TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 24 maja 2017, 06:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Zapłacił wam!

Swoim klientom pokazujecie wizualizacje z corpusa, czy projekty macie od projektantek i według nich robicie projekt w corpusie ?
Możecie pokazać jak wygląda wizualizacja w corpusie np luxrenderem lub co tam jest wbudowane ?
PBstol corpusem robi ci się szybciej/wygodniej projekty niż pro100 ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 24 maja 2017, 16:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio pisze:
PBstol corpusem robi ci się szybciej/wygodniej projekty niż pro100 ?


Ja jestem wymagający, ale Tobie to nawet Lignumsoft nie dogodzi:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 24 maja 2017, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
No ładnie to wygląda :)
jakie ma ograniczenia wersja demo ?

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 24 maja 2017, 21:18 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol odpisz na pytania trolu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 04:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Nie mogę, bo zostałem przekupiony.

Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś sam sobie odpowiedział. Nie używam renderów. Projekt robi się porównywalnie.

Mógłbyś poprosić o prezentacje, tylko jest jeden problem. Lignumsoft rozmawia tylko z trollami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 05:36 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Lignumsofta nie bede wzywał bo jak jeździ po firmach (Panach) to wstyd go zaprosić do garażu, i nie poczęstować kawą bo jest droga.
Poczytałem ze zrozumieniem i już wiem. Czyli bez cyflexa nie ma co przepłacać. Z 10k kosztuje taki program? a z obsługą cnc 15k ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 06:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Teraz weszły pewne udogodnienia, mają wejść kolejne. Kupiłbym ten program i bez cnc. Widzę jak się rozwija i idzie do przodu. Jak kupiłem, to nie podobało mi się, że coś tam nie działa. Lignumsoft powiedział, że będzie działać. Jak narazie nie kłamał. Jest coraz lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 14:20 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
Zapłacił wam!


Zdecydowanie nie , a że ciężko uwierzyć że klient może być zadowolony to inna para kaloszy.

PBstol pisze:
Ja jestem wymagający, ale Tobie to nawet Lignumsoft nie dogodzi:)


PBstol zgadzam się w 100% , czytając wiele wątków to Danio to EXTRA Trudny ZAWODNIK

- ma być polskie
- ma być tanie
- ma działać tak że mucha nie siada
- ma mieć zajebistą wizkę
- ma mieć zajebistą rozpiskę

Tutaj to nawet ja wymiękam ... I jak to powiedzieć Danio ma blokadę na zakupy u mnie nawet jeżeli by chciał :-) Sorry Danio - dla mnie skupiasz się na drobiazgach i szukasz czasami dziury w całym - a nie patrzysz na inne dobre rzeczy.

darecki pisze:
jakie ma ograniczenia wersja demo ?


Wersja demo demo ma milion ograniczeń ze względu na piractowo
- to czego nie ma to wielu zakladak ( wymiarowanie, nawierty, metareport, kalkulacje, rozpiska elementów)
- nie ma możlwiości zapisywania
- nie ma rozkroju
- nie ma wielku innych funkcjonalności

To jest wersja do zapoznania się z interfejsem - a nie do pracy.


Danio pisze:
Lignumsofta nie bede wzywał bo jak jeździ po firmach (Panach) to wstyd go zaprosić do garażu, i nie poczęstować kawą bo jest droga.


Patrz wyżej, Ja nie jeżdzę to klientów - to oni przyjerzdzają do mnie :-). I wiesz dodam jeszcze jeden powód dlaczego NIE . Widzisz tylko kasę , kawa droga , program drogi , maszyny drogie, narzędzia drogie. Patrząc tylko na kasę - jesteś ślepcem tak naprawdę i nie umiesz liczyć wogóle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 14:44 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Tak to już jest ,że klienci coraz bardziej roszczeniowi.Niestety (obym się mylił ) ale kasa u Danio jest przed wszystkim. Trochę jestem w stanie to zrozumieć bo, firma młoda i na dorobku.Natomiast podejście do zakupów to już inna sprawa.Ja też nie mam worka pieniędzy i mimo że w firmie "tylko pomagam" pracownikom to staram się aby do dyspozycji mieli najlepsze narzędzia na jakie firmę stać. Inwestycje w rozwój po jakimś czasie procentują. A zakup oprogramowania to tak jak zakup narzędzia . lepsze lub gorsze ale zawsze tylko narzędzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 15:07 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Galmat jest dokładnie tak jak piszesz. Oprogramowanie to takie samo narzędzie jak maszyna czy wkrętarka. Niejednokrotnie w całym procesie producyjnym jest jedym z ważniejszych czynników - a jest najbardziej zaniedbywane i niedoceniane. Wczoraj dla przyładu byłem w firmie gdzie wszyscy projektują w PRO100, technoloodzy rozpisują i malują wszystko ręcznie potem na podstawi projektów, formatki przeklepują do Ardisa , a na centrum operator sam pisze programy - ale nie robi nawiertów bo za długo się schodzi. Na przykładzie 1 projektu zoptymalizowałem im 5h pracy. Powiedzmy szczerze to jest kolosalna róźnica mieć 5h a ich nie mieć.

