TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 21:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lis 2016, 22:12 
Offline

Rejestracja: 25 lut 2015, 18:29
Posty: 4
Witam. Mam zlecone wykonanie szafy skośnej na poddaszu. jest to zabudowa wnęki. Problem tkwi w samym skosie oczywiście, ponieważ zaczyna się on bardzo wcześnie. Tzn szafa szerokości 200 cm, a prosty odcinek góry to 50 cm.
Wydaje mi się że trzeba zrobić kombinację drzwi przesuwno rozwieranych. Jedynie nie mam pojęcia jak to połączyć i jakiej firmy systemy wybrać. Musi to być zrobione porządnie bo klient jest poważny. Nie wchodzi w grę robienie pawlacza aby przedłużyć górną prostą.
Będę wdzięczny za doradztwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lis 2016, 22:14 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Jeśli mają być drzwi przesuwane , to przejrzyj sobie systemy sevrola . Mają stronę na necie z instrukcjami montażowymi , powinno pomóc .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lis 2016, 23:23 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 17:50
Posty: 387
Jak masz zamiar w takiej wnęce zrobić drzwi przesuwne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 10:52 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Mozna te proste najwyzsze zrobic nieruchome, nie otwierane a reszta przesuwne. Nie wiem jak sewrol ale laguna system wózków do skosa ma taki lichy, i zawsze mowie klientowi ze skosne sie przesuwa gorzej niz te normalne, wiec jak klient powazny tez trzeba o tym pomyslec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 11:49 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Jeśli jest to "poważny klient " , to wybij mu z głowy drzwi przesuwane . Ludzie z forsą takiego chłamu nie zamawiają .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 12:08 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
System drzwi przesuwnych peka za 2.5k to chłam ? Tego nikt biedny nigdy nie kupi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 12:35 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
sprawdź hettichia wing line 170 ,łatwo nie będzie ,ale jak klient konkretny to może warto się pomęczyć . system przesuwny w tym przypadku odradzam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 12:36 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Danio , popatrz na aranżację wnętrz ludzi ciut więcej zarabiających . Oni unikają jak ognia drzwi przesuwanych , to hit sprzed kilku ładnych lat . Robię sporo zleceń od projektantów i w żadnej z aranżacji niema skrzydeł przesuwnych . tak samo poczytaj wypowiedzi kolegów z forum , o tym ,że styczność ze skrzydłami drzwiowymi mają z raz na miesiąc . O czyś to świadczy . A co do firmy Peka , nie jest to żaden autorytet , poczytaj sobie o ich cargach niskich z serii Snello , które kosztowały od 500pln w zwyż i jakie to buble . System z peki może kosztować i 10k i nic to nie zmieni .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 13:02 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:45
Posty: 225
Lokalizacja: Wieliczka
przemku jakoś ja nie widze aby projektanci uciekali od przesuwnych , czasami mam już dość mam tych hettichów czy hafele i bym chciał dużą garderobę na zawiasach zrobić a dla "biedaków" nie robię , ale temat o czym innym ja nigdy szafy skośnej nie robiłem:):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 13:17 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Awaria masz rację , piszmy na temat :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 15:19 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 23:11
Posty: 86
Lokalizacja: polska
Zawód: STOLARZ
https://www.youtube.com/watch?v=O12EkNtUqLw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 15:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mało razy widziałem bardziej tandetną szafę. Tandetna płyta i tandetne profile. Takie szafy ładnie wyglądają na strychu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 15:53 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Faktycznie , d..y ta konstrukcja nie urywa. Poza tym kolega w poście zaznaczył ,że opcja z pawlaczem nie wchodzi w grę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2016, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Podziel szafę na cztery drzwi. Licząc od lewej. Pierwsze drzwi są otwierane i opierają się na listwie górnej i dolnej bo nigdzie więcej nie mają takiej możliwości. Drugie są przednimi suwającymi się drzwiami ale podczas otwierania szafy wchodzą za drzwi otwierane. Trzecie są tylnymi drzwiami suwanymi. Czwarte tak jak i drugie są przednimi drzwiami suwanymi. Użyj do tego system Laguna do drzwi suwanych pod skosem, inne firmy też pewnie taki mają w swojej ofercie. Trochę roboty z tym jest ale jest ona do wykonania.
Najważniejsza rzecz w tej konstrukcji to taka, że lewe drzwi otwierane są trochę szersze niż te 500 mm prostego na górze. Najlepiej aby były tak szerokie aby drugie z kolei drzwi schowały się za nimi w całości po przesunięciu ich w lewą stronę biorąc pod uwagę listwę/bok do której zamontujesz prowadniki zawiasów jak i te 25 mm na jakie odstają zawiasy od boku. W sumie to będzie coś około 45 mm.
Załącznik:
finnu.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lip 2021, 13:23 
Offline

Rejestracja: 22 maja 2020, 13:59
Posty: 95
Lokalizacja: okolice Radzymina
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Do wykonania mam zabudowa na poddaszu. Fronty otwierane. Jestem już po pomiarach.
Mam dylemat sposobu wykonania mebli - to mój pierwszy raz :)
Mój pomysł jest następujący, po bokach listwa 18 x 100 (mm) pionowo, nauczyłem się tak gdyż nie zawsze ściany mają 90 stopni...
U góry również listwa również 18 x 100.
Same korpusy mam zamiar w pierwszej kolejności zrobić prostokątne, następnie wszystko układam na podłodze, odrysowuję wymiar pobrany z pomiarów i ucinam pod skosem boki. Następnie wymierzam i docinam górny wieniec który będzie nakładany na skosy. Tak skręcone korpusy jeszcze raz układam na podłodze plecami. przykręcam fronty, następnie odznaczam linię cięcia za pomocą listwy, przycinam oklejam, montuję i jest git? Słyszałem że wyższy róg górnego frontu trzeba pod skosem uciąć inaczej nie da się otworzyć drzwi, może są zawiasy dzięki którym nie trzeba wykonywać takiego zabiegu? O ile opuścić fronty od górnej listwy?
Może ktoś ma lepszy sposób niż mój pomysł?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group