TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 18:41 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
He, dzisiaj byłem na pomiarze - takie nowe osiedle zamknięte. Przyjechali goście busem (mam nadzieje że chociaż ich) patrzę, a tam cała paleta płyty pociętej z hurtowni. Wniosek - na bezczela będą skręcać u klienta wszystko w mieszkaniu. Toż do cholery po co mi okleiniarka za 100k?? Gość nawet garazu pewnie nie ma...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 20:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
No, a jak. Też takie akcje widziałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 21:13 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
eeee. tam czepiacie się zamówił na meble.pl i tylko poskręca :-) u klienta bo garażu własnego nie ma :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 21:33 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Niekoniecznie na meble.pl. Coraz więcej hurtowni oferuje powiercone formatki, wystarczy zamówić szafki 30, 40, 50, itp itd, blaty z otworami na płyty zlewy, frezowane łączenia szmery bajery.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 21:40 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Ciekawe ile kasują za otwór, ja w jednym elemencie miałem 80 otworów :) razy dziesięć groszy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 22:33 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Torus jeszcze trochę i ci powiem dokładnie :-) Pracuję nad tym :-) Jeszcze rok i w tym kraju każda hurtownia będzie wiercić :-) potem zaczną składać :-) i nie będzie już stolarzy tylko montażyści.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 22:38 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Kilkanaście lat temu Jak Mixomax (łódź) był jeszcze na Milionowej na wszystko co mieli w ofercie były 2 ceny Hurtowa i detaliczna . Jak miałeś działalność to kupowałeś w hurcie a jak nie to w detalu..A .....wydaje mi sie że to ni mogła być jakakolwiek działalność ..tylko stricte stolarska..... Tak było.... szkoda że teraz nie jest... Choć w hurtowni w której się zaopatruję jest raczej rozgraniczenie tyle że nie zależy raczej od działalności (masz czy nie masz) tylko od obrotów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 23:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Niech tną i niech wiercą. Kuchnie można kupić w leroyu, castoramie, agata meble, brw, bodzio, a jakoś są ludzie, ktrych interesuje coś innego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 10:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Napiszmy zbiorowy list do ministra skarbu, oni szukają wszędzie oszczędności i możliwości łupienia.
Pokazać im jak można w naszym rzemiośle częściowo pozbyć się szarej strefy poprzez pokazanie papierów założycielskich w hurtowni i tylko na tej podstawie niech sprzedają w cenach hurtowych.
Kto nie ma w detalu, choć częściowo nasze koszty jak maszyny, leasingi itp a szara strefa będzie mieć drożej materiał.

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 10:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ja się podpiszę. Cięcie też powinno być na firmę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 11:28 
Offline

Rejestracja: 11 sty 2015, 11:06
Posty: 165
Lokalizacja: okolice Kalwarii
Zawód: technik informatyk
To raczej nic nie da, bo można otwierać firmę na żonę, brata, wujka, tatę, kolegę i tak co 2 lata kombinować, żeby był niski zus, bo przy jednoosobowej firmie innych kosztów nie ma. Cena musiała by być zależna od ilości kupowanego materiału. Wiele hurtowni tak robi, że daje rabaty tylko zakładom stolarskim, np. Belmeb w naszej okolicy, ale Jarząbek, który tylko tnie i okleja płyty już takiego czegoś nie ma - nie ważne kto kupuje, to cena jest taka sama. Rząd musiałby wprowadzić takie prawo, które zmuszało by hurtownie akcesoriów i płyt, żeby klient detaliczny nie mógł mieć rabatu i kupowałby o wiele drożej niż stolarz. Tylko, że Polacy tak umieją kombinować, że jakoś te przepisy by się obeszło szczerbol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wystarczyłoby cięcie zrobić na firmę+fvat. Nie trzeba kontrolować miliona stolarzy. Wystarczy kontrolować hurtownie.

Kiedyś w monopolowym dziecko mogło kupić alkohol. Dziś już to takie proste nie jest. Sklep traci koncesję i pozamiatane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 13:17 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Z tego co wiem , to tylko w Horście prowadzą sprzedaż na fakturę podmiotom gospodarczym . Detalista zakupów tam nie zrobi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 13:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Prosta rzecz.
firma dostaje po cenie dla firm po sprawdzeniu w CEiDG większy lub mniejszy upust w zależności od obrotów.
szara strefa dostaje w cenie dla klienta indywidualnego.
Tak jest w Niemczech i usługi mają się bardzo dobrze.
Nikomu przez głowę nie przejdzie, że stolarza powinno być taniej niż BRW w sklepie !

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Anioll pisze:
firma dostaje po cenie dla firm po sprawdzeniu w CEiDG większy lub mniejszy upust w zależności od obrotów.
szara strefa dostaje w cenie dla klienta indywidualnego.


