TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 16 kwie 2018, 19:10 
Offline

Rejestracja: 12 lis 2017, 15:02
Posty: 67
Pytałem, bo mam prawie gotowy import z pliku KDMAX do mojego programu do rozkroju. Ale jak nie ma oklejania to formatki będą importowane bez oklejania i trzeba będzie oklejanie zaznaczyć samemu. Ale można to zrobić hurtem. Zaznaczyć kilkla/kilkanaście formatek i przypisać im oklejanie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 16 kwie 2018, 19:34 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jak nie ma tam oklejania to bezsensu jest ze w ogóle istnieje tam rozpiska. W pro100 jest zadyma ze obrót słoi jest pod dwoma przyciskami a nie pod jednym a tu taka wiocha w KDMaxie.
Galmat marnujesz się z tym KDMaxem, weź potestuj demo pro100 albo jedź do Omena to Ci pokaże jak się trzepie kasę tym programe i wygodnie ogarnia tworzenie mebli od projektu aż do realizacji :) od razu skrzynkę piwa weź w ramach wdzięczności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 16 kwie 2018, 20:42 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Bodek pisze:
Pytałem, bo mam prawie gotowy import z pliku KDMAX do mojego programu do rozkroju. Ale jak nie ma oklejania to formatki będą importowane bez oklejania i trzeba będzie oklejanie zaznaczyć samemu. Ale można to zrobić hurtem. Zaznaczyć kilkla/kilkanaście formatek i przypisać im oklejanie...

No i git ! :) Jak dla mnie to mogłoby tak być.Mnie nie przeszkadza że trzeba by ewentualnie zaznaczyć co i jak miałoby być oklejane. Jak drukowałem sobie rozkrój to zaznaczenie kreską które krawędzie mam okleić zajmowało mi przy 5-7 płytach około max 3 minuty :) ale jak będziesz miał gotowe to daj znać to chętnie potestuję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 16 kwie 2018, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Lepiej kupić pro100. Wizualizacja jest, rozpiska jest i do tego rozkrój. Po co robić rozpiskę bez okleinowania. Tak samo po co kupować nowe auto bez klimy, albo nową okleiniarkę bez wstępnego frezowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 17 kwie 2018, 09:37 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Ciekawa sytuacja. Galmat jesteś pewien ? To nawet połączenie Cad kuchni z rozkrojem wypluwa formatki z zaznaczonym rozkrojem.
O liście z akcesoriami nie wspomnę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 17 kwie 2018, 15:07 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Formatki do rozkroju są eksportowane do TonCut. Nie ma tylko (albo dla niektórych aż!) zaznaczonych krawędzi do okleinowania. Może jest sposób aby to zrobić w bibliotece parametrycznej ale ja jeszcze nie wiem jak. Na razie nie drążyłem dogłębnie tego tematu.Lista akcesoriów jest jak najbardziej . Można zrobić wycenę na każdą szafkę i dodane do niej akcesoria ale z tego akurat nie korzystam. W mojej,kilkuosobowej firmie nie realizuje się kilku projektów jednocześnie , max idą dwa na raz i nie jest problemem ogarnięcie całości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 17 kwie 2018, 21:47 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Słabo się znam na arkuszu kalkulacyjnym (ja używam darmowy Calc) bo jestem samouk na swoje potrzeby, ale tak mi wpadł do głowy pomysł ze chyba dało by się zrobić oklejanie zapisane w nazwach np. tak: Bok.Górnej;1;2 W takim zapisie średnik rozdziela nazwe i tworzy nową kolumne. Pierwsza kolumna to nazwa Bok.Górnej. Druga kolumna to cyfra 1, oznaczała by ona, że pierwszy wymiar ma być oklejony z jednej strony. Trzecia kolumna to cyfra 2 czyli drugi wymiar oklejony z dwóch stron. Od razu w arkuszu można zrobić tak że jeżeli w kolumnie 2 jest cyfra 1 to zaraz za wymiarem pierwszym pojawi się jedna kreska oznaczająca ze element ma byc oklejany.
Na końcu wyszła by rozpiska taka Bok.Górnej 720 - 300 = 10 szt.
Oczywiście jestem samouk i nie wiem czy napewno dobrze to ogarniam. Ktoś sprytniejszy w arkuszu mógłby doradzić ale od razu napiszę że po co się męczyć, kup pro100 i dziękuj :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 18 kwie 2018, 17:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Dobrze Danio to ogarniasz. Taki sposób jest w arkuszu stworzonym przeze mnie, a w tym od Bodka każda z krawędzi zaznaczana jest oddzielnie. U mnie nie możesz wybrać grubości okleiny, u Bodka tak.

Jak chcesz wyciągać coś z jednej linii tekstu i cyfr wpisanych w jedną komórkę, to tu masz film o tym jak to zrobić:
https://www.youtube.com/watch?v=CXrgSneGILo&list=PLP0c0_-InwLjCBOEl9U2RTLByF1ks__q3&index=1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: KD MAX V6
Post: 10 wrz 2020, 08:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:56
Posty: 23
Lokalizacja: Nockowa
Zawód: Stolarz
Ja do Dzisiaj nie ogarnołem tworzenia biblioteki parametrycznej, a najlepsze jest to, ze zaplacilem za szkolenie online (szkolenie mialo byc w gruncie rzeczy tylko pod biblioteke parametryczna ) a sam ktory szkolil nie wiedzial jak sie zabrac o niej. Ja odczulem, ze sam nie wie. Może ktos potrafilby poprowadzic krok po kroku jak stworzyc jedna szafke??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group