TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 10:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 05 kwie 2017, 06:34 
Offline

Rejestracja: 18 maja 2016, 09:00
Posty: 11
No i fakt, było włączone na co nie zwróciłem uwagi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 14:30 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
czesc napisze tutaj,Nowy ROZKRÓJ płyt wer. 5.1 ,jest tam kabel do drukarki port LPT .tzn ze na laptopie nie bedzie działac bo pracuje na laptopie nie na pc.Planuje kupic ale martwi mnie podlaczenie do drukarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 15:05 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2110
Lokalizacja: Swaj
Kup sobie przejściówkę.
Abo zmień drukarkę na bezprzewodową (WIFI).

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 15:12 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
na mam bezprzewodowa. tylko myslem ze tylko mozna podlaczy program z drukarka przez ten kabel
bo daje w zestawie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
koniu1980 pisze:
tam kabel do drukarki port LPT

README.TXT
4. - DRUKOWANIE NA DRUKARKACH GDI I USB
=========================================
W przypadku kiedy mamy do czynienia z drukarką, która nie obsługuje
trybu DOS (np. drukarki GDI oraz USB) należy skonfigurować program
NOWY ROZKRÓJ tak aby używał sterownika oznaczonego jako "Windows".
Od tej pory drukowanie rozrysów odbywać się będzie za pośrednictwem
systemu Windows umożliwiając wydruk na dowolnym urządzeniu zainstalowanym
jako drukarka w tym systemie.

Aby wybrać używaną drukarkę oraz uzyskać dostęp do okna ustawień drukowania
należy uruchomić program WINPRINT.EXE zainstalowany w głównym katalogu
programu NOWY ROZKRÓJ. Zmiany dokonane w pojawiającym się oknie zostaną
zapamiętane i będą automatycznie obowiązywać począwszy od następnego wydruku.
(last version DOS 5.47, WIN 7.34)

Lub użyj programu do drukowania
http://www.dosprn.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.printfil.com/english.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dosprinter.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dos2usb.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
.........................................etc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
A wiesz o tym, że za przepisanie licencji będziesz musiał zapłacić prawie 1000 zł?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Omen pisze:
musiał zapłacić prawie 1000 zł?

Obrazek

lub - czytaj wyżej:) wszystko po prostu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 19:40 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
serio az 1000zl za klucz?to chyba juz oplaca sie kupic nowy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nie chodzi mi o aktualizację programu tylko o przepisanie licencji z jednego użytkownika na drugiego. Ja z tego tekstu
koniu1980 pisze:
[…]Planuje kupić ale martwi mnie podłączenie do drukarki.
koniu1980 pisze:
[…]podlaczy program z drukarka przez ten kabel bo daje w zestawie
rozumiem, że chce go odkupić od innego użytkownika na którego w tej chwili jest wystawiona licencja. Zgadza się koniu1980?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
dokładnie i koles chce 600-700zl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 30 maja 2017, 19:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
To już teraz widać, że się nie opłaca bo przepłacisz. I "dużo" zamieszania zostaje po Twojej stronie. Dokładnie jak nic się nie zmieniło to za przepisanie licencji z jednej osoby na drugą, śpiewają sobie w Krakowie 800 zł+VAT=984 zł. Jeśli kupisz go za 600 zł to będziesz do przodu 15 zł. I będziesz miał wersję 5 z kluczem LPT. Opłaca Ci się?
Oczywiście możesz nie przepisywać licencji. Kto powiedział, że odwiedzi Cię kontrola i będą sprawdzali licencje na posiadane programy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 14 cze 2017, 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Mamy mały błąd w 6.10
w poprzednich wersjach program sam dopasowywał wymiar pomieszczenia do wielkości mebla
po wpisaniu wartości 1 w menu Pomieszczenie/Wymiary

a teraz po wpisaniu 1x1x1 pomieszczenie robi się 1x1x1
nawet jak jest wstawiony mebel 500x500x500

