TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 gru 2015, 10:34 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Dobrze by było gdyby funkcja przesuwania elementów lewo, prawo, przód, tył, była automatycznie zmieniana w zależności od tego do jakiej ściany jesteśmy ustawieni bo obecnie jest to przeszkadzające więc wkurzające. Da radę tak zrobić ? Jest jakaś książka skarg i zażaleń w ecru ?
Właśnie zabieram sie za projekt kuchni w skosach :)

Odrazu można by zrobić taśmy ledowe bo w dzisiejszych czasach to podstawowy dodatek i w meblach i w ścianach. Koloru chromu też jest podstawą której brak boli. Albo jest błąd oświetlenia gdzie jak halogen dam blisko ściany to światło przez tą sćianę przechodzi nawet jak by była gruba 60cm. Żeby światło się nie przebijało trzea go odsunąć od ściany minimum 20cm. Porażka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 11:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
no ten wątek mozna tak traktowac jako własnie taka książka ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 11:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Pewnie, że jest książka skarg i zażaleń. Znajduje się w siedzibie firmy, a skargi i zażalenia można składać osobiście, pocztą lub telefonicznie.

A co do tej konkretnej "skargi" to akurat tą dopiszą pod moją jaką złożyłem w tym samym temacie. Ale udzielą Ci też takiej samej odpowiedzi jak mi:
Nie ma takiej możliwości i to nie podlega żadnej dyskusji
Lub coś w tym stylu ale mające taki właśnie sens.

Ale aby nie było, że utrudniam Ci pracę i nie daję zarobić na chleb to mam też rozwiązanie Twojego problemu. Stosuję go sam i potwierdzam w pełni jego przydatność. Pierwszy krok to klikasz na zakładkę "Aksonometria" i ścianie z tyłu nadajesz kolor jaki chcesz. To będzie Twój tył i bez względu jak obrócisz pomieszczenie zawsze będziesz wiedział gdzie się on znajduje.
Załącznik:
Tył pomieszczenia.png

Co do obracania to już pisałem na ten temat ale chyba tego nie czytałeś. A w tej chwili tego już nie ma bo miejsca gdzie to pisałem też już nie ma.
Poniżej masz w jaki sposób program obraca elementy/meble przy wykorzystaniu opcji "Obróć… (Ctrl+R)". Wyobraź sobie, że linia na rysunku poniżej to jest pręt wbity w środek tarczy zegara.
- Obrót Przód/Tył (Z) to linia zielona. I obracając szafkę po tej linii o 180° to odwrócisz ją do góry nogami.
- Obrót Góra/Dół (Y) to linia czerwona. I ten obrót miesza najwięcej dla niezorientowanych ponieważ np.: szafka obrócona o 180° wzdłuż tej linii nie będzie nagle stała do góry nogami tylko "tyłem do przodu".
- Obrót Lewo/Prawo (X) to linia niebieska. I ten obrót spowoduje, że szafka, która stoi normalnie nagle obrócona o 180° będzie teraz stała do góry nogami.
Obrazek

Powodem jest to, że to nie pomieszczenie jest ważne w obrotach tylko obrót dokonuje się dookoła linii przecinającej element w programie jest ona nazywana osią obrotu w taki sposób jak to widać na powyższym rysunku. I linie obrotu nie zmieniają się w zależności od tego jak Ty akurat patrzysz na projekt tylko są stałe. I w tym przypadku ma właśnie znaczenie ten napis na ścianie "Tył pomieszczenia". Przesuwanie, dosuwanie i wyrównywanie też jest powiązane z tą ściną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 12:36 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen a chrom i ledy masz ? :)

Z tyłem ściany to sobię radze bo ustalam w głowie główną ścianę i do tej ściany sie odnoszę a z obrotami elementów spróbuje z tym zegarkiem. Pamiętam tą twoja metodę ale wiesz że to nie to samo co wygodne sterowanie automatyczne.

