TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2018, 09:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Tak. A można ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2018, 21:04 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
Nie wiem nie probowalem tylko nie kumam po coto zmieniac i do czego to sie stosuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2018, 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Marku dobrze, że jesteś. Adam teraz zobaczy, że w sumie to nie byłem takim dociekliwym klientem rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2018, 22:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
"Dociekliwym"... jesteś bardzo wyrozumiały :D
Tak czy inaczej uważam że jeden agregat po Y może ogarnąć wiercenia 5 oraz 8 i to może być przydatne.
Niestety nie mam czasu by do tego siąść i szukać nie mówiąc o tym że masa rzeczy jest dla mnie jeszcze zwyczajnie nie jasna i wydaje mi się że czegoś niema a to jest tylko nieco inaczej to się robi :)
Natomiast jest też kilka rzeczy których mi brakuje i pewnie będę o nie postulował ale to pewnie w miejscu dobrego przewidziany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 20:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Panowie pytanie :) (znowu)
Co robicie by nie mylić elementów szafek? Ja metkuje ale dziś to tak zrobiłem że trzy szafki miałem oznaczone tak samo :) czy można coś zrobić by dodawane szafki automatycznie dostawały liczbę kolejna do nazwy np dla szafek dolnych literka D i liczba kolejna? A dla górnych G i liczba. Wiem że nazwy elementów szafki można budować z zmiennych ale samych szafek to już nie wiem jak...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 21:47 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Kod szafki możesz mieć na parametrach nie nazwę. I na etykiety wysyłać kod zamiast nazwy. W piatunio wrzucę fajny update dla tych z TPA. Czekam na klucz bo muszę film nakręcić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 21:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Marek nie wiem czy to Ci coś da bo ja czytając ten temat już dawno się pogubiłem i uznaję, że PRO100 jest dużo lepsze bo prostsze. Wracając jednak do oznaczania to dolne szafki oznaczaj kolejnymi literami alfabetu (A, B, C, …), a górne liczbami (1, 2, 3, …)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 22:30 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
Marku wolniej albo oprzerniej bo ciezko cie zrozumiec
Kiedy mylisz elementy przy rozkroju czy przy nawiercaniu?
Jak przy nawiercaniu to mozna kazda szafke zapisac w oddzielnym katalogu i dodac funkcje by kazdy element mial inna niepowtarzalna nazwe programu
Korzystasz z czytnika kodow?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 22:31 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen a ja jak czytam temat Pro100, zwłaszcza ostatnie wpisy to poza wizualizacja pro100 się do produkcji nie nadaje. Świetnie ze robią CNC, będzie się Corpus lepiej sprzedawał.

Apropo wyjaśnienia zawiłości Marka. 80% wiertarek cnc na rynku ma tylko 1 głowice do nawiertow horyzontalnych w Osi Y. Wiec masz jedno wiertło w Y jedno od góry Y+ i jedno na dole Y-. Polska stoi konfirmatem i kołkiem wiec potrzebujesz 5 i 8 obok siebie. No i w osi Y ni jak nie możesz tego mieć. Dodatkowo w Y- najczęściej w wiertarkach masz jeszcze łapki i zupełnie ograniczone pole manewru jeżeli chodzi o nawierty.

Wiec Marek chciał pozbyć się ograniczeń maszyny i w Y+ zapakować np. 5mm a w Y- 8mm , i tak pisać programy żeby rozdzielać nawierty i tworzyć odpowiednio programy. Obracanie programu w maszynie w wielu przypadkach to koszmar, w wielu się nie da tego zrobić wcale. Natomiast to i tak nie jest takie proste bo w krawędzi masz 2 nawierty obok siebie. Mając 2 wiertła na przeciwległych biegunach ,najpierw musisz nawiercic jedna krawędź, usuwając te gdzie nie masz wiertła , potem zrobić mirror lub obrót formatki i nawiercic ta sama krawędź z drugiej strony, tak przeliczając żeby potem nawierty się zgodziły po grubości i po długości. A jak do tego masz jeszcze nawierty pionowe po 2 stronach to już kaplica totalna.

Rozumiem Marka ze chciałby to obejść jakość i wykorzystać maszynę w 100% , której nie może bo jakiś ktos planując wrzeciono nie dał 2 glowiczek więcej.

Nawet stając na uszach tego problemu nie obejdzie obecnie w żadnym sofcie i maszynie. Musi poczekać do Corpus 5 , bo była burza mózgów i wiemy już jak to zrobić z automatu( robiąc pierdylion obliczeń i obrotów, rozdzielając otwory i generując 2 programy).

Wiec masz racje Pro100 do ruszania myszka jest idealne.

Przemo1803 będzie laser w horyzontalnych rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 22:37 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
Czy mamy rozumiec ze to obietnica a zarazem nakaz kupna skarbonki i sumiennego jej zapelniania na aktualizacje do corpus 5 ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 23:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Spokojnie... Londowaliśmy na księżycu dawno temu a programu nie da się rozbudować :D

Co do tego obracania to ja to wiedziałbym dość prosto...
1) Jeśli pojawia się błąd jeśli spowodowany brakiem narzędzia to...
2) obrót formatki i ponowny test.
3) jeśli teraz jest inny błąd to:(taki którego nie było wcześniej)
4) zapis dwóch programów
Taki schemat działania...

