników tej firmy - w regonie musi być odpowiedni profil działalności. cena + ewentulane rabaty od ilości.

I to jest uczciwe dopiero. Klient sobie sprawdza ceny i widzi zawias blum 10 zł/szt. Garażowiec też kupi za 10 zł, firma niezwiązana kupi np z rabatem 20% , firma stolarska kupi z rabat 50%.

Klient nawet jak wejdzie sobie na stronę to widzi że go nikt nie naciąga, garażowiec 100 razy się zastanowi nad robiemiem po godzinach bo nie będzie konkurencyjny, firma będzie mogła mieć normalny zysk - będzie miała kasę na inwestyje , lepsze pensje , premie , itd. A tak jest wielka dupa uczciwa firma bije się z nieuczciwą konkurencją w postacji garażowców , potem z klientem który mówi że przecież on okucia kupi taniej niż oni mu sprzedają, a na końcu jeszcze raz z klientem żeby wogóle zapłacił.

Jednym słowem - Branża meblarska wogóle się nie szanuje i sama się dobija, i coraz więcej firm mieli a nie zarabia pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Oficjalnie jest cena hurtowa i detaliczna. Nieoficjalnie, każdy kupi towar w tej samej cenie co stolarz.

Jak kupuję zawias za 5 zł, to sprzedaję za 10 zł. Normalny klient nie będzie widział w tym niczego dziwnego.
Zawsze może sobie pojechać, kupić, zamontować, wyregulować samodzielnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 20:27 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBStool - zgadza się

Ale gorzej jak to nie klient pojedzie, tylko Pan Kazio który dorabia po godzinach , nie ma firmy , nie płaci podatków, nie utrzymuje ludzi, nie ma maszyn - poza wkrętarką z marketu. Sprzątnie ci klienta bo za całosć roboty policzył sobie 1000 zł zysku. Bo 1000 ekstra do wypłaty to 1000 ekstra. I tu się zaczyna patologia.

Lepiej klient pojedzie kupi , a Pan Kazio za 100 - pomontuje

U mnie w mieście działały 4 hurtownie papierniczych rzeczy. Jedna z nich od ostatnich lat zaczeła sprzedaż detaliczną w cenach hurtowych. Sklepy które od nich brały wkońcu się wkurzyły sklepikarze podzwonili do siebie i przestali od nich zamawiać w przeciągu 3 miesięcy obroty hurtowni spadły o 80%, i już nie było cameback. Został mały sklepik z detalem. A sklepikarze przenieśli się tam gdzie ich nie rolują.

Konkurencja zawsze była jest i będzie, ale niech będzie kurna choć trochę uczciwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 20:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Każda hurtownia sprzedaje płytę innego producenta. A dziś mnie cenzura, bo sprzedali mi pcv z plasteliny, która się rysuje.

Na szczęście biała plýtę i mdfy mogę brać gdzie mi się podoba. Jak się cenzura, to okucia będę zamawiał w necie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 22:28 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
lignumsoft pisze:
Branża meblarska wogóle się nie szanuje i sama się dobija

Hurtownie nie szanują branży. Na ten przykład SzaherMaher czy jak mu tam nie handluje z osobami fizycznymi, sprzedaje tylko i wyłącznie firmom. Podobnie Wurth - chcesz się zarejestrować w sklepie online, musisz podać nip i dane firmy.
Do wszystkiego co kupuję i sprzedaję klientom w meblach dodaję minimum 30 % marży. Kiedyś liczyłem jak buc ceny gołe i wychodziłem na tym jak Syzyf pod górę. Żaden nie uszanował, a jeszcze miauczał a drogo, a puść Pan co, o a tu uszczerbiona półka itp itd.
Tak na marginesie nie przesadzaj @lignumsoft, Kazik wkrętarką z markietu nie pyknie takiej kuchni jak PBstol. Będzie być może próbował, bo co to za filozofia, nie takie rzeczy się robiło. W efekcie zostawi klientów z koślawym bublem, wkurzonych i wściekłych, na co zresztą sobie zasłużą, wybierając do realizacji Pana Kazimierza ze względu na atrakcyjną ofertę cenową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 22:36 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Firmy które wymieniłeś nie mają jednak dobrych cen.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 06:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Szaher Maher wycenił mi kiedyś kosz cargo podając cenę netto z rabatem. No i okazało się, że ja kupuję w hurtowni to samo ale w cenie brutto.
Także, niestety nie zawojowali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 08:12 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
solmyr pisze:
lignumsoft pisze:
Branża meblarska wogóle się nie szanuje i sama się dobija

Hurtownie nie szanują branży.

