TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 sty 2017, 16:16 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Ja to zawsze jakość optymalizacji sprawdzam po procencie odpadu z arkusza. W rozkroju z Cad kuchni uzyskuję 8-12 procent odpadu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 16:21 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Tak naprawdę nie jestem ci w stanie odpowiedzieć czy bedzie lepszy czy gorszy niż Nowy Rozkroj. Zależy to od bardzo wielu czynników i rozmiaru elementów. Także samych ustawień, szerokości brzegowania, ilości obliczeń, czasu obliczeń , itd. Przewarznie wykorzystnie akrusza jest na poziomie 85-90% więc wychodzi 10-15% odpadu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 16:46 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Da się ustawić pasy pionowe lub poziome? Często korzystam z tej opcji. Później z pasów rozcinam resztę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 17:03 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
W sumie to masz tylko te 2 opcje do wyboru , cięcie po szerokości i po długości. Nie ma opcji cięcia dowolnego. Rozkroj z Corpusa jest optymalizowany głównie pod maszyny nestingowe, i tak żeby było jak najszybsze cięcie. Gdzieś tu chyba wrzucałem jakieś przykłady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 17:04 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
mnie się takiecoś renderowało 10 minut :o


No to szału nie ma :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 17:54 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Da się elementy rozpiski wyeksportować do pliku cvs lub txt?

Można napisać skrypt w excelu do przygotowania pod Nowy rozkrój i robić w tym programie. Przy droższych płytach warto wykorzystać je jak najlepiej bez opcji na pasy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 18:09 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Można wysłać do CSV czy TXT. Lepiej użyć Optimika , zrobi to lepiej nić Nowy Rozkrój :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
PBstol masz już jakiś program do rozkroju płyt, czy dopiero go szukasz? Jak masz PRO100, a nie masz do rozkroju płyt to ma sens szukanie z tym, że programy jednego producenta będą ze sobą współpracowały. Z różnymi może tak, a może nie. Jedni mogą coś zmienić, a drudzy nie zdążą z aktualizacją akurat w tym czasie kiedy robota Cię przypiliła. I co wtedy zrobisz? Pewnie to się nigdy nie zdarzy ale taka możliwość istnieje.

Rozkrój z Ecru tnie na pasy pionowe, poziome, a także w taki sposób aby odpadów było jak najmniej. Tylko wtedy możesz okręcić się płytą na pile jak kto głupi. I jest też opcja że grupuje elementy abyś nie musiał ciągle przestawiać wymiarów na pile. Oczywiście wtedy odpadów jest prawdopodobnie najwięcej ale możesz tam sobie naustawiać co tylko chcesz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten ostatni obrazek to ma opcję dodaną prawdopodobnie (na 95%) po mojej interwencji. Chodziło o sortowanie wpisów w "Bazie" jaką tworzyło PRO100 wysyłając dane do Rozkroju. Dobijało mnie ciągłe poszukiwanie wpisów, które właśnie wysłałem i musiałem tworzyć jakieś dziwne różne nazwy aby za nimi trafić. Teraz nie ma już takiego problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:10 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Rozumiem że Optimik to osobny program a nie część Corpusa. A sam Corpus nie ma wbudowanej funkcji jakiegoś rozkroju ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:34 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Włóż swego pendriva i sprawdź:)

Omen
Mam pro100 + Nowy rozkrój.

Lignumsoft
To co mi robi NR jest dla mnie wystarczające. Sprzedaż programu jest nieopłacalna ze względu na licencję. Optymik to byłaby kasa wydana chyba dla szpanu:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:40 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Odpowiedz do Torus

Corpus ma wbudowany optymalizator :-) i możesz zrobić rozkrój. Nie ma natomiast magazynu odpadów. Zawsze optymalizuje z pełnego arkusza.

