TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 sty 2017, 08:08 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Galmat pisze:
Jeśli chodzi o wymiary to bardziej ufam sobie niż programowi
Jak się trzy dni z kolei siedzi przy projektach różnych to wtedy bardziej ufam programowi, bo wtedy mam mniej pomyłek.
Jeśli się robi samemu to jest inaczej (spokojnie można ręcznie jechać) niż jak się robi papiery produkcyjne dla pracownika by wiedział o co chodzi. Wtedy program jest o niebo lepszy niż rysunki na papierze.
Jak ci zależy na projektach to KDmax a jak masz dużo zleceń i wolał byś produkcyjnie sprawniej działać to pro100, ewentualnie ten corpus ale corpusa tak naprawdę nikt tu nie opisywał co i jak, jest jeszcze jakiś iron cad do mebli, i top solid.

PBstol odłożyłeś już pro100 na bok? Robiłeś już coś na corpusie, czy jeszcze sporo nauki zanim zaczniesz działać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 09:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W weekend posiedziałem i mam podstawowe szafki dolne i słupki kuchenne. Teraz robię wiszące.

Zanim zacząłem robić, to musiałem się zapoznać jak to działa, jak się ustawia makra do wierceń.

Jak zrobisz słupek np piekarnik, to możesz parametrami opisać na jakiej ma być wysokości oraz to co jest pod i nad nim. Później jak zmienisz wysokość słupka, aby dopasować go do pomieszczenia to wszystkie fronty się ustawią tak jak chcesz z takimi szczelinami jak zapisałeś.

W pro100 po zmianie wysokości fronty mi się nie zmieniały tak jak chciałem.

Inny przykład, to jak masz szafkę z przegrodą pionową i po obu stronach półki, wieńce, szuflady. Jak przegrodę przesuniesz, to obie strony Ci się dopasują.
W pro100 jak przesuniesz przegrodę, to musisz jeszcze raz ustawiać szerokości tego co po lewej i co po prawej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 10:00 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Dla ciebie będzie pewnie bardziej przydatny Corpus od Kdmax czy Pro100 a mnie, jako że nie posiadam CNC jest po prostu niepotrzebny. Bardziej mi zależy na ładnej wizualizacji bo z resztą sobie poradzę.
p.S
Wydaje mi się że jak rozciągam słupek to też mi się fronty dopasowują do wysokości i mogę tak zrobić że dolny front jest wciąż tej samej wysokości a wyciąga się tylko to co nad piekarnikiem. Muszę sprawdzić jak będę robił następny projekt..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 11:06 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol pisze:
Inny przykład, to jak masz szafkę z przegrodą pionową i po obu stronach półki, wieńce, szuflady. Jak przegrodę przesuniesz, to obie strony Ci się dopasują.
W pro100 jak przesuniesz przegrodę, to musisz jeszcze raz ustawiać szerokości tego co po lewej i co po prawej.

Fronty tez ci się dopasowują ?

Jeśli chodzi o słupek z piekarnikiem to w pro100 mam tak zrobiony że jak rozciągam na wysokości to zmienia się tylko górny front i boki i hdf, dolny i piekarnik wraz z przegrodami poziomymi są nie ruchome.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 11:20 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
To tak jak Kdmax. dolny i piekarnik się nie zmienia tylko góra jest ruchoma


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Załóżmy że to co pod piekarnikiem jest dopasowena do szafek 720mm. Ja chcę, aby się dopasowało do 740mm. To w jednym miejscu zmieniam parametr 720 na 740. Niski front pod piekarnikiem zostaje taki sam, dwa dolne dzielą się na poł.

