TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 01:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 gru 2016, 11:41 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBstol pisze:
Da się ten program ustawić pod siebie? Chodzi mi np o ilość kołków konfirmatów w formatce.
Dla szafki 30cm 4 szt, dla szafki 60cm 6 szt. Albo ustawić to parametrycznie w zależności, czy bok widoczny, czy nie.


Tak da się Corpus to jedna wielka parametryzacja. Jak chcesz mieś super ekstra po swojemu wszystko, piszesz własne makro i masz tak jak chcesz, możesz użyć już wbudowanych które uwzględniają masę typów połączeń i kombinacji połączeń.

ChanelX jest dla normalnego Xiloga z centrum belokowym. Dla Cyflex ustawiamy przeważnie LONG lub jest jeszcze jedno makro z pamięci nie pamiętam. Ustawiasz sam które chcesz używać w opisie postporcesora do Xiloga Cyflex.

XL2P - o tym nic nie wiem i żaden z klientów tego nie używa. Po co makro do nawiertów.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 10:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Czy jest możliwość wyeksportowania projektu do sketchup (wizualizacja) np w formacie dxf.

Załóżmy, że mam projekt mebla (kuchnia lub coś innego), ale chciałbym do tego projektu dorobić inne elementy i wykonać wizualizację. Projektant przedstawia ją klientowi, dla mnie jest istotny tylko projekt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 14:51 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
niestety bezpośrednio nie. Możemy wysłać projekt to plików *.X3D które obsługuje darmowy Blender. A potem to już do każdego innego programu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 19:20 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Możesz nawet tak ustawić że jak zmienisz głębokość korpusu to zmieni ci się długość prowadnicy. Albo jak poszerzysz górną szafkę to doda się przegroda. Albo jak zrobisz wyższą to będą dwie zawieszki więcej. Ilość wierceń się zmienia wraz ze zmianą długości krawędzi do wiercenia czy też głębokości.Corpus niestety nie pobiera rysunków z pro sto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 19:25 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
TORUS pisze:
Możesz nawet tak ustawić że jak zmienisz głębokość korpusu to zmieni ci się długość prowadnicy.


Tak :-) , jak zmienisz typ szuflady to nowa też się dopasuje :-)

TORUS pisze:
Albo jak poszerzysz górną szafkę to doda się przegroda.


Tak, ale trzeba wczesniej zbudować szafkę do biblioteki z przegrodą ukrytą ( która w zależności od pewnych warunków się pokaże lub nie)

TORUS pisze:
Albo jak zrobisz wyższą to będą dwie zawieszki więcej. Ilość wierceń się zmienia wraz ze zmianą długości krawędzi do wiercenia czy też głębokości.


TAK :-)

Poproszę o trudniejszy zewstaw pytań :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 20:17 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Ja nie zadawałem pytań tylko stwierdzałem fakty. Dotyczą one w zasadzie większości z tych programów.:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 09:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol ty na razie podziękowałeś pro100 ? corpusa masz czy chcesz kupić ? lub coś innego ?
W ogóle z tych innych programów jest coś technicznie podobnego lub lepszego od pro100 ?

Teraz na maila dostałem reklame iron cada i na filmiku średnio to wygląda, no ale filmik to nie to co w realu.
http://ironcad.pl/produkty/ic-woodlab-c ... rmacyjnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 11:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio, corpus nie jest programem dla Ciebie. Bez sensu kupować taki progrqm, jak się nie ma cnc.

Nie pracowałem na innych programach, to nie wiem czy jest coś lepszego od pro100. Jak teraz wprowadzili rozpiski, to po co Ci lepiej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 13:26 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Rozpiska jest i to jest ważne ale moim zdaniem jeszcze trochę brakuje temu programowi by był normalny, a wiele brakuje by był lepszy . I pomyślałem że być możliwe jest na rynku coś o czym nie wiem. Jakoś tak tylko 40% mam nadziei że naprawią jeden głupi błąd w pro100, by nie głupiał przy rozciąganiu zgrupowanych elementów a to mnie denerwuje.
Lepiej jest jak jest lepiej niż gorzej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 17:15 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBstol pisze:
Danio, corpus nie jest programem dla Ciebie.


