TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 maja 2020, 21:42 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Podpowiedzcie proszę, jak poradzić sobie z blatem, mam z nim całkiem sporo zagwozdek...
Układ ma wyglądać tak:
Obrazek
Moje dylematy:
1. Brakuje centymetra na długości. Niby są producenci blatów dłuższych niż 410cm, ale dostępność to tragedia. Na razie nie wymyśliłem nic lepszego od ćwierćwałka na tym końcu, gdzie zabraknie. Ale może są lepsze sposoby załatwienia problemu?
2. Transport. Cztery metry blatu po klatce raczej nie da się wnieść. Obdzwoniłem przeprowadzki i dźwigi i znalazłem kogoś, kto zadeklarował mi się na podnośniku koszowym dostarczyć blat do okna. Ale boję się, że mu spadnie z tego kosza i pęknie, kogoś zabije, dach stróżówki przedziurawi, szybę wybije… Macie doświadczenie z takimi akcjami?
3. Montaż. Obstawiam, że blat będzie ważył jakieś 70kg, będzie nas do obsługi raptem dwóch. W dodatku, lata świetności mamy już za sobą. „Normalnie”, postawiło by się blat pionowo na ustawionych, wyrównanych i wypoziomowanych szafkach i wolniutko położyło na płask, żeby nic nie pękło ani się nie uszkodziło.
Tutaj jednak blat wchodzi pod kafelki, a trzeba go też połączyć w jednej płaszczyźnie z parapetem (też z blatu), który z kolei włazi we wnękę okienną i pod te same kafelki. Jedyne co wymyśliłem, to ustawić z e dwie-trzy szafki z lewej tylko i opuścić 1 centymetr na nóżkach (niżej się nie da, będzie już tylko 8, bo docelowo ma być 9), a po prawej opuścić koniec o 4cm, wsunąć pod kafelki i podnieść o te 4cm łapiąc kontakt z parapetem. Może się tu parę akcji zadziać – przede wszystkim, blat może pęknąć w okolicach otworu na zlewozmywak. Po drugie, ustawianie szafek pod blatem i ich równanie będzie mordęgą. I po trzecie, nie da się żadnego obcego pióra dać w połączenie, tylko klej kontaktowy i ściągi. Wprawdzie hurtownia i tak standardowo pod obce pióro nie frezuje, ale czuję wewnętrzną potrzebę, żeby to jednak zrobić…

Poradźcie coś proszę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2016, 23:04
Posty: 103
Lokalizacja: Śląsk
Tak patrze, a nie idzie zrobić parapetu szerszego zamiast blatu tam na rysunku u góry ?

_________________
Trza z pracą wykiwać a nie by z nami ona kiwała


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 21:59 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Potrzebny będzie do tego mały helikopter, a tak nie można?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 22:08 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Można. Temat długości blatu byłby z głowy.
Chodził mi nawet pomysł z takim wąsem po głowie, ale i łączenie będzie tu znacznie większe/dłuższe, w dodatku tam, gdzie coś się cały czas robi. Idea była taka, żeby łączenie było jak najmniejsze, niewidoczne i tam, gdzie nie będzie nikomu włazić pod rękę, garnek czy pod deskę do krojenia.
Takie łączenie zamienia mi brzydki ćwierćwałek na lewym (mało używanym) końcu blatu na znacznie zgrabniejszą od wałka "rysę" połączenia, ale za to w najintensywniej używanej części blatu. Jeszcze będę nad tym dumał, ale to trochę coś za coś, a reszty problemów (transport, dostawa do pomieszczenia, wsunięcie/montaż) nie rozwiązuje...

A, jeszcze jedno. Słoje w blacie i parapecie lecą przecież prostopadle. Jak się wydłuży parapet w takiego wąsa, to będzie waliło po oczach zmianą kierunku słojów po obu stronach łączenia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 22:39 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
musisz kupić blat ze słojami w poprzek...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 22:55 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Jakiego bym nie kupił, w opcji z wąsem będą pod kątem prostym do siebie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 23:05 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Przy łaczeniach blatu pod kątem prostym zawsze beda słoje inaczej to tak juz musi być. Masz jeszcze jedną opcje można kupic blat bez słojów :d


