TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 11:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 sty 2016, 15:49 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
demode - skad masz takie opcje fugi ? u mnie nie ma a mam chyba najnowsza wersje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 sty 2016, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Danio pisze:
skad masz takie opcje fugi ?

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ecru\P100\general]
"developersmode"="1"

lub w pro100.ini

developersmode=1

zmiany wprowadzać przy zamkniętym programie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 sty 2016, 15:53 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Dzięki wielkie. A dlaczego nie ma takiej opcji w oryginalnym pro100 skoro to takie proste ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 sty 2016, 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
no hehe ze grubosc to wiem :) dzieki za odp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 06 lut 2016, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lis 2015, 14:50
Posty: 175
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: zawodowiec
Proszę o pomoc. Jak robicie w pro100 drzwi ramiakowe bądź płycinowe? Wklejacie teksturę ze wzorkiem, czy może obrabiacie każde drzwi jako nowy element? Niestety nawet jeden przygotowany wzorzec podczas dostosowywania wymiarów rozciąga się proporcjonalnie i w konsekwencji każde drzwi mają inny wzór. Ma ktoś na to sprytny patent, czy zostaje walka z każdymi drzwiczkami z osobna? Zależy mi na elemencie 3d z widocznymi żłobieniami.

_________________
Życie jest zbyt krótkie, by było małe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 06 lut 2016, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Jemy pisze:
Jak robicie w pro100 drzwi ramiakowe bądź płycinowe?

Tak

Obrazek

plik dla przykładu (+textures+.normalmap)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 06 lut 2016, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lis 2015, 14:50
Posty: 175
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: zawodowiec
Gdzie należy umieścić plik firenze.sto bo nie mogę go otworzyć, wyskakuje błąd.

_________________
Życie jest zbyt krótkie, by było małe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 06 lut 2016, 18:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Jemy pisze:
wyskakuje błąd.

Pro100 5.45 normalnie wszystko otwiera....

to dla 5.20


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 19 lut 2016, 14:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Kpnemo10 pisze:
Danio pisze:
skad masz takie opcje fugi ?

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ecru\P100\general]
"developersmode"="1"

lub w pro100.ini

developersmode=1

zmiany wprowadzać przy zamkniętym programie!


Witam czy opcja fugi będzie działała w 5.45?
Pytam poniewaz ani niemoge znaleźć pliku ini w pro100 ani w rejestrze general... u mnie wyglada to tak co i gdzie mam wpisac aby dzialalo


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 19 lut 2016, 18:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
ylona pisze:
w pro100 ani w rejestrze general...


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ecru\P100\general]
"developersmode"="1"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 11 kwie 2016, 20:19 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Obecnie uzywam pro100 tylko do wizualizacji. Ale z tego co mi wiadomo sa tu osoby ktore korzystają odrazu z wyciagania rozpiski elementow z programu by nie robic tego recznie oraz nawet wyceny automatycznie z rozpiski.
I mam taki dylemat czy warto poswiecic czas w przystosowanie programu do rozpisek i wycen. Zastanawiam sie dlatego ze duzo czasu ucieka mi na biurowe prace i szukam lepszych rozwiązań. Jedyne co mnie sie nie widzi to to ze proste szafki sie recznie szybko rozipsuje a ze nietypowe chyba lepiej recznie pisac niz w programie szafki przerabiac by w rozpisce bylo ok. Ale to tylko takie moje wrazenie wiec wole zapytac doświadczonych w tych sprawach czy warto i jakie sa minusy i plusy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 11 kwie 2016, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:57
Posty: 953
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Budowniczy mostów
Specjalizacja: Wkładanie kija w mrowisko.
Jeśli nauczysz się płynnie posługiwać pro100 szybciej będzie z programu niż ręcznie. A do prostych szafek szybko używa się dynalog`a. Od razu pisze ci gdzie wiercić otwory itp :)

