TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 07:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 kwie 2017, 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
W bibliotece mamy 4 główne foldery :
-Meble
-Elementy
-Materiały
-Schowek
chciałbym utworzyć dodatkowy swój folder
można coś takiego zrobić ?

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwie 2017, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Aby był widoczny w "Zakładkach"? To na 99% prawdopodobnie nie jest to możliwe. Ten 1% do setki bo może ktoś o tym nie wie, że się nie da i to zrobił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2017, 16:47 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen ten nowy bubel w pro100, czyli jeśli w szafkach stojących bokiem do ściany "N" zmienimy fronty funkcją zamień to w tych frontach zmieniają się miejscami zaznaczenia po blokowanych wymiarów i w efekcie w takiej szafce nie da się zmieniać rozmiarów, są dwie funkcje obrotu szafek ale dziś odkryłem dziwną rzecz, że tylko jedną funkcją jak obrócimy fronta lub całą szafkę tyłem do ściany "N" i zmienimy fronta to z powrotem po obróceniu, szafkę wtedy można rozciągać.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2017, 21:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Bo kiedy masz swoją bazę zrobioną w ten sposób że zapisujesz w Bibliotece tylko szafki stojące tyłem do ściany N (szafka A). I kiedy taką szafkę ustawisz (bez używania funkcji Zamień) bokiem do ściany N (szafka B). To możesz ją sobie rozciągać w którą stronę chcesz. Ale kiedy użyjesz funkcji "Zamień" i zamienisz front w tej szafce stojącej bokiem do ściany N (szafka B) to wtedy będziesz miał zablokowane te same wymiary co jak byś miał front w szafce stojącej tyłem do ściany N (szafka A).
Obrazek

Wymiary są zablokowane te same. Tylko dla jednej szafki jest to grubość frontu, a dla tej drugiej szerokość frontu. Ale obie szafki mają zablokowany wymiar "Grubość". I to właśnie muszą poprawić. Bo kiedy w szafce A masz zablokowaną grubość we froncie to w szafce B powinna być zablokowana "Szerokość".

Co do blokowanych wymiarów i obrotów to o tym wiem i to od czasu wersji 4. Dlatego w Bibliotece mam wszystkie elementy składowe szafki: dno, bok, listwa montażowa, półka, plecy i front(y - różne ich rodzaje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 12:09 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Kray się kurzy. Oczekuję że Ecru zrobi jakiś poradnik do kraya jak poustawiać właściwości materiałów połyskowych i matowych, suwaki świateł itd. by kraya było łatwiej używać, by się nie kurzył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2017, 12:17 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Myślę że może by Pro100 mogło by pójść w tym kierunku ale trzeba skonsultować w Omenem i resztą od Pro100.

Obecnie trzymając alt i strzałkami na klawiaturze można przesuwać elementy i szafki. Wygodniej było by na lewą ręke (w prawej przecież jest myszka) klawiszami ASDW i jeszcze RF(przód tył).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2017, 13:24 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
I chyba wygodniejsze i intuicyjniejsze było by, by przesuwanie elementów w lewo prawo odnosiło się nie od ścian zachów wschód itd. ale od patrzenia w monitor, czyli lewo zawsze jest w lewo, a jeśli jest widok z perspektywy i gdy się patrzy na projekt pod kątem do danej ściany to przesuwanie powinno być przypisywane względem osi ustawienia kamery.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2017, 16:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Chyba musisz zatrudnić się w ecru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2017, 19:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Zostałem wywołany do tablicy przez Danio ;)
Postaram się pisać od góry do dołu i od lewej do prawej w miarę możliwości. To co zaproponował Danio w związku z umieszczeniem okna "Właściwości" w podobny sposób jak jest to np.: z "Biblioteką" chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie i tak się zastanawiam czy nie napisać o tym do Ecru. Ale nie chcę ich stresować, bo jeszcze nic nie zrobią tylko będą siedzieli załamani.

