TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2017, 18:06 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBstol pisze:
Lignumsoft. Nie wiem, czy będziesz miał czas na przeprowadzenie takiego wywiadu:)


Ja nie mam czasu :-) Ja zawsze mam czas :-) chyba że znowu rzuciś pierdylion pomysłów to nie :-( Mam już nową aktualizację i ci się kurna spodoba :-)
ale opublikuję za tydzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 18:19 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
No i super...... Dla mnie informacja ile będzie potrzeba płyty, blatu czy metrów lakieru na dany projekt jest wystarczająca. Zawiasy kupuję na paczki a obrzeże na krążki nie na metry.Nie mam 100 osób zatrudnionych więc po prostu moje wymagania są inne.A kalkulacja jest. Możesz dowolnie ustawić cenę za szafkę i zmieniając fronty czy uchwyty cena za dany mebel będzie się zmieniała.Tam jest naprawdę spor opcji. Nie wiem jak będzie w wersji V6. Jak wyjdzie i ją zakupie to wam napisze. Na razie na kilku tutorialach na YouTube jest pokazanych kilka dodatkowych opcji jak moduł układania płytek czy łatwe projektowanie szafy pod skosem. Zobaczymy co to będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
lignumsoft pisze:
chyba że znowu rzuciś pierdylion pomysłów to nie :-(

Zrealizuj połowę, to wyprzedzisz konkurencję o dekadę:)
Aktualizacja na pewno mi się spodoba. Jeszcze bardziej, jak dorzucisz do niej tą drobnostkę, o którą prosiłem na maila, hehe.

Gal-mat
Kiedyś z pro100 byłem zadowolony. Program na siebie zarobił i ułatwił pracę. Jednak w pewnym momencie poczułem, że stoję w miejscu.
Miałem projekt, eksportowałem rozpiskę do rozkroju. Jednak denerwowało mnie to, że rozpiskę muszę klepać ręcznie. Nie mogli dodać, czegoś tak banalnego. Skoro poświęcam czas, żeby zrobić projekt, to chciałem mieć wszystko na gotowo. Pomijając samo cnc.

Teraz na rynku jest więcej programów do wyboru. Jeden producent goni drugiego. Dlatego też zależało im, żebyś dał swoją opinię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 20:27 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Pewnie że tak. Wiele programów lepszych i gorszych. Naprawdę sporo czasu używałem Pro100 i też w pewnym momencie doszedłem do wniosku że się zatrzymałem stąd zakup KdMax Zraziłem się do rozpiski w Pro100 bo wychodziły mi głupoty.Teraz robię ręcznie ale zobaczymy co będzie w V6. Projektów nie robię codziennie.Sporo gotowych projektów dostaje od architektów czyli i tak muszę liczyć "na piechotę" a te kilka w miesiącu które robię dla siebie też policzę.Nie jest to jakiś mega problem. Moja opinię na temat KdMax wszyscy na forum znali sporo wcześniej.Dlaczego skoro mnie poprosili miałem się nie wypowiedzieć?.W jakiś tam sposób jest również to reklama mojej firmy...
Program w miarę ogarnąłem i wizki wychodzą mi coraz fajniejsze (klientom się podobają) W aktualizacji będzie chyba w końcu "cofnij" :)a tego najbardziej mi brakowało.:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Niezależnie od tego, czy projekt robię sam, czy go dostaję, to i tak po pomiarze wykonuję go sam i przesyłam do zatwierdzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 20:45 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Ja jak dostaję gotowca to po pomiarze nanoszę poprawki na rysunek czy wizualizację i robię rozpiskę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 20:47 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jak kiedyś kupię cyflexa to też kupię program jak pbstol. Ecru się rozwija ale to co oni teraz robią powinni zrobić 4 lata temu. Moim zdaniem pro100 jest specjalnie okrojony by za 2 lata mogli wprowadzić kolejna mocna płatną aktualizacje. Niby jakieś uzasadnione podejście ale jednak 2-3 lata będę się męczył okrojonym programem. Wolał bym od razu dużo zapłacić by mieć wszystko do sprawnego działania/zarabiania, a nie co 2-3 lata dodatki. Narzekam bo mi malo, bo widać że można jeszcze wiele tam osiągnąć ale ecru tego nie robi. Np rozpiski z programu robię dwie osobne, inna na warsztat i inna do hurtowni, mogło by to być robione jednym kliknięciem a nie jest.
Galmat reklama w miejscu gdzie są sami stolarze to nie reklama. Ja miałem mieć wpis na stronie ecru ale nie zgodziłem się bo chcieli by wpisać nazwę firmy ale się nie zgodziłem m.in. ze względu jak wyżej napisałem.
Galmat piszesz że w pro100 się zatrzymałeś i poszedłeś w kdmax , dziwne bo według mnie pro100 jest lepszy. Jak jest rozpiska od projektantki to mi wygodniej zamiast ręcznie pisać formatki jest zrobić projekt w pro100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 21:51 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Jak popracujesz przy meblach tyle lat co ja (nie chwaląc się:) to rozpiske na kuchnię będziesz robił w 5-10 minut.w zeszła sobotę całe mieszkanie od projektantki zrobiłem w 3,5 godziny z rozkrojem włącznie . A wyszło po rozpisaniu 13 płyt (w 4 kolorach) i prawie 40 m2 lakierów w 3 kolorach ;)
Obojętnie w jakim programie na pewno dużo dłużej zeszło by mi na "robieniu" projektów (zwłaszcza że oprócz kuchni małej zresztą było tam jeszcze sporo innych "pokopanych" mebli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 22:14 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Galmat to projektantka z ikei była ?
Z tego co wiem to kd max to takie same coś do wizualizacji jak pro sto i cad kuchnie. Martwy program.
W cad kuchniach też się chwalą szybką wyceną zlecenia........pod warunkiem ze składa się z szafek wycenionych samemu od sztuki :) Żenada

