TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 17 lis 2018, 22:27 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Na Pro100 jest to zrobione. Program jest lux ale tak naprawdę widać że można by go jeszcze dużo usprawnić.
Jak piszesz o nawiertach cnc to nad tym pracują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2018, 13:06 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2016, 09:23
Posty: 34
Program już wybrałem, ale przyznam że bez testowania się nie obeszło. Jednak fajnie jest popróbować sobie samemu.
Ściągnąłem wersje demo, i powiem tak:

W Pro100 już w pierwszym dniu zrobiłem jakiś tam projekcik kuchni i jakąś szafę. Program super intuicyjny jak dla mnie, a najfajniejsze jest to; że jest dużo różnych filmików na YT, gdzie można sobie podglądać jak co zrobić.

KD Max zajął mi trochę więcej czasu, ale jakoś się coś udało sklecić. Ogólnie to program ok, ale mnie osobiście nie ujął, może dla tego że demo chyba mocno okrojone.

Corpus natomiast był jedynym programem który został mi fachowo zaprezentowany, gdyż jestem z okolic Warszawy. Prezentacja zrobiła na mnie dobre wrażenie, Pan Adam bardzo sympatyczny człowiek, ale cóż... gdy już u siebie dostałem demo programu, to czar prysł. Program tak mało intuicyjny że irytacja narastała z każdą próbą zrobienia czegokolwiek. Co najwyżej z biblioteki coś tam powstawiałem, ale co do reszty wykończenia to już poddawałem się za każdym razem. Funkcje są tak pozamieszczane że bez szkolenia nie ma mowy aby zrobić projekt. Po kilku podejściach, stwierdziłem - dość. Na internecie nie ma nic z czego można by było coś podejrzeć. A szkoda gdyż myślę że Firma zyskała by znacznie z zamieszczenia jakiś tutoriali, których podobno jest kilkadziesiąt godzin.

Wybrałem Pro100, i jestem bardzo zadowolony, gdyż lubię projektować, a program jest mi bardzo przyjazny. Robię też wykończeniówkę, i Pro100 super uzupełnia mi też zrobienie projektu pomieszczenia pod wykonanie. Co do nawiertów meblowych, to w standardowych korpusach kuchennych, i prostych szafach, zamierzam korzystać z wcześniej zrobionej bazy w Dynalogu. Dokładnie tak samo oznaczę sobie nazwy korpusów i będę drukował nawierty do montażu z bazy Dynalog.
CNC nie mam, więc jakoś sobie poradzę. a program Pro100 zakupiłem okazyjnie i już cesją wyszedł mnie 2300 brutto. Tylko jest to wersja V.5.45. (ostatni wypust V.5) i z czasem będę muiał dopłacić 1100zł do wersji V.6.
Więc nawet jakbym chciał sprzedać to nie stracę wiele.

Jak już kiedyś będę miał CNC, a zamierzam, to wtedy skłonię się do Corpusa, gdyż trzeba przyznać że program ma duże możliwości, i chyba pod względem współpracy z CNC nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie : )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2018, 14:02 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Waldo było trzeba napisać do dałbym dostęp do części portalu klienta gdzie miałbyś ponad 100 godzin materiałów filmowych. Kolejna rzecz wersja demo z racji na piractwo komputerowe które jest mega duże , jest bardziej niż bardzo ograniczona dlatego też mógł wydać ci się trudny. Najważniejsze jest to że sam sprawidziłeś i wybrałeś narzędzie dla siebie. Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2018, 16:51 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wladko jak już masz Pro100 to kupuj od razu v6 bo między v6 a v5 jest duża różnica, w v6 są nowe mega dobre funkcje bardzo ułatwiające i przyśpieszające tworzenie projektu.
Zanim będziesz miał CNC to Pro100 już długo będzie obsługiwał CNC.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2018, 17:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wladko pisze:
Co najwyżej z biblioteki coś tam powstawiałem, ale co do reszty wykończenia to już poddawałem się za każdym razem.


