TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 10 sie 2017, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
:wall:

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 sie 2017, 05:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio, za swoją piękną wizkę tyle nie bierzesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 sie 2017, 09:28 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
to ja za 90 zl hehe małe targowanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 sie 2017, 10:30 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Koniu niedawno narzekałeś że ubijają z ceny.
100zł i ani grosza mniej. Ucz się.

PBstol ja tam dobrze wiem co robię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 sie 2017, 19:45 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Chochej pisze:
Głosowałem za darmo


Dzięki za głos
PBStool - także dzięki za głos
i każdemu kto zagłosował za Corpus

Danio pisze:
100zł i ani grosza mniej. Ucz się.


Danio tak tanio - to ty nie znasz stawek w IT.

A poważnie aby zakończyć oftopową dyskusję. Nikomu w tego typu konkursach nie płaciłem , nie płacę i nie zapłacę. Ja lubię być fair play.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 16 sie 2017, 18:56 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Corpus kupiony! Teraz trzeba znaleźć czas na szkolenie... :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 16 sie 2017, 19:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mali

Skoro kupiłeś Corpusa, a masz rozeznanie u konkurencji, to napisz co Cię skusiło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 16 sie 2017, 19:59 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
- Przejrzystość programu (na pierwszy rzut oka oczywiście),
- łatwy kontakt z dystrybutorem,
- forum, a dokładnie fakt rosnącej popularności, wiec wsparcie tzw. społecznościowe,
- oczywiście cena,

Tak jak wspominałem, nie lubię rozmów z Panami w garniturach, w przeszklonych biurach gdzie sekretarka podaje kawę.. Taki już jestem :) wole kontakty na stopie koleżeńskiej :)

W najgorszym wypadku klucz wyląduje na giełdzie..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 16 sie 2017, 20:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Myslę, że nie wyląduje:) Teraz trzeba trochę samozaparcia i czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 18 sie 2017, 09:09 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Paczucha dotarła :) aż korci żeby rzucić wszystko i usiąść do kompa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 15:47 
Offline

Rejestracja: 11 maja 2015, 17:30
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Zawód: Stolarz
Czyli wychodzi na to, że niby rosnąca popularność programu a tu na forum raptem dwie osoby go posiadają ? W dodatku w porównaniu z Topsolid Wood i Solidworks Swood wypada lepiej? Tylko dlaczego jak operator otrzymuje jakiś (DWG,DXF) zawsze pochodzenia z tych programów? W dodatku Alphacam czy Woodwop zawsze bez problemu to otwiera na CNC.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 16:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak ktoś robi same nawierty i nie ma cnc 5 osi, to po co mu topsolid wood?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 16:28 
Offline

Rejestracja: 11 maja 2015, 17:30
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Zawód: Stolarz
Do samych nawiertów to wystarczy napisać moduł i zmieniać tylko wymiar elementu, w standardowym sofcie chyba każdego centrum to ma, Coś jak biblioteka, na początku opisujesz co chcesz a potem korzystasz. I za darmo :) a dodatkowo uzupełnić można darmowymi programami producentów. A można wiedzieć katalogową cenę tego całego programiku ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 16:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak masz produkcję cały czas to samo, to nawet nie musisz pisać modułów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 17:05 
Offline

Rejestracja: 11 maja 2015, 17:30
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Zawód: Stolarz
no ale mowa o tym programie.... raz mówisz ze ktoś ma 3 osie i nie potrzebuje rozbudowanego program do nawiertów... teraz że do produkcji... ja pisze programy w Alphacam i mam moduł nawet w Woodwop. Mam napisane moduły np. na front w sekundę zmieniasz wymiar np. z 600 na 1600 i masz automatycznie wiercenie z dwóch puszek na cztery. Pytam bo chciałbym się dowiedzieć co wprowadza w zachwyt dwie osoby na pięć stron tego tematu? Mowa o obróbce korpusów itp. gdzie do małego zakładu wystarczy standardowy soft.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 18:33 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Lunczenzo pisze:
Czyli wychodzi na to, że niby rosnąca popularność programu a tu na forum raptem dwie osoby go posiadają ?


Posiada go trochę więcej możesz mi wierzyć lub nie , nie każdy ma czas udzielać się na forum

Lunczenzo pisze:
W dodatku w porównaniu z Topsolid Wood i Solidworks Swood wypada lepiej?


To zupełnie inna liga programów. I nie można ich porównywać wprost.

Lunczenzo pisze:
Tylko dlaczego jak operator otrzymuje jakiś (DWG,DXF) zawsze pochodzenia z tych programów? W dodatku Alphacam czy Woodwop zawsze bez problemu to otwiera na CNC.


