TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 21:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 09 wrz 2021, 05:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:57
Posty: 953
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Budowniczy mostów
Specjalizacja: Wkładanie kija w mrowisko.
m.premium pisze:
Na pro100 postprocesor jest na pewno - wiem bo sam byłem betatesterem

Wciąż jest w fazie testów i można go kupić za a 50% docelowej ceny

_________________
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2021, 09:04 
Offline

Rejestracja: 16 paź 2018, 08:07
Posty: 10
Corpus jest ok, natomiast brakuje w nim niektórych rzeczy, jest jeszcze do dopracowania a zdarza się ze sypie błędami.

Natomiast jak napisałem zatrudniłem się w firmie gdzie maja licencje na abrys, a zależy mi poznać jeszcze opinie na temat funkcjonalności innych programów.

Widzę że Ci co najwiecej maja do powiedzenia to żadnego oprogramowania nie używają.
Panowie pomagajmy sobie a nie hejtujmy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2021, 09:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nie, nie korzystam z Abrusu. Powiem tak, używam PRO100 i żadnego innego. Na początku miałem pirata ale że chciałem zaproponować pewne rozwiązania do niego to kupiłem pełną wersję. Z właścicielem pirata nikt nie będzie gadał o rozwoju programu.

I wiem jedno. Jak nie zaczniesz od prostych rzeczy to nie masz co rzucać się na głęboką wodę. Dlatego właśnie udzieliłem Wam, Tobie i gustmebel pierwszej lekcji z obsługi programu. I powtórzę to. Zróbcie najprostszą szafkę jak tylko się da. Dwa boki, góra, dół i plecy. Na górę nie dwa trawersy tylko pełny element. Porozciągać z ręki jak to jest w PRO100 lub wpisując wymiary w wszystkie strony. Następnie zobaczyć co się w niej zmienia i jak. Inaczej nie nauczycie się obsługi tego programu. Jak nie wiesz nawet jak się do tego zabrać to obejrzyj filmiki na YouTube o tym.

Ale jak i to będzie za trudne, to pozostaje Wam obu tylko najlepszy program do projektowania. I jest to PRO100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2021, 16:33 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
piotrekad pisze:
A ostatnio przez ok 2 lata na corpusie - tutaj też mam wiele uwag, bo za te pieniądze oczekiwałbym


Nigdy Pan ich nie zgłaszał, ale chętnie umówię się na telefon i porozmawiamy. To klienci tworzą program.

Omen pisze:
Ale jak i to będzie za trudne, to pozostaje Wam obu tylko najlepszy program do projektowania. I jest to PRO100.


Nie nie jest najlepszy. Już jest Bazis który zjada Pro100 na śniadanie ( dla tych co lubią przesuwać myszką ). Cenowo jest trochę droższy, a możliwości są potężne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2021, 12:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Napiszę jeszcze raz bo gdzieś mi wcięło.
Program i może potrafi dużo więcej niż PRO100 ale rysunki techniczne w nim wykonywane są masakryczne. Nie wiem kto wymyślił taką ich konstrukcję. W PRO100 można zrobić 100x lepsze.
Poniżej rysunek zrobiony we współpracy z internetowym konfiguratorem korpusów Bluma. Jeszcze nie współpracują one ze sobą bezpośrednio ale wszystko da się obejść jeśli się chce.

Załącznik:
Tacka_1.png


Poniżej to jest ta szafka do której dorobiłem wymiary w Konfiguratorze Bluma. Jeszcze go nie mam tak rozpracowanego jak PRO100 ale nie poddaję się i działam. Dlatego rysunek techniczny jest tylko dla górnej części tej szafki z tacką wysuwaną na prowadnicach Tandem 19.
Można zrobić taką szafkę w Bazisie? Z lewej szuflady jak widać. Z prawej butla gazowa wyjeżdżająca na półce z kółkami aby było lżej wymieniać. Na górze tacka z blokadą na kuchenkę dwupalnikową.

Załącznik:
Szafka z tacką.jpg


Tylko ten prostokąt ze średnicami frezów został dodany w programie PDF-XChange Editor. Ale zrobiłem to tylko na potrzeby forum. Ja wiem gdzie co jest a chodziło mi o konkretne wymiary gzie należy wiercić aby zrobić taką szafkę. Średnica 25 to na te "stare" mimośrody Bluma.