Problem z oprogramowaniem jest taki że go nie widać , nie moża poczuć, pomacać, polizać , itd. - maszynę można.

Tym bardziej firma młoda na dorobku powinna inwestować mądrze - kupowanie na strat narzedzi z biedronki - wiadomo jak się skończy. Dobre rzeczy zawsze zaprocentują. Niestety nie czarujmy się to co jest dobre musi kosztować. Bo jak jest tanie to nie ma ani jakości , ani rozwoju , ciągle bylejakość


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 17:00 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Jak tak czytam ostatnie wpisy to jestem kompletnym przeciwieństwem kolegi Danio :)

Na każdy mój zakup, wszyscy klepią się po głowach.. A finalnie okazuje się ze po dwóch latach, przydało by się coś mocniejszego :) tak było z okleiniarka, panelowka czy formatyzacja.. Poza tym uważam ze, nowy zakup do firmy sprawia ze, człowiekowi chce się pracować. Stojąc w miejscu i nie inwestując w technologie, cofasz się i przestajesz lubić to co robisz..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 18:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Zobaczysz, jak robota będzie szła z wiertarką cnc. Albo jak z programu przejdziesz od razu do wiercenia.

Tak na marginesie. Twoja panelówka mało ogarnia? Myślałem, że każda tnie podobnie. Chyba, że chcesz robić 4 ark naraz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 19:18 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Jesteś w ogromnym błędzie.. ale ja tez byłem :) i teraz dołożyłbym 10tys € bez zawachania!


O ile prędkość wózka i prędkość cięcia jest ograniczona przez normy Europejskie i możliwości narzędzi tnących. O tyle wszystko co dzieje się pomiędzy tymi czynnościami ma ogromne znaczenie.. Tne max dwie płyty w pakiecie i to sporadycznie, niestety przy usłudze nie ma powtarzalności. Choć obecnie tne zlecenie na 120 płyt trudnozapalnych na szlachty do biurowca, i tu przydała by się wyższa pila..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A mógłbyś napisać coś więcej? Co spowalnia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 25 maja 2017, 19:23 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Och.. nie ma problemu. Jak tylkowroce z zakupów, bo mi żona marudzi..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 17:01 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Nie wiem czy miałeś przyjemność pracować albo spędzić chwile czasu przy pile panelowej, ale. Szare działania pewnie znasz :)

Po załadowaniu programu musisz ustawić wózek z chwytakami w pozycji bazowej, u mnie jest to wymiar 100mm (wymiar bezpieczny ponieważ pozwala na szybkie cięcie w trybie recznym, bez odsuwania wózka. Po ustawieniu bazy i dopchnieciu płyty wciskasz przycisk i program rusza..

1.Chwytaki się zamykają..
Piła myśli..
2.Wózek wciąga płytę, otwierają się chwytaki wózek leciutko dopycha płytę, żeby zniwelować ewentualny luz powstały podczas wciągania płyty (gdyby płyta się wysunęła z chwytaków)...
Piła myśli,
3. Opuszcza się belka dociskowa...
Piła myśli,
4. Opuszczają się taki plastikowe osłonki żebyś palca nie włożył..
Piła myśli,
5.rusza wózek z piłami i rozcina płytę na pasy..
Piła myśli..
6. Podnosi się belka.
Piła myśli,
7. Wózek wypycha płytę..
Piła myśli,
8. Opuszcza się belka.. (osłonka zostaje opuszczona do rozcięcia całej płyty na pasy)

Itd. do rozcięcia płyty w pasy. Później gdy tniemy poprzecznie dochodzi jeszcze boczny docisk, który opuszcza się zawsze w odległości ~140cm od przykładnicy i dojeżdża do pasa zanim opuści się belka dociskowa. Boczny docisk dopycha pas az do rozcięcia. Niestety później dochodzi zwężanie formatek z pasa i tutaj docisk boczny za każdym razem dojeżdża z 140cm i wraca. Przez co cięcie trwa dwa razy dłużej niż by mogło..

W wyższych modelach jest to rozwiązane lepiej.. A z kolejek będąc na targach widziałem następcę mojego modelu z poprawionymi mechanizmami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 17:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Czyli jakby w środku siedział za słaby komputer?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 18:00 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
O kurde... ale namieszałem z postami :/

No trochę to tak wyglada.. ale wg. serwisu nic się z tym nie zrobi. Zalecili jedynie podłączyć maszynę do UPSa, ponieważ ewentualne spadki napięcia mogą potęgować opóźnienia. W szafie sterującej stoi zwykły PC.