Pozwolę się nie zgodzić. Jest dla Danio bo to co go wkurza w Pro100 w Corpusie po prostu działa i to działa bardzo dobrze, mam sporo sprzedanych wersji STD promo bez paru modułów ( bez których można normalnie robić 3x więcej niż w Pro100). A wersja promocyjna kosztuje trochę ponad połowę PRO. https://youtu.be/1G9ovyi3p9I

Zaprojektujesz co chcesz, policzysz koszty materiałowe, rozpiszesz na produkcję, zoptymalizujesz, zapiszesz scene realna bez renderingu - w jakosci lepszej niz render w pro100 , a jak uzyjesz zewnetrzych renderów możesz zrobić efekty wow. Więc wszystko co potrzebuje producent bez CNC jest. A jak przyjdzie CNC dopłacasz różnicę i dalej działasz już z CNC :-). Tyle że wersje promocyjne się szybko rozchodzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 18:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
lignumsoft pisze:
zapiszesz scene realna bez renderingu - w jakosci lepszej niz render w pro100 , a jak uzyjesz zewnetrzych renderów możesz zrobić efekty wow.


Czy mogę prosić o takie porównanie?
Corpus scena realna - render pro100
Corpus render zewnętrzny - pro100 kray
Oczywiście nie musi być ta sama kuchnia, aby kolory były podobne. Rendery z pro100 dostarczy Danio :)

W gronie jury zasiądą użytkownicy forum:)

W sumie to ile teraz kosztuje pro100 v6? 3500+1000+1000 krey = 5500 brutto?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 18:29 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Ok też chcę , Danio proszę o projekt tylko bez wodotrysków typu ( firanki, kubki , buteli , itd ) oraz nazwy rali lub materiałów jakie zostały użyte do pomalowania mebli. ( coś ze strandardowej kolekcji , pfleiderer, kronospan, egger, kronopol , lub paletta RAL ). I skoro tak się bawić to jeszcze poproszę rozpiskę z pro100 ( tyle co fakbryka dała ) i ja dam swoją.

PS. Kochani Admini ograniczenie w wielkości plików do 350 kb jest straszne. bo każdy pomnijszony render aby się mieścił w tej przedziałce wygląda jak kupa. Dacie radę to zmienić na limit większy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Lignumsoft jak Ty to ładnie opisujesz. Wiesz dlaczego masz tak mało klientów (może masz ich dużo ale miałbyś ich więcej). Powód jest jeden. Ecru ma swoje ceny widoczne na stronie w internecie. U Ciebie aby zobaczyć cenę należy w pierwszej kolejności napisać wiadomość z pytaniem o ofertę. Co, masz różne ceny na ten sam program dla różnych odbiorców, że taką tajemnicę tworzysz?

Danio powiedz "Adamowi W." niech prześle Ci ofertę na ten program i wersję demo do wypróbowania. Bez jakichkolwiek kosztów z Twojej strony. Co do "Corpusa" to wydaje mi się, że praca podstawowa na nim i na PRO100 jest porównywalna. W "Corpusie" łatwiej możesz wpisywać wymiary (wiedza z filmu) bo masz je cały czas dostępne. Ale w PRO100 z tego powodu, że nie ma tych okienek dookoła to masz większą powierzchnię pracy. Tu jednemu spodoba się to, a innemu wręcz przeciwnie.

Jeśli tak korci Cię zmiana programu to poczytaj sobie jeszcze raz o problemach użytkowników z "KD Max". O tym jak to nie wiadomo jakie biblioteki się zainstalują podczas instalacji programu lub też o kombinacjach aby cofnąć jakąś operację bo twórcy programu zapomnieli dodać takiej opcji. W reklamie wszystko wygląda ładnie. A coś, co za ładnie wygląda na pierwszy rzut oka jest podejrzane.