_________________
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 11 kwie 2016, 20:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
A jak przychodzi nowy mebel ktorego nie masz w pro100 , badz ktorys z gotowych trzeba mocno przerobic to jak wtedy działasz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 12 kwie 2016, 07:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio tu robisz tak, że masz bibliotekę (na początek) składającą się z samych elementów podstawowych:
1. Bok wiszącej
2. Bok stojącej
3. Listwa montażowa
4. Dół i góra wiszącej
5. Dno stojącej od razu z nóżkami
6. Półka. Dlaczego półka, przecież masz już dno? A to z dwóch powodów. Bo półka w rozpisce nazywa się "półka" i jest węższa o 1 mm od światła szafki. Po co masz ciąć element dwa razy.
Jest jedna zasada robiąc w ten sposób bibliotekę. Jak nie "powiesz" programowi o tym, że różnica w wymiarach jest stała, a zmienia się wymiar elementu to on będzie je rozciągał proporcjonalnie. Np. półka ma być zawsze płytsza o 5 mm niż głębokość boku to program będzie to rozciągał proporcjonalnie. Ja do takich rzeczy używam "formatki", która nie jest uwzględniana w rozpisce elementów jak i nie ma koloru z bazy płyt z ceną. Ważne aby ten element (u mnie "luz") miał kolor domyślny (nie można mu przyporządkować ceny ale jak masz w swojej bibliotece szafki w kolorze domyślnym to podczas zmiany koloru domyślnego na inny ten też się zmieni jeśli w ustawieniach koloru masz ustawione "Po przeciągnięciu zamień w całym projekcie") lub inny ale taki, który nigdy nie będzie brany pod uwagę w wycenie (to ewentualnie tak na przyszłość). Ja mam do tego celu specjalny katalog.
7. Przegroda w słupku (bo nie ma nóg)

Tu masz próbki o co tak dokładnie chodzi. Podczas rozciągania szafki zwróć uwagę na to jak zachowują się nóżki pod szafką. Tu mogą wystąpić problemy z wersją 4. Ale jak masz najnowszą wersję programu to otwieraj od razu te z wersji 5.45.

Następnie z tych stworzonych w Bibliotece elementów złóż sobie szafki i zapisz ich wersje podstawowe: pusta, z jedną półką, z dwoma półkami, pod zlew, różne wersje słupków, szafka z szufladami (najczęściej robiona przez Ciebie). Podczas składania tych szafek w całość kontroluj często ich rozciąganie we wszystkie strony. Czy da się to zrobić w te strony w które chcesz aby się rozciągały i w te które chcesz aby się nie rozciągały.
Trudno jest tak pisać aby to było wyjaśnione z sensem, dlatego musisz sam dojść sobie do większości tego co zrobisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 12 kwie 2016, 08:53 
Offline

Rejestracja: 23 lip 2015, 21:43
Posty: 73
Nie chcę się bardzo mądrzyć, ale w pliku 4 od lewej " 4 szuflady meb " Dno masz węższe o dwa mm od góry, coś nie tak z wymiarami :(

Już rozumiem, masz zostawione pod okleinę po 1 mm, przepraszam za zamieszanie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 12 kwie 2016, 17:41 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen Wiem o czym piszesz na temat co się dzieje z szafkami gdy się je rozciąga itd. bo kiedyś robiłem szafki gotowe itd itp, aby robiła sie rozpiska ale później się okazało że źle przemyślałem funkcje formatek i obecnie musiał bym zmieniać każdą szafkę/formatkę więc mi się nie chciało ale teraz znów myślę od zera porobić biblioteki. Teraz przynajmniej było by szybciej bo bardziej wiem co robiłem źle i coraz lepiej znam program.

Powiedz mi jeszcze czy zdarzają ci się meble że zamiast na pro100 to siadasz przed papierem, rysujesz i liczysz ręcznie bo na pro100 ciężko by było i jak często ci się coś takiego zdarza ?

