TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lis 2018, 19:58 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ecru przeczyta to i oleje sprawe tak samo jak wtedy gdy pisałem im o zrobieniu forum Pro100.
Ylona jak możesz to odpisz tutaj na pytanie w sprawie ułamków. viewtopic.php?f=55&t=1187&start=990#p52351


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2018, 20:24 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Danio. Co ty tak ciągle z tymi ułamkami. Czy to naprawdę wielki problem szafki wstawiać w pełnych centymetrach czy milimetrach? Musisz je rozciągać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2018, 20:28 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Galmat nie bez powodu w twoim programie masz możliwość widoczności i edytowania ułamków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2018, 20:57 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Przecież to ty decydujesz jakiej szerokości czy wysokości wstawiasz szafkę i jak to ma się do ułamków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2018, 21:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Danio pisze:
Ecru przeczyta to i oleje sprawe tak samo jak wtedy gdy pisałem im o zrobieniu forum Pro100.


Jak mogli nie zrobić forum? :wall:
Przecież zamiast robić głupie programy, to wszyscy z ekipy by tam siedzieli i odpowiadali na trylion męczących pytań. Danio by tam żył 25 godzin na dobę, jako supermarioadmin .

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2018, 21:28 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja to widzę SETA inaczej niż ty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2018, 21:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Wiem i szanuję Twój punkt widzenia. Tyle, że go nie rozumiem.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 20:59 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
ylona jak tam CAD sie sprawuje. Wróciłabyś z powrotem do PRO100 ?

Szkoda, że fotki Twoich wizualek juz sie nie wyświetlają, chętnie bym zobaczył.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Może nie będę zbyt wylewna...:D ale nie ,nie wróciłabym do pro100.....nauczyłam się przestawiłam i pracuje mi się na nim bardzo dobrze,oczywiście nie jest to ideał...ale czy ideały istnieją? aktualizacja baz i programu min.raz w miesiącu...jest grupa na fb na której sa tez osoby które tworzą cad decora kuchnie...słuchają , czytają co potrzebujemy i przy okazji i możliwości wdrażają to w życie ,ludzi piszą co by chcieli co jest ważne co wogole nie...,co powinni poprawić i wiecie co?sukcesywnie to robią ...........pro100 mam oczywiście nadal i zdarza mi się użyć do szaf ,bo nie mam czasu przysiąść do modułu szaf w cadzie ciągle jestem w niedoczasie niestety...po ponad roku używania cada mogę powiedzie ze na dobre mi to wyszło....poziom wizualek może być naprawdę dość wysoki... ja specjalnie nie tracę czasu i uważam ze wizualka wygląda ok i niema sensu spędzać nad nią więcej czasu,robię to jedynym przyciskiem path tracing trochę światła i koniec...na grupie FB sa ludzie którzy tworzą bardzo piękne wizki sa to z reguły projektanci wnętrz...ale do moich kuchni czy łazienek spokojnie starcza...
poniżej kilka projektów nie odpicowanych ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 22:40 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Dzieki Ci - bardzo fajnie to wyglada jak na 1 szybkie kliknięcie.

Domyślam sie, ze wymiarowanie i opisy tak typowo na produkcje, nanoszenie miejsc do przyłączy elektrycznych i kanalizacyjnych itp. tez bez problemu.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 22:45 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
ylona z ciekawości ile takie rendery trwają ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 22:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
W zależności od ilości detali ...ale w wysokiej jakości ok.1-6 minut,rzadko dłużej ....

Mstand pisze:
Dzieki Ci - bardzo fajnie to wyglada jak na 1 szybkie kliknięcie.

Domyślam sie, ze wymiarowanie i opisy tak typowo na produkcje, nanoszenie miejsc do przyłączy elektrycznych i kanalizacyjnych itp. tez bez problemu.


Dokumentacja techniczna jest ..możemy opisać dodatkowo dla hydraulika elektryka co i jak ma być zrobione z wymiarówka itd...dość pomocne,co prawda projektanci wnętrz trochę narzekają ze czegoś im tam brakuje...no ale oni robia wiecej opisów niz ja w kuchni .....;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 22:58 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
No to bajka.

ylona bardzo ładny projekt ten czwarty z czarnymi matowymi frontami - do realizacji tez doszło ?