Ale wracam do Danio
1. "Funkcje upakować jak się da ..." - Kiedyś im wspominałem o tym, że dobrze by było jakby każdy mógł sam sobie dostosować wyświetlanie tych ikon jakie on chce. Zero odzewu. Może dlatego, że o tym pisałem jeszcze w czasie PRO100 4.
2. "Pomniejszyć okienka ..." - Tak Danio, tylko to nie spowoduje tego, że będziesz miał mniej ikon, a co za tym idzie więcej pulpitu do pracy. Wskazujesz jako przykład okna: "Obróć" i "Przesuń". Mnie też one jak są wyświetlane na pulpicie to dobijają. Wolałbym aby było tak jak mam z innymi oknami. Kiedy go potrzebuję to wysuwa się samoczynnie po najechaniu na nie myszką, a kiedy już nie jest potrzebne to samo się chowa.
3. ID (rozwijane menu przy skreślonych oczach) - Ale masz to już teraz. Klikasz tylko w oknie "Zamień", gdzie jest ta lista, a potem na oko. Reszta jak na początku pkt. 2 co pisałem o za dużej ilości ikon.
4. Nowa funkcja "Odgrupuj" - Ale to też już jest. Tu jest film który to pokazuje. Pierwszy wyświetli się obrazek na który trzeba kliknąć aby wyświetlił się film.

A tak wygląda okno programu z widocznymi właściwościami elementu(-ów). Oczywiście zagęszczenie jest duże. Ale okno ma ten plus, że samo się pokazuje jak jest potrzebne. I samo też się chowa kiedy już jest niepotrzebne. Oczywiście jak ktoś nie chce aby się chowało to je sobie "kotwiczy" do głównego okna. Takie coś to by było super rozwiązanie. Wszystko co jest potrzebne jest w jednym oknie pod ręką. Są tam funkcje z których korzysta się sporadycznie ale danie ich do innego miejsca to by była pomyłka. Dlatego by to była pomyłka, bo jednemu potrzebne jest jedno, a innemu wręcz coś innego. Ikony podkreślone na czerwono to te, których ja nie potrzebuję i bym się ich pozbył z wielką chęcią. Powód? Bo się powielają lub są tak mało potrzebne, że dostęp do nich mógłby być w "Menu".

Czarna strzałka z czerwoną "1" pokazuje co ustawić lub raczej zostawić jak mamy za wiele ikon na paskach.
Załącznik:
Zmiana funkcjonalności.png
Co do Twojego drugiego rysunku. To próbuj ich namówić. Może Ci się uda. Ale nie zdziw się, że się nie uda. Powód jest bardzo prosty. Co ma się dziać jak będziesz patrzył lekko z góry/dołu dokładnie w róg pomiędzy ścianami np.: 1 i 2. W którą stronę ma się przesunąć: w lewo, w prawo lub po przekątnej. Pewnie "rajcuje" Cię ten kątomierz 360° jaki jest widoczny chyba w Corpusie. Naprawdę Danio kolor na tylnej ścianie bardzo dużo ułatwia podczas orientowania się w pomieszczeniu i przesuwaniu, obracaniu lub zmianie wymiarów. Nie wiem, czy zrobienie tego podczas programowania jest proste, czy nie. Ale zawsze można wymyślić coś, że będzie trudne.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2017, 21:17 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen właśnie wywołuje lud do tablicy bym sam nie wymyslal, bo co 5 głów to nie jedna. Z tą kamera w perspektywie mozna by darowac, ale przy widoku w rzutach to chyba lepiej bylo by tak jak wyzej pisalem.
Omen nie musisz do nich pisac, oni to beda tu czytac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 06:06 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen:
3. W nowym sposobie jest mniej klikania i machania mychą.
4. W nowym sposobie jest mniej klikania i machania mychą.
Omen jak masz firme to teraz liczyć się powinien dla ciebie każdy ruch, każdej ręki i każdej nogi, by był jak najkrótszy, najwygodniejszy i najlżejszy jak się tylko da. Po co sie tak spuszczać na pierdołami.. po to że jak usprawnisz 90% swojej pracy to kuchnie nie będziesz robił w 9dni ale w 1 dzień :) Potem decydujesz że albo zarabiasz 9x tyle, albo 9x mniej pracujesz. Dziwne? Dziwne ale prawdziwe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 06:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Warstwy wymiarów tez powinny być na stałe wprowadzone jako np Przyłącza, ściany, szafki, itd.a nie non stop wpisywanie jednego i tego samego.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 08:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
[…]ale przy widoku w rzutach to chyba lepiej było by tak jak wyżej pisałem.[…]
Chodzi Ci o pracę na konkretnych rzutach? Tu to się zgadzam z Tobą, że wygodniejsze by było przesuwanie i takie tam według tego jak patrzysz na monitor. Sęk w tym, że z tego co pisałeś nie wynikało, że chodzi Ci o pracę na "rzutach" lub ja nie dopatrzyłem się tego w tym co do tej pory napisałeś na ten temat. Przyznam szczerze, ja pracuję na "rzutach" jedynie jak mam stworzyć coś nowego do "Biblioteki" i potrzebuję do tego dużego zbliżenia oraz wtedy kiedy muszę dać wymiary. Bo w "Perspektywie" się tak nie da. A tak po za tym, to nie cierpię pracować na "Rzutach". W "Perspektywie" robię 99,9% roboty i tu to co pisałeś o "przesuwaniu" było by dla mnie dobijające. Wrócił bym tym do czasów jak nie wiedziałem co programiści mieli na myśli jak dodawali funkcję "Obróć…(Ctrl+R)"