Trzeba by w każdej hurtowni postawić super uczciwego policjanta. Nigdy nie spotkaliście się z sytuacją że ktoś robi koszty zbierając paragony? Większość z szarej strefy kupuje towar na legalną firmę, on ma rabaty a firma vat.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 16:15 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Lignumsoft skuli mnie i moich dzieci możesz sobie być na każdym rogu pomiędzy biedronką a Lidlem. A za pisanie że z wszystkich stolarzy zrobisz montażystów na Forum Stolarskim należy Ci się duże uznanie za odwagę.
Swoją drogą jakby od jutra nie było na świecie płyty meblowej to ja bym miał więcej roboty a Ty co byś sprzedawał i komu ? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Andrzej a dlaczego w germani z tym problemem sobie radzą?
Idzie zrobić tak, że hurtownia nie ma szans sprzedać klientowi z ulicy w cenach dla firmy.

Tylko wiecie o co chodzi w hurtowniach, obrót i wzrosty sprzedaży ponad wszystko!

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W hurtowniach chodzi o to, żebyś został montażystą. Najpierw mówią Ci, że po co masz się męczyć z cięciem i oklejaniem. Później będą mówić po co się męczyć z wierceniem. Masz gotowe i wieź do klienta. Fronty też u nas kupisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 19:11 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Stolarz kupi okleiniarke za 50k i cyflexa za 100k a hurtownia okleiniarke za 200k i cnc za 500k i jakosc plyt jest lepsza. Po co 100 stolarzy ma kupowac 100 cnc do frontow jak wystarczy ze dwie hurtownie kupia maszyny 10 razy drozsze i lepsze. W tym kierunku to idzie. Chociaz nigdy nie wiadomo i jak by nie bylo trzeba wtedy umiec sie przystosowac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 19:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
To jest szerszy problem


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 19:30 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2015, 12:11
Posty: 37
Problem jest bardzo złożony. Większość hurtowni ma jednak inne ceny dla stolarzy a inne dla "kowalskiego" problemem jest tu raczej zbyt mała różnica w tej cenie , normalnie klient z ulicy powinien kupować znacznie i to znacznie drożej niż stolarz. Ileż to razy klient się pytał "panie to ile ta płyta kosztuje za m2 że ta szafka taka droga bo on widział w hurtowni po tyle i tyle. Wydaje mi się też że nawet producenci płyt powinni mieć lepsze podejście do stolarzy , to my używamy wiele dekorów ,struktur ,kolorów itp a myślę że dla nich tylko takie molochy jak np bodzio itp się liczą bo skąd tam czy w np w castoramie takie niskie ceny (nawet odliczyć akcesoria to płyta wychodzi za grosze),wiem że ilości ,przerób ale w skali kraju chyba my i tak kupujemy więcej. A z szarą strefą to już historia na dłuższy wywód ale że podam jeden przykład znów na naszą niekorzyść to zwrot vatu teraz może być tragicznie staniemy się de fakto ''kredytodawcą" bez oprocentowania dla państwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 19:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
lukand pisze:
Ileż to razy klient się pytał "panie to ile ta płyta kosztuje za m2 że ta szafka taka droga


Odpowiedz im słowami prof. Witolda Orłowskiego - Przemysł meblarski to przede wszystkim pomysł, prócz tego jest to praca, ale też idea ludzka. Do wszystkiego można się dostosować, jeśli się ma odpowiednie pomysły. „Pomysł", czyli większa część wartości dodanej, tworzona nie przez surowiec, ale przez umysł ludzki.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 20:01 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
A propo's P. Orłowskiego. Robiłem kiedyś (z 12-15 lat temu) meble do jego mieszkania w łodzi. Bardzo sympatyczny i miły człowiek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 20:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Proponuję żeby nie siedzieć ale ruszyć z problemem.
Administracja naszego forum powinna nawiązać kontakty z wydawnictwami oraz np z targami Poznańskimi i powinniśmy być widziani na targach.
Powinniśmy lobbować u odpowiednich ministrów czy sieci hurtowni.
Ten rynek jest nasz i powinniśmy powoli go normalizować, bo jeśli nie my to kto?