A ile trwa rendering w PRO100 Kray jesli ktoś wie ? Danio ?

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2019, 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Realizacja prawdopodobnie będzie choć umowa fizycznie jeszcze nie podpisana co prawda ...pożyjemy zobaczymy....termin planowanego montażu kolo sierpnia-września...... klientka przebąkuje ze może jednak biała jak wszyscy..:D licze ze zdania nie zmieni ale ...zobaczymy

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2019, 06:14 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ten z taboretami 5-10 minut
Ten podwójny gorszej jakości 1 godzina a ten lepszej jakości 5 godzin


Ostatnio zmieniony 28 mar 2019, 06:18 przez Danio, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2019, 10:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
A to CAD kuchnie tworzy też np listę formatek? Mamy wpływ na konstrukcje szafek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2019, 15:07 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Nie.
Listę formatek tworzy Rozkrój.
W nim są rozpisane szafki, o ile rozpiszesz.
A jak już to zrobisz to na podstawie tego jak to zrobisz to masz pośrednio wpływ na konstrukcję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2019, 15:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Czyli to tylko program do projektowania i nie mam możliwości zrobienia zupełnie dziwnej szafki a po wszystkim otrzymać listy jej elementów na podstawie rysunku? Nie mogę ustalić np które krawędzie mają być oklejone?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2019, 16:29 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Trzeba dokupić moduł rozkroju i tworzenia własnej bazy szafek. Wtedy to wszystko będziesz mógł.
Już z dziesięć lat temu zamawialiśmy wszystko za pomocą tego programu.
Na podstawie tego masz rozpiskę elementów, wszystkich składowych szafki, co do zszywki, jak wrzucisz ceny poszczególnych komponentów to masz sumę kosztów materiałowych.
Ale program jest bardziej rozwinięty w stronę projektowania i wizualizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 13:05 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Byłem dziś na spotkaniu w CAD i wiem wszystko co chciałem wiedzieć.

To co ja mogę napisać i może się komuś na przyszłość przyda:

- bardzo profesjonalne podejście do kenta w CAD Poznań, nie jest na zasadzie, że chwalą swój produkt, że jest jedyny najlepszy tylko szczerze przedstawili wady i zalety, na wszystkie moje pytania odpowiedzieli i pokazali co chciałem
- program zdecydowanie nastawiony bardziej w kierunku projektowania (dla projektantów, studiów kuchennych) niż dla wykonawców/ stolarzy
- dla typowych stolarzy co robią góra 1 kuchnie w miesiącu uważam, że Pro100 jest właściwszym wyborem
- program dużo bardziej zaawansowany niz Pro100, ale nie uważam, że trudny
- rendering znacznie przewyższa możliwościami i szybkością ten w PRO 100. Kray jak widziałem robi to baaaaardzo długo i gorzej.
- tworzenie filmów, obracanie się w zrenderowanym pomieszczeniu itp super
- pakiet serwisowy za bodajże 500 zł na rok z wsparciem technicznym i wszystkimi aktualizacjami bardzo na plus
- rysowanie pomieszczeń ze ścianami, oknami, drzwiami ekstra - dużo lepiej niż w pro100
- możliwość obracania się bez problemu z zasłanianiem ścian super
- tworzenie własnych szafek i edycja istniejących w wersji z edycją szafek czyli Cad kuchnia MAX, działa jak należy
- bardzo szybka i wygodna podmiana tekstur i elementów wizualnych projektu w trybie 3D bardzo wygodna
- tworzenie dokumentacji technicznej,. dodawanie tekstów, wymiarów, znaków z przyłączami itp itd tego potrzebuje i t tu mamy. Wygodne i funkcjonalne
- wymiarowanie szafek, elementów itp super, dużo lepiej niż pro100