Cytuj:
pro100 się do produkcji nie nadaje. Świetnie ze robią CNC, będzie się Corpus lepiej sprzedawał.


Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku :P

Cytuj:
Jak przy nawiercaniu to mozna kazda szafke zapisac w oddzielnym katalogu i dodac funkcje by kazdy element mial inna niepowtarzalna nazwe programu
Korzystasz z czytnika kodow?


Tak korzystam z kodów kreskowych i pliki szybko znajduje. Tylko dziś gdy miałem kilka szafek o tej samej nazwie, to spory problem był to kompletowac po otworach i stąd pomysł by dawać szafce zawsze inne oznaczenie wykorzystując do tego np numerację która teraz pojawia się gdy dodaje szafkę. Taki nr na metkę, na spis elementów oraz na wydruk z raportu z rysunkami.


Ostatnio zmieniony 04 wrz 2018, 23:14 przez MarekMitonski, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 23:12 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Laser będzie w piatunio. Czekam na klucz do TPA bo ja już mam i chodzi super


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 04 wrz 2018, 23:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Pomiaru formatek jeszcze nie używałem ale muszę to sprawdzić. Tylko trochę to trwa a pewnie nie uda się tego zrobić wybiórczo...
Jak już rozgrzebane to TPA to może uda się też coś poprawić z obracaniem formatek dłuższą krawędzią zawsze po X... :) ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 05 wrz 2018, 06:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Takich szafek poniżej 250 mm, to się robi 1 na 50. Do tego to 2,3 elementy. Nie wiem, czy to warte zachodu. Tym bardziej, że w boku jest nawiert 7mm i już łatwo nawiercić ręcznie. Wydaje mi się, że kombinacja z przewracaniem jest trudniejsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 05 wrz 2018, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Ale mi nie obracał elementów 1800x120mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 05 wrz 2018, 20:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak obrócisz raz, to zapamięta. Chociaż przydałaby się możliwość wpisania wartości różnicy R=dy-dx dla dy>dx, dla której obraca z automatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 05 wrz 2018, 21:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
To że pamięta to świetna sprawa.

Jesli z automatu by obracał to wtedy guzik obrotu o 180* by mi wystarczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 05 wrz 2018, 23:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Lignumsoft módl się o jedno i tego życzę Ecru. Oby nikt nie mógł spiracić tego ich dodatku do CNC. Bo wtedy Ty zbankrutujesz. Stracisz wielu potencjalnych klientów. Będzie "wielu" takich, którzy uznają, że już tyle wydali na maszynę to program do jej obsługi powinni dostać "za darmo", bo sama maszyna i tak ich już dużo kosztowała. Nawet nie pofatygują się do Ciebie aby sprawdzić w czym jest ten Corpus lepszy od PRO100 (jeśli tak będzie).

Co do zastosowania PRO100 w produkcji. To uwierz mi, że w zupełności się on do tego nadaje. Powiesz tu pewnie, że Corpus potrafi dużo więcej niż PRO100 bo PRO100 potrafi liczyć tylko elementy i zrobić jakąś tam wycenę. A Corpus robi dużo więcej. Potrafi wyliczyć gdzie jakie otwory wywiercić pod półki, zawiasy itp. itd. Zrobi rysunek techniczny każdej szafki z rozpiską itd. Tylko, że Corpus sam sobie tego nie dodał do programu. Ktoś to wymyślił i tam "wsadził".

A są też tacy stolarze, którym do szczęścia to nie jest potrzebne. Nie potrzebują szczegółowych rozpisek każdego mebla jaki robią. Im wystarczy prosty spis elementów i rysunek w "Perspektywie" tego co mają zrobić. Tylko aby to mieć trzeba wcześniej zrobić sobie taką bazę z której będą pobierane te dane. A jak masz bazę to wiesz co masz kupić (nawet bardzo szczegółowo z dokładnością do zwykłego wkręta). Oraz rzecz najważniejsza, wysokość kwoty jaką mają za to zainkasować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 06:04 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jak Pro100 zrobi dobrą obsługę cnc to Marek oleje Corpusa bo po co ma z salonowych projektów, robić nowe dla corpusa jak by wtedy wystarczyło kopiuj-wklej.
Nie wszyscy wiedzą, ale Ci co żyją Pro100 v4/v5 to jest inna bajka niż v6 które ma bardzo duży skok jeśli chodzi o szybkość tworzenia projektów i przerzucenia ich na warsztat.
A jak kogoś coś trapi jeszcze w Pro100 to są już mniej więcej wstępne rozwiązania o których nic więcej nie napiszę bo obiecałem Ecru :D Poza tym źle zrobiłem że napisałem że coś wiem :D (proszę nie pisać wiadomości prywatnych bo i tak nic nie powiem) ale napisałem to bo mnie zdenerwowała zła wypowiedź na temat Pro100, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 06:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ja też kibicuję. Pewnie Pro100 za dwa lata będzie, jak topsolid. Ogólnie im większa konkurencja tym lepiej. Corpus szybciej będzie się rozwijał.

