TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 maja 2018, 11:25 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jeśli w zapisanej szafce są elementy z zapisaną funkcją ID to też można szafce przypisać gotowe wymiary tylko nakładka musiała by być lepsza, i te wymiary było by dobrze by dało się przypisywać do danych krawędzi szafki oraz wzdłuż wyznaczonych osi szafki, czyli wymiary w perspektywie tak amatorsko skrótem pisząc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2018, 18:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Głupi Pawełek do tej pory przeskakiwał z folderu do folderu i naklikał się jak głupi a dopiero dziś zauważył ze w górnym okienku bibliotek można rozwijać listę folderów szybko przeskakując po folderach :)

Nowa funkcja przestawianie materiału na elementach by pasowały słoje/grafika (przetestowana) fajnie się sprawdza do układania grafiki na szkłach nad blatem. I widok za oknem nie trzeba mieć wysoko rozdzielczego obrazku krajobrazu by obraz za oknem był wyraźny. Wystarczy wpisać w materiał rozmiar by się nie rozciągał na całą ścianę i przesunąć go był na środku okna. Oczywiście to bym ulepszył na jeszcze lepsze ale puki co jest sporo lepiej niż było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2018, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Jeśli chodzi o te rysunki "produkcyjne" to oczywiście pomijając
... Wymiarowanie w aksometri
... Chmurki z opisami
Brakuje takiego agregatu do składania kilku kamer na jednym ekranie. Chodzi mi o coś takiego co pozwoli kilka kamer umieścić na jednej... Sprawa o tyle była by fajna że kamera mogła by posiadać każda inny rzut i wymiary a wszystko na jednym rysunku czyli poprawka elementu nie zmuszała by do poprawki trzech jego rzutów. Fajne to było kiedyś w sketchup layout.

https://youtu.be/i8KvtQvdN-8

Zobaczcie to świetne rozwiązanie... Same przekroje raczej nie przydatne ale samo dodawanie ujęć kamer sprawę załatwia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2018, 14:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jako że obecnie robie 5 projektów i patrze jak to idzie to powiem, że wiekszość dodatków o jakich się tu pisze to może się spokojnie znaleźć w v7 i można poczekać, a tylko jedna rzecz jest, która według mnie powinna pojawić się w najbliższej aktualizacji bo denerwuje.

Denerwują ściany itp. elementy, które po obróceniu kamery zasłaniają meble. W jednym projekcie chowam i odkrywam kilkanaście i wiecej razy ściany, sufity i inne rzeczy.

Reszta rzeczy to nie odczuwam bólu, np aby podmienić uchwyty lub fronty trzeba obrócić je tyłem do ściany tylnej aby nie pozmieniało się zaznaczenia blokady wymiaru grobość z szerokością już mniej denerwuje bo praktycznie robi się to tylko raz podczas jednego projektu.
Gubienie 1mm też da się żyć ale w v7 fajnie by to było zrobione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2018, 14:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
7 to może niech zostawią na CNC
A teraz te resztki... To raczej ewolucja niż rewolucja dla kolejnej wersji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2018, 18:25 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Te wszystkie resztki co tu każdy miał jakieś życzenia to jest tego tyle, że pod v7 podchodzi, czyli 500-800 zł oczywiście kupować nie trzeba jak ktoś nie ma takiej kasy :) Cnc to grubsza sprawa osobno płatna tak jak Kray lub raczej drożej, ale to już każdego będzie stać skoro stać na wiertarke cnc za minimum 150 tyś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2018, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
CNC to tak za 4 lata przy ich tempie. . No a przynajmniej wersja która będzie przydatna na tyle ...

Powinni sprzedawać abonament na poprawki... Takie 500...600 zl na dwa lata ... Chyba tak to teraz wychodzi.
No nic niema co im biznesplanu ustawiać.
Ja myślę w tym miesiącu wybrać oprogramowanie do CNC wlasnie... Mam trzy typy... Tak czy inaczej pro100 na salonach zostanie bo i tak nie puściłbym rysunków z sklepu bez ich skontrolowania.