Nie maja konkurencji w swojej klasie więc już im sie nie che tego robić, ostatnia nowa wersja miała na głównym celu graficzne udoskonalenie, by sie klientom świeciła w oczy, a chrom i ledy jakoś udało się ominąć :) Jak by KDMAX zrobili bardziej intuicyjny to była by inna historia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 14:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
ktora wersje macie z tym chromem ? 5,45 ?
Czy to jakas tekstura imitujaca chrom ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 14:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
Obstawiam teksturę


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 15:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
andre dysponujesz taka ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 16:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
Proszę
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 16:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
andre7725 pisze:
Obstawiam teksturę



ktora ta z linka teksturke uzyles na ten model ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 16:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
Xpom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 16:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
nakladam ja na walec ale nieprezentuje sue tak ładnie jak Twoja nie wiem moze trzeb jakis parapmetrów uzyc ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
We właściwościach tekstury musisz dopasować wymiar tekstury do wymiaru elementu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
no spoko wlasnie sie bawie rozymi ustawieniami ;) Dzieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2015, 17:15 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
http://promebelclub.ru/forum/showthread ... 505&page=4 tutaj chciałem ściągnąć ale mam zablokowany dostęp nie wiem z jakiego powodu.

A ledy to jak kpnemo ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2015, 08:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
Kpnemo10 robisz to z zestawu kilkudziesięciu żródeł światła, które odpowiednio ustawiasz, czy masz inny sposób ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2015, 15:35 
Offline

Rejestracja: 21 mar 2015, 19:33
Posty: 15
andre7725 pisze:
Kpnemo10 robisz to z zestawu kilkudziesięciu żródeł światła, które odpowiednio ustawiasz, czy masz inny sposób ?


Przy kilkudziesięciu źródłach światła i przy skomplikowanym projekcie mój komputer staje dęba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2015, 17:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
Dlatego pytam, bo kiedyś sie pokusiłem i tak zrobiłem....do tego jeszcze dużo luster..... Czekjąc na włączenie wszystkich żródeł światła mogłbymj jechac do klienta na pomiar ..... i wrócić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2015, 18:02 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
http://promebel.club/forum/showthread.p ... 9&langid=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Ruski mają ledy :) mają plik, ale nie umiem go ściągnąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2015, 18:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lut 2015, 20:21
Posty: 231
Lokalizacja: Szczecin
No mają. Mam i ja. Ale u mnie częściowo działa. W pilku ini trzeba trochę pomieszać. Ale to już nie w tym roku. Do siego roku. :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2016, 15:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Hej i jak tam udalo Wam sie cos podłubac z tymi Ledami ? Widzialem tam plik png dajacy mozliwosc przezroczystosci. Pytanie czy PRO100 obsluguje przezroczystosc tego formatu ?

Troche sie pobawilem z tymi LED'ami na szybko cos takiego mozna zrobic. Pytanie tylko co z tym png ?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sty 2016, 15:56 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
poślesz ten plik z twoimi ledami? Ja ledy próbowałem ale nic nie wychodziło więc zrezygnowałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2016, 23:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
W związku z pytaniami niektórych osób dotyczącymi problemów z zawartością 'Cennika' jeszcze z 2015 roku. To twórcy programu coś dodali teraz (mam wersję 6.02) lub jest to 'od zawsze'.

Robiąc to należy tylko pamiętać o tym aby ceny miały liczbę z dwoma miejscami po przecinku. W chwili kiedy wklejamy zawartość do komórki A1 to w 'Elementach' są to dwie kolumny 'F' i 'H', a w 'Materiałach' 'F'.

Dobrze jest też mieć pozycję, która po wykonaniu sortowania znajdzie się na końcu listy z tego powodu, że do 'Cennika' nie można dodawać nic po ostatniej pozycji na liście. Jeżeli taką pozycję już mamy to ewentualnie jej nie sortować lub też niech jej nazwa zaczyna się na literę 'Ż'. Tak aby po wykonaniu sortowania znalazła się na ostatniej pozycji.