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 22:33 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Nie z wolontariatu :)
Załącznik:
KUCHNIA_4.jpg



Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem wycena .... :?: A skąd niby program ma wziąć dane do wyceny. Najpierw je musisz chyba wprowadzić..Z m2 ma Ci policzyć ? Ja mebli nie sprzedaję na metry bo to nie ziemniaki.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Szybciej ogarniasz całe mieszkanie, jak ja kuchnię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 22:42 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Moja wycena kuchni powstaje na podstawie WSZYSTKICH elementów składowych mebla.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 22:51 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Moja też. Ale jak masz szafkę stojącą 2 drzwiową to wiesz że będą potrzebne np 4 zawiasy i taka szafka w zależności od wybranej płyty kosztuje np.100,120 lub 1500 zł I to w programie możesz ustawić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 05:53 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Nie wierze Galmat że rozpisałeś to w 3,5 h. Może masz fotograficzną pamięc i nie miewasz omylności, wtedy mogę uwierzyć bo wiem że jeden ma super pamięc inny zaś super improwizacje na montażach :D ewentualnie pomagasz sobie jeszcze exelem ?
Ja np przy tylko samym przepisywaniu całej rozpiski z kartki do komputera, potrafiłem w śród setek cyferek pomylić ze dwie i uważałem to za normalne. Dlatego robiłem to wolno aby nie pomylić się w ogóle.
Chyba że rozpisujesz nie na gotowo i zawsze domawiasz całą płytę dodatkowo?
Tamta kuchnia ładna, to nie będzie ikea, raczej bodzio.
Na projektach nie widać blend a meble od ścian do sufitów ciekawe czy są piony i poziomy.
Powiedz mi jeszcze Galmat zadowolony jesteś ze współpracy z projektantkami ? czy lepiej ci samemu ogarniać klienta i projekt ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 06:36 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Nie wierzysz ? Trudno... A czy się nie mylę ? Jasne że się mylę. Najczęściej przy przepisywaniu zdarza się coś ominąć.Płyty kupuje zawsze trochę więcej tak na wszelki wypadek jakbym o czymś zapomniał.Sami tniemy i oklejamy tak że, nie ma problemu jak coś braknie czy trzeba przerobić.Blendy robię tylko jeśli są konieczne.Piony i poziomy sprawdzam na pomiarze i mówię inwestorowi co jest nie tak i jak możemy temu zaradzić. Współpraca z architektami układa mi się nieźle.Współpracuję z takimi którym można się dogadać i są otwarci na niektóre zmiany technologiczne. Ja jestem zadowolony i mam nadzieję że oni też. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 13:25 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
A propos wprowadzania w błąd..... Tutaj https://lignumsoft.pl/optymalizacja-cie ... oj-optimik piszesz że jest to BEZPŁATNA wersja najlepszego programu do optymalizacji.. A po kliknięciu w link okazuje się ta i owszem ale to tylko demo....Nie żebym się czepiał....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 15:23 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Galmat skoro mnie wywołałeś - Program jest bezpłaty i nie jest to demo. Ma tylko ograniczone funkcjonaloności i to 3. 30 formatek w 1 rozkroju, magazyn - 15 pozycji magazynowych, 5 klientów. Jeżeli to ci wystarcza to możesz korzystać ile chesz, i uwierz mi jest spora gurpa która pracuje i jest zadowolona. W odróżnieniu od innych programów , w Optimiku możesz wszystko wydrukować, rozkroje są prawidłowe a nie błędne celowo, i jeszcze cala masa innych rzeczy.