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 14 cze 2017, 10:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
No to nie tylko Ty tak masz. U mnie to też jest. I to nie jest mały błąd tz. do poprawki na tzw. "wczoraj".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 14 cze 2017, 10:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
na zgłoszony błąd dostałem taką odpowiedz

Kod:
Faktycznie, zmieniliśmy to celowo, gdyż powodowało to utrudnienia przy np. kolorowaniu ścian i problemy, gdy użytkownik celowo umieszczał elementy poza pomieszczeniem. Chcemy wprowadzić przycisk "dopasuj rozmiar pomieszczenia" w oknie rozmiarów pomieszczenia w jednej z najbliższych wersji.

Dziękujemy za zgłoszenie, prosimy o chwilę cierpliwości i dostarczymy lepsze rozwiązanie!

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 14 cze 2017, 11:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Celowo? Przy kolorowaniu ścian? Jak ktoś chciał "coś" umieścić poza pomieszczeniem to wystarczyło wpisać wymiar z minusem i nie ograniczać się tylko do głupiego "0" (zera).

Przycisk "dopasuj rozmiar pomieszczenia" to będzie pomyłka jeśli za jednym kliknięciem dopasowywały się będą wszystkie trzy wymiary pomieszczenia do tego co jest w projekcie. A co jak ktoś potrzebuje tylko jeden wymiar dopasować do mebli, a pozostałe zostawić takie jak je sobie wcześniej ustawił?

Poszaleli, czy co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 14 cze 2017, 18:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja im o tym nie pisałem ale mi się to podoba. Nie raz zrobiłem projekt na gotowo, i na koniec blendy poszerzałem by wyszły poza obszar pomieszczenia po to by na montażu blendę mógł sobie dociąć z szerokości, ostatnio tez miałem fuksa że przypadkiem zauważyłem że przymyki dochodzą do sufitu a drzwi przesuwne nie, i już drzwi miałem rozciągać (drzwi cale szklane) na wysokość ale sobie przypomniałem co pro100 potrafi czyli że nie zauważyłem jak rozciągnęło się pomieszczenie. Nie raz bywało że włączam projekt a on jakiś niedokończony z luzami i wtedy jest niepewność czy to ściany się ruszyły, czy to projektując coś popsułem ja. Wad tego rozwiązania nie widzę.
Nie było by takiego problemu gdyby zawsze w projekcie do okoła robił sciany np grube na 200mm. Wtedy by blende wbijał w ścianę, ale obecne ściany są takie denerwujące że jak się ino da to ich nie robię w ogóle, ewentualnie jedną z oknem.. Najgorzej sie operuje w projekcie jak są ściany, podłoga i sufit wtedy melisę trzeba pić, dobrze że funkcja "ukryj" jest i dzięki niej jest trochę spokojniej.
Juz prędzej mogli by zrobić funkcje że ścianę jak się zrobi na gotowo to można by oznaczyć np "zakotwicz" czyli, że jak sie ją zakotwiczy to była by widoczna ale nie dało by się jej nacisnąć, zaznaczyć, tak jak to działa element "null" którego da się zaznaczyć tylko w okienku struktura.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 14 cze 2017, 22:26 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Kurcze .... szkoda że nie wiem o czym piszecie ...:) Choć z drugiej strony dobrze że nie mam takich problemów. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 17:11 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Galmat może i dobrze masz mniej stresu :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 17:38 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Zastanawiam się jak by Galmat pisał gdyby projekty robił produkcyjne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 17:46 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Cytuj:
Zastanawiam się jak by Galmat pisał gdyby projekty robił produkcyjne.