Tu jest film jak i co należy zrobić:
https://www.youtube.com/watch?v=TyGeZD8YERE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2017, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
ja próbuje ogarnąć cennik ale chyba za mało mojej szkoły :(

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2017, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 219
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
cennik jest bardzo prosty :)
z czym masz problemy ?

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2017, 20:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
chyba właśnie za prosty ;) i z tego co "bawiąc"się cennikiem doszłam ze mogę dodać pozycje z cennika jako elementy....a nie np.materiał np>zaznaczając bok szafki "płyta"z cennika nie moge wybrać płyta i m2 tylko jako sztuka...

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2017, 10:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ceny m² czyli Materiałów ustawiasz, we właściwościach poszczególnych kolorów. Resztę cen ustawiasz we Właściwościach elementu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2017, 14:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 219
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Mały foto/opis ustawienia cennika :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2017, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Dzieki chłopaki za informacje :D i za foto poradnik ;) idę cennikowac materiały ;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2017, 11:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Jak chcesz robić wyceny z PRO100 to obejrzyj sobie film z pkt. 2. Być może film na treść jaką przedstawia jest za długi (ponad 4 min) ale to co pokazuje jest bardzo ważne. W skrócie to w "Wycenie" ma znaczenie czy to jest przód, czy bok płyty.

Nie zastosowanie się do tego jest bardzo bolesne, a szczególnie przy elementach lakierowanych mocno uderza po kieszeni.

Masz PRO100 w wersji 6 to obejrzyj sobie jeszcze ten film. W piątce tego nie ma ale w szóstce dali już możliwość sortowania wpisów w cenniku.

Kiedy tak będziesz "robiła" ten Cennik to musisz też robić jego kopię w innym miejscu. Aby kopia była właściwa to musi zawierać minimum "Bibliotekę Materiałów" i "Bibliotekę elementów". A najlepiej to całą zawartość katalogu "Biblioteka" (jeśli zapisujesz w "domyślnej" lokalizacji). Oraz dwa pliki (PRO100.ESE i PRO100.MSE) z katalogu "Cennik", który znajduje się tam gdzie jest zainstalowane PRO100

Tu są inne moje wpisy dotyczące Cennika (od najnowszych do najstarszych). Jak chcesz czytać to zacznij od ostatniego. Jedne są na temat "Cennika" inne traktują go pobieżnie.
1. http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=1187&p=35343#p35343
2. http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=721&p=26342#p26342
3. http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=721&p=25774#p25774
4. http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=721&p=25730#p25730
5. http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=913&p=19163#p19163 Najważniejsze trzy ostatnie zdania w poście.
6. http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=825&p=12262#p12262

I co jest bardzo ważne to stwórz sobie katalog z kolorami, które nie będą miały przyporządkowanej ceny materiału. Potrzebne jest to do tego aby program nie liczył ceny m² frontu z kolorów kwiatków, agd, firanek lub innych dodatków nie mających nic wspólnego z wyceną mebli. Najlepiej jak zdublujesz te same kolory i płyty jakie masz w swojej "Bibliotece". Umieść je tylko w katalogu np.: "Bez wyceny" lub coś w tym stylu. Takie przenoszenie zrób jeszcze przed tworzeniem cennika albo jak już coś robiłaś to usuń dla kolorów tam się znajdujących ich powiązania z "Cennikiem". A pliki kopiuj nie przez program tylko normalnie w Windowsie będzie dużo szybciej. Aby mieć wgląd co, skąd i dokąd możesz mieć uruchomione PRO100.