Sam pamiętam jak kupiłem "Rozkrój" od Ecru, że aby go użyć i zmusić do wykonania rozkroju to w pewnym momencie myślałem już, że komputer wyląduje z czwartego piętra za oknem. Ktoś kto nie jest z nim chociaż troszeczkę zapoznany to może nabawić się wrzodów. Z PRO100 pracowało się od samego początku dużo łatwiej niż z "Rozkrojem". Identycznie jest z "Optimikiem" od lignumsosta. Ale że go nie kupiłem tylko miałem demo to po jakiejś nawet nie wiem czy godzinie program trafił na śmietnik. "Optimik" podobno współpracuje też z PRO100 (robi dla niego rozkroje) ale ja nie potrafiłem go do tego zmusić. Może jestem głupi, że nie potrafiłem tego "dokonać" (teraz "Rozkrój" dla mnie jest już prosty) ale to powinno być dostępne w prosty sposób.

Oczywiście Twórca(y) programów powiedzą Ci, że ich program jest łatwy w obsłudze. Ja też tak mogę powiedzieć o tych arkuszach kalkulacyjnych jakie zrobiłem do ułatwienia sobie pracy, że są proste. Ale osoba postronna "z powodu ich prostoty" może je potraktować w taki sam sposób jak ja potraktowałem "Optimika".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 19:48 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Wow Omen to się rozpisaleś ( i skoro zostałem wywołany do opowiedzi to pozwolę sobie odpisać.