3. Ale ja tak właśnie mam jak Ty chcesz aby było. Dodatkowo jeszcze nie zasłania mi to powierzchni pracy. Zwróć uwagę na filmie co ja mam po obu stronach okna programu. Te wszystkie zakładki to są właśnie ikony, które chcesz aby były dodane przez nich jako ikony na paskach. I będą wtedy widoczne cały czas aby był do nich dostęp w każdej chwili. Ja teraz właśnie tak mam. Mam dostęp w każdej chwili bo samo wychodzi, wystarczy najechać myszką. Tak jak Ty chcesz najeżdżać myszką na ikony u góry. A kiedy tego nie potrzebuję to samo się chowa. Na nic nie muszę klikać bo program sam robi to co ja chcę. Brakuje mi tu tylko tego aby w taki sam sposób zachowywało się okno "Właściwości" elementu oraz okna "Przesuń… (Ctrl+M)" i "Obróć…(Ctrl+R)". Jak bym tak miał, to bym był w pełni szczęśliwy. Bo tu jak to Ty piszesz teraz dużo klikam.

4. Zły film poprzednio nagrałem aby pokazać, że ta funkcja już istnieje. Dla tego przykładu zrobię tak, że zablokuję okno "Struktura" aby samo się nie chowało. Zwróć uwagę jak zachowuje się "drzewo ze strukturą mebla" kiedy klikam na poszczególne elementy składowe szafki. I zwróć też uwagę na to co się stanie z tą strukturą kiedy zaznaczę już sam inną część składową mebla. Struktura już się nie zwija samoczynnie. Reszta z "Odgrupowywaniem" to już widać na poprzednim filmie. Tu Ty chcesz robić identycznie to samo. Ale dla Twojego sposobu brakuje takiej funkcji, dla mojego już jest. A i jeszcze jedno. Na filmie w lewym dolnym rogu widoczne będą jakie klawisze naciskam na klawiaturze. Wyświetla się to z pewnym opóźnieniem ale zawsze to coś. Klawisze myszki, głównie lewy to już te "rozbłyski" przy kursorze. A tu jest film do obejrzenia. Tak jak i poprzednio najpierw klikamy na obrazek, a potem oglądamy film.
Danio pisze:
Warstwy wymiarów[…]
Oj, przyznam się szczerze, kompletnie nie wiem do czego to służy. I jak zwrócisz uwagę to brakuje też jej wśród samoczynnie wyskakujących z boku okna zakładek. Nie używałem tego nigdy i nie używam bo nie wiem jakie jest tego przeznaczenie, i co mogę tym osiągnąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 10:44 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wymiarów używam dla klienta osobno z szafkami i osobno z przyłączami. To na obraazkach jest średnie, bywają większe zamieszania. Jak by połączone to było, to zamieszanie jest, a poza tym już samo to że linie wymiarowe są czarne jak obramowania szafek to jest denerwujące bo się w oczach gubią. Kiedyś pisałem im o tym by np kolor zmienić, i cisza. Przecież kolor lini to chyba jest 5 minut roboty i to mi daje do myślenia, że im kompletnie nie zależy. Nie wiadomo czy nie skończy się tak że zanim minie dwa lata do kolejnej aktualizacji to wtedy już będe pracował na innym programie.

