TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 sty 2017, 18:23 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBSTol :-) celuje w wersję PRO :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 18:25 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Aha, bo on ma cnc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 18:29 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
3/4 moich klientów ma PRO ( z obsługą CNC - bo tu na rynku jest dramat ). A 1/4 to wersje STD które wcześniej czy później zamieniają się w PRO :-). Chcesz dowiedzieć się jak działa Corpus zapytaj Marcino z forum. Niedługo pewnie będzie też 3 kolejnych forumowiczów z Corpusem. A pewnie są tu też tacy o których nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 19:51 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Lignumsoft nie zmienię nazwy tematu bo to temat o Top Solid Wood który posiadam od grudnia zeszłego roku. Muszę przyznać niezła zabawka :)
Muszę też przyznać Ci rację gdy odpisywałeś Danio dlaczego nikt tu nie opisuje Corpusa. Pewnie z tego samego nikt nie pisze o Top Solid Wood :)
I pewnie dlatego najwięcej będzie się tu pisać o pro sto a najmniej w temacie. Ale mi to już lotto :) chociaż szkoda że nie ma z kim pogadać w temacie.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 20:23 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Gratuluję w takim razie nabytku :-), kawałek porządnego softu, jeszcze jak się opanuje i nauczy wykorzystywać większość możliwości to nie ma prawie ograniczeń. Ale użytkowników tego programu na formach polskich raczej nie uwidzisz , musisz szukać na francuskich skąd on pochodzi. Na naszych będą jeśli już pisali zdesperowani studencji którzy mają pracę na zaliczenie na studiach :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 21:41 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Damy radę :) na razie to trochę zabawy. Corpus za to polecam jako prostszy w obsłudze. Serio po filmikach które mam od wiesz kogo :) z czystym sumieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 14:10 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
To pytaj Torus, może będę w stanie pomóc/podpowiedzieć odnośnie TopSolida po 6 latach użytkowania (chociaż ostatnio cofam się w rozwoju i z nawały pracy nie mam kiedy nawet pobawić się nowościami po aktualizacji)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 19:52 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Ja bardzo chętnie :) Możesz napisać co obsługuje u Ciebie Top solid ? Jakie maszyny albo chociaż ile ?Interesuje mnie jaki można uzyskać przerób nietypówki na takim programie. Ile osób go obsługuje Ew ile czasu na niego poświęcasz . Próbowałeś do niego zaimportować coś z innych programów ? Jakieś szafki albo wymiary np pomieszczenia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 06:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Takie kombajny programowe używa się przy produkcji usługowej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 07:07 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Piszesz o Cyflexie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 07:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Pisze o programie topsolid i np imos.
Dla mnie Corpus to już armata, a te powyższe to byłby czołg. Chociaż u mnie rysunki robię ja (pro100) i mój tato dla siebie (ręcznie). Jakbym miał robić wszystko sam, to ręcznie, czy też w pro100 za dużo czasu by schodziło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 08:27 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Z imosem jak jest nie wiem Z Top solidem na razie Ci nie odpowiem , to potrwa. Corpus nie ma możliwości żadnego importu z Cad kuchni i nie współpracuje z żadnym systemem do mierzenia pomieszczeń.Top solid część tych możliwości ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 10:29 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Torus masz rację że nie ma tych funkcjonalności :-) ale gwoli wyjaśnienia wyłączone one zostały celowo jeżeli chodzi o import. Dlaczego to się dowiesz wkrótce jak zrobisz parę importów z Cad Kuchnie do TopSolida :-).