Odpowiedz do PBStool

Z całym szacunkiem dla Nowego Rozkroju - Ale Optimika do niego nie można porównać NIJAK. To jak porównywać Syrenkę i VW , Mercedes będzie w Optimik 4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:44 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ja bym to może porównał trochę inaczej. To jak dostawczak i tir z dwiema na czepami, a może nawet pociąg. Na moją produkcję wystarczy dostawczak:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:46 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Apetyt rośnie w miarę jedzenia ( jeżdzenia dostawczakiem :-) , jeszcze będziesz chciał tira)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Tak? A w tym teraźniejszym VW "Optimik 3" lub nowszym Mercedesie "Optimik 4" jest/będzie taka możliwość aby kliknąć na jedną formatkę już na grafice przedstawiającej rozkrój elementów na płycie i zamienić/zmienić jej wymiary bo może wtedy lepiej zrobi rozkrój. A ten zmieniony na grafice wymiar automatycznie zaktualizuje się na liście elementów wysłanych do rozkroju. Dodatkowo jak jest więcej takich samych elementów to zmniejszy liczbę tamtych dodatkowo dodając jeden do już istniejącej listy.

Bo jeśli tego nie potrafi to to nie jest nie tylko Mercedes ale i VW tylko może Syrenka Bosto. Jest ona lepsza dla stolarza od zwykłej Syrenki ale to jednak tylko Syrenka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 20:23 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
PBstol po raz kolejny nie wiem o co Ci chodzi.
Omen widzę że ten rozkrój nie jest taki słaby. Lignumsoft chyba jesteś jedynym dostawcą oprogramowania któremu można tak legalnie"nawrzucać" :) Ja oczywiście z całym szacunkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 20:29 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Omen
Który tak potrafi. To nakaś ukryta opcja NR?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2017, 21:39 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen włąsnie który tak potrafi ? Bo jest to nielogiczne, bo zwsze wymagało by to ponownej optymalizacji. Jak masz już gotowy rozkrój i zmieniasz rozmiar elementu to musi być on ponownie przeliczony, podobnie z ilością formatek. Więc nie bardzo wiem o co ci chodzi. W optimiku spokojnie możesz anulować obliczenia , pozmieniać rozmiary, ilości itd i ponownie zrobić rozkrój. Ponaddto jak to ci za mało poprzez Edytor rozkroju(dodatkowy moduł) możesz sobie sam ręcznie ułożyć rozkrój tak jak chcesz ( o ile będzie umiał zrobić to tak dobrze jak program). W 4 będzie opcja jeszcze że jeszcze w edytorze będziesz mógł dodać eksta formatkę lub zmienić wymiary istniejących. Dodatkowo będziesz mógł nanosić kształty na formatki , itd. zreszta nowości będzie bardzo dużo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 07:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ale ja nie twierdzę, że tak potrafi robić Nowy Rozkrój tylko Lignumsoft twierdzi, że Optimik to teraz już jest VW, a będzie Mercedesem. Adam W. napisał, że przy tych jego programach ten od Ecru to może raptem Syrenka jest.

Sęk w tym, że takie zmiany jak można robić w Optimiku można też przeprowadzić w NR. Tylko, że NR robi sam rozkrój z jakimś tam podsumowaniem elementów i okleiny oraz daje naklejki. A Optimik robi identycznie to samo może tylko trochę w inny sposób. Acha dodatkowo robi wycenę szafek i tyle, którą Ty mając PRO100 to masz wycenę w tym programie jak ją sobie oczywiście zrobisz. W Optimiku też ona sama z nieba nie spadnie, też ją trzeba sobie zrobić (wprowadzić dane). W każdym z nich można dokonać identycznych korekt wyników rozkroju. I w jednym i w drugim trzeba wejść w listę formatek i zmieniać je na "piechotę". A ten sposób o którym ja pisałem wcześniej to jest dla osób, które pracując nad projektem i robiąc rozkrój tak naprawdę nie wiedzą co robią. Dlaczego twierdzę, że nie wiedzą co robią? Bo jaki jest sens zmieniać formatki już na etapie wykonanego rozkroju kiedy program projektujący wysłał je takie jakie wysłał. Co zmieniła się koncepcja? Jeśli tak to zmieniamy projekt i ponownie robimy rozkrój na podstawie nowych danych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 07:33 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W optymiku można drukować etykiety klikając na obrazek formatki, który się aktualnie wycina. Z drukarki wyskakuje odklejona etykieta, którą naklejasz na ten element. NR chyba tak nie potrafi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 11:47 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Omen, posiedziałem nad Corpusem trochę. Oczywiście demo. Jak dla mnie oczekującego na CNC, ma on sens. Mam 7 ludzi pod sobą, teraz muszę sam narysować projekt, rozpisać i jeszcze wytłumaczyć o co chodzi wszystkim. PBstol chyba oczekuje chyba tego samego co ja, czyli po narysowaniu mogę wygenerować produkcję bez zbędnych działań i straty czasu. Chodzi o automatyzację działań i tyle. Przy samym posiadaniu CNC bez takiego narzędzia, jak np. Corpus, Imos,TopSolidWood dochodzi mi jeszcze oprócz rysowania, rozpisywania, tłumaczenia, wklepywanie w program dołączony do CNC. Kolejny proces. Kolejny czas poświęcony. Tu chodzi o przyspieszenie pracy i tyle. Dzieci rosna, w domu trzeba pomieszkać ;)