Ale po kolei
1. Nie mam mało klientów ( wręcz przeciwnie) , i tak więcej ich na pewno będę miał. Jeszcze 3-4 miesiące i każdy kto pracuje na Sevroll będzie słyszał i znał Corpusa.
2. Co do oferty nie jest ona tajemnicą i możesz fakt po wypełnieniu ankiety pobrać sobie ofertę i jest ona taka sama dla wszystkich. Zobacz wszystkich innych producentów poważnego oprogramowania że nie podają ceny na stronach. I nie podaję dlatego że coś chcę ukryć ale także chcę wiedzieć kto chce ofertę. Niestety problemem jest to że ludzie patrzą tylko na CENĘ i porównują 1:1. Np. Corpus STD Promocyjny kosztuje 7000 zł netto - Pro100 + dodatki 5500 brutto. Kurna Pro100 jest tańsze kupuję, KDMAx jest tańszy kupuję. A to że potem okazuje się że jest lipa i wyrzucone pieniądze w błoto
3. Demo - Sami dobrze wiemy że spora część forum używa pirackiego oprogramowania Pro100 , dlatego nasze demo jest bardzo mocno okrojone. Po prostu wielu rzeczy nawet nie ma w tej wersji i nie są widoczne ( lista formatek, wymiarowanie, krzywe itd) I teraz gdybym ci dał takie demo - to powiedział być dupa nie program... Dlatego pobierasz ofertę bo chcesz poznać cenę , my dzwonimy czy chcesz zobaczyć prezentację on-line , szanujemy swój i twój czas, oglądasz prezentację, dostajesz demo do zapoznania się zinterfejsem ale widziałeś już pełną wersję na prezentacji. Jeżeli demo ci mało to wypożyczasz za odpłatnością pełną wersję Corpusa na 1 miesiąc lub 3 miesiące czasu, ( w tym dostajesz pełne 8 h szkolenie i wsparcie przez cały okeres testów ) i wiesz dokładnie czy ci działa czy ci nie działa, podoba nie podoba. W sumie na 40 wypożyczeń w zeszłym roku wrócił 1.
4. Co do powierzchni pracy się z tobą nie zgodzę, róznice są spore w Pro100 pracujesz cały czas z indywidualną szafką w projekcie, w Corpus w edytorze to znaczy że skupiasz się tylko na detalach jednego mebla i nieważene że on sobie gdziesz tam stoi , pracuje się wygodniej.
5. Co do cofania operacji - w Corpus działa to pokrętnie i ludziom z Pro100 tego brakuje. Niestety ale tak to działa w Corpusie że ilość zmian jakie można dokonać jest tak duża że nie da się w logiczny sposób zrobić przycisku cofnij. Nie wiem jak jest w KDMAX i nie obchodzi mnie to wcale. To nie jest moja konkurencja :-)
6. W reklamie wygłada ładnie ... Masz rację i dlaego nie wstawiam renderów upiększanych tylko takie jakie wychodzą. Wczoraj dostałem od klienta render wyeksportowany z Corpusa i przerobiony w 3DStudio Max. Szczeka mi opadała. ( niestety nie mogę udostępnić publicznie). Na większości stron rendery są podrasowywane, bo jakoś klienci nie umieją uzyskać taki rezulatów ( patrz Krey i pro100 i dyskusja o nim). Ja nie oszukuje klientów ( i dlatego mam tylko zadowolonych) i mówię jak jest Corpus jest produkcyjny a nie wizualizacyjny ( ale obrazki też wychodzą niezłe)
7. Optimik przykro mi że nie przypadł ci do gustu. Każdy wybiera pod siebie. Widzisz po to klienci aby pobrać demo zostawiają dane że Pan Arek dzwoni do każdego i za darmo robi 2 godziną prezentację/szkolenie. Może nie podałeś prawdziwych danych przy pobieraniu ( 50% tak ludzi pobiera i jest ok). Co do Pro100 i Optimika to działa. Ale w Pro100 musisz zapisać do CSV , i użyć specjalnej funkcji w Optimiku aby zaimportować z PRO100. Nie po prostu importuj. tylko Importuj z Pro100. I wtedy działa. Szkoda że nie zadzwoniłeś i nie zapytałeś. Nie wiem czy zadałes sobie też trud zobaczenia filmów instruktażowych , jeżeli nie to skąd miałeś się dowiedzieć jak optimik działa. W tym orku wyjdzie Optimik 4 który będzie miał jeszcze więcej funkcji i możliwości, co niesie za sobą jeszcze więcej ikon , i tu zawsze jest program programistów zrobić tak aby było dużo funkcji ( bo chcą klienci ) i żeby łatwo się obsługiwało.

8. Ja powiem ci że z Corpusem możesz szybko zacząć pracować i produkować ( po 5h szkolenia wstępnego ludzie radzą sobie nieźle ), ale warunkiem jest też to że pracujesz w programie, uczysz sie dodatkowo z przewodnika z ponad 60 h filmów instruktażowych i używasz ekstra 8h w cenie programu na doszkolenie lub wsparcie doraźne ). Jak nie to choć bym na uszach stawał będziesz niezadowolony. Na naukę potrzeba poświęcić czas i tyle. Mam klientów co na drugi dzień produkowali i mam takich co zajeło im 3-4 miesiące zanim rozkręcili się na dobre. Natomiast to co ma działać szybko i łatwo tak działa, a to co jest trudniejsze jest trudne i trzeba się nauczyć.

9. Ostatnia uwaga. Corpus to jeden z nielicznych programów gdzie jak kupisz i stwierdzisz że nie działa jak chcesz możesz go legalnie sprzedać i tyle. Jedynie musisz powiedzć komu sprzdałeś abyśmy do niego wysłali informacje nie do ciebie. Więc można powiedzieć że nigdy nie stracisz. Raz miałem przypadek że klient kupił , ale potem wolał KDMAx , więc poczekał chwilę i sprzedałem jego klucz innemu klientowi. Później chciał wrócić ale niestety powrotów nie ma