Uzywam tez często tej funkcji "ukrywanie elementów odsuniętych od ścian) i do niej dostać się to już jest mordownia :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 15:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
To są przyłącza, które klient robi wg. Twojego projektu, czy też takie zastajesz na miejscu u klienta i robisz na ich podstawie projekt?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 19:48 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
W tym przypadku nie pamiętam. Ale często jest remont i są możliwości na dorabianie i przerabiania kontaktow wody czy gazu. Wtedy taki obrazek opisuje w paincie i wysyłam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2017, 09:28 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen nie masz wrażenia że teraz 2-3 lata będzie cisza w pro100 ? Nie myślałeś o Corpusie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2017, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nie, nie myślałem o Corpusie. Z bardzo prostej przyczyny. Ma rzeczy, których ja nie potrzebuję. I prawdę mówiąc nie podobają mi się wizki w nim tworzone. Kiedy tworzyli "5" to abym zdecydował się na aktualizację wystarczyło, że wysłali mi obrazki z "połyskami" jakie robi. Bo to co robiła "4" to mnie nie rajcowało.
Ale kiedy miała wejść "6", wtedy już nie "czekałem" na poprawę wyglądu tylko na poprawę funkcjonalności. Oczywiście też napaliłem się na "6" ale nie tyle z powodu "KRAY-a" tylko z powodu rozpiski elementów i funkcji "podmień uchwyty". Liczyłem na to, że w tej wersji się znajdą.
Co do zakupu rendera to tu bardziej przeważyło to, że dam im więcej kasy na rozwój programu (chociaż za to, to kasę zgarnął pewnie ten co go stworzył, ale to też Polak tyle, że chyba siedzi w Reichu). Teraz w PRO100 liczę tylko na jeszcze jedno. Ale nie powiem Ci co to, bo jeśli Osobnicy z Krakowa to czytają to zrobią tylko to i "spoczną" na laurach.
Przydałoby się za to jeszcze jedno (piszę to bo o tym powinni wiedzieć), aby to zmienili w PRO100. Nie chce mi się tego ciągle samemu zmieniać. Chodzi mi o identyczne nazwy wymiarów we "Właściwościach elementu" i we "Właściwościach pomieszczenia". Z tym, że chodzi mi o to aby zamienić te z "pomieszczenia", tymi z "elementu". A nie odwrotnie. I druga sprawa to taka, że kiedy rozsunę sobie na szerokość okno z "Cennikami" i dopasuję tabelkę do tej szerokości jaka mnie satysfakcjonuje. To program pamięta to ustawienie tylko do ponownego uruchomienia. Okno oczywiście zostaje takiej szerokości jakie sobie ustawiłem. Ale tabelki już wracają do tych ustawień jakie są wpisane w program. Bo tym ustawieniem nie rządzi plik konfiguracyjny tylko jeden ze składników zaszyty bezpośrednio w pliku programu. A tam są podane konkretne szerokości tabelek.
I niech jeszcze poprawią "Panoramę" bo znowu wsadza mnie do mebla, z którego nie chce mnie wypuścić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2017, 21:10 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Prosisz ich jeszcze o cos? Ja juz zrezygnowalem. Zmeczylo mnie, ze moje wysilanie sie, zostalo olane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2017, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ty w Ecru już dawno masz bana. Nie wiedziałeś?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2017, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Tak, dzwoniłem chyba w środę w tamtym tygodniu. I poprosiłem o Twoje obroty i swoje okna dla Właściwości elementu. O jakich tu pisałem.
Poprosiłem też o zmianę w blokowanych wymiarach podczas wykorzystywania opcji "Zamień". Podpowiadając jednocześnie sposób na rozwiązanie problemu z jednoczesnym wykorzystaniem "Obróć" i "Zamień" (w tej kolejności). A tak bardziej szczegółowo to, które wymiary mają być blokowane kiedy szafka jest obrócona o 44°, a które kiedy szafka jest obrócona np. o 46°. I tyle lub aż tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 06:43 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol. to nie jest śmieszne. Po dłuższym czasie spędzonym przy Corpusie dalej uważasz że pro100 jest ciut lepszy jeśli chodzi o sam projekt z rozpiską. (bez cnc)