Umówmy się że stolarz potrzebuje wersji przynajmniej Workman, a wieksze firmy Professional. Programy się tworzy po to aby na nich zarabiać , nasza wersja jak ją nazwałeś DEMO jest w pełni użytkowa ale należy sie liczyć z restrykcjami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 15:49 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Musze protestować.. ale faktycznie 30 formatek to trochę mało:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 15:53 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Galmat "protestuj" :-) Wyślę ci trasparent :-)

Wiem to literówka ... "Ale nie mogłem"

Jak chcesz to mogę ci wysłać 15 dniową pełną wersję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 16:06 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Dzięki. Do testowania wystarczy mi to demo. Jak kupie upgrade do V6 KdMax to może się uśmiechnę po optimika hobby lub workmana Zobaczymy jak będzie działał export . Na filmiku widziałem że "jakoś" to działa ale ja i tak nie mam zaufania do takich "bajerów" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 18:44 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Ok nie ma problemu. Dobrze napisałeś ... jakoś to działa.... ogólnie działa ale co z tego jak KDMax nie ma żadnych informacji o krawędziach i innych szczegółach co powoduje że i tak każdą formatkę musisz przeklikać żeby dodać krawędzie. Więc roboty jest masa - a czy jakość wyliczonych elemementów poszczególnych jest ok w KDMAX to już pytanie do KD MAX. Jednym słowem Optimik ci zaimportuje wszysto to co może dostać z KDMAX a jak czegoś ten nie wyśle to ... dupa zbita.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 18:55 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
a optimik wspołpracuje np z pro 100?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 19:05 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Jeśli chodzi o oklejanie krawędzi to CutMaster ( z którego korzystam do rozkroju) też ma zaznaczanie krawędzi do oklejania ale ja z tego nie korzystam bo odejmuje mi jakieś ułamki :) i wolę chłopakom zaznaczyć na kartce z wydrukiem markerem :) która krawędź ma być oklejana. zresztą...niekiedy jak nie zaznaczę to jak biorą formatkę do ręki spojrzą co to jest to wiedzą jak okleić :) Tak że jeśli chodzi o eksport bez krawędzi to pewnie bym to może jakoś przeżył :)
Pogodziłem się już z tym że, całe życie i "nasza robota" to same kompromisy rotfl Nie ma co się spinać i tyle :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 19:11 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
koniu1980 pisze:
a optimik wspołpracuje np z pro 100?


Tak współpracuje ale podobnie jak z KD MAX. Tyle że jak nie mieszasz PCV 1 mm , 2 mm to jest lepiej niż w KDMAX bo od razu importuje krawędzie w 1 grubości


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 19:52 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
ja ogolnie nie zaznaczam obrzezy,jak robie segregacje formatek to juz sam wiem ktora krawedz oklejac mam.rozkroj uzywam wyłacznie aby jak pociac szybko i bez duzych odpadow płyte na formatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 20:08 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
To tak jak ja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 20:56 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Ja używam Formatyzacji.. prowadzę pełny magazyn odpadów, wyceny (usługowego rozkroju i dodatkowej obróbki elementów dla meblarzy), prowadzę ewidencje płyt wycofanych z produkcji, prowadzę harmonogram cięcia etc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
lignumsoft pisze:
koniu1980 pisze:
[…]pro 100?

[…]Tyle że jak nie mieszasz PCV 1 mm , 2 mm[…]
Na dzień dzisiejszy niema czegoś takiego w PRO100 jak dwie różne okleiny oznaczone na jednym elemencie za pomocą opcji Właściwości elementu/Raporty/Okleina. To jest widoczne tylko przy wycenie jak dwie różne okleiny mają przyporządkowane dwie różne ceny i każda z nich ma inną nazwę.

To potrafi dopiero Rozkrój, a tam też tylko ręcznie można to zrobić i można ustawić sobie cztery różne okleiny bo jest maksymalnie cztery boki w elemencie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 22:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak dla mnie, to nie po to się kupuje program, żeby później połowę rzeczy robić na piechotę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2017, 23:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
I ja też tak uważam. Odkąd jestem w tym interesie, to nigdy nie oklejałem jednego elementu dwoma lub więcej rodzajami oklein. Więc ta rozmowa to jest w stylu o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia.

Co do programów optymalizujących cięcie. To jeden ma taki, drugi inny. Ważne aby spełniał on jego oczekiwania i wymagania. Dla mnie Optimik to była pomyłka. Jeśli bym go używał dłużej niż używałem to pewnie bym musiał kupić sobie nowy komputer. Ale o tym to już pisałem i nie będę do tego wracał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group