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 20:38 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
może któryś z was się oriętuje czy któryś z w/w programów posiada możliwość tworzenia fotorealistycznych wizualizacji (renderowanie itd)

z efektem przynajmniej http://www.mebleolejnik.nazwa.pl/listin ... rzydlo.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 20:48 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
według mnie żaden , to mi wygląda na 3dstudio max albo coś w tym pokroju. Tekstury są za dobre , położenie cieni itd , To wygląda jak szykowany rendering, jest bardoz plastyczny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 22:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Takie rendery robi grafik.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 22:42 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol rendera zrobie wtedy gdy na forum powstanie dział o pro100. hehe.
Extra reality renderów nie chce akurat te jakie sa z poziomu kraya to jak dla mnie są w sam raz a nawet ciuta za dobre. Dlatego ze wole by meble realne byly ladniejsze od tych z projektu.
Mi zalezy na dobrym wygodnym i szybkim programie przygotowujacym dobry plan produkcyjny. Corpus moze jest git ale to trzeba by sprobowac osobiscie i miec na to czas a z tym to jest najgorzej.
PBstol ma duzo kasy i czasu wiec jako pierwszy wyprubuje corpusa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2017, 22:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jasne, spię na kasie i bokami się wylewa:)
Zapodaj z pro100, to co masz. Z kray i bez.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 19:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Może ktoś inny się skusi wrzucić wizki z pro100 i pro100+kray? Tej samej kuchni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 20:02 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBStol przecież tu nikt nie używa PRO100


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 20:06 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
to co ja wrzuciłem to jest z render od grafika wykonany w 3ds maxie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 20:11 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
SANDER było to widać , że to robił grafik a nie program. Praktycznie każdym silnikem renderującym zrobisz super render. Jest to tylko kwestia kosztów ( porządne tekstury kosztują, czasu i sprzętu, i znajomości oprogramowania i możliwości) . Gdyby się robiło tak z jednego guiczka to graficy byli by bezrobotni, studia kuchenne nie brały klika tysięcy złotych , itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 21:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
lignumsoft pisze:
PBStol przecież tu nikt nie używa PRO100

Wrzuć swoją najlepszą z corpusa i corpusa + zewnętrzny render. Może wtedy ktoś się skusi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 21:30 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBstol to za jakiś tydzień wrzucę :-), zaraz beda nowe komputery szkoleniowe i tam puszcze rendery , poprosze klienów o jakies ciekawe projekty i zrederuje. Na wirtualnej maszynie na Macu - szalu nie zrobie, i zapytam klienta czy moge pokaz zdjecia jakie mi ostatnio wyslal ( po obróbce przez specjalistę :-) )
a może do tego czasu ktoś coś wrzuci. Ale ja na rendery się ścigać nie będę nigdy. Corpus jest i ma być produkcyjny ( wizualizacja jest na ostatnim miejscu rzeczy ToDo) teraz walczymy z 5 nowymi maszynami i nowym softem do nich :-). To jest ważne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 22:22 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
PO co komu rendering z programu który nie ma tekstur, AGD i dodatków a sam sprzedający dodatki typu kubeczki, czy jakieś drobiazgi nazywa wodotryskami. Corpus bez dodatków nie będzie programem dla studia mebli. Za daleka droga.Nawet podrasowany sztucznie rendering nie zastąpi programu z wodotryskami. Moim zdaniem to bez sensu.
Na razie nie znalazłem jednego programu do wszystkiego. Odnoszę wrażenie że każdy program po jakimś czasie będzie dla mnie martwy, bez możliwości rozwoju. Cad kuchnie się dla mnie już skończyły . Pro sto jest strasznie prymitywne, po za tym jak słyszę że non stop są problemy nad którymi firma nie pracuje to dziwię się jak to może funkcjonować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 22:46 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
TORUS pisze:
PO co komu rendering z programu który nie ma tekstur