I tu mnie kolego zabiłeś , a po cholerę wogle się bawić DXF , bo DWG to raczej ci maszyny nie obsłużą. Ale od początku jak słyszę że postprocesor jest zrobiony przez DXF to mówię dziękuję. DXF fajnie działa pod warunkiem że mamy idealnie poustawiane wszystkie warstwy, operator potrafi to poustawiać i potrafi też wyłapytać błędy. I jak by nie było w większości programów z DXF jest to tzw. import. A jak to przy imporcie wszystko może się wydarzyć. Corpus też potrafi wypluć DXF na warstwach i mógłbym powiedzieć że mam postprocesor do każdej maszyny CNC, ale tak nie jest. DXF to nie jest właściwa metoda. Najlepsza metoda to generowanie programów które są bezpośrednio czytane przez oprogramowanie maszyny np. dla WoodWop pliki *.mpr. Taki plik się otwiera a nie importuje , operator rozumie strukturę tego co otworzył.

Lunczenzo pisze:
o samych nawiertów to wystarczy napisać moduł i zmieniać tylko wymiar elementu, w standardowym sofcie chyba każdego centrum to ma,


Pytanie kolego czy ty pisałeś kiedyś jakieś parametryczne programy na maszynach ? Pewnie że można tylko kosztuje to masę czasu, 60% operatorów tego nie potrafi bo nikt z tego nie szkoli bo najpierw szkolą jak odpalić maszynę i pisać zwykłe programy, potem jak produkcja rusza to nie ma czasu na pisanie parametryczne. Choć bym nie wiem ile sytuacji przewidział to i tak nie opiszesz wszystkiego bo będziesz miał gąszcz programów w których potem się pogubisz co do czego było.

Dwa nie wiem czy widziałeś te darmowe programy producentów - według mnie coś tam zrobisz i tyle i aż tyle.
ZA DARMO - akurat a policz czas jaki musisz spędzić żeby to oprogramować , dla samych typowych szafek. A zdarzy ci się najprostsza szafka , jeden bok większy od drugiego na szerokości i wysokości i całe twoje pisanie na nic. Programy parametryczne świetnie zdają egzamin przy meblach typowych i symetrycznych i zleceniach seryjnych. Wtedy masz rację. Tu na forum cieżko ci będzie znaleść firmę która produkuje seryjnie.

Cenę katalogową możęsz poznać na mojej stronie pobierając ofertę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 18:57 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Lunczenzo pisze:
na front w sekundę zmieniasz wymiar np. z 600 na 1600 i masz automatycznie wiercenie z dwóch puszek na cztery. Pytam bo chciałbym się dowiedzieć co wprowadza w zachwyt dwie osoby na pięć stron tego tematu? Mowa o obróbce korpusów itp. gdzie do małego zakładu wystarczy standardowy soft.


Kolego akurat to tutaj strzeliłeś. Front to jest najprostsza rzecz do zrobienia. Ale jak mówimy o korpusach , które mogą być maści wszelkiej, niesymetryczne, raz boki widoczne raz nie, raz listy , raz wieńce pełne, jeszcze różne systemy szuflad , raz metabox, raz tandem, raz chińszczyzna, raz cholera wie co ci przyjdzie do głowy. I operator musi sam w głowie sobie ułożyć te nawierty to zaczyna być cienko. Z doświadczenia kończy się tak że operator siedzi cały dzień nad kilkoma szafkami i pisze pisze ALBO idzie na łatwiznę i robi tylko główne otwory , a te pod prowadniki, szulady , stopki , aventosy i inne - po prostu olewa i każe wiercić ręzcznie. I tu właśnie przychodzi z pomocą Corpus. Nie musisz mieć wyobraźni 3D ( a o taki ludzi coraz ciężej) żeby sobie wszystko poskładać i dostać komplet nawiertów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 19:17 
Offline

Rejestracja: 11 maja 2015, 17:30
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Zawód: Stolarz
Tak to racja, często jak dostajemy od kogoś DXF to zdarzają się dziwne sytuacje... nawet na frezowaniu kieszeni. A co do pisania modułów to też racja... na szkoleniu z Homag bardziej podstawy a jak coś więcej to dopłata, czasami oni sami nie bardzo wiedzą od razu... Dlatego niestety wszystko trzeba samemu w domu na spokojnie dochodzić, często metoda prób i błędów,(jak ktoś jest "zapaleńcem"). W płycie ok ale w drewnie 5 osi to bardzo wciągająca zabawa. :D Gcodu nie znam bo za młody jestem. Front podany przykładowo... opisać można co się chce...
Pytam o ten program bo na forum głównie Pro100 i chciałem poznać różnice. na cnc info nie znalazłem informacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Projekty robisz ołówkiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 20:01 
Offline

Rejestracja: 11 maja 2015, 17:30
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Zawód: Stolarz
ja nie robię projektu... PBstol z całym szacunkiem jestem tylko operatorem i programistą(samouk) jako stolarz. Projekty z ołówka to są w archicad +Artlantis :):) od tego są projektantki, które siedzą na górze. Pytam tylko o ten program, aby uzyskać informacje .... o co taka nagonka ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jaka nagonka? Masz dobrze napisane moduły i jest ok. Nie potrzebujesz programów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 20:41 
Offline

Rejestracja: 11 maja 2015, 17:30
Posty: 15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Zawód: Stolarz
PBstol pisze:
Mali pisze:
Być może jak już kupimy to się pokuszę o takie coś :)