I czy dużą różnicę widzisz między pracą na pro100 a ręcznym pisaniem/liczeniem na papierze wliczając w to nietypowe meble/rozwiązania ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 13 kwie 2016, 00:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nie, nie zdarza mi się już abym rysował i liczył szafki na papierze. Odkąd używam do tego komputera (wcześniej arkusz kalkulacyjny, teraz PRO100) to nie liczę szafek ręcznie. Pisałem o tym na Mancie, że zrezygnowałem z takiego sposobu jak ja się oliczyłem jaki będzie koszt konkretnej kuchni. Straciłem na to cały dzień, a klient nie wziął. Teraz z arkusza korzystam tylko wtedy jak klient mówi: chcę taką, taką i taką szafkę (sprzedaż na metry :)). To wtedy uruchamiam Excela lub Calca i mówię: tyle kosztują, a szafki będzie można odebrać w tym dniu. A jak się pyta "Jak to zabrać?" to ja odpowiadam, że szafki w ten sposób kupowane są do samodzielnego montażu bo ja nie biorę odpowiedzialności, czy będą pasowały do tego pomieszczenia. Mogą być złożone lub rozłożone na elementy aby klient miał łatwo je zabrać. A jak klient chce wtedy z montażem to mówię mu, że zakupy wtedy wyglądają inaczej. Biorę SAM pomiar, robię projekt poglądowy i wycenę. A dalej to już wiadomo.

Co do nietypów szafek, to też robię je w PRO100. A to tylko dlatego, że do tego celu wykorzystuję podstawową wersję szafki jaką mam w bibliotece. Dno, dwa boki, dwie montażówki i plecy. I taką szafkę dopasowuję do miejsca gdzie będzie ona stała. Potem wypełniam taką szafkę zawartością i daję takie fronty jakie życzy sobie klient. W mojej bibliotece tylko wybrane słupki mają fronty już zamontowane. Gdybym miał wszystkie już z frontami to z bardzo dużym prawdopodobieństwem okazałoby się, że pomimo tego, że biblioteka jest pełna różnych szafek to tego konkretnego modelu właśnie brakuje.

Ja używam nie tylko PRO100 ale i ich rozkroju. A rozkroju używam nie tylko do wyliczenia ile płyt potrzebuję ale też np. do policzenia ile sztang UKW-7 będę potrzebował na uchwyty. Bo to też jest przesyłane do rozkroju. Z PRO100 do rozkroju przesyłam chyba wszystko to co jest kupowane na sztuki, a tnie się na konkretny wymiar. Wtedy wiem ile czego trzeba kupić i ile to będzie kosztowało.

Załóżmy, że chcę zrobić uchwyty UKW7 w kuchni i wychodzi mi, że będę potrzebował na to 4 całe sztangi. W PRO100 te uchwyty wyceniane są z mb., a rozkrój mówi ile sztuk jest na to potrzebne. Ja wiedząc, że za 4 sztangi zapłacę np.: 400 zł, a PRO100 w cenniku twierdzi, że koszt wszystkich uchwytów to 485 zł. To ja wtedy w wycenie w PRO100 dodaję pozycję do listy: Uchwyt UKW7 cena -85 zł. A jeśli różnica jest w drugą stronę bo wychodzi dużo odpadów to dodaję kwotę na plus nie minus. Nie robię tak, że wszystkie różnice sumuję i dodaję tylko jedną pozycję do wyceny, bo trzeba wtedy pamiętać co i ile się dodało jak będą jakieś zmiany w projekcie.