Co do tych urządzeń pomiarowych to powiem tak chętnie usłyszę Twoją opinię jak to działa, wogóle , mierzysz wrzucasz do programu , budują ci się ściany na tej podstawie, potem projektujesz. Chciałbym wiedzieć czy to się sprawdza. Jakiś czas temu robiliśmy duże próby z Leica 3d Disto i Adeko ( bo tam można) i szczerze to była lipa. Natomiast ja nie miałem urządzenia pomiarowego , a jak czegoś nie masz tylko otrzymujesz jakieś pliki to nie jest najlepsza metoda na testy. Więc tu bardzo chętnie się dowiem i myślę że wszyscy jak to rozwiązanie się sprawdza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 13:53 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Są firmy w których to działa, wiem bo widziałem. Natomiast ja jedynie wrzucałem punkty pomiarowe do Cad Kuchni z leica 3D disto bez programu do obróbki punktów nie da rady z tego coś wyciągnąć . Wiem o czym piszesz, program się zwiesza :) Opanowane . Mały kroczek.
Mojej opini o współpracy programu Top solid z leicą 3 d disto długo nie poznasz. Z prostego powodu, nie mam jej . Ale mam pewność że za rok może dwa jak najdzie mnie Święty Mikołaj to nie będę musiał zmieniać programu albo liczyć na czyjąś łaskę bądź nie. Nie muszę czekać jak fani pro sto na poprawki tylko uczyć się korzystać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 14:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Trochę zboczę z tematu, ale będzie nawiązywało:) Jak wygląda organizacja pracy w zakładach, które mają takie oprogramowanie?
Ilu jest pracowników i jakie mają obowiązki? Jeden siedzi na programie CAD/CAM i robi rysunki. Czy coś poza tym? Skoro siedzi i robi je całymi dniami, to ilu ludzi później z tego korzysta na produkcji, a później ilu to montuje? Chodzi mi o kogoś, kto robi usługowo, a nie meble do samodzielnego montażu.

ps.: Już leci do mnie Corpus. W weekend będą pierwsze testy:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 15:12 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBStol nie chcesz tego wiedzieć jak to wygląda w zakładach pracy powyżej 50 - 60 osób. Są 2 opcje , albo jest tak że szczęka opada jak to jest uporządkowane , albo jest tak że "żenadka u Tatka" to jest wow. Czasami to wygląda gorzej niż żałośnie.

P.S. Corpus właśnie wyjechał UPS-em


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 15:49 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Gratulacje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 16:01 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Torus jeszcze pozazdrościsz i też kupisz jupi rotfl devil


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 17:01 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
TORUS pisze:
Ja bardzo chętnie :) Możesz napisać co obsługuje u Ciebie Top solid ? Jakie maszyny albo chociaż ile ?Interesuje mnie jaki można uzyskać przerób nietypówki na takim programie. Ile osób go obsługuje Ew ile czasu na niego poświęcasz . Próbowałeś do niego zaimportować coś z innych programów ? Jakieś szafki albo wymiary np pomieszczenia

Chwilowo jeszcze nic nie obsługuje... niestety budowa nowej hali się przeciągnęła a nowych maszyn nie wstawialiśmy na starą bo za dużo pierdzielenia by z tym było. A do 1 cnc nie ściągałem gości od Topsolida bo nie miałem zbytnio czasu na koniec roku i dlatego że programy na 1 cnc to nie jest dla mnie jakaś tragedia. Docelowo ma obskoczyć programy na 3 cnc. Dwa nowe Biesse i starego Holzherr'a.
W chwili obecnej od dwóch lat jestem sam i tylko ja go obsługuję, ale niedługo będę miał jeszcze pomocnika na drugie stanowisko. Co do ilości jakie jestem w stanie przerobić to średnio z 5 mebli dziennie - pełna dokumentacja rysunkowa, rozpiska elementów z TS i programy cnc pisane z palca. W porywach jak są jakieś meble powtarzalne to więcej mebli można walnąć. (kuchni nie wliczam bo to w ogule mogę na trzaskać -z tym że kuchnie robię bez programów cnc bo operator ma szablony zapisane).
Z programów z których importowałem to Autocad, Inventor, 3DS i pliki .step bodajże (no i jpb bmp oczywiście można wstawiać i modyfikować). Mało jest to pomocne gdyż najczęściej nie można ich modyfikować w sposób w jaki by się chciało.