Kiedyś, jak nie było KDMax, to ci z ecru byli na wakacjach, a teraz coś się dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 06:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
3 lata temu jak jeszcze nie istniałem to Tychy tez były na wakacjach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 06:40 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen jak pozwolą sobie spiracić CNC (to masz w jednym rację) będzie masa firm którzy będą korzystać z nielegalnego softu. O to że "Zbankrutuję się nie martw" gdyby tak było jak piszesz to TopSolid , Imos i inne też już by zbankrutowali a tak nie jest. Rynek meblarski jest bardzo duży i każdy wybiera według własnych potrzeb, produkcji itd. Więc będą tacy co będą działalai na piratach ( i tych powinno się piętnować - Sorry , złodziejstwo to złodziejstwo) , tych co kupią oryginał i też będą zadowoleni - bo może na ich potrzeby starcza, będą ci co kupią Corpusa, i będą ci co kupią TopSolida, Imos, i jeszcze inny soft, i na końcu będą ci co nie kupią niczego i będą programować maszynę ręcznie.

Omen odniosłem sie w swoim wątku do pro100 bo widzę jak danio opisywał co tam trzeba robić żeby mm nie uciekały i inne takie. Więc myślę że ktoś kto używa pro100 do produkcji i musi wszystko kontrolować 100 razy nie jest effektywne sorry ( zresztą ja sam używałem Pro100 wiele lat ). Co do bazy widzisz nie znasz programu - nikt sobie niczego nie wymyślił. Dosłownie wszystko co chcesz możesz sobie dodać sam. W Chorwacji np. kupujesz program bez jakiejkolwiek biblioteki nie masz niczego, i wszsytko jest tworzone przez klientów. W Polsce jak bym powiedził że sprzedaję bez biblioteki to każdy by mnie wyśmiał i programu nie kupił. Więc biblioteka jest stworzona tak aby 90% klientów mogła działać od razu.

Danio nie będę dyskutował co to jest Dobra obługa CNC, bo nie wiesz o czym piszesz, nie masz bladego pojęcia o postprocesorach, o ograniczeniach maszyn, o problemach z dokumentacją do postprocesorów, o problemach praktycznie za każdym razem inną konfiguracją maszyn ( gdzie niby to samo a jednak inne). Jedną rzeczą jest dodanie obsługi nawiertów w samym programie, zupełnie inną rzeczą jest generowanie programów już do maszyny - uwzględając wiele elementów. Myślę że nie ma się też co wypowiadać co zrobi Marek bo ani ja ani ty tego nie wiesz.
Danio tak jak pisałem wcześniej Ecru powinno cię zatrudnić albo płacić za reklamę. rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 06:49 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Kup se Pro100 v6 to zmienisz zdanie o Pro100 i zaczniesz Pro100 sprzedawać. Polski program a nie chorwacki ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 06:55 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio poważnie rzuć w cholerę produkcję mebli - zacznij sprzedawać Pro100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 07:00 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Nie mogę bo by Tychy znowu na wakacje pojechały :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 09:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Dobra jak już skończyliście to ja zadam pytanie.
(Ja też kibicuje Pro100 a że teraz mamy dwie kopie programu i Corpusa to inna bajka, To są inne programy inna koncepcja inne rozwiązania. Czy Corpus ma rozwiązania które są lepsze w Pro100? Jasne że tak ale też i odwrotnie i tych i tych też bym mógł sporo wymienić...)

Czy to co zaznaczyłem na JPG mogę dodać do rozpiski elementów? np przypisać tą wartość do kodu? jeśli tak to jaka to wartość w edytorze.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 10:42 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
nie tych numerków nie przypiszesz, bo one się dynamicznie zmieniają ( jak usuniesz element, czy ukryjesz itd). Więc ich użyć nie możesz w edytorze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 10:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
A one czasami są a czasami niema... Jak mogę wpłynąć na to by zawsze były?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 15:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Inaczej się to wyświetla w szafkach dolnych, inaczej w słupkach, a inaczej w wiszących. Z tego co pamiętam. Tak, żeby się nie zlewało.
Jest kilka takich pierdół, które mogliby dodać/usprawnić w Corpus 5.

Teraz te makra i okucia zostały ładnie poukładane. Podobnie można byłoby zrobić z niektórymi funkcjami programu, które służą do projektowania i późniejszego eksportu. Trochę czasu i eksport całego projektu mógłby pójść po naciśnięciu jednego guzika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 06 wrz 2018, 18:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2016, 23:04
Posty: 103
Lokalizacja: Śląsk
Musisz sobie to ustawic w ustawieniach tam jest tabela dla rodzajów szafek i sobie to pozmieniać

_________________
Trza z pracą wykiwać a nie by z nami ona kiwała


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group