Fakt jest taki że hurtownie tak naprawdę mają to w du.., tak dla przykładu kolega ma firmę wykonującą ocieplenia i elewacje .Zaopatruje się w jednej hurtowni od lat - korzyści co miesiąc parę szt. ubrań roboczych, rękawiczki, bluzy ,znaczne rabaty cenowe , i dwa wyjazdy w roku dla właściciela na wycieczki(dla żonki dokupuje )w tym roku Egipt i Kanary. A u nas co tyle przewala się towaru i na święta dadzą po kubku i kalendarz , tylko jak Blum czy inna firma robi promocję to już musza dać gratis. Takie to poszanowanie mamy u hurtowników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 09:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Dodatkowo jak Pan kazio kupi materiały po cenach hurtowych to jeszcze dostaje do ręki super narzędzia jak OLX, Oferia itd. Więc nie tylko hurtownie psują przedsiębiorców ale i ci którzy zrobili takie prawo by mogło się tak dziać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 09:33 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
solmyr pisze:
Tak na marginesie nie przesadzaj @lignumsoft, Kazik wkrętarką z markietu nie pyknie takiej kuchni jak PBstol.


solmyr masz rację co nie znaczy, że nie zabierze klienta. Co z tego że potem klient ma za swoje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 19:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Byłem dziś w jednej z hurtowni. Pytam, jak tam cięcie. No, jest sporo cięcia, lecimy na dwie zmiany, ale wiesz...nawet (podkreślam słowo nawet) stolarze u nas biorą białą płytę, żeby mieć ładnie oklejone.