Osobny temat to koszty programów i wybór idealnego dla siebie, choć pewnie takiego nigdy nie znajdziemy.

P.S. 90% używa Pro100 w sposób raczej mało oficjalny. Producent podejrzewam doskonale o tym wie i na jego miejscu też bym go średnio rozwijał na naszym rynku...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 14:26 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Twierdzisz że tylko pro100 ma problem z piratami ? KDmaxa można mieć pirata ?
Gdyby pro100 nie miało kilku bubli i miało kilka dodatków to ani bym się nie rozglądał za innym programem.

Jak się nie ma cnc, a formatki się zamawia w hurtowni to corpus według ciebie nie ma już sensu ? Mam jednego pracownika któremu drukuję szafki nietypowe by widział jak jest skonstruowana zamiast rysować i tłumaczyć, robię rozpiske z podziałem na szafki inną pracownikowi i inną dla hurtowni no ale to już na excelu robię z rozpiski z pro100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 14:59 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Do Omen:

No to trochę uprościleś Optimika. gdzie w NR masz ( porównuję do obecnej 3 wersji)
1. Parametryczne budowanie produktów. Elementy zmieniają wymiary same. Czyli budejsz szafkę na swoich parametrach np. długość wysokość szerokosć, a potem formatki same się dopasują
2. Gdzie masz możliwość w jednym zleceniu mieć klilka kolorów. Masz 1 kuchnię w 5 materiałach w NR masz 5 osobnych zleceń
3. Gdzie masz możliwość optymalizacji na arkuszach uszkodzonych
4. Gdzie masz możliwość łączenia zleceń dla jednego materiału ( koloru)
5. Gdzie masz edytor rozkroju że sam sobie układasz rozkroj
6. Gdzie masz asytenta cięcia na tablet
7. Gdzie masz zarządzanie magazynem z dokumentami
8. Gdzie masz ofertowanie i fakturowanie
9. Gdzie masz ekstremalnie szybką optymalizację zapuść sobie w NR 500 różnych szafek :-)
10. Gdzie masz obługę pił panelowych
Wymieniać mogę jeszcze długo ... więc mi wychodzi jednak Syrenka. :-) wiem jestem bezszczelny :-)

Do Danio:
Zadzwoń do mnie 604168990, zrobię ci prezentację Corpusa i sam stwierdzisz czy warto się męczyć z Pro100 do tego co robisz czy może warto zmienić program. Dla ciebie wersja STD promocyjna jest jak znalazł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 18:32 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio

Nawet, jak nie chcesz kupować, to umów się na prezentację. Trochę czasu i będziesz miał rozeznanie.
Dostaniesz demo i filmiki. Wyrobisz swoją opinię. Wtedy będziesz wiedział, czy warto dozbierać i spać spokojnie.
Prezentacja jest bez zobowiązań. Nikt do Ciebie nie będzie później wydzwaniał:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 18:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Zadzwonie, ale teraz nie ma sensu zawracac glowy jak dopiero co wylozylem na aktualizacje. Ale przypuszczam ze jak sobie poukladam we firmie a ecru oleje pro100 to wtedy bede sie interesowal.
Puki co PBstol tu mógłbyś już w to pójść i zbadać teren, co ci zależy skoro bokami ci sie wylewa :) Cene znasz ? filmiki i demo masz ?