Ale nie robi, radzi sobie inaczej :-) i jest zadowolony co najważniejsze :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 20:14 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Jestem zadowolony! Pewnie mógłbym robić i produkcyjne ale mam sporo obaw o milimetry jakich mogłoby zabraknąć albo być za dużo :) Po pomiarze jak wpiszę wielkość pomieszczenia to bez problemów wpisze w nie odpowiednie szafki ale, wolę mimo wszystko na piechotę rozpisać. Zobaczymy co będzie w wersji V6 może się przekonam do zrobienia i wykorzystania "rozpiski" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Lignumsoft nie bądź taki cwany.

Galmat od kiedy używam PRO100 to nigdy mnie nie oszukał na wymiarze. Oczywiście może gdzieś oszukać na 1 mm jeśli coś takiego się przydarzy z powodu okoliczności. Ale znając jego słabości wiesz gdzie ich się spodziewać i je kontrolujesz. Kiedy tniesz płyty to przez swoje niedopatrzenie możesz nie zmieścić się w wyznaczone miejsce. Wystarczy, że płyta ma nie 18, tylko 18.5 mm. I na 5 szafkach jak robisz meble na ścisk już masz meble o 5 mm szersze. Ale tego program Ci nie powie. To Ty musisz to wiedzieć i uwzględnić. Jak nie jesteś pewny tego, czy program Cię nie oszukuje to go sprawdź. Weź zrób projekt z jedną dolną i jedną wiszącą szafką, i porównaj to co sugeruje program z tym co Ty uważasz, że powinno być. Oczywiście problemem prawdopodobnie nie są proste szafki tylko te bardziej skomplikowane np.: słupki. Czy dobrze wyliczy fronty, czy nie. Lub czy elementy na szuflady są odpowiedniej szerokości. Jak go tak sprawdzisz parę razy to bardziej mu zaufasz i będziesz miał wtedy mniej pracy. Ja na Twoim miejscu to bardziej bym się obawiał, że zrobię jakąś "literówkę" w wymiarach podczas przepisywania ich z jednego miejsca w drugie. Teraz na tapecie mam kuchnię dla braciszka. Jest w niej 130 elementów bez frontów (jeszcze nie wiedzą jakie). Jakbym miał to wszystko przepisywać do rozkroju ręcznie to z całą pewnością bym się gdzieś pomylił. Dobrze jak ta pomyłka by była na plus, to łatwo poprawić. Gorzej jak na minus.

Znalazłem też coś takiego w internecie co dotyczy KRAY-a. A że piszę post w tym temacie to dam to tu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 21:17 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen pisze:
Lignumsoft nie bądź taki cwany.


Wcale nie jestem cwany, dlaczego tak uważasz

Omen pisze:
Galmat od kiedy używam PRO100 to nigdy mnie nie oszukał na wymiarze.


Omen to gratulacje zrobienia BARDZO DOBREJ BIBLIOTEKI. Pro100 używałem od samego początku jak byłem producentów. Byłem bodajże 4 legalnym użytkownikiem programu. Ale nigdy przenigdy nie wysyłałem niczego do nowego rozkroju ( który też posiadałem) tylko klepaliśmy formatki bo zawsze oszukiwał po imporcie. Tu 1 mm tam 2 mm. Rozumiem klientów którzy także boją się wysyłać z programów bo sprawdzanie czasami jest bardziej pracochłonne niż przeklepanie tego. Tym bardziej jak Galmat klepie często to leci z pamięci i głowy, a jak ma jakiś nietyp to sprawdzi pewnie 3 razy.