PBstol twoje pytanie to temat rzeka i nie da się tego tak po prostu opisać. Pracowałem w firmie w której pracowało 250 osób jak i w obecnej w której pracuje 80. Specyfika całkiem inna ale to też ze względu że tam była stała produkcja własnych kolekcji (jak się zatrudniłem to byłem 10 osobą w dziale technologicznym) a teraz firma głównie usługowa +10 procent własnych wyrobów i jestem sam w dziale, zajmuję się dokumentacja rysunkową, programami cnc, zamówieniami materiałów, zlecaniem zamówień materiałów dwóm podległym pracownikom i czasem jeszcze dochodzą wyjazdy na ustalenia, pomiary. Czasem jest produkcja typowo jednostkowa a czasem się trafiają zlecenia że któregoś mebla idzie kilkanaście sztuk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 17:45 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
"kuchnie robię bez programów cnc bo operator ma szablony zapisane"
Ale chodzi o samo wiercenie i jakieś frezowanie, ale rozpiska pod cięcie wychodzi od Ciebie ?
Z auto cada importowałeś nic Ci się nie zacinało ? Ja zaimportowałem szafkę z cad kuchni to boki się pokazały na 15 mm.
Z tym importem to bardziej mi chodzi o zwymiarowane pomieszczenie.Którego nie chce mi się rysować jeszcze raz.

lignumsoft pisze:
Torus jeszcze pozazdrościsz i też kupisz

Lignumsoft mam dobre zdanie o Twoim programie, nie musisz mi go zachwalać ,w sam raz dla PBstola.
Jak zacznie Ci wypisywać co mu się nie podoba to oddasz mi go za darmo, będę miał dwa :)
Cieszę się że udało mi się Go namówić na inny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
TORUS pisze:
"Jak zacznie Ci wypisywać co mu się nie podoba to oddasz mi go za darmo, będę miał dwa :)


Haha. No widzisz. Nie bał się sprzedać nawet dla mnie...To już jest znak na duży plus. Prężna firma zaspokoi oczekiwania nawet szczegółowego klienta.
Wiem do czego się odnosisz, jednak zapominasz o tym, że pisałem też o możliwościach swojej wiertarki cnc wraz z pięknymi frezowaniami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 18:32 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
HaHaHa, czego mam się bać właśnie ja lubię takich klientów którzy chcą czegoś więcej, we wszystkich materiałach piszę że Corpusa tworzą nie programiści a producenci , wiem że ciężko w to uwierzyć ale tak jest. Najlepsze i bajbardziej fajowe pomysły są od użytkowników. To nie jest tak że siądzie sobie programisa i coś napisza, bo potem to coś tak działa. Tu producent mówi to by się przydało, potem ja główkuję czy to ma sens i jak to zrobić , potem programista kombinuje jak to zgrać fajnie i łatwo w programie i jest. Nie chwaląc się 70% zmian przez ostanie 2 lata w Corpusie to moja robota i moich klientów. Obecnie mamy kalendarz zmian wypełniony do 2021 roku. Niektóre rzeczy są łatwe do zrobienia , niektóre trudne na które trzeba trochę poczekać - ale nie jest tak że są olane. Dam fajny przykłąd mam firmę która 3 lata temu kupiła IMOSA - na rozwiązanie problemu pod ich potrzeby - głupie i proste frezowanie czekali 1,5 roku. Gdzie w miedzy czasie zmieniła się wersja IMOSA i musieli zapłacić za aktualizację i napisanie ekstra funkcji. Dobrze że nie mogę zdradzić ile ich to kosztowało. Teraz we wrześniu na Dremie poznają Corpusa. W Listopadzie wypożyczają , jest ten sam problem co w IMOSIE , na rozwiązanie czekają 3 dni :-) , zaraz kończą testy i na 99% , IMOS idzie w odstawkę do codzienniej pracy. Zostanie tylko do ciężkiego kalibru. Więc 1,5 roku do 3 dni - jak dla mnie przepaść. Ale tak już jest Corpus jest mniejszym programem, nie sprzedawanym przez korparację i daje dużą elastyczność. W korporacji musi to przejść przez pierdylion działów najpierw żeby coś było zrealizowane.

Więc śpię spokojnie PBStol będzie zadowolony w 85-90% , 10-15% zawsze zostaje że mogło by być lepiej. ( jeszcze potrzebuję 2 -3 lata i pozamiatam rynek ) :-) Wiem jestem bezczelny :- ale co zrobić :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 18:44 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Czytam co piszesz i wyciągam wnioski. Co raz bardziej mnie przekonujesz że dobrze wybrałem. Po co mi program który do 2021 nie będzie miał tego co ja chcę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 18:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
TORUS pisze:
Po co mi program który do 2021 nie będzie miał tego co ja chcę :)

Obyś do 2021 nauczył się tego co on ma:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 19:24 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBStol genialnie to ujołeś :-)