Jeszcze zaponę to dodam. Robiłem to wiertarką Iskrą jak ktoś by chciał wiedzieć więcej.

A tu linki do nich gdyby te obrazki powyżej zaginęły bez wieści:
1. https://drive.google.com/file/d/1zEZM2-iByremfhCJGops4QJUZmoasz1Y/view?usp=sharing
2. https://drive.google.com/file/d/1WfVijU7_2ALiATdFgEU0npH20QdTO34R/view?usp=sharing


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2021, 13:58 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1757
Nie możliwe żeby był jakiś program który robi gorsze wymiarowanie niż pro100.
W porównaniu do Topsolida i Cad Kuchni jest słaaabo.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2021, 14:17 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1025
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Tylko top solid to przepaść cenowa albo inna Galaktyka . I program nie jest przeznaczony dla maluchów tylko do fabryk więc porównanie jednego z drugim jest z dupy

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2021, 16:25 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1757
Jeśli kryterium porównania jest cena to Cad Kuchnie podobna cena.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2021, 17:17 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1025
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Jeżeli chodzi o wiercenia połączeń to przecież te ustala się indywidualnie a jedyna rzecz na którą należy zwracać uwagę to okucia aby te nie wypadały kolizyjnie więc nie bardzo wiem o co hałas . Że niby jeden program ma ładniejszą wizualizację ? Toż to nie obraz

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2021, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
BWS jesteś tego pewny, że nie ma gorzej pokazanego wymiarowania niż w PRO100?
Tu jest oryginał z lignumsoftowego YouTuba:



Zrób sobie stopa na czasie 6:55. A od tego czasu powinien zacząć się wyświetlać. Z filmu program jako taki nie wygląda głupio ale same rysunki techniczne ma do bani i kompletnie nieczytelne. Oczywiście można zrobić przeszkolenie aby się ich nauczyć ale rysunek techniczny powinien być czytelny na pierwszy rzut oka, a nie po półgodzinnym wpatrywaniu się w niego.
A tu jest zrzut ekranu z tego stopa jak komuś nie chce się oglądać tego filmu:

Załącznik:
Bazis - rysunek techniczny.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2021, 09:43 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen pisze:
Z filmu program jako taki nie wygląda głupio ale same rysunki techniczne ma do bani i kompletnie nieczytelne


Aż zrobię ci film z taką szafką :-). Omen zwróć uwagę że wymiarowanie masz z automatu i zobacz ile tam jest nawiertów na elemencie jaki przedstawiłeś na screenie. W Bazis możesz wymiarować na różne sposoby, możesz poprawić automat i pousuwać co ci się chce , albo wymiarować od zera, albo przestawić opcje wymiarowania w automacie. Ciekawe ile wymiarowałeś ten element w Pro100 :-).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2021, 18:50 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1757
Wymiarowanie w automacie wszędzie jest do kitu.
A nie! Przepraszam jest jeden program w którym to idzie poukładać.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2021, 18:57 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Cytuj:
A nie! Przepraszam jest jeden program w którym to idzie poukładać.


BWS niby jaki. Żaden nie układa w 100% dobrze, bo tego się po prostu opisać nie da programistycznie, i nikt tego nie robi bo jest bez sensu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2021, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nie musisz nagrywać filmów kilka skrenów z całego procesu wystarczy.
Co do rysunków to one naprawdę są do bani. Ten mój też nie jest idealny ale jak mój zobaczy laik to będzie wiedział o co w nim chodzi. W tym z Bazisa bez odpowiedniego przeszkolenia to ni czorta. Są za bardzo zagmatwane.

Ile czasu robiłem swój? A tak z pół godziny. Ale to i tak było mało. Bo dużo więcej mi się zeszło na stronie Bluma jak chciałem zrobić taką szafkę z szufladami i powyżej tacką. Chciałem zrobić tak, żeby wyliczyło mi połączenie na mimośród (frez 25) pod tą dolną listwą montażową pod tacką a nie nad. A w Dynalogu się to nie daje zrobić. I tak się męczyłem i męczyłam aż wymęczyłem to co widać. To były moje początki na tej stronie.