Torus źle rozumujesz. Tekstury są, ale do wybintego renderingu nie możesz mieć tekstury która ma 300 kb i rozmiar 800x600. Do rendera potrzebujesz tekstury która ma kilka MB i rozmiar 15 000x 10 000. Z ciekawości się pytałem ostatnio grafika która robi cuda skąd on bierze tekstury objekty itd, powiedział że kupuje - za 1 teksturę płaci 300 - 400 zł , 1 model np. laptopa MAC kosztuje 500. Więc nie ma się co dziwić że on wizualizację zrobi taką że mucha nie siada i że za 1 obrazek do katalogu kasuje 3000-4000 tys.
Wiec wracjąc do Twoich dywagacji na temat sesnu, żaden program z najlepszymi wodotryskami nie zastąpi grafika. Żaden program z super bajerami nie będzie produkcyjny. Zapytaj Imosa, TopSolida o rendery niech ci prześlą jakieś - się zdziwisz - tyłka nie urywa. Dlaczego bo to programy produkcyjne ot i tyle, i lepiej tam żeby render zrobić to jeszcze musisz kupić modulik za $$$ EUR. Abstrachując do wszystkiego tak kubeczki , czajniczki, szklaneczki są ważne i to też jest w Corpusie... , dla mnie personalnie jest to zbędne, a doświadczenie z własnej produkcji i klientów utwierdza mnie tylko w tym, że render nie może być za dobry bo potem są kłopoty ( render nie może być lepszy niż wyprodukowane na żywo meble). Klient kupił ci oczami i odbiera ci oczami. Jak efekt jest gorszy to on nie jest zadowolny i marudzi. Więc jak chcesz mieć wodotryski i rendery kupuj KDMax, CadDecor Pro , PaletteCAD i jeszcze pierdylion innych na rynku, jak chcesz mieć produkcję wybór masz dość ograniczony na palcach 2 rąk je można policzyć. Jak chcesz mieć wszystko to kupujesz rawdziwe 2020 wydajesz 1 000 000 PLN + wdrożenie i masz :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 23:16 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Lignumsoft Ty przeczysz sam sobie , poczytaj ze zrozumieniem moje posty. Najpierw negujesz co piszę a pod koniec potwierdzasz co napisałem dodając litr wody.
W Cad kuchniach są tekstury i nie kosztują nic. Kto tu mówi o pracach grafików pomyliłeś fora tu się projektuje meble. I przestań z tymi cenami z kosmosu. Gdzie w Polsce technolog zarabia 25 000 , kto z nas sprzedaje projekty po tyle tysięcy co piszesz. Jak chcesz pochwalić prostotę swojego programu to nie rób tego w ten sposób że tworzysz jakieś mity o konkurencji. Po za tym nie podniecał bym się tak tym sewrolem w Cad kuchniach jest moduł do szaf i kosztuje dodatkowo jakiś tysiąc nic wielkiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 23:31 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Czyli co???? Jednym słowem ...Nie ma programu dla niewielkiego zakładu który robiłby wizualizacje + dokumentacje. Dla kilka kuchni czy szaf w miesiącu inwestycje w programy za taczkę pieniędzy sa bez sensu. Ja ma KDmax i jakoś sobie daję radę. Z rozpiski nie korzystam bo jak zrobie wizualizację to sobie kuchnie po wymiarach w pół godziny lub krócej rozpiszę. Jak tu czytam że w PRO100 non stop są jakieś babole to bałbym sie korzystać z tych funkcji które mogą mi wygenerować kosztowne błędy. Nie mam CNC (choć bardzo bym chciał to niestety nie mam na takie coś miejsca) A nawet gdybym miał to tak jak pisze TORUS chciałbym program który robi i wizualizację na poziomie i dokumentacje.


Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 23:35 przez Galmat, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2017, 23:32 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Lignum soft piszesz że Jeden obrazek 3-4 tysiące ! żeby zrobić mebel jakikolwiek muszę zrobić tak prosto pisząc ze trzy obrazki . To projektując klientowi szafkę łazienkową za wizualizację wezmę 12 tysi a za szafkę cztery. Dobre. Może zacznij pisać na temat.......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group