W akcji widziałem tylko Corpusa. Kupiłem bez rozpoznania konkurencji.
Jednak chętnie bym poczytał i zobaczył różnicę. Można też podyskutować, co się da, a co się nie da.
Byłoby to z korzyścią dla nas, bo jak okazałoby się, że Corpus czegoś nie ma, to zaraz Lignumsoft by to machnął :D


Ok lepiej nie będę zadawać pytań...
Na starym forum był swego czasu ktoś z feldera, i jak były jakieś pytania albo porównanie itp. to zaraz ktoś był zły...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 20:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Z feldera, to mam tylko broszurki, które mi przysyłają:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 03 wrz 2017, 21:09 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Kolego czemu myślisz że to jakaś nagonka, zadałeś rzeczowe pytania dostałeś rzeczowe odpowiedzi. Bez naginania faktów i tworzenia rzeczywistości. Zresztą jak sam przyznałeś miałem rację. Jeżeli chodzi o różnicę w programach to tak jak ci napisałem zależy co do czego porównujesz. Pro100 nie porównasz ni jak do Corpusa. Jeden ma pseudo produkcję - drugi ma produkcję. Jak porównójesz to TopSolida oba mają produkcję na bardzo dobrym poziomie, różnica jest głównie w cenie programu oraz szybkości nauki programu. W TopSolidzie da się zrobić teoretycznie więcej i lepiej. Dlateczego teaoretycznie bo trzeba to umieć zrobić :-) TopSolid nie jest programem do którego siadasz i działasz. Z Corpusem możesz to zrobić, PBStool do dziś dnia nie był na szkoleniu i z nim działa produkcyjnie aż miło. Jeżeli będziesz chciał porównywać Corpus do programów pokroju CADdekor, KDMAX , Adeko, i wszystkie inne wizualizacyjne i zależy ci na wizualizcji a nie na produkcji , zapomnij o Coprus wizualizacje u nas są na ostatnim miejscu listy TODO.

Więc pytać możesz o wszystko i nikt się nie pogniewa i nie będzie zły. Tylko zadawaj rzeczowe pytania :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 10 wrz 2017, 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Kilka dni temu rozmawiałem telefonicznie z panem z biura obsługi corpusa i można też umówić się na online spotkanie by zobaczyć co program potrafi.
Sam nie mam jeszcze wiertarki cnc choć na pewno na targach onejże coś.

Jeśli ktoś jest sprytny i lubi to co robi to takie parametryczne programy na pewno mu wystarczą choć czasowo na pewno nie wyjdzie to lepiej.
Jeśli chodzi o wizualizacje która jest na końcu to też słabo bo wychodzi że nawet PRO100 będzie lepszy i dla klienta w PRO100 a potem na warsztat będzie trzeba przerysować ponownie mebel co zajmuje czas no i trzeba mieć dwa programy. (oczywiście nie poruszam tu problemu czy projektant ogarnia same konstrukcje szafek)

Tak czy inaczej program wydaje się być ciekawy i pewnie przygarnę kiedyś kopie. :)

Czy można w nim zaprojektować np szafę w skosy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 15:01 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
MarekMitonski pisze:
Jeśli chodzi o wizualizacje która jest na końcu to też słabo bo wychodzi że nawet PRO100 będzie lepszy i dla klienta w PRO100


aż tak zła to ona nie jest w Corpusie :-) Pytanie ile czasu ktoś się się pobawić aby było WOW. Dwa to też jeszcze kwesia niedalekiej przyszłości - jak odpalimy Octan Render to temat wizualizacji w Corpusie zamnkniemy raz na zawsze.

MarekMitonski pisze:
Tak czy inaczej program wydaje się być ciekawy i pewnie przygarnę kiedyś kopie.


i bardzo fajnie.

MarekMitonski pisze:
Czy można w nim zaprojektować np szafę w skosy?


Da się :-) ale wymaga trochę pracy i nauki. W Corpus 5 będzie mega łatwo ( ale na niego jeszcze długoo.... poczekamy)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
MarekMitonski pisze:
Czy można w nim zaprojektować np szafę w skosy?


1. Po co Ci robić takie szafy?:)
2. Możesz wieniec górny obrócić o jakiś kąt, tak jak w pro100. Boki zrobić różnej wysokości.
3. Nie wyznaczysz kąta pod jakim ma się schodzić wieniec z bokiem. Tak, jak możesz to zrobić w cadzie.
4. Czyli takie boki/wieńce robi się z delikatnym zapasem. Później się docina np wg szablonu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 18:28 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
W Top solidzie się da. Ale prawda jest okrutna i poznałem ją już dawno. Dwa programy niestety muszą być. Lignumsoft pomimo szacunku do Corpusa nie wprowadzaj ludzi w błąd programy do wizek to jeszcze akcesoria dodatki itd. Coś co misie czytaj projektanci lubią najbardziej a te programy mają tego zero. Z Corpusem w tym segmencie nie powalczysz. Tak wiem Top solidem też. :)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Robota w dwóch programach to strata czasu:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 19:34 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Pewnie tak ale nie znasz żadnego architekta który pracuje w Corpusie ani w Top Solidzie. Ja też nie znam.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group