Ostatnio zmieniony 05 maja 2018, 21:08 przez MarekMitonski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2018, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
( Proszę usunąć )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2018, 06:00 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Widziałeś to co już mieli zrobione w czasie targów w zeszłym roku? Może już nie dużo zostalo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2018, 10:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Widziałem i dla tego tak myślę :)

Zanim zaczną coś takiego robić to minimum do zrobienia to trójkąt trójkąt nie prostokąt myślę tu o kolizji elementow. Następna sprawa to grupowanie elementów np drzwi z ramiakow w jeden element ...

Potem można się brać za kolejny krok ale nie na zasadzie umieszczania otworów na pojedynczych elementach jak to widziałem a na zasadzie wrzucania odwiertów na grupy ... Czyli na całą szafkę.

No ale od czegoś trzeba zacząć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2018, 06:09 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz, i wymaga natychmiastowej naprawy albo będę się denerwował i narzekał. Wymiarowanie kolorowe lux sprawa korzystam przy każdym projekcie ale jak pod warstwą ścian wstawię wymiary przyłączy elektrycznych to jest po ptokach trzeba usuwać i robić na nowo i tak w jednym projekcie zdarza się to ze 3 razy poprawki iluś tam wymiarów, a jak projektów robię 3 to jest 3x 15=45 włosów mniej na głowie + 6 siwych.
Najbardziej mnie rozbraja to jakim cudem ktoś tam od nich stwierdził że w taki sposób stworzona funkcja jest dobra i można sprzedać ludziom ? Druga rzecz której nigdy nie pojmę to podmiana elementów jest popsuta na obróconych elementach, kurde kto to wymyślił, informatyk który bierze 20k ? Tą odłożoną kasę na v7 przepiję jak mnie będą źle traktować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2018, 06:21 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Sobota rano... drugi raz wstawiłem wymiary z innej warstwy. Kuwa pitole to, idę na kasę do biedronki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2018, 22:01 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Dobrze przeczytałem ? Siwiejesz ?

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2018, 14:00 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Mam ze 20 sztuk siwych, ale gdyby nie Pro100 to miał bym więcej siwych :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2018, 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Odkąd BWS kupił Topsolida, to biedny zaczął łysieć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2018, 19:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio chyba na urlopie:) Albo kupił CNC i uczy się obsługi:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2018, 20:15 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
A do CNC Curpusa i wstydzi się przyznać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2018, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Strzelił focha, bo Lignumsoft nie chce mu sprzedać:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2018, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
A Wy chłopaki nie jesteście na urlopach? Przecież Corpus tak bardzo pomaga w pracy, że jak chcesz zarabiać tyle samo co do teraz to mniej pracujesz. A jak chcesz więcej to robisz tyle samo co do tej pory robiliście w PRO100.

A koniec końców, komu chce się pisać cokolwiek jak albo leje, albo gorąc. A Danio pewnie pojechał na wczasy bo cały rok na to pracował aby teraz się pobyczyć ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lip 2018, 22:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ten wpis dotyczy PRO100 ale zostaje on napisany w odpowiedzi na ten wpis Chocheja z tematu o Corpusie. A jest on związany tylko i wyłącznie z PRO100. W tamtym temacie będzie link do tego postu.


Widoczne w programie PRO100
Obrazek

Ten sam katalog w oknie systemowym Windy
Obrazek

Zwróć tu uwagę na wygląd okna w systemie i w programie. W systemie są dwa oddzielne poziomy. Natomiast w programie jest to widoczne jako jedność (razem). Chociaż sortowanie jest identyczne i można tu odróżnić poszczególne agd od katalogów to brakuje tego podziału na poszczególne kategorie. Najbardziej w oknie programu "Biblioteka" brakuje mi tego, że nie mogę dodać do niego skrótu do innego katalogu. Bardzo by mi się to przydało. Albo takich trzech głupich ikon, które pozwalają na przeskakiwanie nie tylko do góry ale też jakie mają zastosowanie te zawarte w systemie.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2018, 06:13 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja już wróciłem z ciepłych krajów, byłem tam skąd pochodzi Corpus.
Nurkowałem, drinki piłem a teraz to nie chce mi się jeszcze wziąć porządnie za robotę.
Nie piszę bo są wakacje więc odpoczywam od PBstola i BWSa.