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 20:56 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2015, 12:11
Posty: 37
Andrzej , ja z takimi pytaniami sobie radzę tylko wkurza mnie czasami że gościu popatrzy ile co kosztuje w hurtowni i już liczy moje pieniądze (wiesz że liczenie cudzych większości przychodzi łatwiej) nie patrzac jak pisałeś na wkład pracy ,pomysł itp a zaprosi do domu jakiegoś speca od komputerów i za parę minut klikania buli stówkę i nic nie mówi.
Anioll problem jest ale branża jest tak rozdrobniona że cokolwiek rozsądnego zrobić będzie ciężko ,ale spróbować warto. Z drugiej strony obserwując naszą branże (mam na myśli tę uczciwą) nie zauważam złej konkurencji wśród nas a to już dużo .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 20:57 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Torus tu nie o odwagę chodzi, ogólnie chce się sprowadzić przemysł meblarski w polsce do tego co opisałem, czy tego chcę czy nie , i czy wszyscy tego chcemy czy nie. Obecnie jesteśmy 3 największym dostawcą mebli na świecie, ale niedłgo nasza dominacja się skończy. Ostatnio widziałem raport przeprowadzony dla pewnej firmy. Realna marża dla firm produkujących w niemczech jest minimum 15%, w polsce jest to 3%. Więc pytanie skąd my mamy brać kasę na nowe maszyny, itd. Ok teraz są dodatacje można dość latwo kasę złapać, choć teraz też rząd się postarał że trzeba iść i się prosić uczelni ( już nie jest tak kolorowo). Niemiec po leasingu maszyn na 3 lata mając marżę na poziomie 15 % ma na to żeby kupić sobie maszyny w leasing na kolejne 3 lata, a stare zgadnijcie gdzie trafiają .. powiem wprost do polski, czech, słowację, ukrainę. Dlatego oni zawsze będą o ten poziom wyżej, dwa szanują swój rynek. Wiecie dlaczego Kronopol zmienił nazwę na KronoSwiss :-) bo te Pol powodowało że nigdzie za granicą nie mogli się przebić. ( zwłaszcza niemcy). Dalej zapewne wielu z was jeździ na narty za granice, SPAR - sklep znany niektórym jakie było moje zdziwienie jak niemka wyjeła kartę i cena z kasy na oko -40% w dół. Mówię że też chcę taką kartę a kasjerka że to tylko dla mieszkańców. Zobaczcie z ciekawosci kto produkuje i jakie produkty stoją na półkach.

Wydaje mi się że po to właśnie są takie miejsca jak to forum żeby dyskutować , ok nie zmienimy wiele nie zmusimy hurtowni aby podchodziły innaczej. Ale przewala się ty sporo stolarzy , garażowców, nie stolarzy itd. I jak poczytają z jakimi problemami się branża boryka. To może następnym razem nie zrobi ktoś projektu za darmo, może ktoś nie będzie dawał transportu i montażu darmo i rabtu na kolejne zamówienie, może będzie się domagał od hurtowni większych rabatów , itd. Może takimi małymi kroczkami uda się uświadomić wszystkich że wyniszczająca wojna cenowa, głupia konkurencja skończy się tak że wszyscy zostaną bez pracy kiedyś. Bo firmy się pozamykają bo będą sami składacze, hurtownie nie będą nadążać ciąć, klienci w końcu przeżucą się na ukraińskie meble bo będzie taniej. A my Polacy jak zawsze będziemy sobie skakać do gardeł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 21:15 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
To bardzo proszę wszystkich o ruszenie jutro tyłka i zapisanie się do Cechu albo Izby i tam na miejscu z kolegami spróbować coś zrobić samemu. Administracja Forum nie jest od tego.Jest tu ktoś kto coś zrobi a nie tylko będzie jęczał ?W Niemczech firmy są bardziej zorganizowane a w Polsce rozgadane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 05 lut 2017, 23:48 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
W polsce jak byliśmy dziecmi nie uczono nas patriotyzmu. Dzis kupujecie feldera sporo wiecej niz reme, kupujecie bluma a gtva nie, eggera wychwalacie i hetticha, Unitry nie ma, i mega wielka kasa z kraju wyplywa od firm ktore sa zmuszane kupowac w leasing auta i maszyny w 95% niepolskie. Sklepy spozywcze jak by sie przyjzal to praktycznie polskich juz nie ma. Telewizja ktora manipuluje tez juz jest chyba kupiona. Meblarnie nawet jak by sie udalo naprawic to jednak wszystko w kolo jest powiazane, wiec albo jest dobrze wszedzie albo nigdzie. Polacy nie maja w sobie patriotyzmu i daja sie grabic obcym.

Ciekawe jest to ze stolarze filozofują nad losami kraju, a co robią ci którzy zawodowo mają to robić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 06 lut 2017, 07:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
http://www.smakizpolski.com.pl/polsce-m ... kich-firm/
meblarstwo to jest tylko kropla.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 06 lut 2017, 09:40 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
A ile razy na teksty o remie i o tym że może wybrać to co polskie padała odpowiedź "jeździsz starem czy syrenką?" Tak zostaliście wychowani. Kupujecie w niemieckim sklepie chińskie gacie jarając się że tanio. Sami chcecie by hurtownie sprzedawały tylko na papier a ile razy wy sprzedaliście bez papieru. Lata prania mózgu o tym że auto musi być niemieckie, zegarek szwajcarski przynoszą efekty. Wychowano cały naród konsumentów służących za rynek zbytu dla obcych korporacji. Ale jak sąsiad do was przyjdzie to nie powiecie mu że dla niego będzie taniej bo to swój. Dla niego drożej niech się h... udławi. Ale jak by szwab przyjechał to byście go po d... całowali. Na 4000 mieszkańców mojej miejscowości flagę wywiesza na święta narodowe 7 osób. Reszta się śmieje. Więc naprawę świata zacznijcie od siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group