Najgorszy jest docisk boczny. To jest dokładnie taka sama sytuacja, jak docisk zjeżdżający z góry w Cyflexie, o którym kiedyś wspominałeś. Piła wie jakieś szerokości pas rozcina, ponieważ wózek z piłami nie cofa do końca, tylko czeka tuż przed pasem, wiec nie jeździ niepotrzebnie przez cała długość pily. Niestety docisk boczny "nie wie jaki pas jest cięty". W nowej pile SCM podobnej klasy jest to znacznie ulepszone. W Homaga to standard od wielu lat. Przy czym najtańsza panelowka Homaga tzw. "100" to koszt ok. 50tys €.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 18:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ale zalecenie. Koń by się uśmiał. No to bryndza. jest potencjał, a nie można go w pełni wykorzystać.
Dlatego zanim się kupi, to warto zobaczyć, jak jest rozcinany cały arkusz.

Tak samo z wiertarkami cnc. Na pokazach masz formatki 50x50. Jak frezujesz i wiercisz inne wymiary, to wtedy dopiero widzisz co i jak się dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Nie chcę się zbytnio wymądrzać, w Holzmie dużo opcji można sobie ustawić, takie jak szybkość odjazdu PRS, otwieranie kurtynki, stop po cięciu brzegującym, automatyczna długość cięcia, itp itd. Kwestia pogrzebania w ustawieniach i wykonania testów. Można było znacznie przyspieszyć cięcie, stosując odpowiednie dla operatora ustawienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A jaki jest sposób na ten przejazd 140 cm? Tzn inne rozwiązanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 19:30 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
solmyr pisze:
Nie chcę się zbytnio wymądrzać, w Holzmie dużo opcji można sobie ustawić, takie jak szybkość odjazdu PRS, otwieranie kurtynki, stop po cięciu brzegującym, automatyczna długość cięcia, itp itd. Kwestia pogrzebania w ustawieniach i wykonania testów. Można było znacznie przyspieszyć cięcie, stosując odpowiednie dla operatora ustawienia.



Ja mam duże ograniczenia w ustawieniach. Trzeba pamiętać, ze to niski model SCM za rozsądne pieniądze. Tnie dwa lata po 8-10h bez awarii i nie zgubiła kątów! Wiec to o czym pisze to nie jest wyrzut pretensji, a obserwacje i wnioski które wykorzystam przy kolejnych zakupach :)

U siebie mogę ten docisk wyłączyć, jednak tracimy wtedy prostopadłość formatek... szczególnie wąskich pasów. W nowszym modelu maszyna steruje położeniem docisku, w zależności od szerokości pasa/formatki ustawia docisk blisko skraju formatki. W Holzmie dosik wyglada jak płetwa rekina i wyskakuje od dołu z miejsca gdzie jest rzaz pily i chowa się po opuszczeniu belki, ale zawsze jest tam gdzie kończy się formatka.

Koniec OT :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 20:06 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Zdradzisz który model masz ?

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 26 maja 2017, 20:11 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Sigma Prima 50 3800x3200


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 28 maja 2017, 18:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Maili
W nowym modelu SCM docisk i prędkość "myślenia" została poprawiona? Czy maszyna nadal ma te przypadłości, bądź inne?
Ile miejsca trzeba na pilarkę panelową? Może zapodasz fotkę zakładu?:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 28 maja 2017, 19:21 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
U mnie stoi na hali 8,5mx8,5m do tego na ścianach rozstawione płyty na ścianach ~50-60 arkuszy do rozcięcia oraz wózek z blatami. Nie ma problemu jutro zrobię :)

Jeśli chodzi o nowy model, błędy wydają się być poprawione. Oprócz tego co pisałem są teraz szersze stoły z większa ilością tych kuleczek z nadciśnieniem. Tyle zauważyłem na targach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 31 maja 2017, 08:10 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Jak Corpus radzi sobie z elementami 36mm? A dokładnie czy przerzuca je do optymalizatora jako dwa elementy do sklejenia czy jako formatkę grubości 36mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 31 maja 2017, 08:16 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
A to zależy jak się chce, mamy moduł pogrubiania i wedy przerzuci 2 elementy do skelejenia do których można dołozyć naddatek bo one do klejenia muszą być większe, a potem w uwagach poda rozmiar finalny elementu na gotowo. Lub jak ktoś nie chce 2 formatek, to może wybrać płytę grubości 36 mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 31 maja 2017, 08:46 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Super! Zapomniałem wczoraj dopytać :) ale widzę ze, jest to fajnie przewidziane.

Generalnie gratuluje prezentacji :) chyba najbardziej rzeczowe i wartościowe spotkanie, jeśli chodzi o oprogramowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 31 maja 2017, 08:56 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
A bardzo dziękuje i strasznie mnie to cieszy :-) A skoro zrobił Pan już maraton wszystkich programów to może zrobi Pan temat Oprogramowanie po prezentacjach i opisze każde z nich ( za i przeciw, jak wygladała prezentacja itd) Mnie to szalenie interesuje :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group