TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 03:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 26 lip 2017, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Wracając do Kreya udało sie komuś zrobić podobna wizualke jak dzisiaj wstawiło ecru ....?

Obrazek

takiego ładnego"okna"mi się nie udało nigdy zrobić :( ...i światło tez nie takie ładne mi wychodzi :(......

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 26 lip 2017, 20:18 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
co do okna to ja juz całkiem zielony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 26 lip 2017, 21:20 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
O widok z okna trzeba podpytac ecru, ale na moje oko za oknem jest luz 1-2 metrowy i na pomieszczenie wklejony w wysokiej rozdzielczosci obrazek byc mozliwe lekko fluorescencyjny.

Kraya przyspieszyli tracąc na jakosci ale i mogą kosztem szybkosci poprawic jakosc prawdopodobnie w nieskonczonosc. Tylko aby to mialo sens musi byc mega komputer (chyba serwerowy sie to nazywa). Byc mozliwe ze oni taki maja i tak robia super projekty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 26 lip 2017, 23:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
:idea: :!: Nareszcie odkryłem powód lub raczej przyczynę "kiepskiej" jakości renderów "robionych" przez Kraya w PRO100.

Jakiś czas temu dostałem chyba od Danio projekt. A może od kogoś innego, nie pamiętam już bo to dawno było. Tu na stronie Ecru jest wizka tego projektu.
A tu jest ściana z cegieł z tego projektu. Rozmiar pliku (tylko te białe cegły) to ponad 11MB. I tylko to jest do pobrania. Aby pobrać jeśli ktoś chce to najpierw w link, następnie w ikonę w górnym lewym rogu. Potem otworzy się samo okno aby zapisać to na własnym kompie. Projektu nie daję, bo cały ten projekt w sumie zajmuje "tylko" 275 MB (dwieście siedemdziesiąt pięć megabajtów).

To jest zrzut ekranu z PRO100:
Załącznik:
Kuchnia PRO100.jpg

To jest zrzut z KRAY-a. Maksymalna jakość, suwaki ustawienia domyślne. Wszystkie ściany poza "N" zaznaczone. Jakieś tam ustawienia świateł z programu.
Załącznik:
Kuchnia z KRAY-a.jpg

Ylona, a co do ładnie prześwitujących w ich wizkach szyb w oknach. To ich w ogóle tam nie ma. To są tylko ramy, a szkieł brak. Dlatego takie piękne, czyste i prześwitujące.

To wszystko co jest tam widać to są bryły specjalnie zrobione lub skądś zdobyte specjalnie na użytek tych projektów. Żaden składnik projektu nawet nie przeszedł przez PRO100 lub "Edytor kształtów". Dlaczego twierdzę, że nic nie zostało stworzone w PRO100? Bo klikałem gdzie popadnie, aby sprawdzić czy da się to otworzyć w "Edytorze kształtów". Nie da się.

Można więc sobie darować tej jakości wizki.

Sprawa została rozwiązana


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 07:57 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Myślę że na potrzeby marketingu wszystkie wizualizacje są poprawiane w photoshopach . Mnie też nie udaje się osiągnąć w nowym KDMaxie tego co na widać na reklamach. :( Ten Photon nieźle zamula komputer i wizualizacja robi się bardzo długo. Niestety nie korzysta w ogóle z karty graficznej i może to właśnie dlatego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 08:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Czyli standardowo marketing i reklama ! i bądź tu człowieku mądry ech ;( ....to jak sprzedawanie malucha z opisem mercedesa...kupisz i się zdziwisz...bo okaże się żeby maluch jeździł jak merc to musisz se pan kopic silnik od merca,...czyli kup sobie Kreya do pro100 a wizualki i tak nie będziesz miał jak pokazują....bo użyte materiały nie są z pro100,a do renderingu potrzeba wypasionego i drogiego kompa a i tak nie bedzie to co sie oczekuje ....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 08:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Omen i rozwiałeś na zawsze moje "marzenia"o ładnej wizualce w pro100 +krey ;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 08:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak, to została rozwiazana? Teraz napisz do nich zapytanie na fejsie, jak to zostało wykonane.

Jak coś sprzedają, to powinni pokazać, jak to uzyskać i na jakim komputerze. Od A do Z.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 09:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Moim zdaniem takie pro wizki da się robić, ale trzeba być/działać jak pro projektant, który umie robić bryły 3d lub takie bryły można kupić zamówić (kiedyś w necie widziałem taka strone/sklep www) i trzeba mieć pro komputer. Pro komputer dla pro projektanta kosztuje 25k. Pro meblarz PBstol wydał 150k na cyflexa i wiecej na inne maszyny więc to nic dziwnego że pro projektant powinien wydać na kompa 30k by było pro.