Co do grubości płyty masz rację tego nie przeskoczyć prawie nigdy, choć są na to też sposoby. Mam klienta który przed cięciem mierzy każdą płyty i podaje realną grubość płyty zmierzoną a nie taką jaka powinna być katalogowo. Przeważnie zawsze jest te 0.3 mm na plusik. Jak już pomierzy to jednym klinięciem sobie zmienia grubość i poszło. Fakt on robi meble lakierowane, ma centrum i jakaść połączeń musi być mega ekstra.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 21:30 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Lignumsoft, jest dokładnie tak jak piszesz. Bez problemów mogę podać "z głowy" wymiary wszystkich typowych szafek oprócz słupków i lodówki (bo bywają różne) Przeklepanie kuchni z powiedzmy 100 formatkami do rozkroju to max z 10 minut. Zdarzają się pomyłki ale to raczej że nie wklepię jakiegoś elementu. Ale to raczej nie problem bo zawsze płytę mam z zapasem i mogę dociąć i sobie okleić. Chciałbym żeby to było automatycznie wszystko robione ale jak pisałem wcześniej mam obawy... zresztą jak pracownicy pracują i nie muszę im pomagać to mam czas żeby zająć się między innymi rozpiską :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 21:41 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Galmat robisz srubokretem bo nie ufasz wkretarce i nie wiesz ze wiele tracisz. Tak dziala praca z projektem produkcyjnym. Robilem kiedys tak jak ty i juz nigdy do tego nie wróce.
Sproboj a sie przekonasz.
Jak by Omen mieszkal blizej to bym mu zawiozl skrzynke piwa za to ze mnie nakierowal w te rozpiski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 15 cze 2017, 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Galmat ale jak "masz czas" to porównaj sobie to co wymyślił komputer, z tym co Ty wymyśliłeś. Oczywiście na początku będziesz miał więcej pracy, bo będziesz chciał sprawdzić prawdziwość pomysłów komputera. Ale jak już się przekonasz do niego, to będziesz miał mniej takiej żmudnej i jednostajnej pracy.
lignumsoft pisze:
[…]Omen to gratulacje zrobienia BARDZO DOBREJ BIBLIOTEKI[…]
Zgadza się. Od samego początku mam własną bibliotekę. I nie korzystałem z tej jaka jest w programie. Mało tego, mam swoją własną strukturę katalogu "Biblioteka". Nie ma ona nic wspólnego z tą programową. Co do rozkroju to pewnie jakieś błędy wcześniej były. Tyle, że prawdopodobnie nie w Rozkroju tylko w PRO100 tak jak to jest w tej chwili z wymiarem "zero". Ale, że ja mam Rozkrój od wersji 6 to tu już takich błędów nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 16 cze 2017, 06:13 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen mnie zastanawia że w tym filmiku render robi się 10 sekund w ustawieniu wysokiej jakości (chwyt marketingowy?). Aż zrobiłem teraz próbny rendering by sprawdzić, no i taki jak wysyłam obrazek to nie mierzyłem zegarkiem ale cos koło 7 minut się robił. Czyli chyba szybciej niż zawsze, ale na ustawieniu wysokiej jakości są ziarniste kolory, może osłabili kraya by szybciej chodził, nie wiem.

Patrzyłem teraz na procesory i wcześniej tego chyba nie widziałem że któryś z procesorów i7 kosztuje około 4.500 zł a AMD tak samo mocny kosztuje 1500zł. Znasz się na tym i wiesz o co w tym chodzi ? Może bym zmienił procesor. Jak by było forum o pro100 bo by więcej wiedział co z czym jeść jeśli chodzi o kraya, bo ecru to puki co napisało kup i7 i obejrzyj dwa filmiki o krayu i koniec.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 16 cze 2017, 06:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak się pracuje na programie i wykorzystuje się w 100%, a nie w 20%, to wtedy zauważa się różne wady.

Pro100 ma dobrą funkcjonalność, jeżeli chodzi o relacje, ustawianie, przesuwanie szafek w projekcie. Łatwo coś dodać nietypowego i usunąć. Ma też dobre wymiarowanie, do którego chyba nie można się przyczepić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 16 cze 2017, 07:50 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
To robiło się 25 minut. Na pewno osłabili i przyspieszyli kraya bo na wysokich ustawieniach kolory są lekko ziarniste. Chyba zacznę tego kraya używać.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pro 100
Post: 16 cze 2017, 15:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jeszcze godzina i będzie lustro:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group