Niestety, ale jest w tym prawda, co piszesz. W bibliotece są szafki. Można je opisać swoimi parametrami, zrobić pod siebie i będzie ładnie. Tu jest lepiej, jak w Pro100. Nie trzeba się martwić o wymiary. Natomiast samo projektowanie w Pro100 jest szybsze i łatwiejsze. W Corpus są ikonki rozmieszczenia elementów względem siebie (tak jak w Pro100), tylko że tu nie działają. Dlatego tak jak piszesz, bez szkolenia nie wiadomo, jak projektować. Są inne możliwości ustawiania szafek i elementów względem siebie. Niestety wolniejsze. Może w Corpus 5 coś z tym zrobią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2018, 15:35 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jeśli prawdą jest co pisał QKI że biblioteki Corwin są tak dobre to proponował bym Wladko by zainwestować w to bo się szybko zwróci inwestycja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 12:13 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2016, 09:23
Posty: 34
Ja na szczęście popracowałem sobie na demach różnych programów, zanim dokonałem zakupu. I faktycznie KD Max nie zachwycił mnie intuicyjną funkcjonalnością, choć są programy bardziej zawiłe. Myślę że jeśli chodzi o Pro100 to dużym plusem jest masa tutoriali na YT , gdzie wiele różnych użytkowników pokazuje jak sobie radzą z programem, i co ważne to w rodzimym języku. Takie tutoriale, gdzie krok po kroku pokazuje się i "łopatologicznie" objaśnia co i jak to świetny marketing, gdyż jak ktoś już choć trochę poczuje że coś potrafi w programie to zdecydowanie chętniej podejmuje dalszy rozwój i naukę projektowania w tym właśnie programie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 15:15 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
żeby te rendery z pro 100 były lepsze :/ to bym się skusił


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Poczekaj na Danio kiedy wróci z wygnania to on wyjaśni Ci, że jednak w PRO100 są lepsze od wszystkich innych programów do projektowania ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 20:43 
Online

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
ale rendery z silnika Octane Render do PRO100 wyglądają całkiem przyzwoicie

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 10:10 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
m.premium nawet lepiej niż przyzwojcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 11:46 
Online

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
a jak jest w Corpusie - czy nowa wersja podciągnie rendering ? można prosić o jakąś zajawkę ?

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 13:48 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
jak jest dokładnie z tym pro 100 i tymi renderami ?? gdzieś to można zobaczyć ? czy to jest render z pro 100 czy trzeba coś kombinować ??
nie jestem dobry w jakiś kombinowaniach to z tego tamto od nich itp , można to wszystko kupić w jednym miejscu , jakoś scalone itp ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 18:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Dany w jednym miejscu możesz kupić tylko Kraya i PRO100. Jakie robi ten duet wizualizacje to zobacz we wpisach Danio. On jest tu niezaprzeczalnym ekspertem. Mnie to wku..a, te wszystkie ustawienia i kombinacje. Pewnie jak bym przysiadł i zagłębił się w ten temat bardziej niż mam na to chęć to pewnie zrozumiałbym tu więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Omen w pro100 ustawień jest minimum w porównaniu do np octarender. Pro100 wyszło z założenia że ustawienia programu jeśli chodzi o tekstury i oświetlenie przejdą z automatu do rendera.
Jest grupa na fb i ludzie tam wrzucają swoje rendery i czasami robią naprawdę dobre wrażenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 20:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen. Siądziesz raz a porządnie i opanujesz tego Kraya. Ja nie jestem projektantem i nie siedzę cały czas na Pro100 ale sie nauczyłem sam bez żadnych szkoleń i teraz renderingi w Krayu robię w 3-6 minut.
Np ten rendering robił się 3 min i 25 sekund.
Co tu gadać Pro100 to jest najlepszy program dla meblarzy a z Krayem to i dla projektantek.


Danio, Twój czas w domu Wielkiego Brata dobiega końca.
Admin


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2019, 08:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Nawet jabłka się nie świecą. Brawo:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 cze 2019, 20:49 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
m.premium pisze:
a jak jest w Corpusie - czy nowa wersja podciągnie rendering ? można prosić o jakąś zajawkę ?


Projekt w Corpusie, eksport do Octane Render.

Pewnie eksport do Octana bedzie usprawniony i mam nadzieje, ze eksportowane beda elementy dodane w corpusie takie jak np. dea albp obj.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2019, 05:45 
Online

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
phi - nie ma zawiasów i odpływu ;)
klawo jest - do wizualizacji wydaje mi się że jest wystarczająco dobrze- dziękuję za zdjęcia w imieniu całej grupy z forum :)

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group