Omen. Nie musisz do nich pisać, oni zamiast zajmować się 100% polepszaniem programu to tracą energie sprawdzając co kto wypisuje na forumach. Oni szybciej czytają tutejsze wpisy niż ty :) Ja kibicuję polskim firmom i wspieram jak się da, ale jak mi taka firma podpadnie to ma bardziej przerąbane niż niemiecka, bo wypalam się jako Polak.
W okresie jak sprzedawali v6 to 1-2 razy na miesiąc coś wstawiali na FB i aktualizacje były non stop, a teraz jest cisza, i uwierz że ta cisza będzie przez dwa lata lub więcej, bo jak szef program sprzedał to po co będzie teraz informatykom płacił za robotę która już zysków nie przyniesie, teoretycznie jest to logiczne i robią co innego, w realu jednak użytkownicy pracując na okrojonych dodatkach, dalej nie usuniętym błędzie ułamkowego milimetra i Kray którego wielu albo wszyscy uważa jako 1000zł wyrzucone w błoto, przez kolejne 2 lata będą nerwy przez co wielu przeniesie się na KDMaxa lub Corpusa, ale Ecru dowie się to tym dopiero za dwa lata gdy sprzedaż dodatków zmniejszy sie o 50%. Poratowali się jeszcze nieuczciwą zagrywką że sprzedaż programu się nie opłaca.

Jeśli pół roku temu byśmy zrobili zmowe kupna to dopóki nikt by nie kupił v6 to do końca tego roku robili by poprawki, albo i dłużej. Mogą o tym pamiętać Ci co wytrzymają jeszcze 2-3 lata

Ja to bym podszedł do tematu inaczej. Super rozpiska 200-300zł, Super ukrywanie elementów 200-300zł, Super szybki i ładny Kray 1500zł. Oni już teraz nie wprowadzą płatnej aktualizacji bo nie wypada, a darmowej lepiej nie bo nie wypada szefowi kase tracic. A tak jak wyżej to przez cały rok mogą zarabiać, w każdej chwili wprowadzając płatne aktualizacje.
Ja początkiem przyszłego roku będe sie interesował KDMaxem albo Corpusem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 07:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak lignumsoft dotrzyma słowa i do końca roku wprowadzi klika kotekt, to Corpus prześcignie PRO100 pod każdym względem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 08:53 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBStool programujemy ale te rzeczy nie są łatwe i trochę czasu zajmną - tym bardziej że ciągle dokładam im nowe :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 09:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak Danio kupi Corpusa to wizualizacje fotorealistyczne będziecie musieli zrobić w rok:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 11:46 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
A ten luxrender z tego co widziałem robi wizualizacje ciut lepsze od pro100v6 bez kraya, czy się mylę ?
To co widać na internetach projekty kraya lux wypasione itp. itd. to one są lux bez dwóch zdań, ale normalnie tak się nie dzieje, chyba nie ma nikogo kto by czekał 8 godzin na zrobienie 4 wizualizacji jednej kuchni a jak nie wyjdzie to drugi dzień to samo. Nie bez powodu na FB piszą że to kasa wywalona w błoto. Jestem zniechęcony pro100 bo przeraża mnie czekanie 2-3 lata na proste poprawki/ulepszenia które mogły by być zrobione w moment.
Co do Corpusa to Lignumsoft nie zastanawiał się czy nie lepiej zamiast 10 osobom program sprzedawać po 10k, lecz 20 osobom sprzedać po 5k ?
Lignumsoft jesteś programistą czy handlowcem, za twoimi plecami stoją programiści chińczyki czy kto ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 12:00 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
Danio jak nie pasuje ci dany program ,bo widac ze narzekasz ciagle na Pro100 to kup inny,za bajery sie niestety płaci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 12:07 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Linie wymiarowe zamiast czarnych aby były czerwone to jest bajer ? albo kray co by rendering robił tak szybko jak KDmax to jest bajer co musi kosztować 3k(prawie tyle co cały KDmax) ?
W okresie gdy pro100 był robiony, aktualizowany to go mocno chwaliłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 12:28 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
Lignumsoft jesteś programistą czy handlowcem, za twoimi plecami stoją programiści chińczyki czy kto ?