Ale i tak największe problemy to sprawiała przeglądarka. Ale to też do czasu jak go rozpracowałem. Okazało się to błahym problemem. Tylko trzeba było to zauważyć. szczerbol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2021, 20:29 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1757
Lignumsoft w 100 procentach żaden z mi znanych ale chodzi o to w którym nie trzeba robić jednego rysunku pół godziny. Teraz robimy zabudowę gdzie dokumentacja to 50 stronicowy zeszyt. Każda szafka inna. Tu bardzo się liczy czas wykonania dokumentacji bo od tego zależy przerób w firmie.
A rysunki powinny być czytelne bo jak nie to każdy się zastanawia co to jest.
Zamiast składać

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 wrz 2021, 15:37 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen pisze:
W tym z Bazisa bez odpowiedniego przeszkolenia to ni czorta. Są za bardzo zagmatwane.


Omen nie wiem czy są zagmatwane inaczej wygląda to na filmie , inaczej jak już wydrukujesz i czytasz , wszystko jest bardzo czytelne. Ok z dodatkowymi oznaczeniami dla PCV trzeba się zapoznać ale reszta jest bardzo prosta. Koło nawiertu masz numerek który odnosi się do tabeli a tam podane są wszystkie informacje. Masz zaznaczenie okleiny, naddatku na frezowanie, nazwy PCV , oraz ewentualnie jeszcze kolejności oklejania. Część nawiertów poza tabelą dostaje także wymiarowanie na obrazku. Jak wyłączymy automat to zwymiarowane takie jak zrobiłeś zajmie może z 2 min.

BWS pisze:
Teraz robimy zabudowę gdzie dokumentacja to 50 stronicowy zeszyt. Każda szafka inna. Tu bardzo się liczy czas wykonania dokumentacji bo od tego zależy przerób w firmie.
To ja ci współczuję. Pytanie po co mając programy , maszyny CNC , etykiety, kody kreskowe i całą tą technologię po co tyle papieru drukować ? Jeżeli pilarz dostaje rozkrój , potem CNC etykietę z kodem i nazwą programu ale tej konkretnej formatki, Potem montaż dostaje x elementów z nazwą szafki , nazwą elementu , nazwą zlecenia to chyba jest wstanie bez dokumentacji złożyć szafkę ? Więc albo masz mega skomplikowane meble i rzeczywiście wtedy bez dokumentacji ani rusz , albo może drukujesz nie potrzebie sterty papiery a ludzie lubią z przyzwyczajenia.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 wrz 2021, 19:32 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1757
Przyjedź zobacz sam oceń:)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2021, 16:39 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2017, 09:31
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: zintegrowane systemy CAD/CAM/PDM/ERP
m.premium pisze:
Tylko top solid to przepaść cenowa albo inna Galaktyka . I program nie jest przeznaczony dla maluchów tylko do fabryk więc porównanie jednego z drugim jest z dupy


TopSolid Wood jest zupełnie innej klasy programem niż tutaj omawiane, więc ciężko porównywać go zarówno cenowo jak i pod względem funkcjonalności z ww. - inna półka oprogramowań. TopSolid Wood nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie do fabryk, na dzień dzisiejszy mamy ponad 400 klientów z czego spora część to zakłady do 10 osób.

Oprogramowanie z naszego asortymentu, które można porównywać cenowo i pod względem możliwości z opisywanymi tutaj to TS Kuchnie i Szafy. I jest nawet tańszy, wystawiamy się na Dremie można przyjść, zobaczyć, porozmawiać :)

_________________
Oficjalne konto dystrybutora oprogramowania TopSolid w Polsce
Masz pytania? Napisz do nas!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2021, 20:43 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1025
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
…spora część … to mówi wszystko. Umówmy się program pod 40-50 koła nie jest dla Kowalskiego

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2021, 08:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1197
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
[quote="lignumsoft"][/quote]

Niby wszystkie informacje są ale mało to czytelne. Wszędzie używa się strzałeczek jako groty linii wymiarowych a tu kuleczka które wyglądają jak otwory...

Automaty to automaty i nigdy nie będą jakoś dobrze działać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group