To co pod piekarnikiem w łatwy sposób mogę dopasować do wysokości każdej szafki 720 - 760.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 14:59 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Tak jak wcześniej pisałem .... Mnie najbardziej zależało na wizualizacji. To wszystko też można zrobić w Kdmax tyle że "bardziej na piechotę" niż parametrycznie, Ja pewnie nie znam połowy jego możliwości :) Pewnie u Ciebie by sie nie sprawdził tak jak Corpus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 15:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ja tam do niczego nie namawiam. Każdy niech sobie wybierze co dla niego lepsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 15:05 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol pokarz jak wygląda wizualizacja z corpusa.
Się właśnie wkurzyłem na to pro100. Robie sobie projekt a tu benc nagle się wyłączył, i godzinne zmiany przepadły. Auto zapis mam wyłączony z powodu że pro100 jest niedopracowany i wole sobie sam zapisywać. Ja pier .... Jeszcze trochę czasu dam ecru na poprawę swego zachowania, ale nie długo bo nie lubię się denerwować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 15:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak się robi bibliotekę, to trzeba robić kopię zapasową. W każdym programie. W pro100 miałem włączony autozapis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 15:55 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Niedawno wstawiałem wymiary do szafek bez frontów (fronty usunąłem że niby potem dam cofnij i fronty będą) za dużo wymiarów wstawiłem i cofnięcie nie pomogło, gdyby nie to że auto zapis miałem wyłączony to fronty by przepadły i musiał bym robić od nowa. A robić kopie zapasową co 10 minut to kto by o tym pamiętał i komu by się chciało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 16:25 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio i widzisz - z racji tego co napisałeś o autozapise nie mamy autozapisu w Corpusie. Ale duża część klientów właśnie się wkurza że nie ma i tak źle i tak niedobrze. Nie ma idealnego programu. A druga prawda to taka że każdy program da się popsuć. Ostatnio łączę się do klienta ma otwarte z 50 programów, + radio internetowe, konfigracja komputera słaba, w tle zapuszczony rendering Lux render i mówi że program mu wolno działa :-) No się normalnie załamałem :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 16:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
lignumsoft pisze:
nie mamy autozapisu w Corpusie. Ale duża część klientów właśnie się wkurza że nie ma
i co, ciężko jest zrobić ?

PBstol widzisz to ? tylko nie rzucaj monitorem ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 17:47 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
i co, ciężko jest zrobić ?


Wręcz przeciwnie , za łatwo i każdy metoda autozapisu obecnie jest zła jak cholera. Zapisywać ten sam plik - jak zróciłeś uwagę może dać marny efekt, zapisywać plik dodatkowy lub dodatkowe , większy bałagan - mniej miejsca na dysku. Przy dużych projektach po 100 mb - takie też są - autozapis spowolni komputer , jak będzie wolny dysk - wykrzaczy komputer bo nie zdąży zapisać jednej i drugi zapis wejdzie ( a nie każdy ma SSD). Jak zapisywać to co ile ? i takich i podobnych pytań jest bez liku. Stąd też ścieśka jest kręta :-) i nie jasna :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 18:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
lignumsoft pisze:
autozapis spowolni komputer
Wystarczy info że im większa częstotliwość autozapisu to może to spowolnic komputer w zależności od szybkości komputera, dysku ssd itd. a tak to się denerwują użytkownicy.

lignumsoft pisze:
jak będzie wolny dysk - wykrzaczy komputer bo nie zdąży zapisać jednej i drugi zapis wejdzie
tak się pisze program by nie świrował, jeśli program wykryje że zapisywanie jest w toku to nie uruchamia kolejnego, skoro będzie błąd itd. itp.
Program jest tak napisany że można zaznaczyć która krawędź jest oklejana i z tego program sam umie policzyć ile mm taj okleiny jest potrzebnej. Więc program może wszystko liczyć i robić jeśli jest tak napisany.
Gry komputerowe na słabych komputerach wolno chodzą, a nie wykraczają się i są po 200zł a nie po 6 tysięcy.
Bezsens.
W pro100 jest autozapis i nie ma problemu. Problemem jest tylko że program ma wady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio,