Nawet ja znam Corpusa w 70% i jestem kozak, a potafi mnie jeszcze wieloma rzeczami zaskoczyć. Kończę właśnie duży projekt dla firmy ASTIN z drzwiami przesuwnymi i mysłałem że wiele rzeczy będzie niemożliwych okazało się że wszystko jest możliwe i praktycznie każdy rodzaj szafy na ich systemach jestem w stanie zbudować w mniej niż 15 min ( i nie mówię tu tylko o wizce , tylko kompletnie produkcyjnym modelu :-)

No i w takim razie posłuchajmy :-) co chcesz żeby miał ? albo czego nie odnalazłeś ? Rękawica rzucona :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 19:59 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Torus tak z ciekawości czy Topsolid ma możliwość publikacji projektu do internetu ? Bo nikt mi nie chce powiedzieć :-(

Coś takiego jak to https://lignumsoft.pl/FG/nastrone1/corpuskuchnia.html
Chwilkę się to ładuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 20:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 18:56
Posty: 149
lignumsoft pisze:
Nie chwaląc się 70% zmian przez ostanie 2 lata w Corpusie to moja robota i moich klientów.


lignumsoft pisze:
Nawet ja znam Corpusa w 70% i jestem kozak


Czyli znasz tylko to co sam zrobiłeś? to jednak nie taki prosty to program :crazy:

No w pro-100 czajnik się sam nie podnosi :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 20:35 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Błażej to co potrzebne zwykłemu producentowi to znam wszystko :-) z % to akurat zbieżność. Ale są takie możliwości w tym programie o których nawet ja nie wiem bo są to już mega wymagania, i bardzo często jak się pytam producenta jak to można by ugryść temat , to pada "no prosto tak i tak" i zbieram szczękę z podłogi. Czasami to jest tak jak z samochodami stoi na światłach jakiś focus , i nagle ci odchodzi jak ferrari. Pozory mylą wielu jeżeli chodzi o ten program, prosty, przyjazny - a opcji ma od groma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 22:23 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
PBstol kto Ci powiedział że mam zamiar się nauczyć całego programu ? Ty przeczytałeś cały internet ?Lignumsoft pytasz co chcę żeby miał Corpus ? Nic bo ja go nie chcę wcale . Przed zakupem zadałem Ci parę pytań na te na których mi zależało odpowiedziałeś nie. Więc teraz nie rzucaj mi rękawiczek pod nogi Przegrałeś kupiłem inny program koniec. Na dodatek jak Pbstolowi pokazałem klucz do programu pisząc że to Corpus to szybko przyleciał do Ciebie :) Cóż jeden w życiu kieruje się gulem drugi rozsądkiem :) Na tą chwilę mam program o którym nie możecie zbyt dużo napisać :) PBstol ma program z którego jest zadowolony a Lignumsoft sprzedał program i ma darmową reklamę bo PBstol z zawiści nic złego o nim nie napisze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 23:29 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Oj Torus torus , trochę się z tobą droczyłem :-) a na poważnie nie sądze że ktoś kupuje coś by zrobić mu na złość i zrobić gula :-) , O ile pamiętam to jedyne pytanie jakie powiedziałem nie dotyczyło pomiaru, i importowania z Cad Kuchnii. Napisałeś że czegoś w Corpusie nie znalazłeś a znalazłeś w TopSolid chciałbym wiedzieć co to jest i tyle. Ja też nie prowadzę żadnej gry aby coś przegrać czy wygrać. Wybrałeś inny bardzo dobry program więc jest ok, gdybyś wybrał Pro100 ok wtedy do dramat :-(. Ale tak używaj, produkuj i bądź zadowolony. O topsolidzie mógłby sporo napisać mój pracownik bo miał go kawałek czasu, ale tego nie zrobi bo mu nie pozwolam :-) , ja sam też przerobiłem wiele programów więc jakieś tam pojęcie mam. O ile poznałem PBStola to ok kieruje się bardzo rozsądkiem, i wszystko sprawdzi 100 razy zanim podejmie decyzję i na 100% nie kupił bo kierował się Gulem. A napisze co będzie uważał za stosowne :-), a równie dobrze ( to teraz to żart) Ty nie napiszesz nic złego bo u Pbstola będzie działało a u ciebie TopSolid nie ciągnie :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group