Pro100+kray kosztuje 6k, a przecież są programy co kosztują 14k.

Jesli chodzi o ładne bryły 3d w projekcie (cegiełki, jabłka, wino) no to pro100 ich nie ma (ale ma inne) i trzeba albo kupić albo zrobić albo z neta ściągnąć jak się da, choć jabłka, cegiełki i wino z projektu od nich już mam i fotele też i jeszcze cos by mozna od nich poprosić z innych projektów, ale nie specjalnie chcę to robić bo te ich brył 3d i struktury są wymagające dla procesora.

Na dzień dzisiejszy Kray mi pasuje. Nie wymagam już więcej bo nie ma nic lepszego prostszego, nie ma programu co by robił wizualizacje git malina komputerem za 2k. Kray potrafi więcej niz ja pokazuję, ale trzeba mieć lepszy sprzęt. Sami widzicie jakie ecru pokazuje projekty.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 09:51 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Nie w photoshopie, ale lekko w paincie przerobione.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 11:00 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Powiem Ci że bardzo ładnie Ci to wyszło. Wydaje mi że klienta który dostanie taką wizke od stolarza to będzie bardzo zadowolony. Mnie się bardzo podoba i trochę Ci zazdroszczę bo mnie jeszcze się nie udało takiej zrobić w KDMax. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 15:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Danio a możesz wrzucić 1 wizualke bez kraya tylko jak wgląda w pro100 po wizualizacji fotorealistycznej......ciągle walczę oświetleniem albo nienaturalnie za jasno albo ciemno

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 15:30 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Jeżeli jest tak jak pisze Omen to masakra - to czyste oszukiwanie. Ja wiem ze marketing , ze oczy kupują ale jest to bezsensowne jeżeli klient nigdy nie może uzyskać takiego efektu nigdy.

Danio wizji całkiem całkiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 19:47 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Galmat - kray robi swiatlo bardziej realistycznie dlatego jest ladnie naturalnie.

Ylona - jutro sie postaram.

Lignumsoft - jakie nigdy ? te projekty co ecru pokazuje to duchy nie zrobily.

Aby kray szybciej chodzil na slabszym sprzecie to lepiej powylanczac wszystkie halogeny i dzialac tylko na rozproszonym i slonecznym. Kraya tez mocno spowalniaja obiekty 3d glownie takie co maja duzo megabajtow np z projektu od ecru co pisal o nich Omen. Kieliszek z pro100 zajmuje 300 kb a z projektu ecru 9000 kb. W czystym pomieszczeniu 30 takich kieliszkow zamula projekt i kraya gorzej niz caly projekt od ecru. Materialy w wysokich rozdzielczosciach tez lepiej nie uzywac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 27 lip 2017, 20:39 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ylona - tutaj masz pokazaną różnice kraya i pro100 viewtopic.php?f=55&t=913&start=90#p40817


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 08:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio, ta ostatnia wizka to w pełni Twoja zrobiona w PRO100, czy nadal od nich ale skonwertowana tylko na Twoim komputerze? W tych "moich" ja niczego nie dodawałem i nie zmieniałem w ustawieniach, a tylko "przerobiłem" je na obrazki. I ten "mój" obrazek z KRAY-a wygląda dużo lepiej od tego "mojego" obrazka bezpośrednio z PRO100.
Danio pisze:
[…]który umie robić bryły 3d lub takie bryły można kupić zamówić[…]
Wybacz Danio ale ja nie mam zamiaru robić brył 3D dla nikogo. Powód? Bo nie jestem projektantem wnętrz tylko stolarzem. I dla mnie robienie tego typu wizualizacji aby klient był szczęśliwy, a potem kolejnego aby to zrobić. Nie dziękuję, nie chce mi się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 12:06 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen pisze:
skonwertowana tylko na Twoim komputerze?
Tak

Jakość ich projektów nie zależy od ich brył tylko od twoich umiejętności i twojego komputera. Wcześniej kray był wolniejszy i projekty robił ładniejsze, zmienili to bo ludzie narzekają że zbyt wolny bo nie mają takich mocnych komputerów, ale jak byś miał mocny sprzęt i chciał to mogą ci jakość kraya polepszać w nieskończoność. Wydaje mi się że ich projekty robione są na krayu tym co był na początku, czyli lepszym niż obecny.
Widać że ich wizualizacje są mniej ziarniste, ale jak by co to ziarnistość też na obecnym krayu można zmniejszyć robiąc pomieszczenie bardziej oświetlone.