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 23:10 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
No wiem, dlatego chciałem zrobić sprytne krótkie łączenie na ukos przy samym rogu wnęki okiennej, nic by nie było widać. Tylko nie wiem jak to zmontować jakoś prościej, niż to co na razie wymyśliłem.
Blat bez słojów nie wchodzi w grę - najprawdopodbniej będzie albo K009 Kronospana albo D4865VL Kronopolu. Chciałem D4005BS (kolorystycznie idealnie), ale decydentka nie chce klepki, a w nieklepce nic podobnego nie ma...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 23:25 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Spróbuj doradzic klientce jakis słupek i wtedy wszystkie problemy bedziesz miał zgłowy i z wniesieniem i z włozeniem i z długoscia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 23:29 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
już próbowałem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 20:52 
Offline

Rejestracja: 26 lip 2015, 20:19
Posty: 14
Odnośnie wniesienia blatu. Miałem dwa trzy tygodnie temu podobny dylemat.Pacjent-dwa blaty po 4m, 3 piętro w starym bloku.Rozwiązanie- zwyżka z domontowaną platformą do kosza. Cała operacja trwała może 10-15 minut, koszt niewielki biorąc pod uwagę zachowane zdrowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 20:57 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
stolbud29 pisze:
z wniesieniem i z włozeniem i z długoscia

:wall:

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 21:00 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
O - Krzysiek, opisz proszę w miarę szczegółowo, jak to wyglądało i jaki był konkretnie koszt.
Jeśli to Warszawa, to podrzuć też proszę namiary na ekipę ze zwyżką :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 21:12 
Offline

Rejestracja: 26 lip 2015, 20:19
Posty: 14
Koszt 100zł. Niestety nie Warszawa, ale dzwoń i dopytuj o podrzucenie długich blatów. Początkowo chciałem pospawać zaczepy do kosza, w które to włożylibyśmy blat, ale gość miał już na to swój patent bo nie raz nie dwa dostarczał klientom głównie kanapy, narożniki itp. Przy takiej operacji spodziewaj się tłumów gapiów :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Jak kleisz blat z parapetem to nie możesz zrobić doklejki na drugim końcu blatu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 21:25 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
W sensie, że na długości, żeby rozwiązać problem brakujących 2cm? Czy w ogóle na pół, żeby wnosić mniejsze kawałki?
Te dwa centymetry to pewnie faktycznie dokleję, bo nic innego do głowy mi nie przychodzi. Przez ten fatalny pion wentylacyjny nic mi to w montażu jednak nie pomoże, w lewo nie będę mógł blatu przesunąć bo i tak się o ten właśnie występ w murze zaprze.
Jakbym ciachnął na wysokości uskoku albo gdzieś pomiędzy zlewem i płytą to wtedy i montaż i wniesienie byłyby bezproblemowe - ale to by oznaczało łączenie w najintensywniej wykorzystywanym i najmniej stabilnym miejscu. Słabo.

KrzysiekK.D.N pisze:
Koszt 100zł. Niestety nie Warszawa, ale dzwoń i dopytuj o podrzucenie długich blatów. Początkowo chciałem pospawać zaczepy do kosza, w które to włożylibyśmy blat, ale gość miał już na to swój patent bo nie raz nie dwa dostarczał klientom głównie kanapy, narożniki itp.


Stówę czy dwie za zwyżkę i gościa który ma już proces opatentowany to daję bez mrugnięcia okiem. Niestety, jak dotychczas dzwonię to rozmowa zaczyna się od 4-5 stów i kończy na tysiącu. Przy czym mam wrażenie, że każda ekipa z którą rozmawiam musiałaby improwizować :(
Zdradź ten patent, jeśli możesz - zawsze to łatwiej gadać będzie z dźwigowcami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 05:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
To dolicza się tysiąc i nie zastanawia ile finalnie będzie kosztować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 05:54 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
proste

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 08:29 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Stopień Wyżej pisze:
To dolicza się tysiąc i nie zastanawia ile finalnie będzie kosztować.

Chodzi o to, że nikt z kim rozmawiałem nigdy takiego czegoś nie robił, każdy będzie improwizował i każdy tak naprawdę boi się za to zabierać. Może do złych ludzi dzwonię - zacząłem od tych od przeprowadzek, od transportu fortepianów i od wynajmu dźwigów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 12:21 
Offline

Rejestracja: 05 lis 2017, 11:25
Posty: 122
Nie takie rzeczy się na zwyzkach podawalo... Zależy jak tam wysoko. Mi jak trzeba coś podać przez okno to przyjeżdża gość z hdsem z hurtowni budowlanej i podaje za pare groszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2020, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Stefan pisze:
każdy będzie improwizował


Gdybyś widział jak my musimy improwizować na każdym kroku żeby stworzyć coś co teoretycznie nie powinno się trzymać to byś stwierdził że zaniesienie tego blatu na własnych plecach nie jest problemem ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group