Różnica w pracy co do liczenia na papierze, a w PRO100 jest taka, że na kartce liczysz tyle razy ile razy robisz nowy projekt. A jak robisz w PRO100 to on to robi za ciebie. W PRO100 da się łatwiej przewidzieć nieoczekiwane problemy (gniazdka, zawory, skosy), a na papierze liczysz to za każdym razem. A kiedy trafia Ci się nietypowa szafka to w programie Ty myślisz tylko nad tym jak taką szafkę zrobić resztę robi za Ciebie program. To działa identycznie jak byś to robił w rzeczywistości. Tylko w realu psujesz materiał i płacisz za niego, a w programie tego nie ma. I tu możesz kombinować różne możliwości bez strachu, że coś popsujesz i Ci nie starczy materiału. Albo musisz kupić więcej materiału na jakieś usterki. I jak te usterki nie wystąpią to zostajesz z materiałem, który nie wiadomo kiedy sprzedasz.

Dobra koniec bo już 1:00.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 13 kwie 2016, 06:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ręcznie szczegółowo wyceniac to nie ma opcji. Wycene robie w 15 min tak na oko zawsze z minimalnym naddatkiem aby nie zarobic mniej niz przewidywalem, i rzadko sie zdarza ze zarobie mniej niz oceniłem, cześciej jest ze wiecej. Za ostatnie meble zarobilem 2k wiecej niz wycenilem zarobek, lubie takie niespodzianki :) Ale tylko w przypadku kuchni mam tak obcykane, w meblach pokojowych i szafach ciezko jest mi recznie wyliczyc ile plyt sie użyje. W przypadku rozpiski juz nie ma tak latwo bo tam nie ma miejsca na liczenie na oko i na tym by mi zalezalo aby przyspieszyc ale jak dodatkowo wycena bedzie dokladniejsza to plus dla mnie za wyjatkiem ze extra niespodzanki znikną :)

Zeus o jakich otworach piszesz z dynaloga ? Pod akcesoria to z wlasnych szablonow sie robi szybko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 16 kwie 2016, 22:14 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Udało mi się w końcu znaleźć chwilę by uruchomić pro100. Fajnie masz te szafki poukładane.
Widziałem tez paczkę akcesorii w słupku, konfirmaty liczysz a wkrętów do przykręcania zawiasów i td nie ma w zestawach ?

Po co na krawędziach np boków dajesz okleine jako element ?

Jak mam nowy element i w menu/wymiary jest opcja "uwzględniaj przy wymiarowaniu" co dokładnie ona oznacza?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 17 kwie 2016, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Bo wkręty są tańsze niż konfirmaty. Inna sprawa, że one tylko w PRO100 nazywają się konfirmaty. W realu to są wkręty samonawiercające Würtha 4x50.

Co do okleiny jako element to ten parametr służy do jej zamawiania. 1 sztuka to dodatkowe 10 cm do zamówienia. Pozwala to zabezpieczyć "straty" wynikające z oklejania na początku i na końcu oklejanej krawędzi. Jak do tej pory mi się to nie przydało, ale zanim to wprowadziłem to jeden raz zabrakło mi aby wszystko okleić za jednym podejściem bo zabrakło na wszystko.

Danio pisze:
[...]uwzględniaj przy wymiarowaniu[...]

Nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale jak u Ciebie jest ten tekst z Twojego postu, a nie "uwzględniaj przy wiązaniu". A taki właśnie ja mam w swoim programie. Jak chodzi Ci o "wymiarowanie" to sprawdź co piszą w pliku "PRO100 manual.pdf" str. 34. Plik ten jest w katalogu programu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 18 kwie 2016, 07:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Danio pisze:
"uwzględniaj przy wymiarowaniu" co dokładnie ona oznacza?

chodzi o to czy dany element ma być wymiarowany w grupie elementów
jak dasz moduł dolny i plecy odznaczysz to wymiar mebla po głębokości będzie liczony bez pleców

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 11:33 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Skąd można pobrać pro 100? Czy macie orginały z licencją ?

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
demo z www.dobreprogramy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 15:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Szklarz pisze:
Skąd można pobrać pro 100? Czy macie orginały z licencją ?

Pilarkę już masz, zaraz okleiniarka i pro100. Do końca roku jeszcze będziesz pytał o CNC :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Szklarz pisze:
Skąd można pobrać pro 100?[...]