Ylona tu masz projekt z pro100.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 12:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
ech...moje wypociny i prawie 3 godzinny render który jest beznadziejny.....lepiej to wygląda w samym pro100....chyba zostawię tego kreya na lepsze czasy i szybszy komputer aby kombinując z ustawieniami nie będę musiała czekać 3 godzin żeby stwierdzić ze jednak trzeba zmienić.........oświetlenie fatalne ręce i cycki opadają normalnie:(
pro100
Obrazek
krey
Obrazek

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Ylona tu masz projekt z pro100.[/quote]


dzięki....w samym pro już wygląda dobrze.....

chyba muszę zaparzyć melisę we wiadrze i kombinować z ustawieniami....;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 13:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Poświęccie swój czas na produkcje zamiast na te rendery. Wtedy zarobicie na lepsze komputery:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 15:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Hmmmm no ja akurat nierobie na stolarni tylko projektuje kuchnie...wiec wizualka jest dla mnie istotna.....:D

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 15:49 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Na miejscu Ylony komp i program to chyba najwazniejsze narzedzia pracy wiec bym sie raczej nie wachal zainwestowac w mega komputer by robic mega projekty.
Ten twoj ostatni projekt kraya to lipa, wyglada jak by byly powylanczane jakies funkcje, ale jak pamietam obecny procesor to masz lipny jak dla kraya.
Poslij ten projekt na jakis serwer plikow bym mogl sciagnac i jak bede mial czas to zobacze co na moim kompie bedzie sie dalo zrobic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 18:59 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
render 4 minuty i widok za oknem opanowany. Do tego projektu wkleilem lampe sciagnieta z projektu od ecru i zamulilo projekt. Zarowka wygladal na dziwna bryle 3d wiec ją usunlem i wstawilem zwykłą kulke z pro100 jako fluorescencyjny element i juz plynnie szło. Jak bym wylaczyl halogeny to robilo by sie to okolo 3 minuty.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Danio link do projektu masz na priv

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 19:27 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jutro sprubóje ale nie obiecuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 19:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
na spokonie...jak sie bedziesz kiedys nudził ;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 19:43 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
Lignumsoft - jakie nigdy ? te projekty co ecru pokazuje to duchy nie zrobily.


Nie Danio nie duchy, ktoś to zrobił. Ale co z tego jeżeli ty takiego efektu nie osiągniesz. To mnie szczerze wkurza aż do bólu, bo nich każdy pokaże to co jest możliwe do osiągniecia przez 95% użytkowników, a nie 5%. Pokazać coś i powiedzieć że się da, a nie powiedzieć że są specjalne obiekty, specjalne textury, specjalne materiły świecące, specjalnie skomponowana scena.

Czasami się zastanawiam po co wam te super ekstra wypasione rendery ? Teraz jest tak ze klient wybiera taki render , potem kupuje tam gdzie najszybciej albo najtaniej, a na końcu rozlicza formę że render jest ładniejszy i nie zapłaci, bo to nie to , i musi urwać 15 %.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Mega wypasione rendery w moim wypadku nie są aż tak potrzebne.. nie wiem czy to kwestia regionu czy klientów ale niemam jakby przymusu lub narzekań ze strony klientów ze wizualka jest nie ładna czy ładna bo przy omawianiu kuchni skupiam się na ważniejszych rzeczach niż mega rendering.....ale chciałabym aby były choćby przyzwoite i nie wyglądało jak rysowanka z painta...... przydało by się ....skoro kupiłam program to fajnie było by go wykorzystać....poza tym jak wszyscy wiedza a nie każdy się do tego przyzna ze zawsze woli być o krok przed konkurencją :D ...bo takie są realia rynku poza tym dobrze jest się rozwijać i iść do przodu z techniką nowinkami itd...a jeśli programy tego typu nam to umożliwiają to dlaczego nie?

Niezadowolenie ,przynajmniej moje ;) ...to to ze jak dobrze napisałeś ze wkurza fakt ze niemożna bez mega drogiego i szybkiej kombajnu komputerowego stworzyć przyzwoitej wizualki....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 20:37 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Lignumsoft - nie 5 % a 100% moze robic takie rendery bibliotekami w pro100 stworzonymi. Tylko te 100 % musi zainwestowac w pro sprzet i to jest moim zdaniem normalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 28 lip 2017, 21:06 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ylona - ten komp co teraz mam i ktory robi wedlug mnie nie profesjonalne ale przyzwoite bardzo ladne rendery kosztuje nowy okolo 5k.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group