Omen o te ikonki tydzień temu miałem pisać do Pro100 ale widzę że nie trzeba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2018, 16:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Pojechałeś po Corpusa prosto do producenta. No i jak, sprzedali?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2018, 16:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Jak już im chcesz dziurę w brzuchu wiercić to lepiej powiedz o skalowaniu ikon katalogów tak aby były wielkości ikon elementów np.: szafki. W tej chwili ikona katalogu nie powiększa się (ma minimalny jak może być rozmiar czyli 32x32) ale miejsce jakie zajmuje to zajmuje pole w zależności od ustawień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 06:42 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol- Corpus mi się nie podoba.

Omen- Masz tam dużą ikonę czajnika, może po prostu powiększ obrazek ikony i wtedy będą duże jak ten czajnik.
Nie chcę im teraz wiercić bo pracują dużo nad CNC by zdążyć na Targi. Chętnie bym powiercił by robili coś innego niż CNC, coś dla mnie, ale no dam im spokój dopóki CNC nie wystawią, niech robią co uważają za słuszne. Potem będę atakował, choć obawiam się czy po wystawieniu CNC nie przyjdzie czas na priorytetowe poprawki CNC i że znów Pro100 odstawią na później, no ale wtedy już i tak będę atakował. Myślę że z CNC też wejdą jakieś zmiany w Pro100 i uważam na 99% że z CNC wejdzie zmiana by użytkownik miał kontrole nad ułamkowymi wymiarami.

Mam wrażenie że Ecru lepiej by wyszło na tym jak by Pro100 ulepszali, a nie CNC tworzyli, bo chyba jest kilka tysięcy więcej meblarzy którzy cnc nie kupią jeszcze przez 4-10 lat (takim meblarzom tysiącom bym tworzył program jak najlepszy) niż meblarzy którzy pójdą w CNC, na moje oko 10-20 osób. Tym bardziej teraz gdy v6 wyszło i KRay który z początku był taki że wszyscy narzekali i zmiana usłojenia popsuta potem szybka poprawka, teraz gdy v6+Kray sprzedają to ja bym na ich miejscu robił Kraya i Pro100 by jak ktoś kupił to nie znalazł ani jednej wady, a wiele zalet.
Pani Ylona kupiła Kraya świeżego i widząc wady kupiła inny program, czyli źle Ecru podeszło do sprawy. Teraz Kray jest lepszy ale za późno, bo Ylona odeszła i teraz pamięta źle Kraya starego.

.... chyba że za granicą Ecru ma sporo lepszy rynek na CNC, wtedy moje wyżej pisanie jest nieważne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 13:36 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Nie.....ważne.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 14:48 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Z Języka polskiego to ty jesteś lepszy jak z mebli :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 15:13 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
Chyba miałeś napisać, nie jest ważne.
Inaczej nic nie rozumiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 17:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Gdybym miał pewność że to cnc pojawi się w tym roku to pewnie bym został przy pro100 a teraz to mam corpusa. Mam dwiecwersje pro100 a jest masa firm która ma kilkanaście kopi pro100 i gdy szukają cnc to zmieniają wszystkie programy. Generalnie jak się nie rozwijasz to się cofasz. Generalnie bardzo dopinguje temu oprogramowaniu a przedewszystkim prostej koncepcji tego programu od którego mogą się inni uczyć. Ale muszą iść do przodu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 18:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
Omen- Masz tam dużą ikonę czajnika, może po prostu powiększ obrazek ikony i wtedy będą duże jak ten czajnik.
Danio ikony od "Armatura" do "Zmywarki" w podglądzie w "Bibliotece" to są katalogi. A ikony od "Czajnik" do "Toster 2" to już jest tylko sprzęt AGD.
I ikony katalogów nie jest ważne jaką ich wielkość ustawisz zawsze będą to obrazki 32x32 (ja mam wielkości ustawione na maksa 128x128 i "Duże ikony"). Ale co jest dziwne to obszar jaki zajmują ikony katalogów w oknie "Biblioteki" to już jest 128x128. I tu jest pole do popisu dla Ecru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lip 2018, 18:28 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Czasem popełniam błędy, ale masz rację mój polski jest lepszy od twoich mebli.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group