Jak by co to pro100 mozna kupic bez oplaty licencyjnej, wystarczy sie ożenic lub wyjść za mąż z tym który program sprzedaje:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 19:52 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Ja na prezentacji byłem, demo i filmiki potrenowałem. Wydaje mi się że mogło by to ułatwić mi pracę.

lignumsoft
Jaka ta promocja?? rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 20:06 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Ty potrzebujesz PRO ( jak ma być maszyna CNC :-)) , więc promocja nie dla Ciebie.

Promocja jest na specjalną wersję STD ( i dzisaj sprzedałem ostatni klucz :-( , nowa dostawa kluczy promocyjnych dopiero w okolicach marca) :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 21:39 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
:) :) :)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Zostałem wywołany do tablicy? To odpowiem. Chociaż nie powinienem tego robić w tym temacie bo to o TopSolidWood. A tu tylko o NR, PRO100, Optimik i Corpus. Ale co mi tam może ktoś się zlituje i utworzy oddzielny temat na to "lanie wody".
1. To potrafi PRO100. Powiem tylko jedno. Sam rozkrój do którego trzeba ręcznie wklepywać wymiary jest do d...
2. A jakie ma znaczenie pięć oddzielnych zleceń, każde na swojej kartce (uproszczając do jednej kartki), a jedno zlecenie z pięcioma kartkami? To jest dobre tylko dla naklejek bo jak jest pięć oddzielnych zleceń to w NR drukujesz pięć oddzielnych kartek z naklejkami. A jak masz jedno zlecenie z pięcioma różnymi kolorami to drukuje Ci jednym ciągiem wszystko. Masz wtedy mniejsze straty w naklejkach. Tu muszę cię zgodzić, że Optimik w oszczędzaniu naklejek jest lepszy od NR.
3. Nie mam bo nie wykorzystuję przekładek z palet z płytami do produkcji mebli. A jak tego nie robię to nie mam uszkodzonych płyt i tej opcji nie potrzebuję. Tu masz rację, zaoszczędzę na płytach to kupię sobie Optimika.
4. W "Bazie" rozkroju.
5. Nie bardzo wiem o co chodzi ale jak o to, że można już gotowy rozkrój zmieniać klikając na "wydruku" rozkrojonej płyty to nie. Ale o tym też opisałem wcześniej.
6. Jeśli chodzi o to, że bierzesz tablet przyczepiasz nad piłą i tniesz bez robienia śmietnika z papierami. To jak masz tablet z Windowsem to sobie możesz NR na nim zainstalować. Na Androidzie ponoć nie działa. Ale jak chodzi o coś innego to nie wiem co to jest ten "Asystent".
7. W komputerze. A może chodzi Ci o program do fakturowania? To ten mam w PRO100. Wyliczy wszystko jak i co trzeba. Mało tego, mogę nawet dać jak mi się zachce ujemny rabat, czyli jeszcze bardziej podnieść cenę jak klient mi się nie "spodoba".
8. W PRO100
9. Czyli jednak nawet jak zaoszczędzę na materiale i będę dawał płyty przekładkowe to jednak nie kupię sobie Optimika. Powód taki, że nigdy nie będę miał do zrobienia jednocześnie 500 różnych szafek.
10. Nie mam, ale to to chyba najlepiej kupować u producenta piły panelowej, a nie jakiś "obcy"?

Dla PBStola Corpus z obsługą CNC jest przydatny/potrzebny jak się nie wyrabia z robotą. A jeśli sprzeda PRO100 to wtedy będzie to miało jeszcze większy sens. Ale dla Ciebie Danio jak już masz PRO100 to jest to zbędny gadżet i wydatek. To samo co w Corpusie zrobisz też w PRO100. A płacenie więcej za to samo nie ma sensu. I w jednym, i w drugim zrobisz to samo tyle, że może w inny sposób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 09:26 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Torus jako że to twój temat - i jak to określił Omen "Lanie wody: zmień może nazwę tematu na Oprogramowanie CAD/CAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 18:21 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
lignumsoft pisze:
dzisaj sprzedałem ostatni klucz
PBstol kupiłeś to ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group