Na stronie twórców czyli firmy Ecru. Ich strona to: ecru.pl. Pobierz sobie wersję minidemo to się zorientujesz o co w nim chodzi. Nie możesz tylko zapisać swojej pracy i brakuje raportów i możliwości wydrukowania. Ale możesz zrobić zrzut ekranu. Tyle, że taki zrzut to jak patrzeć jak ktoś je lody. Niby czujesz smak lodów, ale sam ich nie jesz. Jeśli chcesz kupić, a uważasz, że cena jaką chcą jest za wysoka to zdarza się, że ktoś pozbywa się tego na allegro. Sprzedaje taniej i niby że on sprzedaje wersję w pełni oryginalną to ten co kupuje ma już wersję nielegalną. Aby była legalna musi zapłacić 800 zł + vat (ja tyle musiałem zapłacić, a mogło się to zmienić) i przepisać licencję na siebie. Program możesz zainstalować na tylu komputerach na ilu zechcesz ale działa tylko ten do którego jest włożony klucz USB.

Program w miarę jak go używasz może mieć (ale nie musi) jakieś braki. Wszystko zależy od tego jakie masz wobec niego oczekiwania. Moje główne oczekiwanie wobec niego to lista formatek sortowana pod względem szafek bez ingerencji w strukturę szafki za każdym razem jak robisz projekt składający się z więcej niż jednej szafki.

Możesz też wybrać inny (ładniejsze wizualizacje projektów) ale one mają inne błędy. Wszystko na zasadzie: "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 19:51 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Dzięki Omen . PBstol już więcej nic po za piłą i okleiniarką nie kupię chyba że elektronarzędzia . Myślałem trochę o prasie i strugarce ale forniry mi przeszły :) .

Mogli byście podopowiedzieć jaki sciągnąć program do optymalizacji rozkroju ? Czy PRO100 zawiera taką opcję ?

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 19:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Do Pro100 można dokupić Rozkrój. www.ecru.pl - wejdź i poczytaj.
Są też tańsze odpowiedniki za pół ceny http://www.agmasoft.pl/produkty/formatyzacja_3.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 20 kwie 2016, 20:36 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Podziękował .

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 21 kwie 2016, 06:55 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
jak by cie jeszcze interesowało to kdmax robi wiele lepsze wizualizacje niz pro100 :)
Lecz moim zdaniem jak ci się nudzą akwaria to usiądź na cały dzień, na stołku, pierdź w stołek myśląc co by tu wymyślić nowego ze szkła. Pierdzenie pobudza zapytaj prywaciarzy troli.
Kiedyś jak byłem młody to zrobiłem ze stojących szklanych trójkątów lampkę nocną, wyglądała jak kryształ i mógł być niebieski, czerwony itd. Dawała bardzo ciekawy efekt świetlny no ale że trójkąty kleiłem klejem na gorąco to długo ta lampka nie wytrzymała :) Później chciałem to sprzedawać na allegro ale nie miałem wtedy warunków aby to robić. Mam jeszcze dwie opcje za młodych lat, jedna ze szkła a druga z plastiku ale na razie robię meble. Jak mi się znudzą albo bede miał więcej czasu gdy np dzieci dorosną to wtedy będę myślał.

Ewentualnie mogę ci zaproponowac meble kuchenne :) Wczoraj w Tychach robiłem pawlacze (pawlacze nie polecam) od pani projektantki. Jak jechałem rozgladałem się za Torusowym salonem ale nie widziałem, musiał sie dobrze schować bo pewnie wiedział że bede jechał :D
Na szkle jednak jest bardzo dobra kasa (może sie przerzucę) mój szklarz teraz np buduje drugi duży zakład i nowe maszyny bedzie miał choć obecne ma już dobre :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 21 kwie 2016, 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1219
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Kupujesz u Stalmacha?

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group