Pro100 jest łatwym programem. Inne wymagają większego zaangażowania. Pro100 można się nauczyć bez instrukcji i szkoleń.
Nie narzekaj, bo prościej już nie będzie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 20:59 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Pro100 latwy ? Znaczy ze w corpusie projekty robi się dlużej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 21:18 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
na początku na pewno. Ja na razie przeszedłem wersję demo, porównując te dwa programy jak dla mnie Pro100 jest raczej... amatorski :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2017, 22:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Nic się nie robi dłużej. Możliwości jest więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2017, 06:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ile kosztuje corpus ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2017, 06:48 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Czyli o takim rozwiązaniu autozapis plus cofnięcie funkcji i w miarę płynna praca można tylko pomarzyć ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2017, 07:17 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Eee nie, kup sobie symulator farmy za 150zl to bedziesz miał takie cos, i chyba nawet darmowy tetris na telefonie :D Nie zebym był złośliwy ale programy za tyle tysiecy to dupa maryna?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2017, 08:20 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
3ds max hula jak trzeba :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 16:11 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
http://www.kdmax.pl/wywiad-ze-stolarzem ... rmacyjnych

kolega się nic nie chwali ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 16:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Zbałamucili go:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 17:10 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBStol może my też coś takiego trzśniemy ale damy więcej projektów.Bo te dwa rendery to tyłka nie urwały.

Natomiast ekstra się uśmiałem z pewnych części tekstu

Cytuj:
Eksport do rozkroju to również dodatek, za który często dystrybutorzy innych programów każą sobie „słono płacić”. A w KD Max, klikasz i już wiesz ile materiału potrzebujesz na zrobienie projektu.


Co ma rozkrój do ilości materiału !!!! Co jak co ale nie fajnie jak się wprowadza ludzi w bład. Eksport KDMAX do programów do rozkroju to kpina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 17:48 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
nie sadzisz ze mu odpowiade program KDmax?po twej wypowiedzi wnioskuje ze sie narzucasz się swoim programem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 17:53 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Tyłka nie urwały? ;-) Pewnie że nie. Jestem stolarzem a nie projektantem wnętrz.. Nie wiem mam się z czegoś tłumaczyć? Zadzwonili zapytali, pogadaliśmy i wyszedł mały wywiad widzisz coś w tym złego? A że chwalę program? Chwalę bo mi pasuje.Nie od dziś zresztą... Ty swojego nie chwalisz? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 17:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Lignumsoft. Nie wiem, czy będziesz miał czas na przeprowadzenie takiego wywiadu:)

Koniu
Ostatnio rozwój programów przyśpiesza, dzięki temu, że jest walka i opinie ludzi na forach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2017, 18:02 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
koniu1980 pisze:
nie sadzisz ze mu odpowiade program KDmax?po twej wypowiedzi wnioskuje ze sie narzucasz się swoim programem.


Źle mnie zrosumiałeś, jak widać po forum nie narzucam się z programami z mojej oferty. Oczywiście Gal-matowi program pasuje i bardzo dobrze. Każdy kupuje program pod siebie.

Ale strasznie nie lubię że takie teksty wprowadzają w bład innych. Nie można pisać że program ma połącznie z rozkrojem, i daje to kalkulację materiałową. Bo po prostu nie jest to prawda. Co innego jest połączenie z rozkrojem, co innego zliczenie m2 płyty. Ktoś kto to będzie czytał np. Danio pomyśli że ma "rozpiskę do rozkroju" i od razu kalkulację. A tak wcale nie jest. Ich połącznie z rozkrojem jest słabe - dla Twojej wiadomości współpracuje z nimi oficjalnie z moim Optimikiem i wiem jak to wygląda. I nie jest to za ciekawe rozwiązanie. Bardzo dużo pracy po eksporcie do jakiegokolwiek programu optmalizującego , trzeba jeszcze włożyć żeby pododawać obrzeża PCV i przystosować to do produkcji. Z tego z mi się wydaje że czytałem to GAL-MAT niczego nie eksportuje, tylko rozpisuje ręcznie, bo właśnie potem za dużo jest tam roboty. Więc tak długo jak KDMAX nie będzie dla elementu informacji o krawędziach to połączenie z rozkrojem będzie słabe i tyle.

Punkt 2 Klikasz i wiesz ile materiału potrzebujesz. Znowu można odnieść wrażenie że masz podaną kalkulację materiałową. Czyta się pięknie - a ja chciałbym tam zobaczyć nie tylko ilość materiału , ale jeszcze ilość mb PCV , zliczone okucia - zawiasy, uchwyty, prowadnice, wkręty itd.

Więc piękne zdanie w artykule - ale mija się mocno z prawdą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group