Danio producentem i programistami jest firma z Chorwacji, ja jestem wyłączym dystrybutorem. Lux render robi wizualizacje dużo lepsze od Pro100 ale trzeba go poustawiać. Zresztą według mnie wewnętrzy render w Corpusie robi to lepiej do Pro100 ale to moje subiektywne zdanie. Jeżeli chodzi o silniki renderujący ludzię zobaczą fotki wykonane danym silnikiem i się napalają, panowie z jednego przycisku się nie da w tych silnikach. Wymaga to popracownaia nad ustawieniami świateł i cieni, trzeba posiadać bardzo dobre textury, mocny komputer , poustawiać dla textur odpowiednie parametry i wychodzą bardzo fajne efekty. Dla Corpus wizualizacje są na ostatnim miejscu jako lista pryiorytetów , sam po klientach widzę że mimo iż nie mają mega renderów są zadowoleni z tego co jest a niejednokrotnie mówią że jest jeszcze lepiej sprzedawać. Bo efekt finalny mebla jest lepszy niż render.

I tak jak pisłem w temacie moim , Danio żaden program nie sporost Twoim wymaganiom ( nawet Corpus ). Dla ciebie zmiana koloru linii to jest MEGA istotna sprawa dla drugiego MEGA bzdet. Jakby programiści patrzyli na wszystkie żadania użytkowników to by nigdy nic nie zrobili - bo by się wzajemnie wykluczały. Tak samo jest z PRO100 nie wiesz ile pracy kosztuje zmienienie tych kolorów czy ta zmiana nie powoduje innych komplikacji dla innych użytkowników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2017, 19:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Napisałem posta ale gdzieś go wcięło. Może to i dobrze bo pisałem z telefonu.

Tu odniosę się do tego wpisu Danio. Dla niezorientowanych, ten wpis jest na poprzedniej stronie tematu.
Danio pisze:
[…]Omen. Nie musisz do nich pisać[…]
Muszę do nich pisać lub raczej dzwonić. Bo kiedy przestanę to co będę robił? Program zalegalizowałem "tylko" dlatego, że lubię wściubiać nos w nie swoje sprawy. I tylko lub aż tyle.

Co do płacenia za dodatki poprawiające funkcjonalność programu to wybacz Danio, ale tu z tobą się nie zgodzę. Teraz zrobili tak tylko raz (Kray), a Ty narzekasz, że dali badziew (niedopracowany itd. itp.). Ale zobacz ile dali Ci "za darmo": Rozpiskę, funkcja "Zamień", Toczenie, Dodawanie napisu, Panorama, Ukryj (oko), Rozmieść, Rozstrzel, Osie. Polepszyli możliwości opcji "Obróć". I jak by było, że każdy dokupuje sobie to co chce. Bo jednemu pasuje to, a drugiemu tamto. To nigdy by nie rozwinęli programu. Oczywiście opcja jak jednemu pasuje to, a drugiemu coś innego to kiedy dodają to do wspólnej puli, czyli rozwijają wspólny (wszystkich użytkowników) program. To takie coś mi odpowiada.

Teraz wystarczy, że dodadzą jeszcze coś "pod koniec" co poprawi pracę w programie i naprawią te dziesiąte części mm. A w międzyczasie jakieś tam drobne niedoróbki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group