TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 09:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 lis 2022, 18:47 
Offline

Rejestracja: 12 mar 2021, 22:14
Posty: 42
Cześć, jestem na etapie kupna programu na zakład i zastanawiam się nad plusami i minusami różnych programów.
Jak na razie zastanawiam się pomiędzy woodlabem, Palette Cad i Corpusem.
W programie chcę robić projekty z jakimiś wizualizacjami by pokazać klinetowi, ale potrzebuję też by wyrzucał gotowe programy na scm cx-100.
Woodlab wydaje mi się najbardziej skomplikowanym programem z nich wszystkich, natomiast Palette Cad najbardziej intuicyjnym.
Może ktoś z was ma wymienione programy i może powiedzieć coś o plusach i minusach. Podobno w Corpusie są problemy z meblami które są projektowane do pomieszczeń z skosami, jest to prawdą ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2022, 13:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Temat był już nieco rozczesany na forum... poszukaj.
Generalnie z wszystkimi programami będzie problem jak ich nie opanujesz... Ja mam Corpusa ale czy kupił bym go ponownie to trudno powiedzieć bo pewnie musiałbym wszystko od nowa przeglądać.
Na forum raczej nie znajdziesz osoby która ma wszystkie trzy te aplikacje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2022, 20:12 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Jak byś nie wybrał, to coś zawsze będzie nie tak. Jadąc na prezentacje przeważnie tez będzie cacy… Niestety na twoje pytanie nie ma dobrej odpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 gru 2022, 09:07 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2020, 08:35
Posty: 32
Polecam woodlab ze względu na duże możliwości (CAM jest automatyczny i matematyczny, dzięki czemu można ustawić wszystko pod siebie). Woodlab można sprawdzić bezpośrednio na maszynie CNC więc zakup będzie przemyślany. CX100 jest często konfigurowane z woodlab https://woodlab.com.pl/woodlab-cad-cam-jednym-z-najczesciej-wybieranych-programow-do-produkcji-mebli-w-2022/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group