Ja na 90% pójdę w kierunku Cad bo da mi możliwość dalszego rozwoju. Cad kuchnie jak dla mnie w porównaniu do Pro 100 ma ogromne możliwości i potencjał. Pro100 jest prosty i skuteczny, jest taki dla jakich celów go stworzyli.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 15:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wymieniłeś ładnie zalety, wymień i wady. Dlaczego nie jest to program dla stolarza, który produkuje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 16:16 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Mstand pisze:
- program zdecydowanie nastawiony bardziej w kierunku projektowania (dla projektantów, studiów kuchennych) niż dla wykonawców/ stolarzy

Mstand pisze:
- tworzenie dokumentacji technicznej,

Czyli w tej dokumentacji nie ma rozpiski elementów szafek z wymiarami oraz kantami oklejanymi pcv ? Bo tak nawiasem to tylko to jest potrzebne by program nadawał się dla drobnych stolarzy tak jak Pro100.

Napisz jakie wady widzisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 16:36 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
OK wieczorem lub jutro opisze jakie po mojemu ja wady widzę i dlaczego np. jeszcze 2-3 lata temu gdzie nie byłem tak nastawiony tylko na kuchnie i typowo na studio kuchenne wybrałbym Pro100.

Danio jak masz do CadKuchnie moduł rozkrój lub wybierzesz od razu CadKuchnie MAX co już to ma w zestawie to masz to wszystko o co pytasz. Tu lepiej będą wiedzieć osoby na forum co już używają od jakiegoś czasu ten program.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 17:35 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
W dokumentacji jest rozpiska elementów płaskich z rozróżnieniem ich okleinowania , jak również lista elementów dodatkowych.
Przy czym jest tak że musisz sobie to wszystko sam stworzyć. Policzyć śrubki(Danio) Ew spaxy(Debeo) jak kto lubi.
Jak chcesz mieć szafkę z dolnym wieńcem to rozpisujesz tak szafki jak chcesz mieć półkę konstrukcyjną zamiast wieńca to tak rozpisujesz. O konstrukcji szafek sam decydujesz wpisując zależności.
Co się ma zwiększać przy zmianie gabarytu szafki na szerokość czy wysokość.
Problem był przy zmianie wymiaru np na szerokość szafki jeśli były dwa fronty.
Wadą tego programu jest to że od dawna nie rozwija się w stronę rozpiski a już cnc nie wspomnę.
Zaletą że jest na bazie briscada i czyta dużo rysunków cadowskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 17:48 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Rozpiska jest z podziałem na szafki czy bez ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 17:57 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Szafka ma nazwę i ta nazwa jedt przypisana do elementu. U nas elementy się grupują czyli wszystkie o tych samych wymiarach jak są tak samo oklejone to występują w jednej pozycji i tylko ilość sztuk jest podana inna. Inaczej rozpiska elementów była by bardzo długa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 18:38 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
No to jest ok.
Ale i tak Pro100 nie będę zmieniał. Zobaczymy czy po wydaniu CNC porobią coś do Pro100.
W sumie to jak dla mnie nie wiele brakuje Pro100 aby był programem niemalże idealnym, wystarczy kilka zmian i poprawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 18:49 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Danio mi też Top Solid wystarcza.
Tylko temat nie jest o koncercie życzeń tylko o Cad Kuchniach.
Nie wiem czy zauważyłeś.
Więc jeśli masz jeszcze jakieś przemyślenia o swoim programie to zmykaj do innego działu bo zaśmiecasz Forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 19:32 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Patrząc na ceny modułów i dodatków tego CadKuchnie by być zadowolonym to cena wychodzi miedzy 11 a 15k brutto a raczej 13-16k.
Chętnie bym tyle zapłacił za Pro100 v7 które by miało to o czym pisałem do Ecru. Mam nadzieję że Ecru to przeczyta i pomyśli nad tym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2019, 20:09 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Mi wychodzi jednak katalogowo 6800 zł netto i jest wszystko. Czyli Cad kuchnie max za 4999 zł + render pro za 1800 zł. Sporo mniej niz piszesz. To daje niespełna 8400 brutto przed rabatami.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group