Hehe 90% klepie na czarno, a 10% to stolarze. Mogliby się tym zająć tak samo, jak mafią paliwową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 21:37 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Ale np z mojego punktu widzenia to co? Mam kupić okleiniarkę za 100k żeby zrobić jedną kuchnię w miesiącu? Wolę schody. A jak się klient trafi na kuchnię to rozpiska, mail do miłej pani i po tygodniu mam formatki do odbioru. Nie jest to super jakość. Czasem coś się nie zgadza. Ale i nie biorę za kuchnię nie wiadomo ile. Od razu mówię jak to się odbywa. A jak czasem oglądam kuchnie znajomych... za 20-30k pln... to trochę żal patrzeć,łączenie blatów na czarne wkręty (bo mi cenzura wycieła czarn.uchy),żadnego silikonu,czy kleju. Zbyt wielu kierowników jest od właściciela do montera żeby to w miarę wyglądało. Szarą strefę to w ogóle pomijam. Jak to powiedział mój znajomy lakiernik. Jak zaczynał to siedzieli w garażach i po 20 latach dalej w nich siedzą. Albo chcesz to rozwijać, interesujesz się tym i przesz do przodu albo wystarczy Ci ten Kaziowy tysiąc raz na dwa miesiące po etacie. To inna mentalność. Każdy chce zarobić. Nic do nich nie mam. Rachunki do zapłacenia. Ale zostaną tam gdzie są. Bo ich motywacja to taka niby premia do etatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
To jest tak jakbym pod czyimś sklepem rozłożył namiot i sprzedawał ten sam asortyment co sprzedaje sklep. Tyle, że nie płacąc za nic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2017, 00:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
PBstol nie da się, bo jak teren jest sklepowy to Cię przegonią bo prawo jest po ich stronie (ich teren). Ale wystarczy, że teren jest kogoś innego to nic Ci nie może sklep zrobić i Cię przegonić bo mamy wolność gospodarczą. Idąc stolarską ścieżką to kiedy obok Ciebie otworzy się konkurencja, która robi dokładnie to samo. A załóżmy, że kiedy Ty sprzedasz 10 kuchni i Twój konkurent też sprzeda 10 kuchni. I jak na wszystkie są wystawione papiery, służby mają to gdzieś. Oni za swoje 20 kuchni wezmą i tak, i odpada im utrzymywanie jednego więcej bezrobotnego. A dla wyborców jest teoria, że konkurencja obniża cenę i/lub podnosi jakość wyrobu. Co i tak, i tak dla kupującego jest dobre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2017, 09:05 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen myślę że z taką konkurencją ani PBStool ani nikt inny nie będzie miał problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2017, 10:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Powinno być odwrotnie. Państwo powinno chronić tych co zatrudniają, a nie drenować i jeszcze produkować czarną konkurencję. Co mnie obchodzi, że ktoś chce dorobić. Niech dorabia, tylko niech będzie na równi ze mną jeżeli chodzi o wymagania stawiane przez państwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2017, 11:37 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
skłądka zdrowotna 300 zł miesięcznie oraz rozliczenie w ryczałcie i już się działa legalnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2017, 14:29 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
300zł jak dłubiesz po godzinach i jesteś zatrudniony u kogoś.
Normalnie prowadząc działalność, pierwsze dwa lata 500, później 1200. I na początek lepsza karta podatkowa, bo do ryczałtu potrzeba księgowa, a tak płacimy stały podatek niezależnie od dochodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2017, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
A po co Ci księgowa jak to Ty podpisujesz papiery i to Ty odpowiadasz przed US? Ryczałt i księgowa to dwa końce jednej drewnianej lagi, i nigdy się nie spotkają. W ryczałcie jak z wyliczeń wychodzi, że nie płacisz to nie płacisz podatku w ogóle. Ryczałt to jest prościzna ale może tu być tak, że robisz tylko na "podatki" i dla Ciebie nic już nie zostanie. I to jest właśnie minus ryczałtu. A właściwie jeden z dwóch minusów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2017, 09:10 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
znam takich co jeżdżą bmkami a deklarują dochód 10 tys na rok i od tego płacą podatek.
ta skłądka 300 to dla tych co robią po robocie dodatkowo, tak jak opisywaliście, płacąc niewielką kwotę miesięcznie działają na legalu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2017, 12:28 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wszedł przepis że jak ktoś ma przychód miedzy 150 a 200 tyś to może się starać o wypisanie z vat. Więcej info w "Ministerstwo rozwoju".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2017, 08:42 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
To spróbuj tylko od razy masz szczegolowa kontrole.
Na temat dzialan panstwa sie nie wypowiadam.Obserwuje tylko ze najbardziej gnwbi sie te male legalne firmy.
Natomiast kwota wolna od podatku to jakas kpina.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2017, 12:45 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Kontrole to się dopiero zaczną, od przyszłego roku policja komputerowa bierze się za piratów oprogramowania w naszej branży, reklamowej i projektowej. Jak kogoś drapną z nielegalnym softem nie będzie mu miło. Przepadek komputerów, kara pieniężna w wysokości - wartość softu x 10 , i do 3 lat odsiadki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2017, 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mam nadzieję, że zaczną od tych co mają pirackie pro100:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2017, 21:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Za pirackie PRO100 powinni rozstrzeliwać na miejscu.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sty 2018, 10:33 
Offline

Rejestracja: 18 sie 2013, 11:55
Posty: 133
Lokalizacja: Skalbmierz
Zawód: emeryt
Pytam tak z ciekawości,a ile kosztuje orginał pro100?

_________________
Woda zabiera szybko,oddaje powoli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sty 2018, 12:53 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2017, 18:56
Posty: 56
Pro 100 wer. 6 - 4428zł brutto
link do cennika ogólnie dostępny:
http://www.ecru.pl/pl/pct


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sty 2018, 13:05 
Offline

Rejestracja: 18 sie 2013, 11:55
Posty: 133
Lokalizacja: Skalbmierz
Zawód: emeryt
Czyli dwie standardowe kuchnie powinny wystarczyć na oryginał.

_________________
Woda zabiera szybko,oddaje powoli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group