Jak już skopiujesz wszystkie kolory bez ceny do innego katalogu, to następnym krokiem powinno być przeniesienie tego wszystkiego, co nie powinno być wyceniane do osobnych katalogów. Tak aby nie były one razem z tymi, które mają być wyceniane. Wykorzystaj to i zrób to w taki sposób aby później też wiedzieć co gdzie można znaleźć robiąc jednocześnie czystkę tego czego nigdy nie używałaś i nie będziesz tego robiła. Możesz też przenieść te zbędne jeśli się martwisz, że mogą się jeszcze przydać do osobnego katalogu i nadać mu nazwę "Rupiecie" ;).

Kiedy już zrobisz to zamieszanie w katalogach to zamknij program i zmień w Windowsie nazwę katalogu z kolorami (materiałami nie elementami), które będą miały wycenę w "Cenniku" dodając do nazwy jakiś dodatkowy znak tak aby łatwo było wrócić do poprzedniej nazwy. Nie zmień tylko nazwy głónego katalogu czyli "Materiały". Następnie uruchom program, kliknij na "Nowy projekt" (aby nic co dla Ciebie jest ważne nie zepsuć) i w "Bibliotece" wybierz katalog z "Bez wyceny" lub jak go tam nazwałaś. Kliknij na tym katalogu (bez wchodzenia w niego) prawym klawiszem myszy i wybierz "Uaktualnij". Zaznacz obie opcje "Przetwarzaj podkatalogi" i "Sprawdź Materiały" oraz wersja wynikowa pliku 6.04. Jeśli skopiowałaś wszystkie kolory do katalogu "Bez wyceny" z identyczną strukturą katalogów jak w katalogu domyślnym to będziesz miała ułatwione zadanie przy zmianie nazw.

Resztę opiszę później prawdopodobnie wieczorem bo muszę wyjść. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwie 2017, 21:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Stokrotne dzięki za przeprowadzkę postu do tego tematu.

cd informacji o ustawianiu cen.

W poprzednim poście napisałem aby po otworzeniu okienka "Uaktualnij" zaznaczyć obie opcje. Wtedy praca przebiegać będzie szybciej.Jako kolejne okno otworzy się to gdzie będziesz wpisywała który kolor zamienić na który.
Możesz to robić na dwa sposoby:
1. Klikając na ikonę "Otwórz". Ale tak robiąc z każdym kolorem będziesz miała dużo roboty.
2. Drugi sposób to użycie "Kopiuj" "Wklej" tekst. Tu jeśli lokalizacja jest identyczna tylko "Główny" katalog się zmienił możesz kopiować tylko nazwę pliku z rozszerzeniem.

Jeśli chwilowo masz dość tej żmudnej czynności możesz ją przerwać klawiszem "Pomiń" lub "Pomiń wszystko"


Wszystkie pozycje w cenniku muszą mieć wpisaną cenę (ile to złotówek). Jeśli nie znasz ceny w tej chwili to wpisz jakąś taką kosmiczną (wysoką kwotę) aby jak Ci się pojawi w wycenie to od razu zwróci na siebie Twoją uwagę. Jeśli pozycja nie ma swojej ceny to nie będzie brana pod uwagę w wycenie. Zasada jest jedna: brak ceny to brak wyceny.

I jeszcze tak na koniec. Tak w cenniku Materiałów jak i Elementów nie dodasz nic po ostatniej pozycji w cenniku. Możesz dodawać tylko przed. I dlatego ta pierwsza pozycja jaką utworzysz będzie ostatnią na liście. Oczywiście do czasu sortowania. Aby nie mieć problemów na przyszłość z dodawaniem pozycji utwórz w Cennikach pozycję z nazwą ŻŻŻ i daj jej cenę np.: "300000 zł" aby nigdzie Ci przez przypadek nie wlazła i nie zamieniła tej właściwej. Jeśli nie masz jeszcze w cenniku takiej pozycji to wpisz ją gdziekolwiek i przeprowadź sortowanie cenników. Każdy z nich sortowany jest oddzielnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group